Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 814444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1110 dnia: Czerwiec 29, 2013, 10:09:11 pm »
Choćby w Batman 12/98 jest dwuczęściowa historia pt. Przestępcy. Jak dla mnie, Zeck najlepiej wypadł właśnie w Ostatnich łowach Kravena, gdzie tuszem wspomagał go Bob McLeod. No i rysował jeszcze Secret Wars.

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1111 dnia: Lipiec 07, 2013, 08:31:09 pm »
Mam pytanko odnosnie komiksu M zulliego Fracture of the universal boy. Mam okazje kupic ten komiks w dosc atrakcyjnej cenie. Wiem, ze graficznie jest bosko, ale jak prezentuje sie fabula tego dzielka?
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1112 dnia: Lipiec 08, 2013, 09:09:40 pm »
Zacząłem oglądać serial animowany Marvel Knights: Black Panther (animowana kreska JR JR! niesamowite wrażenie!) i takie pytanko:
od czego zacząć przygodę z Czarną Panterą? oraz a także, jakie historie z jego udziałem są polecane/ należą do klasyki?

Wiem o nim tylko tyle, że aktualnie zastąpił Daredevila na stanowisku Man Without Fear.

(liczę bardzo na odpowiedź zwłaszcza od Anionorodnika i fragsela ;-) )


Offline Dreadnought

Jak wyszukiwać komiksy po rysowniku
« Odpowiedź #1114 dnia: Lipiec 14, 2013, 12:37:17 pm »
Na wikipedii amerykańskiej jest podawana bibliografia danego rysownika ale czasem jest niekompletna. Są jakieś stronki, na których jest to zrobione dokładniej ?
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Piotruposz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1115 dnia: Lipiec 14, 2013, 01:11:23 pm »
Może ComicVine? Dla przykładu - Ivan Reis:
http://www.comicvine.com/ivan-reis/4040-40487/issues-cover/

Offline Dreadnought

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1116 dnia: Lipiec 14, 2013, 01:45:31 pm »
Może ComicVine? Dla przykładu - Ivan Reis:
http://www.comicvine.com/ivan-reis/4040-40487/issues-cover/


No tu mają to elegancko zrobione. Dziękuje.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1117 dnia: Lipiec 18, 2013, 09:37:07 am »
preferuję wydania HardCover. do tego z tego co zauważyłem, Marvel cenowo jest pod tym względem dość korzystny - w HC wrzuca 2x TPB, w cenie 2x TPB właśnie.
pytanie:
czy wszystko prędzej czy później ląduje w HC? pytam głównie pod kątem Thunderbolts NOW!, których drugi TPB ma premierę we wrześniu. ile z reguły trzeba na taki HC czekać?

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1118 dnia: Lipiec 18, 2013, 03:01:14 pm »
w przypadku nowego Hawkeye'a różnica wynosi jakieś 3 miesiące, jak z innymi seriami jest nie wiem.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline m010ch

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1119 dnia: Lipiec 18, 2013, 03:25:59 pm »
czy wszystko prędzej czy później ląduje w HC?

Jasne, że nie. Ogrom materiału dostępny jest wyłącznie w SC/TPB i dla większości z tych pozycji raczej innego wydania bym się nie spodziewał (chyba, że po latach jako omnibus).

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1120 dnia: Lipiec 18, 2013, 05:21:34 pm »
w przypadku nowego Hawkeye'a różnica wynosi jakieś 3 miesiące, jak z innymi seriami jest nie wiem.
ha! właśnie na niego też czekam :)

domyślam się, że jest to zależne od popularności serii. no i właśnie nie wiem jak to jest z tymi Thunderbolts...

Offline Pawulon

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1121 dnia: Lipiec 20, 2013, 11:26:52 am »
Niecały rok temu Marvel zmienił swoją politykę HC/TP. Wcześniej w większości wypadków najpierw szybko pojawiał się Premiere HC, a później TP. W przypadku serii z Marvel NOW są teraz dwie opcje:
- część serii zbierają właśnie w tych Premiere HC jak wcześniej, przy czym nie pojawiają się na razie ich wersje TP. W zeszłym roku twierdzili, że trzeba będzie na nie poczekać 6-8 miesięcy, więc pierwsze powinny wyjść jeszcze w tym roku. Taką politykę stosują wobec większości najgłośniejszych serii.
- mniej popularne lądują od razu w TP. I tutaj z kolei cisza o wersji HC. Znowu, może to po prostu kwestia czasu, ale na razie brak informacji na ten temat.
Są jeszcze takie wyjątki jak SSM, Hawkeye (tylko to seria sprzed NOW i to jeszcze bardzo specyficzna pod względem wydawniczym), czy AoU, ale generalnie regularne serie Marvel NOW na razie albo wychodzą wyłącznie w TP, albo w HC. Takich TBolts HC najwcześniej można się spodziewać zimą, ale to też dość optymistyczna prognoza.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1122 dnia: Lipiec 23, 2013, 09:27:36 am »
Pawulon - dzięki za wyczerpujące info.

a w kwestii Black Panther - ktoś miał styczność? czytał?

i jeszcze - Daredevil Bendisa - zbiera bardzo dobre recenzje - czytaliście może? jak wrażenia?

Offline Nawimar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1123 dnia: Lipiec 23, 2013, 09:39:07 am »
Nie wiem jak "Black Panther", ale "Dardevila" Bendisa proponuję brać w ciemno. Znakomita rzecz choć raczej nie napawająca nadmiarem optymizmu. Scenarzysta de facto przemielił powierzonego mu bohatera na miazgę. "Born Again" to przy tym niemal sielska idylla. W moim przekonaniu jeden z najbardziej udanych komiksów superbohaterskich minionej dekady.
 
Natomiast jeśli preferujesz nieco lżejsze klimaty, choć również z udziałem Śmiałka, to chyba warto zainteresować się restartowaną serią "Daredevil" pisaną przez Marka Waida. Wzorcowa, sprawnie napisana rozrywka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2013, 09:46:27 am wysłana przez Nawimar »

N.N.

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1124 dnia: Lipiec 23, 2013, 10:03:23 am »


a w kwestii Black Panther - ktoś miał styczność? czytał?


Bardzo podobał mi się Black Panther. Client, czyli komiks, od którego Priest, Texeira i Evans zaczęli przygodę z Black Pantherem w "Marvel Knights". Potem jednak nie było już tak dobrze. Fajny bohater i sztampowe rozwiązania fabularne.

 

anything