Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #690 dnia: Wrzesień 11, 2009, 11:28:23 pm »
Z Marvela lubię poczytać Punishera i Daredevila. A Wolverina lubię jako postać, która cynicznie puentuje patetyczne pogadanki innych iksmenów. Poza tym koleś pije i pali, co jest nie bez znaczenia.
Ale chyba nie miał on szczęścia do scenarzystów, bo za co się złapałem z jego przygód, to kupa była niemiłosierna. Jakby lepiej sprawdzał się w tle właśnie, a kiedy wychodził na pierwszy plan - jego skleroza chyba rzutowała na umysły autorów przygód.
Szczerze mówiąc, to pierwszy mandragorowy Essential chyba najbardziej mi przypasował, ten, gdzie Wolvie w zasadzie nie był sobą:)
Jest coś godnego uwagi z Loganem, z rzeczy nie wydanych w Polsce? Czy ta postać wciąż czeka na swojego Ennisa/Bendisa/Brubaker'a?
Chrzań się, Smirnov

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #691 dnia: Wrzesień 11, 2009, 11:57:40 pm »
Jest coś godnego uwagi z Loganem, z rzeczy nie wydanych w Polsce? Czy ta postać wciąż czeka na swojego Ennisa/Bendisa/Brubaker'a?

Enemy of the State, jesli nie czytales.
Nie jest to jakies wybitne dzielo, ale calkiem porzadne czytadlo o "przeprogramowaniu" Logana, aby scigal i likwidowal super-bohaterow. Duzo sie dzieje, pojawia sie sporo postaci takich jak Elektra, DD czy Nick Fury. Na tle calej masy crapu jaki ma miejsce w seriach o Wolverinie, ta opowiesc wypada bardzo dobrze.
No i ciskal to Romita Jr.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Pawulon

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #692 dnia: Wrzesień 12, 2009, 09:16:07 am »
Bardzo często widzę, że w takiej sytuacji polecany jest Enemy of the State i za każdym razem mnie to dziwi. Nie zauważyłem w tej historii nic nadzwyczajnego, poza tym, że Marvel strasznie ostro ją reklamował. Millar był już wtedy w słabszej formie, chociaż może nie tak złej jak obecnie. Rozumiem, że Romita może być dla niektórych zachętą, ale to już indywidualna kwestia, bo on ma tylu fanów, co przeciwników.

Nie mówię, że Enemy jest jakieś tragiczne, ale nastąpiło zaraz po najlepszym runie Wolviego ostatniej dekady, czyli początku volume 3 autorstwa Grega Rucki i Daricka Robertsona. W tych 20 numerach Rucka przedstawił dzikiego, zagubionego Logana i oderwał od superbohaterskich klimatów. Rysunki Robertsona są rewelacyjne - Wolvie jest brzydki i niski, co świetnie pasuje do jego brutalności i klimatu historii. W ciągu tego runu znalazło się miejsce na historię bardziej typową dla Punishera (ale bez prostackiego rozwiązania), pociągnięcie wątków Weapon X, przypomnienie romantycznych problemów i pokazanie pierwotnej dzikości głównego bohatera. Nie przepadam za Wolviem, ale wersja Rucki/Robertsona była mistrzowska.

Z innej beczki: na Sci-Fi Channel puszczają w ramach przerywnika jakąś starą kreskówkę z Supermanem. Może mi ktoś wskazać, co to za produkcja? Jakoś nie trafiłem na początek/napisy końcowe.

Offline Blacksad

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #693 dnia: Wrzesień 12, 2009, 12:39:56 pm »
Wielkie dzięki za podpowiedzi. Zatem najwyraźniej absolutnych hitów się Rosomak nie dorobił...
Chrzań się, Smirnov

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #694 dnia: Wrzesień 12, 2009, 04:11:58 pm »
Cytuj
Zatem najwyraźniej absolutnych hitów się Rosomak nie dorobił...
W sumie to nie, jest świetną postacią, ale wybitnych historii z nim w roli głównej nie ma.

To jest całkiem fajne: WIZARD MASTERPIECE EDITION WOLVERINE DELUXE HC - zbiór najlepszych historii według magazynu Wizard.

Dla wielbicieli duetu Loeb/Sale  jest to X-MEN WOLVERINE GAMBIT: VICTIMS, całkiem fajna mini seria.

A tak w ogóle to sprawdź pozycje z tego linku: http://comics.ign.com/articles/977/977476p1.html - może Cię coś zainteresuje.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline Julek_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #695 dnia: Wrzesień 12, 2009, 05:22:48 pm »
Blacksadzie!

Bendisem dla Rosomaka miał być właśnie Greg Rucka, we wspomnianym przez Pawulona woluminie 3 jego solowej serii i jeszcze nie wiem, jak to wyszło, dopiero będę czytał skuszony nazwiskiem autora "Queen & Country" i "Whitouet". Potem nowym Rucką miał być Millar, ale nie wyszło to najlepiej ("Old Man Logan", do znalezienia na Kolorowych).

Dla mnie najfajniejszy Logan to ten, kiedy swój pierwsyz staż przy Uncannny X-Menach zaliczali Claremont i Byrne, a więc klasyczne i nieco przykryte kurzem historie, jak "God loves, man kills" czy "Dark Phoenix Saga", kiedy jeszcze jego postać nie została popsuta przez swoją popularność.

Z komiksów, które nie należą do regularnej, comiesięcznej sieczki warto wymienić wspólną przygodę z Havokiem, czyli "Meltdawn" (pisał o niej Gonz na swoim blogu) robioną przez Mutha i Kenta Williamsa, "Wolverine: Jungle Adventure" Mike Mignoli i znany na polskim rynku "Weapon X" BWS`a i mini-serię Claremonta i Millera. I mnie się "Origin" Jenkinsa i Kuberta bardzo podobał. To daje conajmniej cztery świetne historię z Rosomakiem, panowie znawcy przede mną :/

O, i jeszcze tukej zerknij:

http://www.marvelcomics.pl/index.php?cmd=showPub&pub=430

No i temat z Loganem na forum mamy przecież, nie ma co pytań zaśmiecać!

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #696 dnia: Wrzesień 13, 2009, 11:26:26 am »
Do pytań zagląda więcej ludzi.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

godai

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #697 dnia: Wrzesień 14, 2009, 01:44:46 pm »
Czy ktoś się orientuje, czy kiedykolwiek Children's Crusade z Vertigo wyszło w TPB? Kompletowanie zeszytów to trochę utrudniona sprawa po tylu latach.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #698 dnia: Wrzesień 15, 2009, 03:55:57 pm »
Ta historia nigdy nie została opublikowana w wydaniu zbiorczym.

Offline Bane

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #699 dnia: Wrzesień 23, 2009, 04:23:08 pm »
Czy "The Extremist" i "Flex Mentallo" wyszły jako TPB? "Extremista" uzbierałem w postaci zeszytów, ale wolałbym postawić na półce jeden tom... "Flexa" też chciałbym mieć w domu.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #700 dnia: Wrzesień 23, 2009, 05:26:50 pm »
"The Extremist" nigdy nie doczekało się wydania zbiorczego (a wielka szkoda...).
"Flex Mentallo" zresztą też.

Offline Bane

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #701 dnia: Wrzesień 23, 2009, 10:18:32 pm »
No to nieciekawie. Dzięki za odpowiedź.

Offline Comar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #702 dnia: Wrzesień 24, 2009, 09:39:20 am »
Co do "Flexa" to sprawa w ogóle ma się niezbyt interesująco, chociaż niby jakieś światełko w tunelu istnieje. Postać ta bowiem wzorowana była na pewnej starej reklamie. Nie spodobało się to właścicielom firmy, która się tak reklamowała i wnieśli pozew przeciw DC. Z tego co wiem, stanęło na tym, że w przypadku kolejnych wydań DC musiałoby oddać firmie procent zysków ze sprzedaży. DC zapowiedziało, że jeśli trade'y "Doom Patrol" sprzedadzą się świetnie to i "Flexa" wydadzą w tej formie. Pozostaje tylko czekać i namawiać wszystkich znajomych do kupowania "Patrola" :)
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Bane

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #703 dnia: Wrzesień 24, 2009, 11:55:19 am »
DC zapowiedziało, że jeśli trade'y "Doom Patrol" sprzedadzą się świetnie to i "Flexa" wydadzą w tej formie. Pozostaje tylko czekać i namawiać wszystkich znajomych do kupowania "Patrola" :)

Kiedy to zapowiadali? Jakoś niedawno?

"Doom Patrol" kupiony hehe.

Offline Comar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #704 dnia: Wrzesień 24, 2009, 12:56:09 pm »
Kiedy to zapowiadali? Jakoś niedawno?
Dokładnie nie wiem, bo sam na tę informację wpadłem parę miesięcy temu. Ale zdaje się, że jeszcze przed wydaniem wszystkich tomów "DP". Czyli tak co najmniej ze 2 lata temu.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.