trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1050 dnia: Kwiecień 13, 2013, 03:15:22 pm »

--
dyskusja vision2001 vs maximumcarnage vs fragsel usunięta.
moderacja pozdrawia :smile:


To już nie jest moderacja, to już cenzura. ja w tej części przeprosiłem i przyznałem się do błędu. A teraz wyglądam na buca. Dzięki moderatorze. ładne zagranie


Proszę o informację jaki punkt regulaminu złamaliśmy i czemu nie można tego było do luźnych gadek przesunąć?  Bo usunąć zawsze łatwiej, co?
I czy to graves? znowu bezosobowo?


Nie - ja zawsze na zielono. To nowy moderator - kto to - widać. Nowa osobę dodana do moderowania tego forum :smile:
graves
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 03:31:56 pm wysłana przez graves »

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1051 dnia: Kwiecień 13, 2013, 03:50:35 pm »
zgadza się, widać, przepraszam więc.
Proszę więc Emeryta o wyjaśnienie powodów usunięcia a nie przesunięcia i jaki punkt złamaliśmy. wpisywanie tego po dokonaniu działań moderatorskich powie mi co zrobiłem źle a to bardzo ułatwia unikanie podobnych błędów w przyszłości. i chyba o to chodzi w moderowaniu,prawda?


Nie mówiąc juz o tym, że wtedy pokazujesz, że przeczytałeś a nie bezmyślnie ciachnąłeś, a to buduje przecież twój prestiż na tym eksponowanym sytanowisku
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 03:57:11 pm wysłana przez fragsel »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1052 dnia: Kwiecień 13, 2013, 05:10:10 pm »
Usunąłem circa kilkanaście postów, które kompletnie nic nie wnosiły do tematu. Do tego były tak naprawdę niczym więcej niż przepychanką między Waszą trójką. Posty zostały skasowane, gdyż gadki o szambach i bucach raczej nie powinny w ogóle mieć miejsca na forum.
Takie jest moje zdanie.

Tekst z przeprosinami został również usunięty, jako część ww. dyskusji.

Niemniej na przyszłość rzeczywiście postaram się raczej przenosić dane posty w stosowne miejsce niźli kasować. chyba, że będą zawierać inwektywy.

I dodam jeszcze, że fajnie by było, jakbyśmy pamiętali, że to miejsce bądź co bądź publiczne. I że może niekoniecznie osoby wchodzące na to forum mają jakąkolwiek ochotę przegrzebywać się przez tego typu posty.

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1053 dnia: Kwiecień 13, 2013, 05:38:35 pm »
dziękuję za informację. teraz wszystko jasne
Rozumiem co było nie tak
obiecuję poprawę

Offline vision2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1054 dnia: Kwiecień 14, 2013, 11:45:24 am »
Usunąłem circa kilkanaście postów, które kompletnie nic nie wnosiły do tematu.
No akurat przynajmniej o jeden post został usunięty za dużo (chodzi mi o doprecyzowanie przez maximumcarnage tego, że wg niego trzeba czytać całość + mało istotna rzeczy o tym, że chyba należę do osób mało inteligentnych - "zainteresowani" wiedzą o co chodzi). No, ale rozumiem, że nowy mod dopiero stawia pierwsze kroki więc jest to mu do wybaczenia.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Ms.X

Komiksy- ang-> pol
« Odpowiedź #1055 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:11:08 pm »
Hey Guys!
Znacie się na tym lepiej niż ja więc czy moglibyście polecić mi dobre amerykańskie komiksy, które są przetłumaczone na polski? Piszę pracę porównawczą a nie chcę opierać jej na komiksach dla dzieci typu Mickey Mouse, które są powszechnie znane i  dużo już zostało o nich napisane. Najlepsza byłaby fantastyka aczkolwiek przeżyje coś innego też:) Ważne żeby było przynajmniej jedno tłumaczenie i nie obraziłabym się gdyby była gdzieś wersja online:)
Dziękuję:)

Offline turucorp

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1056 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:19:06 pm »
Hey Guys!
Znacie się na tym lepiej niż ja więc czy moglibyście polecić mi dobre amerykańskie komiksy, które są przetłumaczone na polski? Piszę pracę porównawczą a nie chcę opierać jej na komiksach dla dzieci typu Mickey Mouse, które są powszechnie znane i  dużo już zostało o nich napisane. Najlepsza byłaby fantastyka aczkolwiek przeżyje coś innego też:) Ważne żeby było przynajmniej jedno tłumaczenie i nie obraziłabym się gdyby była gdzieś wersja online:)
Dziękuję:)
Dotarlas az tutaj i wyskakujesz z takim tekstem?
Czyli to jednak prawda, ze ludzie, którzy piszą, coraz częściej nie potrafią czytać O_o

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1057 dnia: Kwiecień 25, 2013, 03:52:39 pm »
Czyta ktoś z Was tę serie Age of Ultron? Jakieś opinie i spostrzeżenia? Cały czas myślę o tej serii w kontekście Spidera.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline 3141592

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1058 dnia: Kwiecień 25, 2013, 05:01:39 pm »
Witam,

Mam pytanie dotyczące wyceny komiksu, to chyba właściwy wątek.
Mianowicie czy ok. 150zl za Wolverine  vol.2 nr.10 to dobra cena, czy chodzą taniej/drożej?

Offline Black Bolt

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1059 dnia: Kwiecień 25, 2013, 07:35:31 pm »
Czyta ktoś z Was tę serie Age of Ultron? Jakieś opinie i spostrzeżenia? Cały czas myślę o tej serii w kontekście Spidera.

Dobrze się czyta i ogląda, ale pół eventu za nami i niby o niczym i pewnie też niczym poważnym się nie skończy. Z tak wielkim opóźnieniem to wystartowało, że można wątpić, że będzie miało jakikolwiek wpływ na uniwersum Marvela. A Bendis jak zwykle wykorzystał szansę, żeby powpychać w to swoich ulubieńców i rozciągnął niemiłosiernie. A Pająk nie ma w tym wszystkim żadnej większej roli.

Witam,
Mam pytanie dotyczące wyceny komiksu, to chyba właściwy wątek.
Mianowicie czy ok. 150zl za Wolverine  vol.2 nr.10 to dobra cena, czy chodzą taniej/drożej?

 http://www.midtowncomics.com/store/dp.asp?prid=Wolverine+Vol+2+%2310_953317
Żeby se dyktować ceny za stare zeszyty, to trzeba mieć znak jakości Q... czy tam CGC :P
W przeciwnym wypadku zawsze można trafić gdzieś przypadkowo na taki sam za dolca albo dwa.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1060 dnia: Kwiecień 25, 2013, 07:45:29 pm »
Dobrze się czyta i ogląda, ale pół eventu za nami i niby o niczym i pewnie też niczym poważnym się nie skończy. Z tak wielkim opóźnieniem to wystartowało, że można wątpić, że będzie miało jakikolwiek wpływ na uniwersum Marvela. A Bendis jak zwykle wykorzystał szansę, żeby powpychać w to swoich ulubieńców i rozciągnął niemiłosiernie. A Pająk nie ma w tym wszystkim żadnej większej roli.


Czy dobrze zrozumiałem, że śmiało można ją sobie odpuścić?  :wink:

Dzięki bardzo.

Tam miał być w jednym odcinku Pająk w głównej roli, dlatego zastanawiałem się jak to wygląda. Rozwiałeś moje wątpliwości heh
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline 3141592

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1061 dnia: Kwiecień 25, 2013, 09:04:18 pm »
 http://www.midtowncomics.com/store/dp.asp?prid=Wolverine+Vol+2+%2310_953317
Żeby se dyktować ceny za stare zeszyty, to trzeba mieć znak jakości Q... czy tam CGC :P
W przeciwnym wypadku zawsze można trafić gdzieś przypadkowo na taki sam za dolca albo dwa.

Dzięki serdeczne za konkretną odpowiedź, w tej sytuacji, poczekam może gdzieś dopadnę jakiś egzemplarz taniej:)

Offline Julek_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1062 dnia: Maj 06, 2013, 09:56:57 am »
Czyta ktoś z Was tę serie Age of Ultron? Jakieś opinie i spostrzeżenia? Cały czas myślę o tej serii w kontekście Spidera.

Coś tam poczytałem i łojezu - kupa straszna. Nawet kijem nie ruszać.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1063 dnia: Maj 13, 2013, 09:33:20 pm »
Mam pytanie.



http://www.bookdepository.com/Golden-Age-DC-Comics-Paul-Levitz/9783836535731
czy ja dobrze pamiętam czy to jest pierwsza z 5 części
dawnego kolosa
http://www.bookdepository.com/75-Years-DC-Comics-Paul-Levitz/9783836519816
i ta podzielona wersja jest rozszerzona?
bo nie wiem czy brac kolosa
czy podzielonego?

Offline m010ch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1064 dnia: Maj 14, 2013, 10:31:12 am »
Dobrze pamiętasz. Kolosa dobrze brać bo jest kolosem właśnie i wygląda epicko:




a wersję podzieloną bo ma więcej materiału (i będzie fajnie wyglądać na półce :wink: ):




Tak więc najlepiej mieć obie :D

Tutaj wywiad z Levitzem dot. tej nowej podzielonej serii: http://comicbookresources.com/?page=article&id=42346
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2013, 10:34:34 am wysłana przez m010ch »

 

anything