trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #1260 dnia: Styczeń 12, 2014, 05:58:31 am »
zupełnie zgadzam się co do X4 - totalne dno
natomiast co do Fury'ego to mnie sprawił przyjemność kontakt z tym komiksem. typ humoru zaprezentowany tam (bo trudno go brać na poważnie) bardzo mi w takich komiksach odpowiada
Komiks opiera się na tym, że świat się zmienił a Nick Fury po tylu latach "zabawy" w szpiega nie do końca się umie w nim znaleźć. bardzo podobały mi się żarty z tego jak śmiesznie z perspektywy czasu wyglądają dawne zatargi SHIELDS z Hydrą.
Nie jest to arcydzieło ale jak dla mnie przyzwoite czytadło nabierające tym więcej sensu im więcej "zimnowojennych" wystąpień  Nicka Fury mam za sobą
Ja polecam.

Offline mack3

Odp: Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #1261 dnia: Styczeń 12, 2014, 02:14:50 pm »
zupełnie zgadzam się co do X4 - totalne dno
natomiast co do Fury'ego to mnie sprawił przyjemność kontakt z tym komiksem. typ humoru zaprezentowany tam (bo trudno go brać na poważnie) bardzo mi w takich komiksach odpowiada
Komiks opiera się na tym, że świat się zmienił a Nick Fury po tylu latach "zabawy" w szpiega nie do końca się umie w nim znaleźć. bardzo podobały mi się żarty z tego jak śmiesznie z perspektywy czasu wyglądają dawne zatargi SHIELDS z Hydrą.
Nie jest to arcydzieło ale jak dla mnie przyzwoite czytadło nabierające tym więcej sensu im więcej "zimnowojennych" wystąpień  Nicka Fury mam za sobą
Ja polecam.

'' Fury '' to taka sieczka w stylu Ennisa. Dużo krwi, flaków i niecenzuralnych słów. Trudno ten komiks brać na poważnie. Jak dla mnie to takie średnie czytadło. Jeśli chodzi o '' X4 '' to jest to największe nieporozumienie. To najgorszy komiks jaki czytałem o X- Men i Fantastic Four. Mandragora wydała ten komiks ze względu na to, że to są dość popularne drużyny. Niestety, nie pomyślała o jakości tego komiksu.


Wielkie dzięki za info nt. "X4" i "Fury". Miałbym jeszcze pytanie - czy "Fury" jest w jakims stopniu porównywalny do "Witaj ponownie Frank" (np. typ humoru) - pytam bo Punsher to jedyny komiks Ennisa, który czytałem (tzn. moze czytałem inne, ale nie jestem tego świadom :smile: )


EDIT: sorry, nie wiem zmienić wątek na "pytania dot. komiksów amerykańskich" ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2014, 02:33:14 pm wysłana przez mack3 »

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1262 dnia: Styczeń 12, 2014, 03:27:31 pm »
Czytałem "Witaj Ponownie Frank" dawno temu, ale z tego co pamiętam to typ humoru, ilość bebechów, krwi i sposób okaleczania bohaterów dość podobny co w Fury'm (taki typowy Ennis)

A co do wątku to z powodu cytowania. teraz już będzie wszystko ok

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1263 dnia: Styczeń 12, 2014, 05:06:14 pm »
Fury słabiej niż Frank, ale to wciąż Ennis w tym, co lubi najbardziej - twardziele z karabinami w czasie wojny. zawiedziony nie będziesz.

Offline mack3

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1264 dnia: Styczeń 12, 2014, 08:48:11 pm »
Raz jeszcze dzięki za info ;), jak przeczytam to podzielę się wrażeniami

Offline zielone_biurko

Odp: Odp: "Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #1265 dnia: Styczeń 13, 2014, 12:24:14 am »
zupełnie zgadzam się co do X4 - totalne dno
oj tam, nie było tak źle. ciekawym zabiegiem była zmiana stylów rysunku na przestrzeni tych pięciu numerów. komiks średni, rozczarowujący ciut zakończeniem, ale daje radę. miło spędziłem podróż autobusem czytając ów zestaw :D

Offline Hollow

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1266 dnia: Styczeń 17, 2014, 07:47:35 pm »
Jakiś czas temu natrafiłem na film animowany Planet Hulk. Jak bardzo jest on wierny komiksowemu pierwowzorowi?

Offline RemiRose

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1267 dnia: Styczeń 18, 2014, 03:22:42 pm »
Podczas oglądania Young Justice, bardzo mocno się nakręciłem  na historie młodocianych bohaterów DC. Mam więc serie pytań odnośni komiksów.
1.        Jakie serie drużynowe z młodocianymi herosami polecacie?
2.        Jakie ciekawe historie z sidekickami warto  przeczytać?
3.        Czy znacie jakieś fajne historie w których,  ukazane są relacje mentorów ze swymi pomocnikami?
4.        Czy znacie jakieś ciekawe historie, serie w  których pomagierzy próbują się usamodzielnić?
Z góry dzięki za każdą odpowiedź. ;)
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1268 dnia: Styczeń 19, 2014, 07:35:33 am »
Jakiś czas temu natrafiłem na film animowany Planet Hulk. Jak bardzo jest on wierny komiksowemu pierwowzorowi?
trochę. do komiksu się nie umywa. niestety Marvel pod kątem filmów animowanych odstaje od tego, co aktualnie (tzn. od kilku lat) robi DC.

Offline Nick Jackolson

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1269 dnia: Styczeń 19, 2014, 08:43:44 am »
Witam,

Jest może na forum ktoś kto czytał Demon Knights z new 52 DC który mógł by mi powiedzieć czy ta historia w 3 trajdach jest zamknięta >? wiem, że serię anulowano w 2013 mimo to ludzie o niej dobrze mówią

Offline zielone_biurko

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1270 dnia: Styczeń 19, 2014, 01:55:14 pm »
trochę. do komiksu się nie umywa. niestety Marvel pod kątem filmów animowanych odstaje od tego, co aktualnie (tzn. od kilku lat) robi DC.


Hulk vs Wolverine jest całkiem w pytkę :3

Offline Nick Jackolson

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1271 dnia: Styczeń 19, 2014, 02:32:14 pm »

Hulk vs Wolverine jest całkiem w pytkę :3

Hulk vs Thor też mi się podobał :) ale co do serii animowanych marvel vs. dc. To Marvel tutaj jest pucybutem

Offline Sir_Ace

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1272 dnia: Styczeń 25, 2014, 06:38:43 pm »
Podczas oglądania Young Justice, bardzo mocno się nakręciłem  na historie młodocianych bohaterów DC. Mam więc serie pytań odnośni komiksów.
1.        Jakie serie drużynowe z młodocianymi herosami polecacie?
2.        Jakie ciekawe historie z sidekickami warto  przeczytać?
3.        Czy znacie jakieś fajne historie w których,  ukazane są relacje mentorów ze swymi pomocnikami?
4.        Czy znacie jakieś ciekawe historie, serie w  których pomagierzy próbują się usamodzielnić?
Z góry dzięki za każdą odpowiedź. ;)

Niby od konkurencji, ale rzuć okiem na Avengers Academy. IMO mocno ciekawa seria z nieco mniej niż zwykle typowymi bohaterami.
I'd like to be a tree

Offline pa3ck

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1273 dnia: Styczeń 30, 2014, 09:14:20 am »
Właśnie kończę czytać Zomnibusa, i w końcowych zeszytach pojawia się grupa A.R.M.O.R ze świata relatywnego. Czy ktoś zapoznał się lepiej z tą grupą i może polecić jakieś większe info o nich i podrzucić jakieś tytułu ?

Offline Dembol_

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1274 dnia: Styczeń 30, 2014, 10:34:16 am »
http://www.comicvine.com/armor/4060-53864/ - w 99% przypadków google działa szybciej i sprawniej niż pytanie na forum.