trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 832263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 05, 2007, 03:45:17 pm »
Z tego co piszecie wynika, że głównym powodem zainteresowania dorosłych lateXiarzami jest sentyment z lat dziecinnych/młodzieńczych. Czyli odbiorcy który styka się z nimi jako dorosły nie mają za wiele do zaoferowania.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Belzebiusz

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 05, 2007, 04:01:48 pm »
no własnie, niektórzy może po prostu nie wyrastaja z latexów...
Nie chce mi się pisać...

Offline Gulumbulum

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #347 dnia: Październik 05, 2007, 04:18:41 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Z tego co piszecie wynika, że głównym powodem zainteresowania dorosłych lateXiarzami jest sentyment z lat dziecinnych/młodzieńczych. Czyli odbiorcy który styka się z nimi jako dorosły nie mają za wiele do zaoferowania.

Trochę prawdy w tym jest, ale zauważ, że poziom niektórych historii znacznie się podniósł od lat 80-90tych. Wiadomo, że nie ma co oczekiwać jakichś super wzniosłych, patetycznych i z bardzo głębokim przesłaniem historii w tego rodzaju komiksach , ale nie takie jest ich zadanie ;)

Cytat: "Belzebiusz"
no własnie, niektórzy może po prostu nie wyrastaja z latexów...

Latex- latexowi nie równy ;)

Offline spidey

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #348 dnia: Październik 05, 2007, 05:52:44 pm »
yurek1 ale ja przy takich komiksach nie dostaje wzwodu. One po prostu wciągają, uzalezniają. Porównanie do telenowel jest nie na miejscu bo to zupełnie inna liga chociaż na pewno jakieś punkty zaczepne dałoby się odnaleźć. Poza tym piszesz że te wszystkie regularne historie z Batmanem, Spider-Manem itd. to zwykłe czytadła. Okay, tyle tylko że może niektórzy lubią od czasu do czasu poczytać właśnie takie zwykłe czytadła. Ja nigdy nie traktowałem komiksów jako intelektualnych uniesień, do tego wystarczał mi film a historie obrazkowe spełniają w moim życiu zupełnie inną rolę. Poza tym w każdej historii, nawet z regularnych miesięczników, da się odnaleźć drugie dno, coś nad czym przez chwilę można się zastanowić, ale nie jest to aż tak bardzo wyeksponowane bo nie to jest tu najważniejsze. Bo tu liczą się przede wszystkim relacje między postaciami.
Poziom komiksów superbohaterskich podniósł się niesamowicie w ostatnich latach - Spider Straczynskiego, Daredevil Brubakera, Maleeva i Larka, X-Men Whedona, Careya, Cassadaya i Bachalo czy X-Factor Davida i Raimonda to nie są już naiwne proste historyjki jakie serwowano nam w latach 90` i wcześniejszych.
Kolejna sprawa to rysownicy. Spójrz na takich wirtuozów ołówka jak Immonen, Maleev, Bachalo, Romita, Yu, Lark, Cassaday - oni wszyscy tworzą w latexowym mainstreamie. Wiem, rysunki w komikasch nie są najważniejsze, ale to jednak w superhero tworzą najlpesi a ja lubię od czasu do czasu popatrzeć sobie na ich pracę.
Jednak najważniejsze i najciekawsze w lateksach to wspomniane długofalowe relacje między postaciami. Tego nie dostarczy żaden inny gatunek komiksu. Nawet tak zwane graphic novels w których relacaje miedzy postaciami sa zarysowane wysmienicie, jednak nie jest to dlugofalowe, nie bedzie kolejnego numeru, nie dowiemy sie co dalej.

Offline yurek1

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #349 dnia: Październik 05, 2007, 06:27:45 pm »
Cytat: "spidey"
yurek1 ale ja przy takich komiksach nie dostaje wzwodu. One po prostu wciągają, uzalezniają. Porównanie do telenowel jest nie na miejscu bo to zupełnie inna liga chociaż na pewno jakieś punkty zaczepne dałoby się odnaleźć. Poza tym piszesz że te wszystkie regularne historie z Batmanem, Spider-Manem itd. to zwykłe czytadła. Okay, tyle tylko że może niektórzy lubią od czasu do czasu poczytać właśnie takie zwykłe czytadła. Ja nigdy nie traktowałem komiksów jako intelektualnych uniesień, do tego wystarczał mi film a historie obrazkowe spełniają w moim życiu zupełnie inną rolę. Poza tym w każdej historii, nawet z regularnych miesięczników, da się odnaleźć drugie dno, coś nad czym przez chwilę można się zastanowić, ale nie jest to aż tak bardzo wyeksponowane bo nie to jest tu najważniejsze. Bo tu liczą się przede wszystkim relacje między postaciami.
Poziom komiksów superbohaterskich podniósł się niesamowicie w ostatnich latach - Spider Straczynskiego, Daredevil Brubakera, Maleeva i Larka, X-Men Whedona, Careya, Cassadaya i Bachalo czy X-Factor Davida i Raimonda to nie są już naiwne proste historyjki jakie serwowano nam w latach 90` i wcześniejszych.
Kolejna sprawa to rysownicy. Spójrz na takich wirtuozów ołówka jak Immonen, Maleev, Bachalo, Romita, Yu, Lark, Cassaday - oni wszyscy tworzą w latexowym mainstreamie. Wiem, rysunki w komikasch nie są najważniejsze, ale to jednak w superhero tworzą najlpesi a ja lubię od czasu do czasu popatrzeć sobie na ich pracę.
Jednak najważniejsze i najciekawsze w lateksach to wspomniane długofalowe relacje między postaciami. Tego nie dostarczy żaden inny gatunek komiksu. Nawet tak zwane graphic novels w których relacaje miedzy postaciami sa zarysowane wysmienicie, jednak nie jest to dlugofalowe, nie bedzie kolejnego numeru, nie dowiemy sie co dalej.


okejos, to już lepsze wytłumaczenie.


podoba mi się teoria o niewyrastaniu z lateXów.  :p
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Blacksad

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #350 dnia: Październik 12, 2007, 09:41:49 am »
"Powers" - fajna rzecz. Kupiłem sobie dwa pierwsze tomy w "The Definitive Hardcover Collection". I co? I szukam reszty. Problem w tym, że reszta (volume 2) dopiero ma się jakoś ukazać.
I właśnie pytanie - czy w dalszych trejdach też są te wszystkie świetne bonusy???
Bo jak nie, to się muszę uzbroić, w cierpliwość, a jak są, to biorę, byle szybciej, byle więcej.
Chrzań się, Smirnov

Offline konradkonrad

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #351 dnia: Październik 12, 2007, 12:57:37 pm »
Cytat: "spidey"
yurek1 ale ja przy takich komiksach nie dostaje wzwodu. One po prostu wciągają, uzalezniają. Porównanie do telenowel jest nie na miejscu bo to zupełnie inna liga chociaż na pewno jakieś punkty zaczepne dałoby się odnaleźć.


Wydaje mi się, że porównanie do telenowel (czy wręcz oper mydlanych) jest najbardziej na miejscu, oczywiście przy uwzględnieniu różnic miedzy tym jak dziewczyna a jak chłopak postrzega świat. Właściwie to taki brat i siostra popkulturowa.

Spostrzeżenie wspierające: serie mangowe dla chłopców i dziewczyn.

Ciekawostka: nie podam tytułu bo nie pamiętam, ale ostatnio pokazywano mi  ciekawą telenowelę płdamerykańską, dość pojechaną i śmieszną, będącą chyba takim pastiszem innych telenowel.

Offline karolk

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #352 dnia: Październik 12, 2007, 01:57:21 pm »
Cytat: "Blacksad"
"Powers" - fajna rzecz. Kupiłem sobie dwa pierwsze tomy w "The Definitive Hardcover Collection". I co? I szukam reszty. Problem w tym, że reszta (volume 2) dopiero ma się jakoś ukazać.
I właśnie pytanie - czy w dalszych trejdach też są te wszystkie świetne bonusy???
Bo jak nie, to się muszę uzbroić, w cierpliwość, a jak są, to biorę, byle szybciej, byle więcej.


poczekaj:D
brakuje przede wszystkim listow od fanow:D
obrazliwych odpowiedzi bendisa
i paru innych smaczkow

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #353 dnia: Październik 12, 2007, 02:50:11 pm »
Wydano również książkę pod tytułem Powers Scriptbook, w której znaleźć można pełne scenariusze pierwszych jedenastu numerów serii i inne różności.

Ale jest to pozycja bardziej dla hardkorowych fanów, acz fajnie wydana  ;)

A HC-eki powers owszem, są niesamowite  :D

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #354 dnia: Październik 30, 2007, 04:42:52 pm »
A niech mi ktos powie czym w zasadzie sa te dodatki w DD: Father HC przy okazji ktorych pojawilo sie tyle zachwytow?
Z gory dzieki za informacje :)

Offline am666

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #355 dnia: Listopad 01, 2007, 10:26:18 am »
Wstepne projekty postaci, szkice wszytkich okladek plus kadry z samego komiksu przed nalozeniem tuszu i koloru. Taki standard jak na wydania HC przystalo.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #356 dnia: Listopad 01, 2007, 02:08:49 pm »
Mnie urzekły w Fatherze głównie dodatki w stylu projektu danej postaci pojawiającej się w komiksie i jak ona się tyczy do pewnego orientalnej kultury.

Mówię niejasno, bo nie chce niszczyć przyjemności z lektury  ;)

Aha, i z pewnością dodatki do Fahtera nie są czymś standardowym w HC Marvela. Uważam, że są to jedne z najlepszych, obok tych do oversized'ów USM  :)

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #357 dnia: Listopad 01, 2007, 05:13:30 pm »
Dzieki wielkie za info koledzy komiksiarze :)

Offline 4-staczterdzieściicztery

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #358 dnia: Listopad 03, 2007, 09:05:22 pm »
Na forum ogólnym jakoś nie mogę się doczekać odpowiedzi, to zapytam tutaj.

1) Komiksy z rysunkami Kenta Williamsa, jak rozumiem ich zaletą jest grafika, a jak z treścią? Co z poniższej listy polecacie?
DESTINY: A CHRONICLE OF DEATHS FORETOLD
FOUNTAIN
BLOOD A TALE
TELL ME, DARK

2 ) Flood!: A Novel in Pictures - czy ktoś to czytał poza mykupyku, a jeśli tak, to co może o tym powiedzieć

3) The Iguana - a to ktoś zna?

4)Isolation and Illusion - i w końcu to to
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline donTomaszek

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #359 dnia: Listopad 04, 2007, 03:31:08 am »
Blood A Tale.
Baaaardzo dobry, pokrecony, wciagajacy i swietnie poprowadzony scenariusz.
Polecam 8)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything