trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #960 dnia: Kwiecień 09, 2012, 12:32:20 pm »
Co się dzieje teraz w nowym Batmanie i czy ten numer jest częścią czegoś większego?
http://www.comicbookresources.com/assets/images/preview/1e9f35fi11476/prv11476_cov.jpg
Bo okładka mnie zniszczyła i chcę to mieć.


Ogólnie to okładki nowego Batmana miażdżą doszczętnie. Zresztą tak jak rysunki Capullo. Nie mogę się doczekać wydań zbiorczych ówczesnego Batmana. Chyba w końcu nastały dobre czasy dla tej postaci.

Offline m010ch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #961 dnia: Kwiecień 16, 2012, 09:55:06 pm »
czy ktoś oriientuje się czy BPRD collection HC będzie kontynuowana?
 
wyszły 3 tomy plague of frogs HC, widzę plan wydania SC ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji odnośnie planów z kolejnymi TPB niewydanymi jeszcze w serii "collection"


Ma być - gdzieś czytałem, że czwarty hacek ma wyjśc koło grudnia 2012 i zawierać TPB: 10-11 (The Warning, The Black Goddess) i 14 (King of Fear).

Offline freshmaker

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #962 dnia: Kwiecień 17, 2012, 09:39:42 am »
fajnie dziękuję. a wydany u nas 1946? to jakiś one-shot?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline HaVoK

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #963 dnia: Kwiecień 17, 2012, 02:08:02 pm »
Witam,

Czy ktoś z Was orientuje się może czy Dale Arden jest dziennikarką w komiksie o Flashu Gordonie, czy tylko piękną dziewczyną?

pozdrawiam

Offline raj666

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #964 dnia: Kwiecień 17, 2012, 04:46:55 pm »
W komiksie nie ma o tym mowy. Może w wersji filmowej była dziennikarką?

Offline HaVoK

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #965 dnia: Kwiecień 17, 2012, 05:07:59 pm »
Wielkie dzięki!

Tak, w wersji filmowej z 1980 roku jest dziennikarką.

pozdrawiam

Offline m010ch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #966 dnia: Kwiecień 17, 2012, 07:35:46 pm »
fajnie dziękuję. a wydany u nas 1946? to jakiś one-shot?

Nie tyle one-shot, co two-shot, a jak dobrze pójdzie to three-shot :wink: . Zarówno 1946, jak i 1947 (oraz oczekiwane dopiero na ten rok: 1948) nie należą do cyklu War of Frogs (ani kolejnego: Hell on Earth). Twardookładkowe omnibusy zostały zapowiedziane póki co tylko dla WoF (4 sztuki) - ani słowa o HoE ani 194X. Chociaż spekuluje się że jak już wszystkie 194X zostaną wydane, DH prawdopodobnie wyda je też w jednym wydaniu zbiorczym, tak samo jak spekuluje się o omnibusach HoE (aczkolwiek tutaj było jasne info od twórców, że o omnibusach może być mowa dopiero po zakończeniu cyklu, a na ten moment nie wiadomo jak długo będzie on trwał - podobno w okolicach 12 trejdów, a wyszły póki co 2 :wink: ).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2012, 07:42:30 pm wysłana przez m010ch »

Offline m010ch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #967 dnia: Maj 28, 2012, 08:27:59 pm »
Czytał ktoś coś z serii Hack/Slash od Image? Dobre to? Można do czegoś porównać? Dobre mam skojarzenia z Kill Billem? ;) Wyszły już 4 omnibusy - seria jakoś ewoluuje, czy to jakaś seryjna sieczka tylko adwersarze się zmieniają? Nie nudzi to?

Offline m010ch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #968 dnia: Sierpień 22, 2012, 08:51:09 pm »
Wątek aż się pali od odpowiedzi :wink: . No nic - próbuję szczęścia dalej: czytał ktoś Enormous Tima Daniela i Mehdi Cheggoura? Pomysł na historię jest bardzo w moich klimatach, ale nazwiska twórców nie są mi bliżej znane i nie wiem czy warto łykać tego Cloverfielda do kwadratu ;).

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #969 dnia: Wrzesień 11, 2012, 01:34:44 pm »
Mam pytanie o Deadpoola. Czy warto sobie zaprzątać głowę tą serią. A jeśli tak, to które TPB są najlepsze?

Offline Sir_Ace

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #970 dnia: Wrzesień 11, 2012, 06:33:25 pm »
Mała sprawa do obeznanych:

Dwa hasła "Batman" i "TM-Semic". Tak z ciekawości - to, co u nas wydawano, miało jakieś ręce i nogi? Coś wspólnego z jakimś amerykańskim continuity? Czy po prostu był to zbiór ulubionych zeszytów jakiegoś redaktora podanych w randomowej kolejności?
I'd like to be a tree

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #971 dnia: Wrzesień 11, 2012, 07:42:45 pm »
Mała sprawa do obeznanych:
Dwa hasła "Batman" i "TM-Semic". Tak z ciekawości - to, co u nas wydawano, miało jakieś ręce i nogi? Coś wspólnego z jakimś amerykańskim continuity? Czy po prostu był to zbiór ulubionych zeszytów jakiegoś redaktora podanych w randomowej kolejności?
jakaś ciągłość jest, jest cały Knightfall, knightquest i knightsend w kolejności. Zeszyty poprzedzające trylogie też są. Jak jest wcześniej to nie wiem, wydaje mi się że puszczali całymi runami, z jakimiś wstawkami typu Maszyny McKeeveera
Mam pytanie o Deadpoola. Czy warto sobie zaprzątać głowę tą serią. A jeśli tak, to które TPB są najlepsze?
słyszałem że cały vol.1 jest genialny, sam nie czytałem, tylko słyszałem.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #972 dnia: Wrzesień 21, 2012, 09:13:43 pm »
Hej
Mam takie pytanko, czy ktos mial juz w rekach Omnibusa Invisibles Morrisona. Jesli tak, czy warto pchac sie w to wydanie.
dzieki za odp
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!


Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #974 dnia: Wrzesień 21, 2012, 09:41:30 pm »
znaczy ja wiem, ze to wyglada ladnie, ale chodzi mi glownie o to, czy ten grubasek ma duzo roznych bajerow i dodatkow, czy raczej nie ma tego zbyt wiele.W ogole jakie ekstrasy zawiera to tomiszcze?
dzieki
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything