trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #585 dnia: Luty 26, 2009, 10:53:07 pm »
Dzięki. Tak się zastanawiam nad zakupem... Zresztą ten ciąg dalszy "New X-Men" też wypadałoby mieć...

Offline Death

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #586 dnia: Luty 26, 2009, 11:24:00 pm »
Niepojęta jest też niechęć do rzucenia zwykłą informacją komuś co jeszcze raczkuje w jakimś temacie  :roll: W tym wypadku w temacie Usagiego. Jasne że przypuszczam że na ostatnich 15 stronach mogło się pojawić takie info ale nie chciałem czytać całego tematu aby nie trafic na jakieś niepożądane przeze mnie spoilery. Miałem ochotę posiadać całkowicie czysty umysł przed kolejnymi tomami aby nie zaśmiecać sobie głowy pierdołami pisanymi przede mną w tym temacie ale widze że sam musze poszukać. Ale jesteście...  :roll:

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #587 dnia: Luty 26, 2009, 11:25:04 pm »
A propos komiksów wydanych przez Dobry Komiks - czy ta seria "Street Fighter" została już za granicą zakończona?
Chyba nawet u nas wyszła cała. Z tego co pokazuje internet ludzie z Udon Entertainment jeszcze pod szyldem Image wydali 14 zeszytów, co przy 2x objętości naszych i pominięciu 1-2 stronicowych historyjek nie związanych z głównym nurtem fabularnym, reklam i innych pierdół, dałoby mniej więcej te 6 naszych. Kiedyś starałem się to uniwersum ogarnąć, ale pojawia się tam za dużo serii i mini-serii. Zazwyczaj z okazji wydania nowej gry i nie są to jakieś długotrwałe przedsięwzięcia. Znikają po kilku zeszytach (nie wspomnę o tym, że Udon się nie spieszy z kolejnymi zeszytami). Taki już urok komiksów na podstawie bijatyk. SF przynajmniej jest czymś więcej niż tylko wprowadzeniem do gier i okazją do pokazania wszelkich postaci jakie występują w aktualnej odsłonie serii jak to jest w przypadku King of Fighters tylko ma jakąś w miarę spójną fabułę, którą można ogarnąć nie będąc fanatykiem danej serii.

Z SF obecnie wychodzą SF IV, SF II Turbo i chyba coś z okazji filmu z Chun Li.

Offline Qbiak

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #588 dnia: Luty 26, 2009, 11:28:59 pm »
najpierw czytaj mandragore,potem egmont. za ta informacje mozesz podarowac mi "ronina"

J.K. Gordon III

  • Gość
Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #589 dnia: Luty 26, 2009, 11:35:20 pm »
Ale jesteście...  :roll:

no. wuje złe z nas. niedobre.

Offline Death

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #590 dnia: Luty 26, 2009, 11:35:32 pm »
najpierw czytaj mandragore,potem egmont. za ta informacje mozesz podarowac mi "ronina"

Taki mam zamiar  :) Niestety nie moge Ci podarować Ronina gdyż wypożyczyłem go z wrocławskiej Mediateki  :) Czytam ten temat od początku i jak zwykle jest więcej pier......a niż rzeczowych informacji  :roll: No cóż....takie forum. Sam też go tworzę  :lol:

Offline badday

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #591 dnia: Luty 27, 2009, 01:08:06 am »

Offline bąbielek

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #592 dnia: Luty 27, 2009, 06:06:50 am »
Death, nie czerp wszystkich informacji z forum, wejdź se czasem na jakiś serwis po prostu. I tu nie chodzi o to, że ktoś Ci nie chce pomóc, bo gdybyś normalnie zapytał to każdy by Ci z chęcią odpowiedział. Chodzi o to, że Ty sam niczego nie sprawdzisz, a później rzucasz tekstami z dupy typu "Dwóch wydawców wydaje ten sam komiks w tym samym czasie. Niepojęte...". Faktycznie, niepojęte. I nie "Dwóch wydawców wydaje ten samkomiks", a "serię". Ale już nieważne. Na podstawie swojej niewiedzy wydajesz takie dziwne sądy. To jest niepojęte.

Klick me up, klick me down.

Offline Mefisto76

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #593 dnia: Luty 27, 2009, 07:10:19 am »

 Look - on nie wchodzi na serwis, tylko od razu na forum...  8)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Death

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #594 dnia: Luty 27, 2009, 09:48:41 am »
http://www.wrak.pl/index.php3?strona=albumyiserie1&t=036

Death,takie to trudne? :roll:

Tak jakbym nie wiedział jak to idzie według numerków  :roll: Po prostu chciałem wiedzieć czemu poźniejsze tomy wyszły wcześniej.

Bąbielek: Dobra już nie rzucam hasałami z dupy. Napisałem "...w tym samym czasie" dlatego że zauważyłem że w latach 2003-05 Usagi nie był tytułem jednego wydawnictwa. Conajmniej niespotykane. Wcześniej się królikiem nie interesowałem więc nigdy o tym nie czytałem.
Czasem zamiast przeszukiwać serwisy i fora w poszukiwaniu odpowiedzi (natrafiając tym samym na spojlery) lepiej zapytac na forum a nóż ci ktoś od niechcenia rzuci info. Ale jak zwykle robicie z małej rzeczy wielkie halo  :roll: Komiksiarze to dziwacy-fakt.

Mefisto: Dokładnie  :)

Offline Ajron

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #595 dnia: Luty 27, 2009, 09:57:30 am »
Czasem zamiast przeszukiwać serwisy i fora w poszukiwaniu odpowiedzi (natrafiając tym samym na spojlery) lepiej zapytac na forum a nóż ci ktoś od niechcenia rzuci info.

Tyle, że znalezienie odpowiedzi na to pytanie zajęło by ci jakieś 15 sekund (w porywach do 30, jeśli miałbyś gorszy dzień akurat) więc pytanie się o to na forum było niezrozumiałe i niepotrzebne. A co do zapytania lepiej na forum niż poszukania odpowiedzi w sieci, to raczej lepiej jest tak tylko w niektórych przypadkach, gdzie informację na dany temat znacznie trudniej znaleźć.

Offline Qbiak

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #596 dnia: Luty 27, 2009, 10:38:22 am »
to ja tez mam pytanie. usagi - pory roku. da sie jeszcze to gdzies kupic?

Offline graves

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #597 dnia: Luty 27, 2009, 10:55:01 am »
Tak jakbym nie wiedział jak to idzie według numerków  :roll: Po prostu chciałem wiedzieć czemu poźniejsze tomy wyszły wcześniej.

Jesteś na tym forum już na tyle długo, że niemożliwe się wydawało, że tego nie wiesz, szczególnie, że zadajesz pytanie w temacie, który wystarczyłoby przeczytać. To normalny zwyczaj czytanie tematu, gdzie chcę się wypowiadać, a nie jakaś fantastyka :)
Rozumiem, że wydawąło się, niemożliwe przedzieranie przez 15 stron zwyczajowego "spamu", ale to nie "komiks polski" gdzie na forum staje się to porządkiem dziennym, a ograniczanie jest równoznaczne z zamachem na konstytucję.

Egmont kupił prawa od jednego wydawcy- spodobało sie na tyle w Polsce, że Mandragora kupiła wcześniejsze albumy od innego wydawcy zanim zdecydował sie na to Egmont. Proste. Skoro są wszystkie już a rynku - czytać od początku, My czytelnicy kupujący od początku polskie wydanie - nie mieliśmy wyboru, czytało się w miare ukazywania się.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #598 dnia: Luty 27, 2009, 05:11:14 pm »
Chyba nawet u nas wyszła cała.
Wydaje mi się, że redaktorzy z Dobrego Komiksu pisali, że czekają na dokończenie serii... Czyli być może tego dokończenia jeszcze nie ma...

Offline Roy_v_beck

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #599 dnia: Luty 27, 2009, 07:45:16 pm »
Owszem, pisali że z niewielkim opóźnieniem w stosunku do stanów wychodzi u nas ten SF i tak faktycznie było, no ale Dobry Komiks upadł. A w Ameryce Udon się trzyma i tak po miesiącu wyszło dokończenie losów, a u nas nie i pewnie już nie wyjdzie. To seria z 2004 roku, dawno temu zakończona, jak już pisałem nawet kontynuowana.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

 

anything