trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 812766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #555 dnia: Luty 04, 2009, 12:10:15 pm »
Toż przecież mówię, że wstyd mi okropnie  8)

Nie martw się ja też przeczytałem tylko 1 tom  ;-) (Czyli w sumie połowę oryginalnego 1 tomu  ;-) )

Offline Raf Fariszta

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #556 dnia: Luty 04, 2009, 12:14:39 pm »
A cóż to za dzień wyznawania komiksowych grzeszków i zaniedbań?
Ktoś jeszcze nie czytał Kaznodzieji?  ;-)
Nocy Matko Dnia

Offline Ajron

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #557 dnia: Luty 04, 2009, 12:19:10 pm »
Ktoś jeszcze nie czytał Kaznodzieji?  ;-)

Ja. Chętnie nadrobię, ale brakuje mi "Na południe" a dziury w czytanie nie chcę mieć. Chyba, że ktoś z forumowiczów chce sie pozbyć ten tom za rozsądną cenę :)

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #558 dnia: Luty 10, 2009, 05:17:32 pm »
Czy ktoś się orientuje czy czterozeszytowe serie "noir" (Spider-man, X-men) z Marvela wyją potem jako wydania zbiorcze?
Czy Marvel w ogóle ma jakąś spójną politykę i wszystkie zeszyty wychodzą potem w tpb/hc, czy też nie?
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Archie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #559 dnia: Luty 11, 2009, 12:52:24 am »
Czy ktoś się orientuje czy czterozeszytowe serie "noir" (Spider-man, X-men) z Marvela wyją potem jako wydania zbiorcze?
Recenzje są pochlebne, a zeszyty się wyprzedają. Do tego na Amazonie dostępne są pre-ordery wydań zbiorczych, więc na 100% będą.

Czy Marvel w ogóle ma jakąś spójną politykę i wszystkie zeszyty wychodzą potem w tpb/hc, czy też nie?
Obecnie TPB zawsze wychodzi, z HC różnie bywa. Jak coś się dobrze sprzedaje i jeden scenarzysta długo gości w serii to dostajemy Omnibus np. z Capem (mam i polecam). Dodam jeszcze, że stare historie jak np. X-Cutioner's Song pojawiają się tylko w TPB, a przeboje z ostatnich lat jak The Hood i Truth: Red, White & Black zostają wznawiane w Premiere HC.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 03:52:41 am wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #560 dnia: Luty 11, 2009, 07:49:07 am »
Dzięki, to zaczynam odkładać na tpb, bo widziałem jeden zeszyt X-Men Noir i wygląda to smakowicie...  :)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Archie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #561 dnia: Luty 11, 2009, 12:50:56 pm »
Dzięki, to zaczynam odkładać na tpb, bo widziałem jeden zeszyt X-Men Noir i wygląda to smakowicie...  :)
Nie ma sprawy. Ja dużo siedze w komiksach Marvela, więc jak masz jakieś pytanie to wal śmiało. Na Amazonie można zamówić Premiere HC X-Men: Noir, który ma 16 stron więcej niż TPB. Oba wydania mają trafić do sklepów 1 lipca.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #562 dnia: Luty 11, 2009, 03:32:46 pm »
Ostatnio Marvel zapowiedział także "Punisher:Noir"

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #563 dnia: Luty 11, 2009, 03:57:30 pm »
Z tewgo co widziałem, są X-Men, Daredevil, Spider-Man, a teraz rusza Wolverine... No i Punisher. Coś jeszcze?
Mogliby to potem razem jako Marvel: Noir puścić.  :)
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 05:47:00 pm wysłana przez Verminard »
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #564 dnia: Luty 11, 2009, 04:26:09 pm »
Punisher: Noir, hmmm jestem sceptyczny.
Punisher to MAX.
Inaczej, jak chocby ostatnio War Journal to dobitnie udowodnil, to popluczyny.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #565 dnia: Luty 11, 2009, 04:48:49 pm »
Punisher: Noir, hmmm jestem sceptyczny.
Punisher to MAX.
Inaczej, jak chocby ostatnio War Journal to dobitnie udowodnil, to popluczyny.

E tam, stonowane czarno białe kolory, Puni ganster, może być ciekawie,
zresztą TM-Semic wydawał cz-b Puniego i fajnie to wyglądało (ja wiem że to nie o kolor chodzi ale...)

A OBECNIE Punisher to GLOWNIE MAX

GLOWNIE bo:
sa inne serie, Puni WJ jest zupełnie inny i dużo gorszy,ale jak się podejdzie do niego od początku z takim założeniem (że gorszy i inny niż MAX) to ma się również frajdę i z WJ (jak tak miałem)

OBECNIE bo:
dawniej nie było MAX i też wychodzili ciekawe historie, my (Ty i ja) pochodzimy z tamtego okresu (wydania TMSEMIC) i to wtedy polubiliśmy (ja na pewno, Ty - jak sądze- też) Puniego:)


Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #566 dnia: Luty 11, 2009, 05:28:19 pm »
A OBECNIE Punisher to GLOWNIE MAX
GLOWNIE bo:
sa inne serie, Puni WJ jest zupełnie inny i dużo gorszy,ale jak się podejdzie do niego od początku z takim założeniem (że gorszy i inny niż MAX) to ma się również frajdę i z WJ (jak tak miałem)
Tak, zgadza sie sa inne serie - potworki majace na celu wplatanie Franka w te wszystkie bzdurne, zmieniajace swiat marvela na zawsze eventy typu Civil War czy Secret Invasion, a przede wszystkim nabicie wiekszej kasy Marvelowi.

OBECNIE bo:
dawniej nie było MAX i też wychodzili ciekawe historie, my (Ty i ja) pochodzimy z tamtego okresu (wydania TMSEMIC) i to wtedy polubiliśmy (ja na pewno, Ty - jak sądze- też) Puniego:)
Zgadza sie. Do tej pory mam wszystkie tm-semici z Punisherem. Dobre historie (jak War Zone, runy Portacio, Lee czy Texeiry) zdarzaly sie - to niezaprzeczalne. Aczkolwiek obiektywnie patrzac wiekszosc to bylo badziewie. Kiepsko napisane i narysowane.
MAX oddziela Franka od calej marvelowej plataniny i stanowi swoiste uniwersum czyli nie ma idiotycznych bitw z Spider czy innym xxx-manem albo kretynskich team-upow. And that's the point!
No i nie wiem, czy wiesz, ale to Punisher byl pierwszym tytulem z imprintu MAX, inaczej - to dzieki niemu MAX powstalo :)
Nadal jestem sceptycznie nastawiony do Noir.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kas1

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #567 dnia: Luty 11, 2009, 07:45:39 pm »
Eee... Pierwszy w MAX to był chyba Alias...

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #568 dnia: Luty 11, 2009, 07:53:19 pm »
Sprawdzilem.
Przyznaje racje. Alias byl wczesniej.
Zasugerowalem sie slowami Ennisa mowiacym o ww w jakims wywiadzie. Zbyt doslownie potraktowalem slowa "stworzony dla...".
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kas1

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #569 dnia: Luty 11, 2009, 08:04:03 pm »
Co nie zmienia faktu, że Puni z Maxa jest the best! ;)

 

anything