trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #510 dnia: Grudzień 30, 2008, 07:25:46 pm »
Od siebie jeszcze dodam, że seria Punisher MAX, pisana przed Ennisa, to najlepsze komiksy o Punisherze, jakie czytałem.
Tak właśnie słyszałem - dlatego pytam. :) A że mam fazę Ennisa....
Ok, zaczynam od tego z Mandry, a potem pozamawiam haceki MAXa. A potem one-shoty, o których wspomniał Chudy. Dzięki za info.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 07:29:09 pm wysłana przez Verminard »
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #511 dnia: Grudzień 30, 2008, 07:56:55 pm »
Tak właśnie słyszałem - dlatego pytam. :) A że mam fazę Ennisa....
Ok, zaczynam od tego z Mandry, a potem pozamawiam haceki MAXa. A potem one-shoty, o których wspomniał Chudy. Dzięki za info.

Ja bym Punishera z Mandry sobie odpuścił. To strasznie kiepskawa, pastiszowa historia z nutką makabry, która na siłę stara się być śmieszna. To od niej rozpoczynamy właśnie omnibusa, o którym wspominałem wcześniej.

Najlepiej zacznij od "Borna", potem leć HaCekami z Maxa, następnie zajrzyj do "From first to last" (fenomenalna rzecz. Jeżeli miałbym mieć jednego Punishera w swojej kolekcji, to właśnie byłoby to) i ewentualnie dwie historie, o których wspomniałem wcześniej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2008, 08:16:07 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Roy_v_beck

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #512 dnia: Grudzień 30, 2008, 08:08:33 pm »
Właśnie, polecam się zapoznać z serią "Punisher: Born" też Ennisa, po primo że również została w Polsce wydana (przez Mandragorę), po secundo nawet ostatnia historia z Punisher v5 MAX, numery 55-60 też do niej nawiązuje. Tak naprawdę to dużo rzeczy z Punisherem Ennis napisał. Oprócz regularnej serii, tej 60 numerowej, o której wspomniałem, w Marvel MAX jeszcze był cykl "Punisher Presents: Barracuda", wiele one-shotów, chociaż wspominany "Punisher Kills Marvel Universe" nie jest z MAX, gdyż w tamtym czasie jeszcze w ogóle nie istniało coś takiego. "Punisher: The End" - historia alternatywna, o końcu Punishera, warto się zapoznać, liczę po cichu że Mucha Comics to u nas wyda.

A Punisher v3 wydany u nas przez Mandragorę był przełomowy dla Ennisa i dla postaci Punishera, bo po tym obydwoje panowie znacznie zyskali na popularności. I tak przez to wątek Ruskiego kontynuowany był w Punisher v4 (średnie, więc też nie polecam), a wątek Matuszki Gnucci jest kontyuowany w "Punisher: War Zone" - 6 częściowej mini-serii, aktualnie wydawanej w stanach, bodajże 3 numery dopiero tego wyszły i również nie polecam :D

A i też wydanie "From First to last" - ładna rzecz. 
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #513 dnia: Grudzień 30, 2008, 08:18:20 pm »
A Punisher v3 wydany u nas przez Mandragorę był przełomowy dla Ennisa i dla postaci Punishera, bo po tym obydwoje panowie znacznie zyskali na popularności.
Dlatego się zapoznam, zwłaszcza, że już idą do mnie tanio zdobyte zeszyty... Stąd ta seria pytań.
A potem Born, bo gdzieś widziałem zbiorcze.
Dzięki za tonę namiarów. Za czasów semica jakoś nie przekonałem się do tej postaci, może za młody byłem.  :D
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Watchmen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #514 dnia: Styczeń 06, 2009, 08:05:59 pm »
Według Was który z tych komiksów Eisnera jest najlepszy? "Umowa z Bogiem" "Nowy York" czy "The Spirit"

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #515 dnia: Styczeń 06, 2009, 08:57:14 pm »
O ile dwa pierwsze jeszcze można porównać, to trzeci ma się do nich jak Spawn do Blankets.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline krawiec[PL]

Odp: Kaznodzieja-pytanie
« Odpowiedź #516 dnia: Styczeń 07, 2009, 09:26:06 pm »
Mam trochę pytanie nie konkretnie do komiksu, ale z nim związana, a raczej z Jessem. Pamiętacie może jakie papierosy On palił? Potrzebne mi, to jest do zrobienia niespodzianki urodzinowej.
Życie to one man show.

Offline bąbielek

Odp: Kaznodzieja-pytanie
« Odpowiedź #517 dnia: Styczeń 07, 2009, 10:02:14 pm »
No i co ja mam Ci na takie coś odpowiedzieć?  :roll:
To źle Ci się wydawało.

Klick me up, klick me down.

Offline krawiec[PL]

Odp: Kaznodzieja-pytanie
« Odpowiedź #518 dnia: Styczeń 07, 2009, 10:05:58 pm »
Cytat: bąbielek
Oczywiście najbardziej "męskie". Czerwone Marlboro


OK, dzięki wielkie za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2009, 01:54:53 pm wysłana przez graves »
Życie to one man show.

Offline BOUNCER

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #519 dnia: Styczeń 14, 2009, 09:03:40 pm »
Wpadły mi wczoraj w oko 3 pozycje angielskojęzyczne:

Encyklopedia Marvela
Encyklopedia DC
Encyklopedia Vertigo

Ponieważ nie są one polskojęzyczne i cena również nie jest najniższa proszę aby ktoś mający pojęcie przybliżył mi nieco owe pozycje. Dla zainteresowanych widziałem je w Empiku na Marszałkowskiej.

Offline Death

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #520 dnia: Styczeń 14, 2009, 09:13:48 pm »
Przeglądałem przedwczoraj dłuższą chwilę na rynku we wrocławskim Empiku encyklopedię Vertigo (cena 49 zł za HC, duży format i dość dużą ilość stron więc raczej niedużo). Myślę że książka jest pierwsza klasa jako prezent. Opisuje szczegółowo bohaterów naważniejszych serii i one-shotów. Ale w sumie to tylko album, wątpię że można się z niego dowiedzieć czegoś nowego. Nie mniej jednak napaliłem się na ten albumik nie powiem  ;-)

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #521 dnia: Styczeń 16, 2009, 01:22:12 pm »
Jak ujął to kmh w rozmowie ze mną na temat Encyklopedii X-Men - wszystko to jest w wiki, ale wiki nie wygląda tak fajnie na półce. ;-)

Z innej beczki:
Czy orientuje się ktoś, czy pierwszy Essential Kapitana Ameryki zbiera pierwsze wojenne przygody Kapitana z lat 40.? Wydaje mi się, że nie, ale może są tam jakieś, gdzie zwalcza nazistów. Albo może ktoś zna inne wydawnictwa zawierające wczesne zeszyty lub pokazujące walkę Kapitana z nazistami? (pomijam Mega Marvela wydanego w Polsce)
edit: Capa już chyba znalazłem.

I to samo pytanie dotyczy Supermana - czy są dostępne jakieś wydawnictwa z Supermanem angażującym się w działania wojenne... (pomijamy jego żenujący występ w Getcie Warszawskim wydany przez TM-Semic :))
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #522 dnia: Styczeń 16, 2009, 01:35:31 pm »
Z innej beczki:
Czy orientuje się ktoś, czy pierwszy Essential Kapitana Ameryki zbiera pierwsze wojenne przygody Kapitana z lat 40.? Wydaje mi się, że nie, ale może są tam jakieś, gdzie zwalcza nazistów. Albo może ktoś zna inne wydawnictwa zawierające wczesne zeszyty lub pokazujące walkę Kapitana z nazistami? (pomijam Mega Marvela wydanego w Polsce)
edit: Capa już chyba znalazłem.

I to samo pytanie dotyczy Supermana - czy są dostępne jakieś wydawnictwa z Supermanem angażującym się w działania wojenne... (pomijamy jego żenujący występ w Getcie Warszawskim wydany przez TM-Semic :))

Pytanie pierwsze - nie. Pierwszy Essential zaczyna się od historii z Tales of Suspense Stana Lee i Jacka Kirby.
Pytanie drugie - Golden Age Captain America Masterworks 1 Joe Simona i Jacka Kirby(niedługo będzie wznowienie z nową szatą graficzną. Przynajmniej tak przypuszczam).
Pytanie trzecie - DKR. The Man of tommorow Azzarello i Lee (niedługo w wydaniu Absolute).

I wyrażę swoją opinię na temat "encyklopedii". Miałem okazję zobaczyć je na Marszałkowskiej i w Złotych. Moje wrażenia są powtórką z lektury Ultimate Guide to the Dark Knight Scotta Beaty'ego. Powtórka z wikipedii, owszem, ale z jakimi badziewnymi kolorami! Jeżeli już szukacie jakiś fajnych kompediów historycznych, encyklopedycznych, to polecam Wam albo niedawno wydane "MARVEL CHRONICLE", albo najnowsze wydanie "The Batman Encyclopedia" lub "WATCHING THE WATCHMEN". Tam z pewnością będzie coś więcej, niż info z wiki. I wygląda na półce o niebiosa lepiej.

Tyle tylko czy jest sens kupowanie takich książek?
W końcu historia trykotów jeszcze nie jest zakończona. A takie książki są wznawiane co pięć lat, niczym encyklopedie o broniach i wojskowości.
Moim zdaniem lepiej polegać na manipulowanej Wikipedii. Pomimo aktów wandalizmu, jakie mają tam miejsce.

Offline BOUNCER

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #523 dnia: Styczeń 17, 2009, 07:44:15 am »
Powiedzcie mi proszę który zeszyt wydany w Stanach obejmuje polskie wydanie Hellblazera?? Ciekaw jestem jakie jest tempo wydawania w naszym kraju i jeśli wiecie to proszę o info ile jedna część wydana u nas zawiera zesztów z wersji oryginalnej.

Offline kas1

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #524 dnia: Styczeń 17, 2009, 08:02:39 am »
Cytuj
Powiedzcie mi proszę który zeszyt wydany w Stanach obejmuje polskie wydanie Hellblazera?? Ciekaw jestem jakie jest tempo wydawania w naszym kraju i jeśli wiecie to proszę o info ile jedna część wydana u nas zawiera zesztów z wersji oryginalnej.
Do końca nie rozumiem tego pytania ale pewnie chodziło Ci o to:

Niebezpieczne nawyki - zeszyty nr 41-46
Strach i wstręt - zeszyty nr 62-67

 

anything