trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robertos

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #900 dnia: Grudzień 19, 2010, 04:10:04 pm »
"Prince Valiant " Hala Fostera warto za to się wziąść?Czy te komiksy nie zestarzały się ????? Zastanawiam się nad zakupem zwłaszcza że Fantagraphics to wydaje. Z góry dziękuje za odpowiedź


Offline freshmaker

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #901 dnia: Grudzień 19, 2010, 06:55:49 pm »
zobacz sobie preview na amazonie. ramota totalna. z takich hardcore'owych klasyków polecam terry and the pirates i little nemo.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

godai

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #902 dnia: Grudzień 19, 2010, 09:16:06 pm »
Little Nemo jak najbardziej.

Offline Robertos

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #903 dnia: Grudzień 20, 2010, 03:49:24 pm »
Dzięki.Już posiadam Little Nemo 1905-1914 kupiony w jakiejś promocji.Naprawde zacna to rzecz zgadzam się :biggrin:

godai

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #904 dnia: Grudzień 20, 2010, 06:22:25 pm »
No i Krazy Kat - to dopiero jest jazda. Kiedyś jak będę już stary i obrzydliwie bogaty kupię wszystko, co wyszło. I będę czytał aż do śmierci.

Offline yurek1

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #905 dnia: Grudzień 21, 2010, 05:47:24 am »
bez przesady, nie jest takie drogie, a dwa tomy Complete Sunday Strips, jakie się do tej pory ukazały (trzeci, zbierający najwcześniejsze, też będzie), bardzo przyjemnie prezentują się na półce. gorąco polecam.

jeśli komuś się spodobał Little Nemo, koniecznie powinien sięgnąć po inne rzeczy McCaya - choćby Dream of the Rarebit Fiend. lepsza jazda niż Nemo, jak na mój gust.

chcąc zapoznać się z kompletnym oldskulem, warto przeczytać Topffera (świetne wydanie Collected Strips w opracowaniu Kunzlego), którego opowiastki są zaskakująco zabawne, wziąwszy pod uwagę czas, jaki upłynął od ich powstania. naprawdę, aż dziw bierze, bo np. taki Maks i Moryc zestarzeli się nieporównanie bardziej.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

godai

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #906 dnia: Grudzień 21, 2010, 08:47:37 am »
Nie samym Sunday Strips się żyje. KK to w tej już chwili kilkanaście omnibusów w zasadzie, więc wiesz, zbierania na kilka lat, jeśli nie wyskakujesz na raz po trzy stówy ;)

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #907 dnia: Grudzień 21, 2010, 10:37:12 am »
Właśnie, ma ktoś linka do tego wydania Little Nemo. Swego czasu przegapiłem promocję, a teraz żałuję :(

Offline yurek1

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #908 dnia: Grudzień 21, 2010, 12:58:21 pm »
http://www.tmc.com.pl/p/pl/9783822863008/little+nemo.html

promocji już dawno nie ma. musisz szukać na Allegro/eBayu.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline freshmaker

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #909 dnia: Grudzień 21, 2010, 01:03:30 pm »
z klasyków polecam jeszcze popeye - fajny format i całkiem niezły zbiór. wyszły chyba 3 tomy. swego czasu timof mocno go chwalił na belowradars (rip).
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #910 dnia: Grudzień 21, 2010, 01:11:58 pm »
Teraz można o nim przeczytać również na KZecie: http://kzet.pl/2010/07/e-c-segars-popeye-vol-01-04.html

Offline Robertos

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #911 dnia: Grudzień 22, 2010, 05:13:20 pm »
Chciałbym zapytać czy po odejsciu Brubakera z Daredevila seria nadal trzyma poziom ?Ktoś czytał dalej ? Pozdrowionka.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #912 dnia: Grudzień 22, 2010, 07:02:02 pm »
Moim zdaniem nie trzyma poziomu. Cała akcja z Daredevilem przechodzącym na ciemną stronę mocy, śmierci Bullseye'a i jego zmartwychwstaniu nie była dobrym pomysłem.

Offline Yojimbo76

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #913 dnia: Styczeń 08, 2011, 06:16:52 pm »
"Prince Valiant " Hala Fostera warto za to się wziąść?Czy te komiksy nie zestarzały się ????? Zastanawiam się nad zakupem zwłaszcza że Fantagraphics to wydaje. Z góry dziękuje za odpowiedź

IMNSHO Valiant rządzi. Najdłuższa ciągłowątkowa opowieść komiksowa wszechczasów. Mam pierwsze trzy hardbeki Fantagrafixa.

OK, nie jest to najambitniej nakreślony komiks ale czyta się wartko, jest akcja, są przygody, o to w końcu chodzi w tego typu komiksie a Valiant robi to miszczosko. Na jakiej podstawie jeden z przedpiśców określił Valianta ramotą nie wiem.

W tym samym klimacie bardzo mi się podoba flamandzki Rode Ridder, Vandersteena:



Z tym, że Czerwony to bardziej typowa Europejska albumówka. Vandersteen to rzecz jasna twórca najdłużej chyba wydawanej flamandzkiej serii, Suske en Wiske.


godai

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #914 dnia: Styczeń 08, 2011, 07:12:42 pm »
Pewnie na podstawie wieku. Nie wszystko wytrzymuje próbę czasu. Ja Valianta miałem okazję czytać b. mało, ale te strony, na które trafiłem, były jakieś takie, hm, gazetowe? Strasznie przepakowane tekstem, a obrazki jedynie jak ilustracja.