trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #975 dnia: Wrzesień 21, 2012, 09:51:17 pm »
A wystarczyłoby przeczytać pierwszą z brzegu recenzję na Amazonie.
Wydanie zawiera 54 strony szkiców, bajerów itp.

Offline freshmaker

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #976 dnia: Wrzesień 21, 2012, 09:54:44 pm »
az zaczalem zalowac ze mam to w tpb...
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #977 dnia: Wrzesień 21, 2012, 10:06:12 pm »
Faktycznie zwykle na amazonie nie czytam recek tylko opis samego komiksu. Piekne tomiszcze, ale obawiam sie o trwalosc takiego  giganta. Gdzies czytalem opinie, ze te naprawde grube omnibusy nie sa zbyt wytrzymale, nie wiem na ile jest to zgodne z prawda(sam mam jedno czy dwa takie tomiszcza i faktycznie nie wyglada to za dobrze)
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline vision2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #978 dnia: Wrzesień 22, 2012, 02:11:38 pm »
W swoim zbiorze mam wydania Compendium z: Witchblade; Darkness; Rising Stars.  Tylko to ostatnie w HC, ale wszystkie są szyte i klejone. Komiksy ważą naprawdę dużo i ciężko jest czytać wydania SC "na kolanie". W Witchblade grzbiet mi się strasznie połamał, Darkness już czytałem w taki sposób by ten grzbiet lekko oszczędzić, ale i tak w jednym miejscu się złamał... Jednak różnica w cenie okładkowej jest znacząca (SC to $60, a HC $100), a wydania w zawartości niczym się nie różnią.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline jkdick

Spider-man i Iron-Man razem
« Odpowiedź #979 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:22:37 pm »
Witam
Pytanie laika :)
Moje dzieci bardzo lubią spidermana i ironmana
Chciałbym kupić im komiksy z tymi dwoma bohaterami występującymi razem. Czy moge prosić o pomoc jakich pozycji szukać?
ps. Poszukuję wydawnictw po polsku :)


Offline melee

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #980 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:24:44 pm »
Marvel i DC w jednym komiksie? Raczej się nie uda ;)

Offline graves

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #981 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:27:07 pm »
Marvel i DC w jednym komiksie? Raczej się nie uda ;)
A odkąd Spider-man i Ironman - to Marvel i DC :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline melee

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #982 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:33:38 pm »
Było "Superman i Ironman". Albo muszę mniej pracować.

Offline jkdick

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #983 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:44:15 pm »
w ramach uzupełnienia na ich wspólne przygody trafiłem w Magazynie spiderman. Jest to miesięcznik dla dzieciaków wydawany przez marvela

Offline graves

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #984 dnia: Wrzesień 24, 2012, 10:04:43 pm »
Jak dla dzieciaków - to trzeba szukać w dawno wydanych :smile:
Jak trochę poważniejsze, to np. "New Avengers" wydane przez Muchę lub sporo w "Civil War", które było zapowiadane z tego samego wydawnictwa. Pojawiają się też w "Ród M".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Sir_Ace

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #985 dnia: Październik 11, 2012, 10:16:14 pm »
Pytanie do znawców Teenage Mutant Ninja Turtles i tego, co było u nas wydawane.

Jakieś 10-15 lat temu czytałem coś związanego z Żółwiami Ninja. Na 90% po polsku, bo innych języków nie znałem na tyle, by rozumieć tekst, a dosyć dobrze pamiętam kilka dialogów. Na 90% w kolorze. Nie wyglądało to na regularną serię, kreska była mniej przerysowana, bardziej realistyczna. Świat był chyba bardziej futurystyczny, któryś żółw latał w czymś na wzór kombinezonu wspomaganego. Oprócz tego żółwie prowadziły normalne życie, któryś mieszkał w wieżowcu z dziewczyną, a ludzko-zwierzęce mutanty nie były czymś mocno dziwnym. Same żółwie przywodzą mi na myśl te z niekanonicznej serii, chyba od Image. Jeden nie miał oka, inny ręki. Raph miał jakieś problemy wewnętrzne. Śniło mu się, że stoi na hałdzie zabitych przez niego ludzi i pada na niego toksyczny, wypalający go do kości deszcz, i strasznie się z tego śmiał. Gdzieś w tle przewijał się znajdujący się w laboratorium mózg, który odzyskiwał przytomność i przypominał sobie upadek III Rzeszy.

Ma ktoś pomysł, co to mogło być?
I'd like to be a tree

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #986 dnia: Październik 11, 2012, 10:36:40 pm »
to o czym mówisz miało miejsce w "Semicowych" Turtlesach -> 3/1996 i 4/1996. W tym miejscu masz okładki nie pamiętam dokładnie o co chodziło, ale mam wrażenie, że to były jakieś przysłowiowe "z du.py" przygody żółwi (które w Hameryce pewnie miały jakiś wstęp etc), więc nie wiem jaka była etymologia tych ich zachowań.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Sir_Ace

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #987 dnia: Październik 12, 2012, 09:55:58 am »
Obstawiam trójkę, bo na widok okładki coś odzywa się w mózgu. Ale skoro to zupełny random z amerykańskiego wydawnictwa, żeby to namierzyć, będę chyba musiał szukać pomocy na hamerykańskich forach poświęconych TMNT.

Tak czy siak, dzięki.

[edit]

Dzięki raz jeszcze. Na podstawie tekstu z okładki udało mi się ustalić, że chodzi o jakąś odnogę The Future Shark Trilogy albo Cyber Samurai Mutant Ninja Turtles z TMNT Adventures.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2012, 11:05:12 am wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Praetorianer

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #988 dnia: Listopad 16, 2012, 10:58:12 am »
Poszukuję czegoś w rodzaju kompendium wiedyz nt. uniwersum X-Men, bo ciężko mi się połapać w tych wszystkich seriach, alternatywnych historiach, itp. Kompendium może być ogólne, ale chciałbym, aby o każdej z serii napisane było przynajmniej kilka zdań. Fajnie też byłoby, gdyby była tam jakaś informacja nt. chronologii ukazywania się poszczególnych serii i chronologii w rzeczywistości w nich przedstawionej. A już pełnią szczęścia byłoby odniesienie do komiksów wydawanych w Polsce, w szczególności przez TM-Semic.
 
Niestety strony, które wyszukałem dotychczas w Googlach, nie spełniły moich oczekiwań, wciąż czuję się zagubiony w uniwersum X-Menów :wink: Czy moglibyście mi pomóc?
 
EDIT: I jeszcze pytanko do zorientowanych - jak ma wyglądać vol. 3 "The Uncanny X-Men", planowany na 2013 rok. Czy będzie to przedruk klasycznej serii, klasyczna seria narysowana od nowa, ale z tą samą fabułą, czy coś kompletnie nowego?
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2012, 11:46:03 am wysłana przez Praetorianer »

Offline jerzydziki

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #989 dnia: Listopad 16, 2012, 01:03:41 pm »
Kolejność czytania:
http://www.marvelcomics.pl/publicism/index/id/518/Kolejno%C5%9B%C4%87-Czytania:-X-Men

W ogóle polecam stronę Avalonu, bo to chyba największe źródło wiedzy o Marvelu w języku polskim.
Paradoksalnie, artykuł "Historia mutantów" gdzieś zniknął po przebudowie strony (a przynajmniej ja nie mogę go znaleźć).

Jeśli jesteś poważnie zainteresowany tematem, zawsze możesz kupić jedną z wielu encyklopedii poświęconych X-men (wciąż wychodzą kolejne wersje i aktualizacje starszych wydań).

Jeśli chodzi o Uncanny X-men vol.3, to jest to w zasadzie bezpośrednia kontynuacja vol.2 z istotnym prologiem w postaci miniserii "AvX Consequences".
Vol. 3 według szefostwa Marvela ma być "przyjazny dla nowych czytelników", jak z resztą wszystkie serie wydane w ramach Marvel.NOW!.