trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 814453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawulon

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #825 dnia: Marzec 21, 2010, 08:18:50 am »
Dustina? Bo kilku Nguyenów działa w komiksie. Z Batkiem nie pomogę, ale zdecydowanie polecam Wildcats Version 3.0. Scenariusz Caseya też zdecydowanie daje radę.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #826 dnia: Marzec 21, 2010, 08:35:28 am »
Ja z swej strony mogę polecić trzy takie komiksy:

- The Authority: Revolution. Trzecia odsłona znanych u nas dzięki Manzoku herosów. Porządny thriller akcji pisany przez samego Eda Brubakera. Jedynym mankamentem jest to, że trzeba się trochę orientować w przeszłości grupy, ale to tylko powierzchownie. Podzielone na dwa tomy
- WildCATS 3.0. - tutaj akurat nie trzeba znać poprzednich komiksów z bohaterami Jima Lee. W ogóle ten komiks jest mało superbohaterski. Owszem, dużo w nim akcji i napięcia, ale jest tworzony w niecodziennej konwencji i to od nas zależy, czy ją przyjmiemy. Ale warto, bo ciekawie napisane i nie trzeba znać poprzednich perypetii WildCATS. Również podzielone na dwa tomiszcza.
- Batman: Hearth of Hush. A tutaj Dini nadaje głębi postaci Husha. Jak go po raz pierwszy zobaczyłem to wydawał mi się sztampowy i nieciekawy, ot klisza z DKR bez potencjału. Tutaj Dini nadał mu historię, motywację i zmodyfikował go tak, że ma predyspozycje do bycia czołowych łotrem w galerii łotrów Nietoperza. Warto, bo to dobrze zakrojona historia z ciekawym wątkiem miłosnym no i z świetnymi rysunkami Nguyena. I nie, nie trzeba znać RIPa Morrisona ani poprzednich komiksów z Hushem oprócz komiksów Loeba i Lee.

Z Batmana Nguyen rysował jeszcze As the Crow Flies (trywialna i nudna próba zrobienia z Scarecrowa Hulka, pozostawiająca duży niesmak), Superman/Batman: Torment (takie sobie preludium do Final Crisis, poprawnie narysowane) i Private Casebook (zbiór krótkich, zamkniętych historii Diniego. Są w porządku, ale nie pozostają na długo w pamięci). Niedługo ma się pojawić Batman: Streets of Gotham Vol. 1: Hush Money. Nie czytałem tego, ale z opinii na forach zagranicznych słyszałem, że to będzie przyzwoity zbiorek kontynuujący wątki z Hearth of Hush.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2010, 09:31:02 am wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #827 dnia: Marzec 21, 2010, 09:16:31 am »
Cytuj
Batman: Hush Returns
Chudemu chodzi o HEART OF HUSH. HUSH RETURNS to zupełnie co innego i strasznie kiepskie.

Cytuj
Batman: Streets of Gotham Vol. 1: Hush Money
owszem dobra rzecz, ja tam jednak poczekam do 2011 na trejda.
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #828 dnia: Marzec 21, 2010, 09:38:11 am »
Ta. Wymyślność tytułów w komiksach trykociarskich jest w ogóle czymś przezabawnym...

Offline avatar1313

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #829 dnia: Maj 15, 2010, 10:01:49 am »
Witajcie, chciałbym kupic jakiś fajny artbook Frazetty, ale nie w formie biografii z obrazkami, a pełnokrwisty artbook z dużymi, najlepiej jednostronnicowymi pracami. Najbardziej podobają mi się oleje tego Autora, ale nie pogardzę również innymi formami. A i najlepiej w HC-ku. Możecie coś polecic, co jest aktualnie dostępne lub można to w rozsądnej cenie nabyc? A może ktoś ma informacje o jakiś przyszłych fajnych wydawnictwach z Frazettą?
i vis pacem para bellum

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #830 dnia: Maj 15, 2010, 07:32:14 pm »
Mam ten sam problem. Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć jakiś dobry artbook Frazetty. Wiem, że na pewno nie warto kupować "Definitive Reference" bo jest to bardziej lista jego prac i całostronicowych obrazków jest tyle co kot napłakał. Z tego co polecają recenzenci na Amazonie jest seria Arnie i Cathy Fennerów o tytułach: Icon, Legacy i Testament, ale to niekoniecznie typowy artbook. Można w nie zajrzeć na stronie Amazonu, a recenzenci są dość pomocni. W HC ceny zaczynają się od 60-70$. Jest jeszcze Rough Work, ale to zawiera głównie szkice.

Jego komiksowe rysunki zostały po części zebrane w Clasic Comic Art of Frank Frazzeta. Niestety sporo z nich zostało pokolorowane co powoduje, że kupowanie tego albumu może mijać się z celem.

Myślę, że najrozsądniej będzie w obecnej sytuacji poczekać trochę aż spadkobiercy zdecydują się zarobić trochę na śmierci Franka. Przynajmniej ja tak zamierzam zrobić. Ewentualnie potem kupić któreś z powyższych bo na razie mam pilniejsze zakupy, a i kurs dolara jest mało zachęcający.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #831 dnia: Maj 19, 2010, 12:25:37 pm »
czy ALEC: The Years Have Pants jest aż tak dobry, jak go reklamuje wydawca?

DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #832 dnia: Maj 20, 2010, 11:13:01 am »
Mam pytane odnośnie Essentiali wydanych przez madragorę, ceny na allegro zachęcające, więc zastanawiam się nad dwoma pozycjami.
 
Essential Punisher - chodzi mi konkretnie o zawartą tu historię z rysunkami Mike'a Zeck'a. To Circle Of Blood? Dobre to? Warto?
 
Essential X-Men 2 - zawiera wszystkie pierwsze numery TM-Semicowych X-menów Claremonta i Byrne? Jak te historie i te publikowane po raz pierwszy, bronią się po tylu latach? Warto?

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #833 dnia: Maj 20, 2010, 09:06:02 pm »
Odnoszac sie do pytania nr 1 - tak, to jest Circle of Blood Mike Zecka.
Dobre.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #834 dnia: Maj 20, 2010, 10:24:01 pm »
Jeżeli interesuje Ciebie samo Circle of Blood to warto zastanowić się nad tą edycją:

http://multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=71333&pro=343442

O wiele więcej radochy daje tom 2 i 3 puniego z Essentiali. I nie trzeba znać jedynki.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #835 dnia: Maj 20, 2010, 11:30:50 pm »
O tak.
Dwojka znacznie lepsza. No i zawiera caly run Portacio - wypas. Trojki nie czytalem, ale zdaje mi sie, ze sporo tego puscilo TM-Semic.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #836 dnia: Maj 21, 2010, 09:23:27 am »
Essential X-Men 2 - zawiera wszystkie pierwsze numery TM-Semicowych X-menów Claremonta i Byrne? Jak te historie i te publikowane po raz pierwszy, bronią się po tylu latach? Warto?
Wg mnie całkiem nieźle się to czyta. Inne Essentiale męczyłem strasznie długo, a ten zajął mi dwa posiedzenia. Nie wiem czy to z sentymentu czy po prostu historie są tak dobre.

Offline am666

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #837 dnia: Maj 24, 2010, 10:19:01 am »
Czytał ktoś serie Checkmate z DC? Opinie na amazonie pozytywne, scenariusz Greg Rucka, wiec zastanawiam się czy nie inwestować w trejdy- promocja w jednym ze sklepów zachęca. Jeżeli ktoś z forumowiczów czytał to proszę o opinie.

Offline m010ch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #838 dnia: Lipiec 07, 2010, 12:20:27 am »
Orientuje się ktoś może czy generalnie pozycje DC wydawane przez Titan Books różnią się czymkolwiek od oryginałów zza oceanu? Kilka interesujących mnie pozycji dostępnych jest jeszcze jedynie tylko w swoich UK-owskich wersjach i rozważam właśnie ich zakup.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2010, 12:28:03 am wysłana przez m010ch »

godai

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #839 dnia: Lipiec 07, 2010, 07:43:13 am »
Prawdę mówiąc mam tylko kilka i nie potrafię ci odpowiedzieć, bo nie mam oryginalnych amerykańskich. Ale jeśli masz np. Scottish Connection albo Year Two, to możemy porównać.

Na oko wyglądają "zwyczajnie" - przedmowa, okładki oryginałów itp są.

 

anything