trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yurek1

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #735 dnia: Listopad 13, 2009, 08:10:52 pm »
http://kzet.pl/2008_04/tm_false.htm
Logan za to jest taką sobie powtórka z rozrywki. Jeżeli czytałeś Millera i Claremonta, to raczej nie znajdziesz tutaj nic nowego.
hm. czyli w zasadzie obydwa mocno średniawe, a nawet ciążące ku słabszym. przyznam, że rzuciłem na nie okiem przy okazji przymiarek do kompletowania Vaughana, ale już sam nie wiem, bo i opinie anglojęzyczne na necie też mało pochlebne. ale z drugiej strony to Vaughan. mam dla niego spory kredyt zaufania. :|
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #736 dnia: Listopad 16, 2009, 01:25:39 am »
Czytał ktoś rzeczy z cyklu Marvel: Noir - Wolverine, X-men i Spider-mana? Warto? Wnoszą coś nowego?
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Bane

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #737 dnia: Listopad 24, 2009, 02:56:35 pm »
Opłaca się brać "Astonishing X-Men: Niepowstrzymani" za 26zł? Dobre to jest?

Offline spidey

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #738 dnia: Listopad 24, 2009, 03:12:01 pm »
Astonishing X-Men opłaca się brać po okładkowej. Za 26zł to jak za darmo. Tylko to jest ciąg dalszy historii z trzech poprzednich tomów więc ich znajomość na pewno jest wskazana.

Offline Bane

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #739 dnia: Listopad 24, 2009, 03:29:48 pm »
Dzięki. No na dworcu w taniej książce była tylko ta część, może kupię, o ile do jutra ktoś nie zakosi (dziś wziąłem stamtąd Kroniki Birmańskie za 18zł).

Offline m010ch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #740 dnia: Grudzień 18, 2009, 11:32:50 pm »
Czy poza Omnibusem Demona Kirby'ego wyszły może jeszcze jakieś zbiorcze wydania historii z Etriganem?

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #741 dnia: Grudzień 19, 2009, 10:16:49 am »
Nie.

Offline freshmaker

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #742 dnia: Grudzień 19, 2009, 05:19:14 pm »
czy ktoś czytał camelot 3000? pytem głównie ze względu na rysunki bollanda.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Julek_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #743 dnia: Grudzień 20, 2009, 01:16:52 pm »
Czytał ktoś rzeczy z cyklu Marvel: Noir - Wolverine, X-men i Spider-mana? Warto? Wnoszą coś nowego?

Mnie tam w ręce kilka zeszytów "noirowych" wpadło, ale nic mnie przy nich nie przytrzymało. Zmęczyłem jedynie pierwszy numer X-ludzi i byłem bardzo... zmęczony.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #744 dnia: Grudzień 24, 2009, 03:28:30 pm »
Może ktoś powiedzieć coś o historii "New Frontier" Darwyn'a Cooke'a? Rysunki zachęcają do zakupu, ale czy sam scenariusz też daje radę? I czy dla niedzielnego czytacza DC jest to strawne?


Offline m010ch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #746 dnia: Grudzień 24, 2009, 11:46:09 pm »
Jest mi ktoś coś w stanie powiedzieć nt. Grimm Fairy Tales z Zenoscope Entertainment? Lubię takie klimaty, a to mi z grubsza wygląda na coś pomiędzy Fables, a Lost Girls. Sądząc po liczbie dodruków TPB musi być to niezła rzecz, ale z uwagi na relatywnie małe wydawnictwo i nic nie mówiące mi nazwiska twórców wolę dopytać - warto w to wchodzić? Okładki zachęcają 8)

Offline graves

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #747 dnia: Grudzień 25, 2009, 09:57:39 am »
Jest mi ktoś coś w stanie powiedzieć nt. Grimm Fairy Tales z Zenoscope Entertainment?
Najładniejsze są okładki. Mnie w tym komiksie najbardziej odrzucają kolory. Strasznie dyskotekowe. Kreska bardzo średnia (zależy też od zeszytu). A historie - przerobione bajki braci Grimm, w których w role główne postaci z tych bajek wcielają się nagle osoby ze świata rzeczywistego, które przejawiają "cechy" jakiejś z bajowych postaci. Przez to "doświadczenie" ich dalsze życie (a raczej postępowanie) się zmienia (lub nie :) ).
Przykład: Dzieczyna która nie chce pójść za daleko" :) ze swoim chłopakiem - zamyka się w swoim pokoju i zaczyna czytać czerwonego kapturka. W tedy "wciela się" w postać czerwonego kapturka i widzimy nieco inną wersję tej baśni. Poczym jak się budzi widzi w lustrze zadrapanie na policzku, które doświadczyła śniąc tą baśń.
Graficznie słabe. Scenariusz nie powala. Dla mnie to taka próba dogonienia Fables, która już na starcie odpadła.
Za to okładki wykonane przez Al Rio - rewelacja.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline m010ch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #748 dnia: Grudzień 25, 2009, 11:56:48 am »
Dzięki graves :) Szkoda, że tak mało sampli w sieci (znalazłem chyba tylko jedną stronę), kolory faktycznie jarmarczne, ale kreska mnie specjalnie nie odrzuciła - może jednak zaryzykuję, bo w sumie sama chęć podpięcia się pod sukces Fables nie jest niczym złym, nie chciałbym tylko żeby była to tandetna zrzynka - na szczęście wychodzi na to, że jest czymś więcej. Fables utorowały drogę takim historiom i chwała im za to - nie sądzę jednak, żeby coś było w stanie je prześcignąć, dlatego nie mam zamiaru traktować GFT jako konkurencję dla serii Willinghama, a jedynie jako rozwinięcie jego pomysłu :)

Offline Blacksad

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #749 dnia: Grudzień 27, 2009, 02:19:50 am »
Jeden z najlepszych komiksów superbohaterskich ostatniej dekady.

C.H.U.D.Y., jadalne to jest dla ludzi, którzy znajomość DC Universum opierają na Semikach? Albo nawet nie? Rysunkowo wygląda kapitalnie, mam nadzieję, że nie jest to repeta z jednak hermetycznego co nieco "Kingdom Come". Kompletuje koszyk, więc wdzięcznym za odpowiedź  :D
Chrzań się, Smirnov

 

anything