Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 811859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1185 dnia: Listopad 23, 2013, 02:03:24 pm »
Mam pytanie: warto zabrać się za czytanie komiksowej wersji Gry o Tron?

Odpuść sobie.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/08/1104-gra-o-tron-t01.html

Deg

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1186 dnia: Listopad 23, 2013, 06:10:20 pm »
Jest temat poświęcony temu komiksowi, może być pomocny :wink: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35370.msg1224222.html#msg1224222

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1187 dnia: Listopad 25, 2013, 12:13:19 am »
Pytanie o X-Men: Fatal Attractions . Wyszło to u nas w X-men 1-3/97, ale pewnie strasznie okrojone, skoro składało się tylko z Uncanny X-men 304, X-men 25, oraz Wolverine 75. Jest sens czytać to w takiej formie? A samego Wolverine 75 można czytać? Bo pamiętam, że w tamtych latach bardzo ten numer mi się podobał.

Offline Motyl

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1188 dnia: Listopad 25, 2013, 07:51:02 pm »
Z okazji premiery nowego filmu o X-men, będzie nowe wydanie "Days of the future past", zawierające:Czyli całkiem sporo jak na historię bazującą na dwóch zeszytach uncanny x-men (których jeszcze nie posiadam). Warto się zainteresować, czy to raczej typowy skok na kasę?
Sporą część tego zbiorku zajmuje historia Days of Future Present o kilka klas słabsza od Days of Future Past i też nie w każdym epizodzie sprawnie narysowana. Zawodzi zwłaszcza Bogdanove, którego płaczący Cyclops wygląda gorzej niż stuletnia Baba Jaga. Days of Future Past masz dostępne po polsku w drugim Essential X-Men plus nadal jest na rynku album zbierający zeszyty z mutantami 138-143 + Annual 4.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1189 dnia: Listopad 26, 2013, 07:50:53 am »
Days of Future Past rzeczywiście takie dobre czy już troszkę ramotka ?

Offline Motyl

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1190 dnia: Listopad 26, 2013, 12:01:06 pm »
Days of Future Past rzeczywiście takie dobre czy już troszkę ramotka ?

Zależy kto co lubi, akcja w przyszłość rozgrywa się w 2013 roku, warto rzucić okiem na wizję autorów, mimo że od premiery komiksu minęło ponad 30 lat.
Po polsku w atrakcyjnej cenie: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/23496-essential-11-x-men-czesc-2
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2013, 12:04:15 pm wysłana przez Motyl »

Offline Nick Jackolson

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1191 dnia: Listopad 26, 2013, 10:08:27 pm »
Ultimate Fantastic Four dobr czy odpuszczamy?

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1192 dnia: Listopad 26, 2013, 10:21:58 pm »
Ultimate Fantastic Four dobr czy odpuszczamy?

mi się podobało :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1193 dnia: Listopad 27, 2013, 07:50:11 am »
Przeczytałem tylko 6 zeszytów powiązanych z Marvel Zombies - bardzo dobrze narysowane a i historyjka też niegłupia. Można się zainteresować.

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1194 dnia: Listopad 27, 2013, 03:24:23 pm »
Początek (Bendis/Millar/Ellis) jest bardzo dobry. Szczególnie podobają mi się fragmenty Ellisa, który w quasinaukowych futurystycznych opowiastkach wypada bardzo dobrze. Potem (okolice 35-40 zeszytu) seria obniża loty. Carey odpowiada za słabszą część, ale momentami daje radę (znalazłem moją recenzję runu Careya: http://www.kzet.pl/2009_04/z_uff.htm ). Ogólnie fajne czytadło, ale szału nie ma.

Offline reston

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1195 dnia: Listopad 27, 2013, 05:48:40 pm »
Mam pytanie odnośnie Tajnej Wojny. Podobno do historii dołączone są dodatki w postaci kartotek, protokołów przesłuchań itd. Czy w obu wersjach (Muchy i WKKM) się znalazły?

Offline vision2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1196 dnia: Listopad 27, 2013, 06:14:42 pm »
Mam pytanie odnośnie Tajnej Wojny. Podobno do historii dołączone są dodatki w postaci kartotek, protokołów przesłuchań itd. Czy w obu wersjach (Muchy i WKKM) się znalazły?
Wydanie Muchy właśnie nie posiada (części) kartotek S.H.I.E.L.D. które w swoim wydaniu rzuciło Hachette...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Julek_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1197 dnia: Listopad 27, 2013, 11:47:10 pm »
Ultimate Fantastic Four dobr czy odpuszczamy?

Ja odpuściłem. Jest tyle dobrego mainstreamu, że nie ma co zawracać sobie głowy tym nie do końca dobrym

Offline Nick Jackolson

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1198 dnia: Listopad 28, 2013, 05:46:02 am »
Dzięki wielkie :) znalazłem chyba z 6 tomów w TPB po 4$ każdy, więc się zastanawiałem ...

Offline koziorozec1979

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1199 dnia: Listopad 28, 2013, 08:20:48 am »
Dzięki wielkie :smile: znalazłem chyba z 6 tomów w TPB po 4$ każdy, więc się zastanawiałem ...
W takiej cenie to warto choćby po to by się zaznajomić/spróbować przynajmniej pierwsze tomy i sam się przekonasz że jak na mainstream superhero to całkiem strawne i ciekawe historyjki. Oprócz Ellisa polecam jeszcze zwłaszcza tomy autorstwa M. Millara. Ponadto te 2 historyjki Millara dot. UFF Marvel Zombies są o niebo lepsze od Marvel Zombies Kirkamana - jesli czytales to co wyszlo w WKKM to warto porównać.

Z innej beczki: czy ktoś może coś powiedzieć o dwóch vertigowskich seriach S. Seagle'a: House of Secrets i Crusades? Czytałem jego It's a bird i wspólne z Wagnerem Sandman Mystery Theatre i bardzo, bardzo mi się podobały. Kusi mnie zatem by sięgnąć po jego kolejne serie. Od której z tych 2 warto by zacząć? Klimatem podobne są do czegoś znanego?
Czy House of secrets to klimat podobny do SMT czy powiedzmy Sandmana(też bardzo bardzo lubię)?
Kiedyś czytałem 1 zeszyt Crusades i nie zrobił na mnie dobrego wrażenia(konkretnie sam  rycerz) - czy dalej seria się rozkręca? jakiego klimatu nabiera?