trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1095 dnia: Czerwiec 09, 2013, 05:58:05 pm »
na multiversum :) przesyłka za fri będzie nawet, a co każde 100zł wydane jest 1% rabatu
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Modry

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1096 dnia: Czerwiec 09, 2013, 07:10:34 pm »
Czytał może ktoś poniższe pozycje?
Batman Death by design
The Crow
Warto zainwestować ciężko zarobione pieniążki?   

Offline turucorp

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1097 dnia: Czerwiec 09, 2013, 07:23:11 pm »
The Crow
Warto zainwestować ciężko zarobione pieniążki?   

Zalezy ktory i zalezy co lubisz
Tu masz troche wiecej szczegolow (ja najbardziej lubie i polecam oryginalna wersje O'Barra i dwa tomy z grafikami Maleeva):
http://www.thecrow.pl/

Offline Modry

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1098 dnia: Czerwiec 09, 2013, 07:33:46 pm »
Zalezy ktory i zalezy co lubisz
Tu masz troche wiecej szczegolow (ja najbardziej lubie i polecam oryginalna wersje O'Barra i dwa tomy z grafikami Maleeva):
http://www.thecrow.pl/

Jeżeli chodzi o Kruka to zastanawiam się nad O'Barrem. Jak komiks prezentuje się w porównaniu z filmem?

W gacku bardzo jara mnie grafika i zastanawiam się czy scenariusz trzyma znośy standard.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2013, 07:40:40 pm wysłana przez Modry »

Offline turucorp

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1099 dnia: Czerwiec 09, 2013, 08:08:42 pm »
Jeżeli chodzi o Kruka to zastanawiam się nad O'Barrem. Jak komiks prezentuje się w porównaniu z filmem?

Moim zdaniem zjada film na sniadanie, bez popitki.
Ale to jest bardzo subiektywna opinia, bo wiele z inspiracji i fanscynacji O'Barra mialo rowniez wplyw na moja nieskromna osobe.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1100 dnia: Czerwiec 11, 2013, 05:14:28 pm »
Witam,
czy posiada ktoś listę Essentiali Marvela, które wydała Mandragora?

Offline Marius Magnus

Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline Nawimar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1102 dnia: Czerwiec 11, 2013, 05:25:40 pm »
Październik 2005 - "Wolverine" t. 1
Styczeń 2006 - "Daredevil" t. 1
Marzec 2006 - "Conan"
Czerwiec 2006 - "X-Men" t. 1
Sierpień 2006 - "Spider-Man" t. 1
Październik 2006 - "Wolverine" t. 2
Listopad 2006 - "Punisher" t. 1
Luty 2007 - "Daredevil" t. 2
Kwiecień 2007 - "Ghost Rider" t. 1
Sierpień 2007 - "Spider-Man" t. 2
 
I niestety tyle jeśli chodzi o Mandragorę
 
Po dłuższej przerwie, bodajże wiosną 2008 r. opublikowano drugi tom "X-Men". Teoretycznie pod szyldem Mandry, a w rzeczywistości Demartu, wydawnictwa kartograficznego, które z powodu niewypłacalności wydawnictwa Przemysława Wróbla przejęło prawa do publikacji dotąd nie wydanych, a już przetłumaczonych tytułów. Ponoć "demartowcy" mieli ochotę podziałać jeszcze w temacie komiksów, ale niestety sami zaczęli mieć problemy z finansową płynnością.
 
P.S. Widzę, że Marius był lekko szybszy. Dodam tylko, że ogólna sprzedaż Essentiali była zadowalająca, a pierwszy tom trzeba było dodrukować (pierwotny nakład wynosił bodajże 1500 egz.). Spowodowało to wzrost częstotliwości publikacji z kwartalnej na dwumiesięczną. Najpopularniejszym tytułem był "X-Men", którego zamierzano wydawać dwa tomy rocznie. W planach był również "Iron Man" (na fali spodziewanej popularności pierwszego filmu z tym bohaterem) oraz być może także "Defenders" do którego to tytułu namawiał wydawce tłumacz Robert Lipski.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 05:38:04 pm wysłana przez Nawimar »

Offline peta18

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1103 dnia: Czerwiec 11, 2013, 05:36:32 pm »
Szkoda, ze nikt nie pociagnal wydania Essentiali dalej :( i sie juz raczej na to nie zapowiada :( pozostaja oryginaly :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1104 dnia: Czerwiec 11, 2013, 05:41:19 pm »
Też żałuję. Bardzo. 
 
Zdaje się, że na fali popularności Essentiali decydenci Egmontu poważnie zastanawiali się nad spolszczaniem wybranych tomów Showcase Presents z DC Comics. W grę wchodził Batman i niestety paradoksalnie z tego powodu projekt zatonął na starcie. Opublikowane wówczas Baty prezentowały się aż nazbyt archaicznie.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1105 dnia: Czerwiec 11, 2013, 06:45:34 pm »
Mnie zastanawiało dlaczego w Polsce Essentiale wychodziły w twardej okładce skoro w USA były w miękkiej. Nie obraziłbym się nawet jeśli Mandra wydałaby te klasyki nie tyko w miękkiej okładce, ale też na tańszym papierze. W końcu ideą Essentiali było jak najwięcej stron jak najniższym kosztem.

Offline Nawimar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1106 dnia: Czerwiec 11, 2013, 07:01:28 pm »
Ponoć wbrew pozorom różnica w kosztach produkcji wersji w standardzie amerykańskim (prześwitujący cienki papier i miękka okładka), a polskim (na twardo) wynosiła ledwie dziesięć złotych. Czyli za "szmaciaka" na miękko i tak trzeba byłoby zapłacić siedem dych. A trzeba pamiętać, że na etapie 2005/2006 r. istotna część polskich czytelników miała fioła na punkcie twardych okładek.
 
A przy okazji warto przypomnieć, że poza dwoma tomami reszta miała okładki wykonane przez polskich twórców, ewenement w skali światowych edycji Essentiali (na co zresztą polscy czytelnicy zwykle sarkali). Oczywiście Marvel zachował sobie prawo do "imprimatur" po uprzednim zapoznaniu się z gotową ilustracją. Ciekaw jestem czy gdyby inicjatywa pociągnęła dłużej ta okoliczność przełożyłaby się na ewentualne zainteresowanie szefostwa "Domu Pomysłów" którymś z naszych rysowników...

Offline cro_no

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1107 dnia: Czerwiec 11, 2013, 07:34:46 pm »
A przy okazji warto przypomnieć, że poza dwoma tomami reszta miała okładki wykonane przez polskich twórców, ewenement w skali światowych edycji Essentiali (na co zresztą polscy czytelnicy zwykle sarkali).

A dziwisz się, jak większość to był gniot?

Offline Nawimar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1108 dnia: Czerwiec 11, 2013, 07:40:47 pm »
Jak zwykle kwestia gustu. Mi akurat kilka się podobało. Oczywiście nic nadzwyczajnego, ale nazwanie ich gniotami to chyba niezbyt trafne ujęcie problemu.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1109 dnia: Czerwiec 29, 2013, 09:10:08 pm »
Czytam sobie Punishera: Krąg Krwi i zachwyt mnie ogarnia taki. Przy Ostatnich Łowach Kravena już było nieźle, ale chyba dopiero czerń i biel pozwoliła mi kunszt rysownika docenić. Czym jeszcze autorstwa Mike'a Zecka warto się zainteresować?

 

anything