Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jelsky

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1275 dnia: Luty 11, 2014, 08:23:09 am »
Konkretne pytanie (z nadzieją, że ktoś stąd penetruje niszowy amerykański rynek). Czy znacie przypadkiem "Amy Devlin Mysteries" wydane niegdyś przez Oni Press? Publikowane to było w formie dwóch powieści graficznych: Past Lies (2010) i All Saints Day (2010). Czy warto w to inwestować? Ktokolwiek? Help!

Offline adro

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1276 dnia: Luty 11, 2014, 08:59:44 am »
Wyglada ciekawie,
wasteland pod wzgledem graficznym prezentuje sie bardzo ok
jesli chodzi o scenar to milcze, bo nie czytalem tego komiksu. amy wyglada na typowy kryminal, ale to jest tylko moj domysl. 
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bowman007

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1277 dnia: Luty 11, 2014, 11:08:23 am »
Czy ten omnibus zawiera wszystkie komiksy narysowane przez jima lee w X-MEN vol.2 ? Ile z tego powtarza się z wydaniami TM-Semic ?


http://multiversum.pl/p/1039/7397/x-men-by-claremont-and-lee-omnibus-vol-01-hc-przelicznik-promocyjny-1-50--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1279 dnia: Luty 16, 2014, 11:08:58 am »
Czy wydany w Polsce komiks Jam jest Legion to jedna cześć? Przy polskim wydaniu jest oznaczenie t. 1, ale patrząc na wikipedie to jedyna cześć, którą stworzono choć miała być wydawana w cyklu miesięcznym. Ile ostatecznie wyszło części?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1280 dnia: Luty 16, 2014, 11:13:09 am »
Czy wydany w Polsce komiks Jam jest Legion to jedna cześć? Przy polskim wydaniu jest oznaczenie t. 1, ale patrząc na wikipedie to jedyna cześć, którą stworzono choć miała być wydawana w cyklu miesięcznym. Ile ostatecznie wyszło części?
Wystarczy wejsc na francuska wikipedie: http://fr.wikipedia.org/wiki/Je_suis_l%C3%A9gion i masz odpowiedz na pytanie.
No i nie jest to komiks amerykanski, wiec w zlym watku pytanie postawione :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1281 dnia: Luty 16, 2014, 11:56:47 am »
Wystarczy wejsc na francuska wikipedie: http://fr.wikipedia.org/wiki/Je_suis_l%C3%A9gion i masz odpowiedz na pytanie.
No i nie jest to komiks amerykanski, wiec w zlym watku pytanie postawione :)

A widzisz:)
Kierowałem się Cassadayem stąd też tutaj pytanie, a odpowiedzi też szukałem na tamtejszej wikipedii.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1282 dnia: Luty 16, 2014, 12:15:42 pm »
A widzisz:)
Kierowałem się Cassadayem stąd też tutaj pytanie, a odpowiedzi też szukałem na tamtejszej wikipedii.
No to na angielskiej wikipedii masz info ze wyszedl jeden tom, ktory ma 144 strony, a polski tom 1 mial 56 str. i podtytyl :smile:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/jam-jest-legion/1

i takie oto zdanie prawie na samym poczatku:
Cytuj
The series was originally published by Les Humanoïdes Associés in three albums, Le faune dansant (The Dancing Faun, June 2004), Vlad (January 2006) and Les trois singes (The Three Monkeys, November 2007).
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1283 dnia: Luty 16, 2014, 12:19:48 pm »
No to na angielskiej wikipedii masz info ze wyszedl jeden tom, ktory ma 144 strony, a polski tom 1 mial 56 str. i podtytyl :smile:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/jam-jest-legion/1

i takie oto zdanie prawie na samym poczatku:

Dobra już mnie nie pogrążaj:)
Niedokladnie przeczytałem heh
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline pa3ck

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1284 dnia: Luty 19, 2014, 08:31:18 am »
Jak są pakowane oryginalne (nowe) zeszytówki z Marvela , wydawane w USA ? Mają jakąś folię ?

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1285 dnia: Luty 19, 2014, 10:51:44 am »
Ale jak? W sklepach?
W 90 % nie maja zadnej foli, no chyba ze jakies numery specjalne, rocznicowe, kulminacyjne itp.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline pa3ck

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1286 dnia: Luty 19, 2014, 11:33:49 am »
Chcę zamówić na multiuniversum, i nie wiem czy wziąć folie ochronne czy dają je w zestawi do każdego zeszytu.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1287 dnia: Luty 19, 2014, 11:41:14 am »
Chcę zamówić na multiuniversum, i nie wiem czy wziąć folie ochronne czy dają je w zestawi do każdego zeszytu.

Chyba raczej na Multiversum :smile: Ostatnio jak zamawiałem, to każdy egzemplarz przyszedł zapakowany w oddzielną folię. Ale nie brałem zeszytówek tylko zbiorcze SC.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1288 dnia: Luty 19, 2014, 06:41:10 pm »
Atom Comics pakują każdy zeszyt oddzielnie w folię. Multiversum zdarza się wrzurzać kilka zeszytów do jednej folii lub np. dokładać zeszyty do folii, w której jest jakiś tpb.

Offline Koalar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1289 dnia: Luty 28, 2014, 02:45:17 pm »
Na Wikipedii wyczytałem, że poniższe tomy to nie są pierwsze części większych całości (jak to było np. z Zimowym Żołnierzem):
1. Amazing Spider-Man: Powrót do domu
19. Kapitan Ameryka: Nowy porządek
25. Ultimate Spider-Man: Moc i odpowiedzialność

Czy może jednak mają się ukazać w WKKM tomy, w których będzie bezpośrednia kontynuacja tych komiksów? Z góry dzięki za odpowiedź.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)