Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Offline pa3ck

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1231 dnia: Grudzień 24, 2013, 08:56:54 am »
Pytanie do ludzi "siedzących" od dawna w polskim świecie komiksowym.

Swoją przygodę z komiksami zacząłem od pojawienia się WKKM. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że komiksy są wydawane w HC i bardzo mi się ten sposób wydawania komiksów spodobał (kilka lub więcej zeszytów w jednej oprawie). W międzyczasie do moich rak trafiły m.in. All Star Superman czy Strażnicy(HC). Naprawdę uważam, że bardzo dobre wydania od strony wizualnej.

Wczoraj jednak do moich rąk trafił zamówiony po promocyjnej cenie Ultimate Spider-Man OMNIBUS vol.1. Teraz porównując to wydanie do polskich wydań, szczęka opada. Mój angielski nie jest zbyt dobry, jednak myślę, że z pajączkiem dam sobie jakoś radę. I tu moje pytanie. Czy patrząc na historię i teraźniejszość , myślicie że jest szansa, że będą w Polsce wydawać takie cuda (OMNIBUSY) ? W naszym języku z komiksów o superhero , można poczytać jedynie jakieś wybiórcze historie, które w zasadzie przeczyta się w kilka godzin i niestety aby poczytać ciąg dalszy ( lub wcześniejsze dzieje) trzeba szukać w obcym języku.

Sądząc po planach Muchy i Egmontu na rok 2014, chyba odpowiedzieć mogę sobie sam, jednak może ktoś z was da mi trochę nadziei.


fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1232 dnia: Grudzień 24, 2013, 09:00:45 am »
Sądząc po planach Muchy i Egmontu na rok 2014, chyba odpowiedzieć mogę sobie sam, jednak może ktoś z was da mi trochę nadziei.

"Złudne nadzieje są bardziej niebezpieczne od strachu"
J. R. R. Tolkien

"Nadzieja złudna, bo jednym da skrzydła,  Drugich omota w swe sidła;  Żądz lotnych wzbudzi w nich ognie,  Aż życie pióra te pognie"

Sofokles

Czy patrząc na historię i teraźniejszość , myślicie że jest szansa, że będą w Polsce wydawać takie cuda (OMNIBUSY) ?


Nie.

Offline melee

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1233 dnia: Grudzień 24, 2013, 09:03:09 am »
Chodzi Ci o ilość materiału, nie jakoś wydania? Bo samo słowo "omnibus" tak wiele nie znaczy, raczej po prostu zbiór większej ilości tomów (np. kilka TPB), są wydawane bardzo różnie, od grubych tomów w miękkiej okładce i papierze toaletowym, do ekskluzywnych tomiszczy.


W Polsce rynek jest niewielki, a wtedy najczęściej rzeczy wydaje się w niewielkiej ilości egzemplarzy, ale dobrze wydane.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1234 dnia: Grudzień 24, 2013, 11:20:16 am »
Ja myślę, że jest szansa ale najwyżej na essential. Dwa czynniki: dużo stron i stosunkowo niska cena. Patrząc na objętość komiksów wydawanych przez poszczególne wydawnictwa, to tylko Mucha mogłaby się zdecydować na taki krok.

Offline graves

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1235 dnia: Grudzień 24, 2013, 11:21:12 am »
Chodzi Ci o ilość materiału, nie jakoś wydania? Bo samo słowo "omnibus" tak wiele nie znaczy, raczej po prostu zbiór większej ilości tomów (np. kilka TPB), są wydawane bardzo różnie, od grubych tomów w miękkiej okładce i papierze toaletowym, do ekskluzywnych tomiszczy.

W Polsce rynek jest niewielki, a wtedy najczęściej rzeczy wydaje się w niewielkiej ilości egzemplarzy, ale dobrze wydane.
Najbardziej do tego podobne są Essentiale wydawane przez Mandragorę w latach 2005-2007. Nie przyjęły się mimo to na polskim rynku. wydawnictwa nie ma - komiksy są do dostania jeszcze gdzieniegdzie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1236 dnia: Grudzień 24, 2013, 12:38:01 pm »
Najbardziej do tego podobne są Essentiale wydawane przez Mandragorę w latach 2005-2007. Nie przyjęły się mimo to na polskim rynku. wydawnictwa nie ma - komiksy są do dostania jeszcze gdzieniegdzie.
Dla ścisłości:
do dostania bez problemów jest na pewno:
Punisher, Daredevil vol2, Wolverine vol2, X-Men vol2 - te wszystkie za połowę ceny okładkowej, a jakby kupować przez allegro komplet czterech, to wychodzi 25zł za sztukę.

duże ceny osiągają:
SpiderMan vol1, Wolverine vol1, Conan

obstawiam, że pozostałe niedostępne tytuły również mogą swoje kosztować.

Offline miki2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1237 dnia: Grudzień 24, 2013, 06:15:20 pm »
W niedostępnych zamiast pajączka dałbym X-Men 1. Poluję na ten tom już prawie rok i do tej pory go nie zdobyłem. Z spider-manem nie było problemów. 92 zł w licytacji za oba tomy.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1238 dnia: Grudzień 24, 2013, 06:38:25 pm »
W niedostępnych zamiast pajączka dałbym X-Men 1.

Jest co jakiś czas na allegro. Jedna z aukcji zakończyła się wczoraj. Wziąłem nawet w niej udział ale cena trochę mnie przerosła http://allegro.pl/x-men-essential-1-i3804873737.html

Offline zielone_biurko

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1239 dnia: Grudzień 24, 2013, 07:02:41 pm »
duże ceny osiągają:
SpiderMan vol1,


Żartujesz? Ostatnio pewien antykwariat wyprzedawał chyba 20 sztuk, jedną po drugiej ;) ceny się wahały w okolicach 50-90 zł

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1240 dnia: Grudzień 24, 2013, 07:06:07 pm »

Żartujesz? Ostatnio pewien antykwariat wyprzedawał chyba 20 sztuk, jedną po drugiej :wink: ceny się wahały w okolicach 50-90 zł

Masz jakiś link albo adres tego antykwariatu?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1241 dnia: Grudzień 24, 2013, 07:35:41 pm »
mam ustawioną subskrypcję słowa essential na allegro, a co ciekawsze aukcje śledzę - na tym bazowałem.

Offline zielone_biurko

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1242 dnia: Grudzień 24, 2013, 07:58:18 pm »
Zaraz poszukam. Wpadli mi w oko, gdy wystawili aukcję na której było kilka sztuk Essentiali ASM, potem wrzucali po jednej, poczekajcie


był to antykwariat bookinista:
http://allegro.pl/sklep/13461704_outlet-ksiazek-bookinista


no i znalazłem tylko kilka linków do licytacji kompletów w których brałem udział:
http://archiwum.allegro.pl/oferta/essential-spider-man-tom-1-2-opr-tw-marvel-i3228459683.html
http://archiwum.allegro.pl/oferta/essential-spider-man-tom-1-2-opr-tw-marvel-i3345461453.html#
http://archiwum.allegro.pl/oferta/essential-spider-man-tom-1-2-opr-tw-marvel-i3137544770.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2013, 08:14:04 pm wysłana przez zielone_biurko »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1243 dnia: Grudzień 24, 2013, 08:19:22 pm »
to chyba jedną z tych aukcji emeryt wygrał :-D

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1244 dnia: Grudzień 24, 2013, 08:20:20 pm »
No to tylko pierwsza aukcja była okazyjna. Bo te dwie po 150 złotych trudno takimi nazwać.

 

anything