trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #495 dnia: Listopad 14, 2008, 01:59:03 pm »
W końcu tutaj Spider-Man ujawnił światu swą tożsamość, że to potem One More Day schrzaniło to mniejsza.
Co do powiązanych serii nie wiem, bo nie czytałem ale główną mini serię CW warto.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline kas1

Odp: Seria Civil War
« Odpowiedź #496 dnia: Listopad 15, 2008, 04:43:02 pm »
Witam. Czy ktoś przeczytał któryś komiks z serii "Civil War", jeżeli tak to proszę mi napisać czy warto inwestować w to kasę 8).

Czytałem "Civil War: Iron Man". Ot, taka klasyczna marvelowska pulpa. Dużo patosu (wręcz wylewa się strumieniami). Jak nie naparzanka wręcz, to jakaś pseudopolityczna naparzanka słowna na argumenty, które pewnie są wałkowane tysiąc razy w całym crossie. O dziwo czyta się lekko i przyjemnie. Tylko tyle i nic więcej.

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #497 dnia: Listopad 15, 2008, 11:01:42 pm »
Jeśli chcesz być w miarę na czasie z tym co się dzieje w uniwersum Marvela to warto się zapoznać z główną mini-serią. Ewentualnie można przeczytać tie-in Spider-mana. Z innych serii czytałem jedynie Punishera - ujdzie w tłumie, ale nie polecam.

BTW czytał ktoś MAD Archives ( http://www.amazon.com/Archives-Vol-Issues-Archive-Editions/dp/1563898160 )? Wyszły 2 zbiorcze tomy i tak się trochę zastanawiam nad kupnem bo wyczytałem, że można tam np. prace Wally'ego Wooda zobaczyć.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2008, 12:04:55 pm wysłana przez Dembol_ »

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #498 dnia: Listopad 16, 2008, 12:19:11 pm »
Zresztą Absolute DK jest moim zdaniem najsłabszym Absolutem dostępnym na rynku. Nie podoba mi się oprawa edytorska tego wydania. Jest taka za bardzo pop.
Yurek, Chudy, dzięki za info. Absolute DK odpuszczam więc, ale kolejne moje pytanie jest takie - Absolute Watchmen?
Chciałbym nadrobić Strażników przed premierą filmu, tylko nie wiem za które wydanie się brać. Z chęcią przeczytałbym to w oryginale (słyszałem, że polskie tłumaczenie mocno średnie?), pytanie tylko czy podołam? Jaką angielszczyzną jest to pisane - zwykłą, taką jak powiedzmy mejnstrimowe historie marvela, czy wypadałoby mieć już jakiś certyfikat na ścianie? I co do wydania - wersja Absolute warta swojej ceny?

Offline kumi kadze

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #499 dnia: Listopad 16, 2008, 10:41:15 pm »
Co do trudnosci angielskiego w watchman, to moim zdaniem komiksowy sredniak, z ciązeniem w strone wspomnianego przez Ciebie mainstreamu. Ale z tego co pamietam, zdazaly sie tez ciezsze fragmenty, np te o facecie w lodce:)
Jak dla mnie mozna smialo probowac, choc ja podchodze do tego ochoczo, wlasnie z uwagi na walor dydaktyczny.

Offline yurek1

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #500 dnia: Listopad 17, 2008, 06:29:35 am »
Yurek, Chudy, dzięki za info. Absolute DK odpuszczam więc, ale kolejne moje pytanie jest takie - Absolute Watchmen?
Chciałbym nadrobić Strażników przed premierą filmu, tylko nie wiem za które wydanie się brać. Z chęcią przeczytałbym to w oryginale (słyszałem, że polskie tłumaczenie mocno średnie?), pytanie tylko czy podołam? Jaką angielszczyzną jest to pisane - zwykłą, taką jak powiedzmy mejnstrimowe historie marvela, czy wypadałoby mieć już jakiś certyfikat na ścianie? I co do wydania - wersja Absolute warta swojej ceny?
powiem Ci za tydzień, jak przyjdzie paka z amazonu. :)
Watchmenów przeczytałem już kilka razy po polsku i - jak to najczęściej bywa - dawno zachciało mi się mieć oryginał i długo zastanawiałem się, jaką wersję kupić: SC, HC czy Absolute. padło na tę ostatnią - cóż, zobaczymy, czy słusznie...
co do języka Moore'a: jego sposób pisania jest specyficzny, właściwie niezależnie od okresu twórczości, bo i te wczesne rzeczy dla 2000AD (jak Time Twisters czy Halo Jones) są pisane fajną angielszczyzną (fajną oznacza wystającą poza sztampowe "uwaga kosmici", "stój, bo strzelam", "zobaczysz, łobuzie"), i już tam widać charakterystyczne dla Moore'a długie, pozornie zawiłe konstrukcje, które po całkowitym ogarnięciu jawią się jasnymi i zrozumiałymi; i te późniejsze, powiedzmy od V wzwyż, również, przy czym kumulacja i absolutne językowe opus magnum Moore'a następuje w From Hell i niekomiksowym Voice of the Fire. Watchmeni to jedna wielka narracja, komiks potwornie gadany, ale w tym, między innymi, jego siła.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline ASX76

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #501 dnia: Listopad 17, 2008, 11:14:27 am »
Czy "Testament: Akeda" i "Originals" to dobre komiksy? Jak "stoją" pod względem fabuły? Warto wyłożyć za nie kasę?

Offline kas1

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #502 dnia: Listopad 17, 2008, 12:13:15 pm »
Troche na ten temat było tutaj:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,13687.600.html

Moim zdaniem warto, szczególnie Testament.

Offline Buttman

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #503 dnia: Listopad 17, 2008, 03:50:27 pm »
Czy "Testament: Akeda" i "Originals" to dobre komiksy? Jak "stoją" pod względem fabuły? Warto wyłożyć za nie kasę?

"Testament" warty jest każdego centa - komiks inspirujący i wielopoziomowy. kas1 już podrzucił linka do dyskusji na forum.
Kościół Logiki Rozmytej / Church of the Fuzzy Logic

Offline kumi kadze

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #504 dnia: Listopad 19, 2008, 12:35:30 am »

  absolutne językowe opus magnum Moore'a następuje w From Hell i niekomiksowym Voice of the Fire.

Ajjj, ajjj, zewszad mnie wszyscy strasza angielskim w From Hell...ale watpliwosci czy kupic mialem tylko przez chwilke:) Zobaczymy jak wyjdzie konfrontacja.

Pzdr.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #505 dnia: Grudzień 30, 2008, 03:42:04 pm »
Czy ktoś może przybliżyć ideę Punishera MAX?
Czy wszystko z tej serii napisał Ennis, jesli nie to ile? Ile wyszło HC, ile TP i co lepiej kupować? Jak do nich ma się "Punisher by Garth Ennis Omnibus"...
Ile z tego wyszło w Polsce - w Mandragorze?
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Roy_v_beck

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #506 dnia: Grudzień 30, 2008, 04:19:43 pm »
Idea ogólnie oddziału "Marvel MAX" to prezentowanie komiksów dla starszego czytelnika. Czyli jest przemoc, wulgaryzmy i krew. W Polsce nie wyszło nic z serii Punisher v5 Marvel MAX. To co wydała Mandragora to cały "Punisher v3" (bodajże 12 lub 8 numerów), również przez Ennisa napisany.

A "Punisher MAX" - to całkowicie nowe spojrzenie na Franka Castle, nie wiąże się za bardzo z innymi historiami o Punisherze, ma 60 numerów napisanych przez Ennisa, narysowanych przez różnych rysowników (dzięki bogu nie ma Dilliona), 10 historii, po 6 numerów (z jednym wyjątkiem). I z założenia te historie są bardziej dojrzałe, brutalne, nie ma w nich żadnych superbohaterów. Wszystkie oczywiście już zdążyły być wydane w wydaniach zbiorczych, dziesięciu wydaniach zbiorczych, jeśli chodzi o TP i pięciu wydaniach zbiorczych jeśli chodzi o HC. Polecam zajrzeć do multiversum, tam większość z nich dostępna jest.
A tak w ogóle seria "Punisher MAX" jest wciąż wydawana w stanach, aktualnie bodajże 64 numery jest, ale już inny scenarzysta ją przejął.   

Od siebie jeszcze dodam, że seria Punisher MAX, pisana przed Ennisa, to najlepsze komiksy o Punisherze, jakie czytałem.

Edit: Kierując się informacjami z Multiversum, "PUNISHER BY GARTH ENNIS OMNIBUS HC" nie zawiera nic z serii Punisher MAX. Zawiera 12 numerów Punisher v3 (to, co zostało wydane przez Mandragorę), one shot - PUNISHER KILLS THE MARVEL UNIVERSE, MARVEL KNIGHTS DOUBLE SHOT #1, oraz PUNISHER (2001) #1 do #7, #13 do #37 - jest to Punisher v4, kontynuuje on wątki z Punisher v3, jeszcze nie max gdyż ten jak wspomniałem to piąta wersja przygód, a Ennis pisał dla Punishera bardzo długo.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 04:29:04 pm wysłana przez Roy_v_beck »
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline Watchmen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #507 dnia: Grudzień 30, 2008, 05:57:25 pm »
Witam które częsci z 7 tomów Sin City są najlepsze??

Offline BRK

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #508 dnia: Grudzień 30, 2008, 06:01:20 pm »
Gdzieś na forum już padło kiedyś to pytanie. Odpowiedzi jednoznacznej nie otrzymasz, kwestia gustu, zresztą całość trzyma bardzo wysoki poziom.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #509 dnia: Grudzień 30, 2008, 06:14:00 pm »
Wszystkie są dobre.
Ale generalnie, jakby tak zebrać wszystkie opinie o Sin City, to najczęściej padają trzy tytuły - "Hard Goodbye", "Damulka warta grzechu" i "Ten żółty drań"

Edit: Kierując się informacjami z Multiversum, "PUNISHER BY GARTH ENNIS OMNIBUS HC" nie zawiera nic z serii Punisher MAX. Zawiera 12 numerów Punisher v3 (to, co zostało wydane przez Mandragorę), one shot - PUNISHER KILLS THE MARVEL UNIVERSE, MARVEL KNIGHTS DOUBLE SHOT #1, oraz PUNISHER (2001) #1 do #7, #13 do #37 - jest to Punisher v4, kontynuuje on wątki z Punisher v3, jeszcze nie max gdyż ten jak wspomniałem to piąta wersja przygód, a Ennis pisał dla Punishera bardzo długo.

I z tego też względu lepiej sobie odpuścić kupno omnibusa. Pełno w nim słabych historii, a wśród nich wyróżnia się elseworld, gdzie morduje całe uniwersum i krótka, acz niesamowicie brutalna historia z MARVEL KNIGHTS DOUBLE SHOT #1. Te historie polecam kupić oddzielnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 06:17:16 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »