Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 821920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #930 dnia: Lipiec 03, 2011, 06:28:56 pm »
Czy znacie jakieś artbooki amerykańskich twórców? Mam w posiadaniu dwa Alexa Rossa i jeden Tima Sale'a.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #931 dnia: Lipiec 03, 2011, 09:29:03 pm »
Biblia  Bisleya :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #932 dnia: Lipiec 04, 2011, 08:17:14 am »
bisley to angol

Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #933 dnia: Lipiec 04, 2011, 01:13:00 pm »
Ostatnio Marvel zaczał wypuszczać z "serii" Art of...
Widziałem albumy Joe Quesada, Mike Deodato i Mark Djurdevic.
Z kolei DC wypuściło nie tak dawno "Icon" Jima Lee.
Mark Schultz wydał właśnie piątą książkę z serii Various Drawings.
Art of Neal Adams mi się rzuciło w oczy ostatnimi czasy.
Wielu twórców wypuszcza też własnym sumptem sketchbooki i mini albumy przy okazji konwentów. Kupowanie tego to raczej droga sprawa (najczęściej prosto od artysty lub jego studia), ale często wychodzą w taki sposób bardzo fajne rysunki, które ciężko zdobyć w inny sposób.
Mam Cover Run Adama Hughesa. Zajebisty.
Okładki z Fables też zebrano (mam, ale jeszcze nie miałem czasu odfoliować).
Ogólnie najlepiej wpisać nazwisko twórcy na Amazonie i poszukać bo sporo wydało swoje zebrane dzieła. Tyle, że przed zakupami warto czytać recenzje i drążyć sieć w poszukiwaniu informacji bo czasami wydania artbooków są słabej jakości (niewielkie reprodukcje itp.)

http://parkablogs.com/ - tutaj jest sporo recenzji. Mało amerykańskich, ale podoba mi się, że można obejrzeć na filmiku jak dana rzecz wygląda.

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #934 dnia: Lipiec 05, 2011, 02:07:05 pm »
mi się marzy wreszcie nabyć album z okładkami z Sandmana :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #935 dnia: Lipiec 06, 2011, 06:28:36 pm »
Dust Covers mam zamówione i czekam :biggrin:
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline [robak]

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #936 dnia: Lipiec 15, 2011, 01:13:36 am »
Zastanawiam się właśnie nad jakimś zamówieniem w Multiversum. Co polecacie z niewydanych w Polsce komiksów? Albo z wydanych, ale wydania amerykańskie są tańsze albo ogólnie lepsze?

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #937 dnia: Lipiec 15, 2011, 10:57:24 pm »
"Gotham central", "green arrow year one", "invincible", dużo by wymieniać. zależy czego oczekujesz
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #938 dnia: Lipiec 17, 2011, 08:10:19 pm »
Cytuj
Co polecacie z niewydanych w Polsce komiksów?
lista zajęłaby kilka stron :P

superhero czy nie? jak tak, to jaka postać? jak nie, to jaki gatunek?
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #939 dnia: Lipiec 18, 2011, 11:52:44 am »
Immortal Iron Fist #4 i #5 w scenariuszu Duane'a Swierczynskiego dają radę? czy są tylko marną kontynuacją historii Brubakera i Fractiona? I kolejne pytanie czy warto inwestować w Immortal weapons
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Boom

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #940 dnia: Lipiec 20, 2011, 02:12:23 pm »
Niedługo do kin wchodzi Captain America, ale wcześniej chciałbym przeczytać coś ciekawego. Warto sięgać po Omnibusy Brubakera?(Captain America vol.5 #1 do #25,....) Trzeba znać wcześniejsze historie czy śmiało można czytać? Jak przedstawia się cały run do nr #50 i Reborn? Warto inwestować?
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone

Offline freshmaker

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #941 dnia: Lipiec 20, 2011, 02:37:41 pm »
mam 2 omnibusy brubakera - vol.1 i death of captain america. moim zdaniem sa na srednim poziomie. momentami jest to fajna sensacja w stylu ultimates ale duzo w tych komiksach jest ckliwych momentow (cap loves bucky) i spandexu (falcon - ogromny murzyn w obcislym stroju ze skrzydlami i afro na wierzchu).
 
chyba lepiej kupic omnibus jacka kirbiego. tamte historie mimo wszystko maja wiecej sensu.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline melee

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #942 dnia: Lipiec 20, 2011, 03:18:08 pm »
Te dwa pierwsze omnibusy są wg mnie bardzo dobre, utrzymane trochę w stylu historii szpiegowskich. Oczywiście są słabsze momenty, ale przy takiej ilości materiału to normalne. Poza tym to specyficzny bohater i amerykanie muszą mieć trochę patosu. Trzeci tom (wydany w tym roku) jest znacznie gorszy.

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #943 dnia: Lipiec 20, 2011, 10:47:19 pm »
Wg mnie najlepiej nic nie czytać przed seansem. Zaczniesz porównywać i popsujesz sobie tylko frajdę z filmu.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #944 dnia: Lipiec 21, 2011, 07:21:49 pm »
Ja też bym się wstrzymywał z jakąkolwiek lekturą. Jeżeli jednak tak mocno chcesz to polecam następujace komiksy:

War & Remembrance - Oldschool z lat 80. Stern z Byrnem byli wtedy dla Capa tym, czym Brubakers jest dzisiaj. No i ogółem ciekaw origin i ciekawa hsitoria, jak to Kapitan zostaje prezydentem.

To Serve and Protect - Jestem większym fanem Waida niż Brubakera, jeżeli chodzi o Kapitana. Wraz z Ronem Garneyem a potem młodszym Kubertem stworzył klasyczne, wręcz uniwersalne historie. Obaj zrobili również Operation Rebrith, które również jest doskonałą rozrywką.

The Truth - Robert Morales i Kyle Baker bawią się koncepcją Kapitana Ameryki, włączając do gry afroamerykanów. Zaskakujące.

The New Deal - Kapitan po 11 września. To jeden z słabszych tytułów Marvel Knights, ale daje radę. Głównie dzięki rysunkom Cassadaya.

Red, White and Blue - coś dla fanów antologii pokroju Black and White. Z tą różnicą, że jest tutaj kolorowo. Nie zmienia to jednak faktu, ze najlepsi w branży tworzą tutaj historia z Kapitanem w roli głównej.

Red Glare - to wydanie zbiorcze jeszcze nie wyszło, ale warto na nie czekać. Zawarty tam będzie jeden z komiksów Waida, którego publikacje wstrzymano lata temu. Komiks ukazywał świat oczami Red Skulla, nemezis Kapitana Ameryki. To jeden z tych komiksów, który obrósł legendą i ciekawi mnie szczególnie, czy strach włodarzy Marvela był uzasadniony. Waid i Kubert pracują jeszcze nad Capem w American Nightmare.

Red Skull: Incarnate - Ten tytuł jest dopiero co wydawany w Ameryce, ale warto czekać na jego wydanie zbiorcze. To drugie podejście Grega Paka do II Wojny Światowej. Tym razem chce pokazac nazistowskie Niemcy z perspektywy hitlerowca - Johanna Schmitta, głównego antagonisty Kapitana Ameryki. Można się spodziewać ciezkiego, dołującego klimatu ale też jednocześnie świetnej historii.

I tyle. Gdzieś słyszałem, że są fajne historie Grunewalda, ale ponoć są one przeznaczone dla wytrwałych fanów Capa. Nie można jednak zapominać, że Kapitan Ameryka to równeiż występy w Avengers. A tych jest drugie tyle do polecenia...

 

anything