Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #705 dnia: Wrzesień 24, 2009, 01:00:02 pm »
Moim zdaniem publikacja "Flex Mentallo" w zbiorczym wydaniu to jedynie kwestia czasu.
W końcu duet Morrison/Quitely jest obecnie najbardziej cenioną marką w amerykańskim komiksie.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #706 dnia: Październik 08, 2009, 01:09:25 pm »
Jakie będzie zawartość drugiego Omnibusa DD Bendisa?

http://manwithoutfear.com/ddHARDCOVERS.shtml

Patrząc na tą stronę mam wrażenie, jakby jego zawartość zmieniała się z miesiąca na miesiąc. I kompletnie nie rozumiem, po co tam wsadzać historie z uniwersum Ultimate...

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #707 dnia: Październik 08, 2009, 02:34:59 pm »
Jakie będzie zawartość drugiego Omnibusa DD Bendisa?

http://manwithoutfear.com/ddHARDCOVERS.shtml

Patrząc na tą stronę mam wrażenie, jakby jego zawartość zmieniała się z miesiąca na miesiąc. I kompletnie nie rozumiem, po co tam wsadzać historie z uniwersum Ultimate...
Te historie z U nie doczekały się wydania zbiorczego, a całkiem sporo tam DD. Ja się akurat cieszę - ładnie mi dopełnią Ultimate Spidera, którego też Bendis pisał.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #708 dnia: Październik 08, 2009, 04:36:11 pm »
Te historie z U nie doczekały się wydania zbiorczego, a całkiem sporo tam DD. Ja się akurat cieszę - ładnie mi dopełnią Ultimate Spidera, którego też Bendis pisał.

To najwyraźniej przeoczyłeś "Ultimate Marvel Team-Up Ultimate Collection TP"
http://multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=54853&pro=169281

Według mnie dodawanie historii z innego kontinuum jest niepotrzebnym tworzeniem bałaganu. Wolałbym, żeby zawarli miniserię "Ninja", którą w ogóle nie miałem okazji zobaczyć, a w której pojawia się ten sam DD z runu Marvel Knights.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2009, 05:29:44 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #709 dnia: Październik 08, 2009, 09:37:55 pm »
Fakt, przeoczyłem.  :)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #710 dnia: Październik 08, 2009, 10:13:05 pm »
Według mnie dodawanie historii z innego kontinuum jest niepotrzebnym tworzeniem bałaganu. Wolałbym, żeby zawarli miniserię "Ninja", którą w ogóle nie miałem okazji zobaczyć, a w której pojawia się ten sam DD z runu Marvel Knights.
Zgadzam się. Głównie dlatego, że Daredevil w Ultimate miał dość marne występy.

Offline skywalker8

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #711 dnia: Październik 13, 2009, 06:13:45 pm »
Witam.
Final Crisis - co sądzicie o tym crossoverze? Warto się nim zainteresować? I od czego należałoby zacząć, ma on jakieś powiązanie z Identity Crisis? Jakie ogólnie komiksy polecacie z uniwersum DC. Chodzi mi o takie jak wyżej wymieniony, serię All-Star, R.I.P., Kingdom Come, Hush itp.? Z góry dzięki za pomoc.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #712 dnia: Październik 14, 2009, 08:29:36 am »
Cytuj
Final Crisis - co sądzicie o tym crossoverze?
Że to piiii.... nie wart uwagi komiks.

Cytuj
Warto się nim zainteresować?
Zdecydowanie i stanowczo NIE.

Cytuj
I od czego należałoby zacząć
Oficjalna podana przez Morrisona kolejność czytania (must read, resztę tie-inów można odpuścić) to:
FINAL CRISIS # 1- 3
SUPERMAN BEYOND # 1- 2
SUBMIT
FINAL CRISIS # 4 – 5
BATMAN #682 – 683
FINAL CRISIS # 6 – 7

Cytuj
ma on jakieś powiązanie z Identity Crisis?
Nie.

Cytuj
Jakie ogólnie komiksy polecacie z uniwersum DC?
chwila, muszę zanurkować w półki...

Chodzi Ci tylko o DCU, czy generalnie z DC Comics?

Z trykotów poleciłbym - prócz wymienionego przez Ciebie Identity, All-Star eS, Hush i KC (R.I.P. nie polecam):

52, Formerly Known as Justice League oraz sequel I can't belive it's not Justice League, Gotham Central, Superman Red Son, Green Lantern Rebirth i potem nowe serie GL oraz GLC, Detective Comics pisane przez Paula Diniego, Killing Joke, Batman Year One, Batman City of Crime, The Long Halloween, Dark Victory,Joker, Arkham Asylum, Justice, Booster Gold run Geoffa Johnsa, Batman: Nine Lives, The man Who Laugs, The New Frontier, Green Lantern/Green Arrow, Green Arrow Year One, Superman na wszystkie pory roku, Watchmen, Batman Whatever Happened to the Caped Cruscader?, Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 01:27:45 pm wysłana przez Damex »
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline freshmaker

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #713 dnia: Październik 14, 2009, 10:28:13 am »
z powyższej listy ja polecam batmana r.i.p (szerzej o tym komiksie w topiku o batmanie) i stanowczo odradzam man who laughs (straszna miernota)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline global

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #714 dnia: Październik 14, 2009, 11:46:54 am »
A ja polecam the man who laughs :) Fajnie sie to czyta. Gotham Central tez warto zakupic.

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #715 dnia: Październik 14, 2009, 05:34:12 pm »
Jakie ogólnie komiksy polecacie z uniwersum DC.
Superman: Red Son - co by było gdyby Superman wylądował w Rosji i został komunistą.

Offline Julek_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #716 dnia: Październik 14, 2009, 05:51:02 pm »
Witam.
Final Crisis - co sądzicie o tym crossoverze? Warto się nim zainteresować? I od czego należałoby zacząć, ma on jakieś powiązanie z Identity Crisis? Jakie ogólnie komiksy polecacie z uniwersum DC. Chodzi mi o takie jak wyżej wymieniony, serię All-Star, R.I.P., Kingdom Come, Hush itp.? Z góry dzięki za pomoc.

A co lubisz  :) Po angielsku czytasz biegle, czy preferujesz polskie edycje? Bardziej rajtuzy czy może Vertigo? Batman czy Superman?

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #717 dnia: Październik 14, 2009, 08:11:44 pm »
Z "nie-seryjnych": Batman "Long Halloween" i "Dark Victory" i Superman "For All Seasons" (Egmont wydał jako "Na wszystkie pory roku") duetu Loeb&Sale (rysownik od popularnej niegdyś kreskówki). Ale to nie jest tradycyjna nawalanka dobrych ze złymi.
"Red Son" też polecam. Podlinkowałem Ci recenzje.

Z bardziej tradycyjnych dobrze napisanych nawalanek "Green Lantern: Rebirth" i seria idąca od tego pisana przez Geoffa Johnsa. Dobra recka jest na Kolorowych Zeszytach. Seria prowadzi do świetnego crossovera "Sinestro Corps War" i do jeszcze nie wiadomo jakiego, ale raczej co najmniej dobrego "Blackest Night". Równolegle z nią idzie "Green Lantern Corps", której jeszcze nie czytałem, ale wyżej polecają.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline skywalker8

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #718 dnia: Październik 15, 2009, 12:17:25 pm »
Cytuj
A co lubisz  Smile Po angielsku czytasz biegle, czy preferujesz polskie edycje? Bardziej rajtuzy czy może Vertigo? Batman czy Superman?
Rajtuzy :) Obojętnie czy Batman, Superman, Green Lantern, Wonder Woman itp. (mogą być nawet wszyscy). Po angielsku czytam może nie tak biegle ale radzę sobie (poza tym od czego słownik jest w razie czego). Oczywiście nie obrażę się jak będą jakieś polskie edycje. Chociaż tu też jest problem czy np. Kingdom Come, który w polskiej edycji jest teraz do zdobycia tylko za dużą kasę, i czy w takim przypadku nie lepiej kupić w oryginale za 50 zł (różnią się jakoś diametralnie te wydania?). Jak możecie to wymieńcie Wasze Top 3, może tak będzie mi łatwiej wybrać.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #719 dnia: Październik 15, 2009, 01:13:21 pm »
I "Arkham Asylum", i "Kingdom Come", i "Watchmen" spraw sobie w oryginale - wydania fajniejsze i tańsze niż na allegro. Można przeboleć brak twardych okładek, a komiksy świetne. "Watchmen" polecam w wersji absolute.

Nie mam uniwersalnego top3 - ostatnio na topie są rzeczy z poprzedniego posta.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

 

anything