trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #600 dnia: Luty 28, 2009, 02:34:35 pm »
Nie wiedziałem, gdzie wkleić, ładuję tu. Jak ktoś chce, w Sadyba Best Mall w księgarni amerykańskiej (obok Empiku) mają coś takiego:

http://img5.imageshack.us/my.php?image=xmenguide3rded.jpg

A warto wydać na to flotę?

Cytuj
Witam
Chciał bym poczytać jakieś komiksy o X-men'ach wiem ze wyszły takie grube książki w których jest po kilka zeszytów czy ktoś mógł by mi doradzić jaki kupić sobie na początek ?

A ja np. zacząłem od Ultimate X-Men i wciągnęło mnie strasznie. Bardziej od Astonishing. A New nie znam, więc się nie wypowiem.
W każdym razie, może lepiej nie zaczynaj od Essentiali. W końcu to też książki w których jest po "kilka" zeszytow  ;-)

Offline hans

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #601 dnia: Luty 28, 2009, 11:24:21 pm »
Czasem zamiast przeszukiwać serwisy i fora w poszukiwaniu odpowiedzi (natrafiając tym samym na spojlery) lepiej zapytac na forum a nóż ci ktoś od niechcenia rzuci info. Ale jak zwykle robicie z małej rzeczy wielkie halo  :roll: Komiksiarze to dziwacy-fakt.

Coś mnie strzela, jak czytam takie teksty. Najpierw szuka się w google, dopiero później, gdy nic człowiek nie znalazł - na forum. Po co grzebać w spamie poprzednich stron tematu skoro mamy google? Pierwszy link z google'a mówi w zasadzie wszystko.
I nie, to nie jest dziwne, że nikt nie chce odpowiadać na takie posty. Na przykład informatycy mają krótką, ale odpowiednią odpowiedź na posty zawierające pytania podstawowe - RTFM (proszę, nie pytaj, co to znaczy). Ciebie by nie męczyli ludzie zaśmiecający tematy o Sandmanie spamem w stylu "Kim jest ten cały Sandman?", "Dlaczego w księgarnii leżą dwa Sandmany z tym samym tytułem, ale różnymi okładkami?" itp?

Offline tequira

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #602 dnia: Marzec 01, 2009, 12:11:48 am »
Bez sensu

ja wolę porozmawiać z kimś na jakiś temat niż go sobie wygooglać

wszyscy to tacy mądrale

ja z chęcią odpowiadam na kolejne pytania dotyczące mojej pasji, każdemu i nie odsyłam go do googla

w życiu też tak robicie?

Offline hans

Pytanie - Usagi
« Odpowiedź #603 dnia: Marzec 01, 2009, 12:47:23 am »
nie, szczególnie, jeśli ktoś jest zielony w temacie (może Death powinien założyć drugie konto  :)). Inna sprawa, gdy osoba jest zorientowana, będąca na bieżąco z nowościami, znająca najważniejsze serwisy, aktywna, posiadająca własnego bloga, a zadająca proste pytania. Dla mnie to jest lenistwo, a krótka wymiana zdań typu pytanie-odpowiedź nie jest żadną rozmową. A na lenistwo innych szkoda mi czasu.

Offline jef.costello

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #604 dnia: Marzec 24, 2009, 01:24:40 pm »
z jakiego komiksu to może być strona? trochę dziwny układ pasków "realistycznych" naprzemiennie z "dziecięcymi". gazeta to "International Herald Tribune", prawdopodobnie z początku lat 70. (lata '70-'71 najpewniej)



zasadniczo jest to kadr z polskiego filmu "Skarb Trzech Łotrów" z 1970 r.; kiedy bohater bierze gazetę do ręki na pierwszej stronie jest winieta "Chicago Post", ale taka gazeta nigdy nie istniała; logo IHT jest widoczne w paginie, kiedy bohater przewraca strony.

Offline Kiamil

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #605 dnia: Marzec 24, 2009, 05:41:41 pm »
Z żadnego. To jest po prostu strona z amerykańskiej gazety, a dokładniej z jej rozrywkowego (komiksowego) dodatku. Każdy "wers" to inny komiks gazetowy. W takich gazetach na jednej planszy zamieszcza się jeden pod drugim wiele różnych stripów. Tu widać ich pięć (a na następnej stronie krzyżówki i inne pierdółki zamieszczane w takich dodatkach). Z dodatkowych informacji drugi od dołu jest bodajże seria "Pogo", a gazeta nie jest niedzielna (wtedy dodatek i komiksy w nim są kolorowe).
amil M. Śmiałkowski
www.slowem.pl

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #606 dnia: Marzec 24, 2009, 08:14:33 pm »
Mam dzisiejszy numer IHT z samolotu i zawiera prawie taki sam komiks. :) Tylko paski troche inne. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skywalker8

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #607 dnia: Marzec 27, 2009, 10:18:50 pm »
Witam. Interesuję się ostatnio postacią Thora. Czy ktoś może mi polecić jakieś ciekawsze tytuły? Np. czy warto kupić Thora napisanego przez Straczynskiego?

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #608 dnia: Marzec 28, 2009, 06:03:47 am »
Witam. Interesuję się ostatnio postacią Thora. Czy ktoś może mi polecić jakieś ciekawsze tytuły? Np. czy warto kupić Thora napisanego przez Straczynskiego?
Krótka recenzja tegoż powinna Ci co nieco wyjaśnić.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #609 dnia: Marzec 28, 2009, 08:15:42 am »
Witam. Interesuję się ostatnio postacią Thora. Czy ktoś może mi polecić jakieś ciekawsze tytuły? Np. czy warto kupić Thora napisanego przez Straczynskiego?

Ja od siebie mogę polecić Thor: Vikings Ennisa i Fabry'ego. Jest ostro, zabawnie, z nutką realistycznej brzydoty (tyczy się to grafiki). Fani Ennisa powinni być usatysfakcjonowani.
Słyszałem ponadto dużo dobrego o następujących tytułach: Thor: Gods and Men i Avengers Disassembled: Thor.

Warto porozglądać się również za reedycją THOR VISIONARIES: WALTER SIMONSON i THOR BALDER THE BRAVE . Ranga tych komiksów jest porównywalna do Daredevilów Franka Millera. Prawdziwe klasyki.
Jest też dość niecodzienny trejd Thor: Mike Deodato Jr., zbierający zeszyty Ellisa i Deodato. Nie czytałem tego czegoś, ale można spróbować, bo twórcy to dobre marki.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #610 dnia: Marzec 28, 2009, 03:05:32 pm »
Mam pytanie odnosnie Daredevila.
Kompletuje sobie run Bendisa i w tej chwili jestem przy Hardcore. Po nim jest Echo Macka, ktorego chwilowo nie moge nigdzie dopasc. Czy tytul ten jest konieczny do zrozumienia dalszych tpb z runu Bendisa?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline am666

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #611 dnia: Marzec 28, 2009, 04:07:37 pm »
Spokojnie można pominąć ten TPB jeżeli chodzi o ciągłość opowieści runu Bendisa. Fabuła skupia się na postaci May Lopez, Daredevil występuje tylko na kilku kadrach. Ja ze swojej strony polecam, malunki Macka bardzo mi odpowiadają i to dla mnie główny atut tego komiksu. Fabularnie nastaw się na brak trykotów, a bardziej na rozmyślania Echo odnośnie tego co wydarzyło się w Parts of a hole.
Wiec jako lektura uzupełniająca Daredevila Bendisa niekoniecznie, jako osobny trejd polecam.

Offline Blacksad

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #612 dnia: Marzec 28, 2009, 10:25:22 pm »
Zresztą w wydaniu HC ten tom pominięto (choć w pierwotnych planach miał być zamieszczony), więc nie może mieć wpływu na ciągłość runu Bendisa.
Chrzań się, Smirnov

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #613 dnia: Kwiecień 02, 2009, 10:41:02 pm »
Zresztą w wydaniu HC ten tom pominięto (choć w pierwotnych planach miał być zamieszczony), więc nie może mieć wpływu na ciągłość runu Bendisa.

Kurcze, uwielbiam takie pomijanie odcinkow w wydaniach zbiorczych. Na mojej top liscie perelek wydawcow jest to zaraz po dowolnym losowaniu odcinkow (vide zlote ksiegi przygod).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Blacksad

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #614 dnia: Kwiecień 02, 2009, 10:54:39 pm »
Cóż, chcieli run Bendisa po całości - to go sobie zhacekowali:)
Brak tej jednej części nie był odczuwalny w żaden sposób, a być może wywołałby dysonans w całej historii, jakieś załamanie tempa, narracji itp. (nie wiem, bo nie czytałem tego tomu).
Chrzań się, Smirnov

 

anything