Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1125 dnia: Lipiec 23, 2013, 10:05:30 am »
Pawulon - dzięki za wyczerpujące info.

a w kwestii Black Panther - ktoś miał styczność? czytał?

i jeszcze - Daredevil Bendisa - zbiera bardzo dobre recenzje - czytaliście może? jak wrażenia?
DD run Bendisa i następny czyli od Brubakera to brać w ciemno, świetne historie. Run Diggle dla mnie nie był taki zły, jak o nim pisali, ale to już widać że nie ten poziom. Za to Waid ponownie wybił serię na jedną z obecnie najlepszych z Marvela. Polecam też niedawno wydaną miniserię End of Days.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline veritius

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1126 dnia: Lipiec 23, 2013, 01:42:18 pm »
Mam pytanie jak uzasadnione jest to że bohaterowie komiksów się nie starzeją? Nick Fury bierze jakieś serum, to samo Czarna Wdowa, ale np. Avengers, X-men? Wiem że przy kolejnych odświeżaniach serii oni giną, są wskrzeszani, mają przenoszone dusze w inne ciała itp. ale jak autorzy komiksów to uzasadniają np. Tony Stark :) z lat 60 i XXI wieku to ta sama osoba.

Offline Nawimar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1127 dnia: Lipiec 23, 2013, 01:54:02 pm »
Znam jeden przypadek - dość zresztą archaiczny - w którym akcja komiksu superbohaterskiego rozgrywała się w czasie rzeczywistym. Był to "Green Arrow vol.2" realizowany w latach 1988-1993 przez zespół Mike'a Grella. Tytułowy bohater regularnie raz w roku otrzymywał od swej konkubiny tort, a jego postępujący wiek (seria rozpoczyna się w dniu jego czterdziestych urodzin) wydawał się nawet dostrzegalny.

Offline pioma10

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1128 dnia: Lipiec 23, 2013, 07:53:55 pm »
Nick Fury bierze jakieś serum.

A mógłbyś napisać skąd taka informacja?
W 1 numerze 'Fury MAX' tytułowy bohater mówi: "I've had a bullet in my head since ninteen forty-four. I can't seem to die. Don't even age much".
Nie wiem czy poprawnie to rozumiem, ale wydaje mi się, że Fury twierdzi, że to za sprawą kuli w głowie bardzo wolno się starzeje.

N.N.

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1129 dnia: Lipiec 23, 2013, 08:03:09 pm »
A mógłbyś napisać skąd taka informacja?
Ta informacja została podana w ostatnim tomie WKKM, czyli w "Tajnej wojnie"

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1130 dnia: Lipiec 24, 2013, 12:23:18 pm »
Mam pytanie jak uzasadnione jest to że bohaterowie komiksów się nie starzeją? Nick Fury bierze jakieś serum, to samo Czarna Wdowa, ale np. Avengers, X-men? Wiem że przy kolejnych odświeżaniach serii oni giną, są wskrzeszani, mają przenoszone dusze w inne ciała itp. ale jak autorzy komiksów to uzasadniają np. Tony Stark :smile: z lat 60 i XXI wieku to ta sama osoba.

Co do Nicka Fury'ego to rzeczywiście prawdą jest ta sprawa z serum.
Po raz pierwszy informacja ta pojawiła się w komiksie Marvel Spotlight 31 (http://cmro.travis-starnes.com/detail.php?idvalue=2607) z grudnia 1976 roku. Zostało tam ujawnione, że Nick Fury
Spoiler: pokaż
został ranny podczas II wojny światowej. uratowany został poprzez podanie Formuły Nieskończoności (Infinity Formula" Professora Sternberga. Formuła ta jednocześnie wstrzymuje jego proces starzenia, o ile bierze ją regularnie co kilka lat
. Była tam jeszcze taka sprawa szantażu, ale to już właściwie niezwiązane z tym pytaniem
Oczywiście rozwiązanie to pochodzi z lat 70'tych gdy problem dotyczył tylko Nicka Fury'ego i np. Kapitana Ameryki. Od tego czasu minęło 40 lat i trzeba było znaleźć bardziej globalne rozwiązanie. W ten sposób powstała "Marvel Sliding Time Scale". Nie jest to rozwiązanie idealne (zwłaszcza dla ludzi dbających o szczegóły w komiksie i jego chronologii), ale dzięki temu twórcy mogą odmładzać bohaterów jak tylko chcą i zwalić wszystko na moce osoby ze świata Marvela zwanej od urodzenia
Spoiler: pokaż
Franklinem Richardsem

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o Czasie w Marvelu i osobie za niego odpowiedzialnej oraz znacie angielski polecam to opracowanie, ale ostrzegam -  to jeden wielki SPOILER. Wchodzicie na swoją odpowpiedzialność
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2013, 12:28:26 pm wysłana przez fragsel »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1131 dnia: Lipiec 24, 2013, 12:30:37 pm »
fragsel, jak idzie czytanie?

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1132 dnia: Lipiec 24, 2013, 12:35:46 pm »
jestem w połowie 1982. bardzo ciekawy rok - X-men walczą z The Brood, Elektra nie żyje, Hank Pym pobił żonę, Invisible Girl ścięła włosy (pierwszy krok ku Invisible Woman?) a już za chwilę John Byrne zaprezentuje solową serię Alpha Flight. Nie mogę się doczekać.

Offline Black Bolt

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1133 dnia: Lipiec 24, 2013, 10:44:29 pm »
czy wszystko prędzej czy później ląduje w HC?   pytam głównie pod kątem Thunderbolts NOW!, których drugi TPB ma premierę   we wrześniu. ile z reguły trzeba na taki HC czekać?
Łoł, nowe Thunderbolts? Jesteś pewny tego zakupu? Czytałeś jakieś recenzje tego komiksu?
. . . bo są druzgoczące.

Mam pytanie jak uzasadnione jest to że bohaterowie komiksów się nie starzeją? Nick Fury bierze jakieś serum, to samo Czarna Wdowa, ale np. Avengers, X-men? Wiem że przy kolejnych odświeżaniach serii oni giną, są wskrzeszani, mają przenoszone dusze w inne ciała itp. ale jak autorzy komiksów to uzasadniają np. Tony Stark :smile: z lat 60 i XXI wieku to ta sama osoba.
Ogólnie, od lat '60 do teraz minęło w komiksowym uniwersum mniej więcej 16 lat. Więc wszyscy oni jak powstawali i byli nastolatkami, to teraz maja tak około po trzydziestce. Więc nie jest tak źle, żeby było trzeba coś usilnie tłumaczyć.

Ale i tak wszyscy ci najwięksi byli w jakiś sposób odmładzani. Szczególnie ci, którzy mieli epizody w II Wojnie Światowej, albo Wietnamie itp.. Serum, magia, zmartwychwstania, alternatywne rzeczywistości, itp. itd., każda okazja dobra.

A jeśli chodzi dokładnie o Starka, to tak gdzieś przed Onslaughtem został wymieniony na młodszy model z przeszłości, a po Onslaught scalony z nim w jedno. Więc już trochę go odmłodziło. A potem extremis dało mu kolejnego fizycznego kopa i znowu został odmłodzony i tak pewnie do końca świata będzie ;]
 

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1134 dnia: Lipiec 24, 2013, 10:58:47 pm »
Łoł, nowe Thunderbolts? Jesteś pewny tego zakupu? Czytałeś jakieś recenzje tego komiksu?
. . . bo są druzgoczące.
Jedna kwestia: Punisher.

Offline badday

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1135 dnia: Lipiec 25, 2013, 07:10:37 am »
Jedna kwestia: Punisher.

Hehe, ja dokładnie z tego samego powodu:) + dla okładki

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1136 dnia: Lipiec 25, 2013, 02:31:09 pm »
Co do Nicka Fury'ego to rzeczywiście prawdą jest ta sprawa z serum.
Po raz pierwszy informacja ta pojawiła się w komiksie Marvel Spotlight 31 (http://cmro.travis-starnes.com/detail.php?idvalue=2607) z grudnia 1976 roku. Zostało tam ujawnione, że Nick Fury
Spoiler: pokaż
został ranny podczas II wojny światowej. uratowany został poprzez podanie Formuły Nieskończoności (Infinity Formula" Professora Sternberga. Formuła ta jednocześnie wstrzymuje jego proces starzenia, o ile bierze ją regularnie co kilka lat
. Była tam jeszcze taka sprawa szantażu, ale to już właściwie niezwiązane z tym pytaniem
Oczywiście rozwiązanie to pochodzi z lat 70'tych gdy problem dotyczył tylko Nicka Fury'ego i np. Kapitana Ameryki. Od tego czasu minęło 40 lat i trzeba było znaleźć bardziej globalne rozwiązanie. W ten sposób powstała "Marvel Sliding Time Scale". Nie jest to rozwiązanie idealne (zwłaszcza dla ludzi dbających o szczegóły w komiksie i jego chronologii), ale dzięki temu twórcy mogą odmładzać bohaterów jak tylko chcą i zwalić wszystko na moce osoby ze świata Marvela zwanej od urodzenia
Spoiler: pokaż
Franklinem Richardsem

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o Czasie w Marvelu i osobie za niego odpowiedzialnej oraz znacie angielski polecam to opracowanie, ale ostrzegam -  to jeden wielki SPOILER. Wchodzicie na swoją odpowpiedzialność

fajny artykuł. FF, w którym
Spoiler: pokaż
 Galactus zostaje heraldem Franklina vs. Celestianie
prywatnie uważam za jedem z najlepszych komiksów superhero ever :)

Offline veritius

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1137 dnia: Lipiec 25, 2013, 05:05:37 pm »
Black bolt okej, rozumiem ale raczej nie 16 lat, no bo jeśli mam podane w essentialu X men że Strom urodziła się gdzieś w latach 50. Zresztą w tych essentialach dość często podawane są dokładne daty, no i potem te same postacie są w komiksach współczesnych. Zresztą 2 ekipa z lat 70 to już nie były nastolatki. Ogólnie własnie w moim pytaniu chodziło mi o takie eventy który sprawiają że dzisiejsi 60 letni herosi wciąż są koło lub przed 30 ;]

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1138 dnia: Lipiec 25, 2013, 05:33:46 pm »
Ogólnie własnie w moim pytaniu chodziło mi o takie eventy który sprawiają że dzisiejsi 60 letni herosi wciąż są koło lub przed 30 ;]

No właśnie o to chodzi, że to raczej nie są jakieś konkretne eventy.
W latach 70-tych to jeszcze tak było: tu jakieś serum komuś podamy, tu jakiejś rodzinie (skądinąd fantastycznej) znajdziemy wroga co ich postarzy, a podczas odmładzania trochę ich odmłodzimy, itd itp
Ale jak już mówiłem: te rozwiązanie mogły być jedynie krótkofalowe.
Teraz to "marvel time". I tak , naprawdę to tylko kilkanaście lat minęło:

(Za Marvel Comics Database)
    YEAR 1: 1961-1962 The FF appear; Peter Parker becomes Spider-Man.
    YEAR 2: 1963-1964 Peter Parker’s Junior year of high school. Most major heroes appear.
    YEAR 3: 1965-1966 FF wedding; Peter Parker graduates h.s., starts college
    YEAR 4: 1967-1969 Franklin Richards born
    YEAR 5: 1970-1972 The Defenders begin; Luke Cage appears.
    YEAR 6: 1973-1975 Death of Gwen Stacy. First clone saga
    YEAR 7: 1976-1978 Pete graduates college (late, due to no phy.ed credits- Oct. 78)
    YEAR 8: 1979-1983 Peter Parker’s one year of grad school
    YEAR 9: 1984-1987 Peter Parker/ Mary Jane Watson wedding
    YEAR 10: 1988-1991 Parker’s life gets Venom-ous; Kraven’s Last Hunt.
    YEAR 11: 1992-1996 Second clone saga. Onslaught.
    YEAR 12: 1997-2001 Genosha destroyed.
    YEAR 13: 2002-2006 Avengers Disassembled, House of M, Civil War.
    YEAR 14: 2007- End of Civil War

Daty się uwspółcześniały, a wszystko (jak już wcześniej powiedziałem) za sprawą jednej, niepozornej postaci o nieograniczonej mocy...

Offline veritius

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1139 dnia: Lipiec 26, 2013, 03:37:50 pm »
WoW, to mnie zaskoczyłeś. Zupełnie o tym nie wiedziałem. Wielkie dzięki  :shock: