Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 814365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline True_Nuriel

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #870 dnia: Sierpień 04, 2010, 05:56:14 pm »
Nie znalazłem takiej informacji (poza nieaktualnym linkiem z Alledrogo), więc pytam:

Gdzie najlepiej kupić tekturki do koszulek na komiksy? Są jakieś sklepy w Polsce (choćby internetowe), które mają takie fanaberie w asortymencie, czy trzeba szukać po eBayach i Amazonach? Ew. mogę podjechać do Berlina, bo mam rzut beretem.

Oczywiście interesują mnie wyłącznie porządne acid-free. Nie chcę wyciągnąć za kilka lat komiksu z koszulki, żeby znaleźć na tylnej okładce bladą plamę zamiast druku.
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline m010ch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #871 dnia: Sierpień 04, 2010, 07:50:51 pm »
Czy ktoś może posiada te najnowsze reprinty Swamp Thinga Moore'a w HC? Okładka 1 tomu była wydana na fajnym szorstkim papierze, a 2 i 3 są na śliskim lakierze - czy to ja mam "dziwną" 1, czy po prostu ktoś po drodze w Vertigo zmienił zdanie?

Offline Koro

Odp: Conan - jak bardzo lubiany ? ile wart ?
« Odpowiedź #872 dnia: Sierpień 17, 2010, 08:12:57 pm »
Co byście polecili z Conana? Chronicles of Conan czy może Savage Sword of Conan?


Offline Koro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #874 dnia: Sierpień 22, 2010, 10:13:48 am »
Czy wydanie Alias Ultimate Collection jest takie same jak Daredevila Ultimate Collection? Z Daredevila jestem bardzo zadowolony, dobra cena jak na tyle czytania. Widziałem również Captain America Winter Soldier w tej serii. Chyba również się skuszę. Czy ktoś wie czy Marvel ma może zamiar wydać Punishera Ennisa w tej formie?

Offline yurek1

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #875 dnia: Sierpień 22, 2010, 05:15:07 pm »
Czy ktoś może posiada te najnowsze reprinty Swamp Thinga Moore'a w HC? Okładka 1 tomu była wydana na fajnym szorstkim papierze, a 2 i 3 są na śliskim lakierze - czy to ja mam "dziwną" 1, czy po prostu ktoś po drodze w Vertigo zmienił zdanie?
ktoś zmienił zdanie. też tak mam.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline AR-DZEJ

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #876 dnia: Sierpień 26, 2010, 01:41:19 pm »
pozycje z vertigo wydawane przez egmont mają tendencje do rozklejania się (np. kaznodzieja dumni amerykanie), moglibyście polecić jakiś konkretny klej (już kilku próbowałem nic nie chce trzymać-ślizga się)

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #877 dnia: Sierpień 27, 2010, 12:20:36 pm »
mam pytanko odnosnie komiksu Jonah hex, warto wchodzic w ten tytul, czy raczej darowac sobie JH. Mam ochote na jakis westernowy komiks, ale nie bardzo wiem czy akurat jonah hex jest dobrym tytulem. A moze polecicie jakies inne fajne westerny komiksowe(te niewydane w Polsce)
dzieki za odp
pzdr
     
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline graves

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #878 dnia: Sierpień 29, 2010, 02:29:11 pm »
mam pytanko odnosnie komiksu Jonah hex, warto wchodzic w ten tytul, czy raczej darowac sobie JH. Mam ochote na jakis westernowy komiks, ale nie bardzo wiem czy akurat jonah hex jest dobrym tytulem. A moze polecicie jakies inne fajne westerny komiksowe(te niewydane w Polsce)
Jonah Hex jest świetny, szczególnie pierwszy vol z rysunkami Rossa. Polecam. Clint Eastwood na dzikim zachodzie (z nieco zniekształconą twarzą :), świetne pełno krwiste opowieści w których nie ma miejsca na jakieś niedomówienia i przemilczane treści).
JH - pokazuje dziki zachód z jak najbardziej ohydnej i zapewne prawdziwej strony. Nie ma tu miejsca dla Johna Wayne'a.
Znacznie lepsze od Loveless.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #879 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:02:29 pm »
Dzieki Graves.
Kurcze sporo tomow JH zdazylo sie juz ukazac w usa. Czy wiadomo na ile odcinkow przewidziana jest cala seria Jonah Hex?
Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie DMZa. wiem, ze nie ma raczej co liczyc na kontynuacje tego tytulu przez sp. manzoku. Z tego co zdazylem sie zorientowac, seria ta ma bardzo rozny poziom. W zwiazku z tym mam pytanko czy dmz po tomie 1 ma wiecej dobrych elementow, czy jednak pozniej tytul psuje sie i nie ma co zawracac sobie nim glowy.
dzieki za pomoc i juz nie bede zawracal gitary :razz: :biggrin:
pzdr   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #880 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:33:56 pm »
Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie DMZa. wiem, ze nie ma raczej co liczyc na kontynuacje tego tytulu przez sp. manzoku. Z tego co zdazylem sie zorientowac, seria ta ma bardzo rozny poziom. W zwiazku z tym mam pytanko czy dmz po tomie 1 ma wiecej dobrych elementow, czy jednak pozniej tytul psuje sie i nie ma co zawracac sobie nim glowy.
dzieki za pomoc i juz nie bede zawracal gitary :razz: :biggrin:
pzdr   
DMZ trzyma stały wysoki poziom (czytałem do Friendly Fire włącznie), jedynie jeden zeszyt mi nie podszedł zbytnio który opisywał szerzej miasto. Był to praktycznie sam tekst całkowicie wyjęty z głównego wątku
Ass, gass and grass - nobody rides for free

godai

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #881 dnia: Sierpień 30, 2010, 08:03:43 am »
Ja bym tylko powiedział, że poziomu pierwszego TPB już nigdy nie miało. Bywa lepiej, albo gorzej, ale ogólnie trzyma klasę i warto. Ja właśnie czekam na najnowszy TPB, już do mnie leci. 7. był całkiem przyzwoity.

Offline graves

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #882 dnia: Sierpień 30, 2010, 04:17:23 pm »
Kurcze sporo tomow JH zdazylo sie juz ukazac w usa. Czy wiadomo na ile odcinkow przewidziana jest cala seria Jonah Hex?
To nie ma wielkiego znaczenia. Kup pierwszy - jak się spodoba to kolejne. Każdy zeszyt miał oddzielną opowieść, więc tutaj nie ma problemu serii, przynajmniej na początku (czyli tyle co znam). Pierwsze 7 zeszytów rysuje Luke Ross i to jest świetne. Potem jest trochę gorzej i rysują inni rysownicy.
Jeśli chodzi o wielkosć serii... nie mówię tutaj o żadnych komiksach z lat 70-90, tylko o tym:
-Face Full of Violence (written by Justin Gray and Jimmy Palmiotti; art by Luke Ross, and Tony DeZuniga; 144 pages, collects Jonah Hex #1-6, Titan Books, December 2006, ISBN 1-84576-408-0, DC, September 2006
-Guns of Vengeance (written by Justin Gray and Jimmy Palmiotti; art by Luke Ross, Dylan Teague, Tony Dezuñiga, Phil Noto, David Michael Beck, Paul Gulacy, Jimmy Palmiotti, Giuseppe Camuncoli, and Art Thibert; 144 pages, collects Jonah Hex #7-12, DC, April 2007
-Origins (written by Justin Gray and Jimmy Palmiotti; art by Jordi Bernet, Phil Noto, and Val Semeik; 144 pages, collects Jonah Hex #13-18, DC, November 2007
itd.
Czytałem około dwudziestu zeszytów i nie było tam zbyt ścisłych powiązań. Do tej pory wydano ponad 50 i jakieś one-shoty.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #883 dnia: Sierpień 30, 2010, 05:01:40 pm »
Dzieki wszystkim za pomoc
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline freshmaker

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #884 dnia: Sierpień 30, 2010, 09:42:21 pm »
mam pytanie odnosnie spiderman clone saga. wlasnie widzialem na amazonie edycie ultimate collection tego eventu. pamietam ze jeszcze w podstawowce mialem kilka orginalnych zeszytow sm o klonach i temat mocno mnie jaral. pamietam ze tm-semic konczyl zywot wlasnie tym eventem, ale ja wlasnie wtedy przestalem kupowac spidera.

czy komiks przetrwal probe czasu czy jest moze kaszanka a'la maximum carnage? w opisie widze ze jednym ze scenarzystow jest dematties - pamietam mocne zeszyty jego autorstwa ze spiderem i z rysunkami buscemy. glownie jego nazwisko przykulo moja uwage. warto w to inwestowac?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything