Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1035 dnia: Marzec 30, 2013, 10:55:46 am »
Ostatnio udało mi się skompletować wszystkie wydania Batmana i SUpermana wydawane przez TM Semic w Polsce. I teraz takie pytanie. Jak czytać, czy najpierw batka, potem supermana, czy moze pierwszy numer batka i supka i tak po kolei. Czy te historie się łączą w pewnych momentach ze sobą i dzieją się jednocześnie?

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1036 dnia: Marzec 30, 2013, 11:02:36 am »
Ostatnio udało mi się skompletować wszystkie wydania Batmana i SUpermana wydawane przez TM Semic w Polsce. I teraz takie pytanie. Jak czytać, czy najpierw batka, potem supermana, czy moze pierwszy numer batka i supka i tak po kolei. Czy te historie się łączą w pewnych momentach ze sobą i dzieją się jednocześnie?
To nieźle się musiałeś napocić, żeby znaleźć wszystko :smile: . Czytaj sobie ,,miesiącami", tak jak się robiło to kiedyś. Historie w obu seriach nie są powiązane, ale w późniejszych numerach połączono je w zeszytach ,,Batman & Superman", choć oczywiście nie pod względem treści.

Deg

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1037 dnia: Kwiecień 04, 2013, 04:44:14 pm »
Pytanie dotyczące "Sagi o potworze z bagien" - czy obie części wydania polskiego opowiadają jakąś zwartą historię i dla zrozumienia tomu 2 konieczne jest wcześniejsze przeczytanie 1?

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1038 dnia: Kwiecień 10, 2013, 04:12:40 pm »
Mam pytanie odnosnie Punk Rock Jesus. Czy warta sie tym zainteresowac? Bardzo lubie Murphy'ego jako ilustratora (bo fajnie łączy mainstream i indie), a jak sie sprawdza w roli scenarzysty?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1039 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:20:40 pm »
Mam pytanie odnosnie Punk Rock Jesus. Czy warta sie tym zainteresowac? Bardzo lubie Murphy'ego jako ilustratora (bo fajnie łączy mainstream i indie), a jak sie sprawdza w roli scenarzysty?
Słyszałem dużo dobrego o tej serii, podobno nawet sam autor nie podejrzewał tak ciepłego przyjęcia serii.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1040 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:49:07 pm »
Dzieki misio, chyba sie skusze.
Widzialem dzisiaj w Forbidden Planet. Obok stal swiezutki Punisher Nightmare TPB i wzialem to, ale podejrzewam, ze jutro tam wroce.

A jako ciekawostka w ww Punisherze wystepuje polski gang z green pointu, pierogi, little warsaw bar i bracia Kozlowski, nawet - uwaga - zdanie (pis oryginalna) - "jak sobie poscielisz tak sie wyspisz".
 :smile:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1041 dnia: Kwiecień 10, 2013, 10:50:56 pm »
Pytanie dotyczące "Sagi o potworze z bagien" - czy obie części wydania polskiego opowiadają jakąś zwartą historię i dla zrozumienia tomu 2 konieczne jest wcześniejsze przeczytanie 1?

Tak, dobrze jest czytać całość, gdyż w obu tomach są publikowane zeszyty w kolejności chronologicznej. W pierwszym tomie są to zeszyty 21-27, a w drugim 28-34.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1042 dnia: Kwiecień 11, 2013, 11:28:55 am »
Tu jest jeszcze link do artykułu o Capie i innych Superhero, którzy zabijali http://voices.yahoo.com/good-heroes-killed-5268883.html


--
dyskusja vision2001 vs maximumcarnage vs fragsel usunięta.
moderacja pozdrawia :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 01:00:46 pm wysłana przez Emeryt »

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1043 dnia: Kwiecień 11, 2013, 11:13:43 pm »
Dziś mam wieczór pytań na forum. To jeszcze jedno. Czy ma ktoś Mythology A.Rossa oraz wydania Absolute Kingdome Come i Absolute Justice? Czy to co jest w Mythology pokrywa się z dodatkami z Absolute czy to zupełnie co innego?

Offline vision2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1044 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:39:40 am »
Posiadam oba Absoluty i Mythology z tą okładką. Z tego co pamiętam to wszystkich rzeczy z Justice nie ma w Mythology. Dodatkowo Mythology jest rozbudowane o grafiki i informacje dotyczące m.in. komiksów Batman czy Superman.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1045 dnia: Kwiecień 12, 2013, 10:50:15 am »
Tez posiadam to wydanie "Mythology". Pooglądałem video recenzje Absolute Kingdom Come i chyba (posiadając już Mythology) nie ma sensu wydawać za oba Absoluty ok.550PLN gdy na amazonie moge dostac KC i Justice w SC łacznie za 120PLN juz z przesyłką.

Offline vision2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1046 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:34:34 am »

Jakby co to w poniedziałek z wieczora jeszcze napiszę Ci na prv porównanie Mythology z tymi Absolutami (ilość stron dodatkowych, jakie materiały się powtarzają). Może wtedy naświetli to Tobie jeszcze bardziej sytuację co lepiej kupić i wtedy podejmiesz konkretną decyzję. Chyba, że nagli Cię czas :wink:   Czy może tego już nie potrzebujesz, bo filmiki rozwiały wątpliwości?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1047 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:42:53 am »
Dzieki za odpowiedz.
Mysle ze rozwialy.
Jednak jak znajdziesz czas to mozesz napisac na priv albo nawet lepiej tutaj to moze ktos jeszcze skorzysta.

Deg

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1048 dnia: Kwiecień 13, 2013, 02:01:31 pm »
Tak, dobrze jest czytać całość, gdyż w obu tomach są publikowane zeszyty w kolejności chronologicznej. W pierwszym tomie są to zeszyty 21-27, a w drugim 28-34.
Hmm, na tej zasadzie blisko do wniosku, że polskiego wydania w ogóle nie należy ruszać, tylko zacząć od oryginalnych zeszytów 1-20 :wink: Bardziej chodzi mi o to, czy są to zbiorki zeszytów opowiadających różne, zamknięte historie, czy jednak kompletna opowieść podzielona na dwa tomy - żeby nie szukać daleko przykładu, takie "Maximum Carnage" w zbiorczym, dwutomowym wydaniu :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1049 dnia: Kwiecień 13, 2013, 02:46:23 pm »
Hmm, na tej zasadzie blisko do wniosku, że polskiego wydania w ogóle nie należy ruszać, tylko zacząć od oryginalnych zeszytów 1-20 :wink: Bardziej chodzi mi o to, czy są to zbiorki zeszytów opowiadających różne, zamknięte historie, czy jednak kompletna opowieść podzielona na dwa tomy - żeby nie szukać daleko przykładu, takie "Maximum Carnage" w zbiorczym, dwutomowym wydaniu :smile:

Odpowiedziałem na to pytanie w usuniętej części. Moim zdaniem aby poznać w pełni postać Potwora z Bagien, należy przeczytać oba tomy. Ogólnie opowieści dotyczą więcej niż jednego zeszytu.