trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielone_biurko

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1245 dnia: Grudzień 24, 2013, 08:25:49 pm »
No to tylko pierwsza aukcja była okazyjna. Bo te dwie po 150 złotych trudno takimi nazwać.
Ciężko dostępne Essentiale w cenie okładkowej to niska cena ;) ale tak jak mówię, to 3 aukcje z kilkunastu

Offline brzon

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1246 dnia: Styczeń 03, 2014, 10:27:30 am »
Mam pytanie w sprawie Fantastic Four z czasów Johna Byrne z lat 80. Czy jest to tak samo uznany klasyk jak Thor Simonsona, Daredevil Millera czy X-men Claremonta? Czy bliżej tym historiom do np. "Demona w butelce" czy bardziej do "Born Again"? 


Jeśli macie swoje opinie to będę wdzięczny.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1247 dnia: Styczeń 03, 2014, 10:53:48 am »
Mam pytanie w sprawie Fantastic Four z czasów Johna Byrne z lat 80. Czy jest to tak samo uznany klasyk jak Thor Simonsona, Daredevil Millera czy X-men Claremonta?
Tak. FF Byrne'a bez wątpienia zalicza się do tej grupy. Claremont, Miller, Simonson i Byrne, a także Michelinie z Romitą i Laytonem w Irona Manie, wszyscy oni wzięli się na siebie podupadające serie, które straciły sporo ze swojego pierwotnego blasku, albo nigdy wcześniej go nie posiadały, i uczynili z nich świetnie sprzedające się hity, komiksy które do dziś są określane jako jedne z lepszych jeśli nie najlepsze okresy w publikacji przygód danego bohatera czy grupy. FF Lee i Kirby'ego i FF Byrne'a to najbardziej ceniony komiksy z pierwszą rodziną Marvela, a tuż za nimi plasują się FF Waida i FF Hickmana.


Czy bliżej tym historiom do np. "Demona w butelce" czy bardziej do "Born Again"?
Gdzieś tak pomiędzy tymi dwoma. FF Byrne'a jest lepsza od Irona Mana Micheliniego. Gorsza jednak of Daredevila Millera i Mazzucchelliego. Ale Born Again to klasa sama w sobie, opowieść bardziej dojrzała niż cały wcześniejszy run Millera przy DD (który był świetny), i historie Marvela, które mogą równać się z tym dziełem można policzyć na palcach.

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1248 dnia: Styczeń 03, 2014, 11:04:47 am »
zgadzam się z Anionorodnikiem
od kilku miesięcy co chwilę trafiam na kolejne numery z runu Byrne'a i muszę powiedzieć, że czyta się to bardzo przyjemnie (szczególnie podobały mi się #251-#262, te trzy kolejne story arc-i tworzące tak naprawdę jeden ciąg mają moc, choć reszta też jest bardzo fajna)

jak ktoś ma smaka właśnie na FF tylko nie wie co wybrać z ich ogromnego zbioru przygód to naprawdę polecam (choć jak zawsze podkreślam, że jestem na bakier z nowościami, tak że mogę mówić tylko za okres 1961-1985)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1249 dnia: Styczeń 03, 2014, 11:08:35 am »
czy ktoś z Was orientuje się czy gdzieś w Poznaniu jest już dostępny Demon w butelce ? będę wdzięczny za info.

Ale Born Again to klasa sama w sobie, opowieść bardziej dojrzała niż cały wcześniejszy run Millera przy DD (który był świetny), i historie Marvela, które mogą równać się z tym dziełem można policzyć na palcach.[/font]

mógłbym prosić o wymienienie, które to wg Ciebie ?

Offline brzon

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1250 dnia: Styczeń 03, 2014, 11:27:41 am »
Wielkie dzięki za opinie o FF. Myślę o Omnibusie z ich przygodami, a nigdy ich w zasadzie obszernie nie czytałem. Zachęciliście mnie. Cieszę się, że nikt nie porównał FF Byrne'a do "Secret Wars" :biggrin:  (które oczywiście ma swój urok ale to nawet nie poziom "Demona w butelce")



ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1251 dnia: Styczeń 03, 2014, 11:31:41 am »
FF Lee i Kirby'ego i FF Byrne'a to najbardziej ceniony komiksy z pierwszą rodziną Marvela, a tuż za nimi plasują się FF Waida i FF Hickmana.

Szkoda, że w WKKM nie uświadczymy FF Byrne'a, ale dobrze że dostaniemy aż dwa tomy FF Waida.

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1252 dnia: Styczeń 03, 2014, 11:53:22 am »
Myślę o Omnibusie z ich przygodami

Ale uwaga. Jeśli myślisz o tym omnibusie: http://www.amazon.com/Fantastic-Four-John-Byrne-Omnibus/dp/0785158243
to warto żebyś wiedział, że zbiera on nie tylko rzeczy z czasów gdy Byrne pisał sam ich przygody (od FF 232) ale też trochę rzeczy wcześniejszych gdzie tylko rysował i tam to różnie bywa:
- Marvel Team Up 61-62 choć pisany przez Claremonta mnie nie rzucił na ziemię
- Marvel two In One 50 może być, ale dziełem tego bym nie nazwał (choć tworzy podwaliny pod teorię o światach alternatywnych która się potem nieźle rozprzestrzeniła po Marvelu)
-Fantastic Four 215-218, 220-221 (+ łączący się z nimi Spectacular Spider man 42) to według mnie zaledwie średniaki

Do czego zmierzam: jak będziesz czytał to się nie zniechęcaj nienajlepszym początkiem, bo tam dali Byrne'a do rysowania nie zawsze najlepszym scenarzystom (albo najlepszym tylko akurat nie w formie :wink: )
Poczekaj do FF 232, a nawet nie... Poczekaj do 236, bo to numer specjalny na trzydziestolecie FF i tam tak naprawdę dopiero się zaczyna prawdziwa zabawa...

Offline brzon

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1253 dnia: Styczeń 03, 2014, 12:25:08 pm »
Ale uwaga. Jeśli myślisz o tym omnibusie: http://www.amazon.com/Fantastic-Four-John-Byrne-Omnibus/dp/0785158243
to warto żebyś wiedział, że zbiera on nie tylko rzeczy z czasów gdy Byrne pisał sam ich przygody (od FF 232) ale też trochę rzeczy wcześniejszych gdzie tylko rysował i tam to różnie bywa


Tak. O tym Omnibusie myślałem. Zorientowałem się, że na początku Byrne tylko rysował i faktycznie w takich sytuacjach poziom komiksów nie jest jednolity. Strasznie jestem ciekawy jak odbiorę te historie, a lubię jak run danego autora trwa kilka lat (i jest duużo zeszytów). A tutaj jest jeszcze vol. 2

Offline wilk

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1254 dnia: Styczeń 10, 2014, 11:36:21 am »
Czy w Polsce ukazał się jakiś komiks z rysunkami Bruce'a Timma oprócz jednej nowelki w Batman Black&White z TM Semic? Wiem, że Timm nie narysował wielu komiksów ale zapytać nie zaszkodzi. :)

Offline pa3ck

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1255 dnia: Styczeń 10, 2014, 12:16:00 pm »
Pytanie odnośnie serii Marvel Zombies. Czy aby zachować chronologię zdarzeń , trzeba czytać w kolejności podanej w omnibusie :

MARVEL ZOMBIES: DEAD DAYS,
MARVEL APES: PRIME EIGHT
MARVEL ZOMBIES: EVIL EVOLUTION
ULTIMATE FANTASTIC FOUR #21-23 and #30-32,
MARVEL ZOMBIES #1-5,
BLACK PANTHER (2005) #28-30,
MARVEL ZOMBIES 2 #1-5
 MARVEL ZOMBIES RETURN #1-5,
MARVEL ZOMBIES 3 #1-5,
MARVEL ZOMBIES 4 #1-4,
MARVEL ZOMBIES 5 #1-5,
MARVEL ZOMBIES SUPREME #1-5.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1256 dnia: Styczeń 10, 2014, 01:07:10 pm »
Jeśli dobrze pamiętam, to jest poprawna kolejność:
ULTIMATE FANTASTIC FOUR #21-23
MARVEL ZOMBIES #1-5
ULTIMATE FANTASTIC FOUR #30-32

Dead Days to prequel, ale ukazał się chyba nawet po MZ2.

Offline zielone_biurko

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1257 dnia: Styczeń 10, 2014, 04:58:39 pm »
jest jeszcze spin off Armia Ciemności vs Marvel Zombies

Offline mack3

Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #1258 dnia: Styczeń 12, 2014, 12:00:18 am »
Temat może nie do końca idealny, ale nie chciałem tworzyć nowego wątku specjalnie na 1 pytanie.
Chciałem bowiem zapytać o wydane kiedyś przez Mandragorę serie: "Fury" Ennisa i "X4" Yoshidy. Czytał ktoś? jak oceniacie? Przyzwoite czytadła/ warto kupic?

Offline Tai

Odp: Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #1259 dnia: Styczeń 12, 2014, 05:44:02 am »
Temat może nie do końca idealny, ale nie chciałem tworzyć nowego wątku specjalnie na 1 pytanie.
Chciałem bowiem zapytać o wydane kiedyś przez Mandragorę serie: "Fury" Ennisa i "X4" Yoshidy. Czytał ktoś? jak oceniacie? Przyzwoite czytadła/ warto kupic?

'' Fury '' to taka sieczka w stylu Ennisa. Dużo krwi, flaków i niecenzuralnych słów. Trudno ten komiks brać na poważnie. Jak dla mnie to takie średnie czytadło. Jeśli chodzi o '' X4 '' to jest to największe nieporozumienie. To najgorszy komiks jaki czytałem o X- Men i Fantastic Four. Mandragora wydała ten komiks ze względu na to, że to są dość popularne drużyny. Niestety, nie pomyślała o jakości tego komiksu.