trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 814973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Praetorianer

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #990 dnia: Listopad 16, 2012, 01:22:00 pm »
Dzięki za odpowiedź. W międzyczasie, od mojego posta, jeszcze trochę pogrzebałem i trafiłem na tę kolejność czytania X-Men, jestem świeżo po lekturze artykułu i czuję się jeszcze bardziej sokołowany :wink: Nie wiem, czy klasyfikuję się jako "nowy czytelnik", bo jako dzieciak kupowałem jak leci wszystkie komiksy, wydawane przez TM-Semic, a X-Men szczególnie przypadł mi do gustu i ostatnio zakiełkował mi w głowie pomysł, żeby sobie to wszystko odświeżyć. Tym bardziej, że dzisiejsze czasy dają wreszcie możliwość zabrania się także za oryginalne wydania. Ale ogrom uniwersum i fakt, że przez dobrych kilkanaście lat nie miałem z nim żadnej styczności, trochę mnie przeraża :wink: Jednak kiedyś wszystko było dużo prostsze hehe.
 
Rozumiem zatem, że Uncanny X-Men vol. 2 i 3 to nie są "przedruki", ew. te same historie narysowane na nowo? I niegłupim pomysłem wobec tego będzie próba skompletowania tych 500+ numerów Uncanny? :wink:

Offline jerzydziki

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #991 dnia: Listopad 17, 2012, 12:54:17 pm »
Tak naprawdę vol.2 i 3 to ciąg dalszy vol.1. Po prostu ostatnio w Marvelu i DC zapanowała moda na wyzerowanie numeracji serii przy okazji dużych eventów - wiadomo, zeszyty z nr 1 na okładce sprzedają się najlepiej. A więc nie, żadnych przedruków.

Skompletowanie wszystkiego? Wcale nie taka prosta sprawa. Sam jestem fanem runu Claremonta z lat 80, ale te komiksy nigdy nie zostały wydane w tradach (Essentiali nie liczę). Co prawda ukazuje się kolekcja MARVEL MASTERWORKS UNCANNY X-MEN SC zbierająca średnio po 10 zeszytów na tom, ale tempo wydawania jest tak słabe, że końca nie widać. Pozostaje skompletowanie pojedynczych zeszytów - pewnie wykonalne, ale ja bym się nie podjął  :wink:

Tutaj http://tplist.millarworld.net/ znajdziesz listę wydań zbiorczych (świetna strona, niestety od lat nie aktualizowana, więc ciągu dalszego szukaj na stronach sklepów internetowych np. Multiversum).

Pojawia się jeszcze pytanie czy w ogóle warto skompletować wszystko. Po Claremoncie nastały niesławne lata 90 i wysyp siermiężnych historii, o których mało kto już dziś pamięta (chyba jednym wyjatkiem jest Age of Apocalypse). Jeśli chodzi o komiksy wydane po 2000 r., to osobiście poleciłbym cały run Granta Morrisona w "New X-Men" i jego kontynuacje w postaci "Astonishing X-men" Josha Whedona oraz wszystko spod pióra Mike'a Carreya (X-men i X-men: Legacy) i...to w zasadzie wszystko. Podobno run Kierona Gillena w vol. 2 jest dobry (nie wiem, nie czytałem).
Warto też sprawdzić serie poboczne, nowe X-Force i X-Factor Petera Davida, obie znacznie lepsze od serii flagowej.

Offline xShen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #992 dnia: Grudzień 08, 2012, 03:35:41 pm »
Ma ktoś jakiś komiks z serii Marvel Noir w miękkiej oprawie? W twardej nie mogę nigdzie dostać, a żadnego komiksu zbiorczego w miękkiej jeszcze nie widziałem. Chętnie jakieś foto bym zobaczył.

Offline vision2001

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline xShen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #994 dnia: Grudzień 08, 2012, 05:10:07 pm »
Tak, dziękuje.

Offline jerzydziki

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #995 dnia: Grudzień 08, 2012, 09:54:44 pm »
W twardej nie mogę nigdzie dostać

W Multiversum są wszystkie serie Noir, część z nich również w HC.

Offline xShen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #996 dnia: Grudzień 08, 2012, 11:23:08 pm »
Nie ma, pisałem do nich. Szukałem też w kilku zagranicznych księgarniach. Używane można dostać ale nie mam zaufania do takich jak sam nie mogę ich sprawdzić. No i żeby sprecyzować chodziło mi o obie części Spider-mana.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline jerzydziki

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #998 dnia: Grudzień 09, 2012, 02:55:14 pm »
o HC-eki chodziło..

Offline Lukop

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #999 dnia: Grudzień 10, 2012, 08:45:25 pm »
Witam czy Marvel rozpoczął ostatnio jakieś zeszytowe serie? Widzę, że przez stronę atomcomics można sprowadzić sobie amerykańskie zeszyty, byłbym zainteresowany regularnym kupowaniem czegoś, ale nie chciałbym też zaczynać od połowy, więc jeśli jest jakiś nowo powstały cykl (najlepiej ze Spidey'em), to byłbym wdzięczny za informację.

Pozdrawiam

Offline helsing

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1000 dnia: Grudzień 10, 2012, 08:56:34 pm »
za bardzo na Marvelu się nie znam, ale w październiku zrobili relunch wszystkich serii pod szyldem Marvel NOW!. Więc masz szansę na dostanie wszystkiego z numerkiem #1 na okładce ;)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline vision2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1001 dnia: Grudzień 10, 2012, 09:47:20 pm »
MARVEL powraca czasem do starych bohaterów i tworzy nowe serie albo też zmieniają trochę bieg historii i można uznać część z nich jako swoisty restart.
Jeśli chodzi o coś z numerem 1 (ale nie w postaci zeszytowej) to może warto zalookać na:
http://allegro.pl/captain-america-vol-1-brubaker-mcniven-i2847050947.html
http://allegro.pl/ultimate-comics-spider-man-bendis-pichelli-i2847050154.html (czarny Spider-Man!)
http://allegro.pl/the-punisher-rucka-checchetto-fiumara-i2847047844.html
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Lukop

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1002 dnia: Grudzień 10, 2012, 10:19:54 pm »
za bardzo na Marvelu się nie znam, ale w październiku zrobili relunch wszystkich serii pod szyldem Marvel NOW!. Więc masz szansę na dostanie wszystkiego z numerkiem #1 na okładce :wink:
Z tego co widzę, to Superior Spider-Man rusza 9. stycznia, więc wstrzeliłem się idealnie.  :biggrin: Z chęcią kupowałbym też Savage Wolverine'a, Iron Mana i New Avengers, ale koszta byłyby zbyt duże w połączeniu z WKKM. Tak więc najprawdopodobniej zadowolę się SS-M. Szkoda, że Venom jest na poziomie #28, bo jego również lubię, a tyle zeszytów "straty" jest nie do nadrobienia.

Pozdrawiam

Offline freshmaker

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1003 dnia: Grudzień 22, 2012, 06:53:22 pm »
omnibus animal mana od morrisona:
http://www.amazon.com/The-Animal-Omnibus-Grant-Morrison/dp/1401238998/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1356202109&sr=8-10&keywords=animal+man

na różnych forach trwają spekulacje czy dalsze zeszyty tez beda zebrane w omnibusy. czy znacie jakas dobra strone ktora monitoruje co warto kupic w 2013 z omnibusow / absoluteow?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Komediant

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1004 dnia: Grudzień 23, 2012, 02:03:54 am »
Z do tej pory zapowiedzianych rzeczy najciekawiej wyglądają Absolute Top 10, omnibusy Animal Mana i House of Secrets (i Sandmana dla zainteresowanych), ukaże sie też Watchmen Deluxe. Warto na pewno Solo deluxe edition (zebrane wszystkie 12 numerów, sporo znanych i cenionych rysowników, m.in. Corben, Pope, Bernet). Ja czekam na kolekcje duetu Milligan-McCarthy, sporo rewelacyjnego materiału się tam znajdzie, dwieście-paredziesiąt stron, wstępnie planowane na wrzesień (wydawcy póki co nie ujawniono). Z Dark Horse m.in. zaczęty w tym roku Grendel Omnibus (wyszły 2 z planowanych bodajże 6), od 2013 Lone Wolf and Cube (wydania po ok 700 stron, w nieco większym formacie).
Lista wydań zbiorczych na kilka miesięcy do przodu np. tu: http://www.collectedcomicslibrary.com/ce-release-schedule/

 

anything