Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1290 dnia: Luty 28, 2014, 02:49:38 pm »
Na Wikipedii wyczytałem, że poniższe tomy to nie są pierwsze części większych całości (jak to było np. z Zimowym Żołnierzem):
1. Amazing Spider-Man: Powrót do domu


W kolekcji ma być chyba "Revelations" będący kontynuacją "Coming home"
http://www.comicvine.com/the-amazing-spider-man-revelations-1-volume-2/4000-167479/

Offline Maćko Z Poznańca

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1291 dnia: Marzec 03, 2014, 08:45:53 pm »
Zacząłem jakiś czas temu czytać The Uncanny X-men i chciałem się zapytać jak sobie radziliście z rozmaitymi crossoverami? Czy za każdym razem zaczynaliście nową serie jeśli takowa się akurat przewinęła przez komiks o mutantach? Czy może czytaliście jeden konkretny nr do którego kierował odnośnik? Nie chciał bym zaczynać za każdym razem nowej serii bo w żadnej bym nie poszedł do przodu wtedy;)

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1292 dnia: Marzec 03, 2014, 09:08:38 pm »
Zacząłem jakiś czas temu czytać The Uncanny X-men i chciałem się zapytać jak sobie radziliście z rozmaitymi crossoverami? Czy za każdym razem zaczynaliście nową serie jeśli takowa się akurat przewinęła przez komiks o mutantach? Czy może czytaliście jeden konkretny nr do którego kierował odnośnik? Nie chciał bym zaczynać za każdym razem nowej serii bo w żadnej bym nie poszedł do przodu wtedy;)

Ja rzuciłem takie szczątkowe czytanie w cho...ę i zacząłem czytać wszystko po kolei od 1961...

Offline Maćko Z Poznańca

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1293 dnia: Marzec 03, 2014, 09:22:31 pm »
Czyli wszystkie serie jakie wyszły od 61? Czy na przykład czytanie wszystkich serii z danego roku jest sensownym rozwiązaniem?

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1294 dnia: Marzec 03, 2014, 09:28:28 pm »
Czyli wszystkie serie jakie wyszły od 61? Czy na przykład czytanie wszystkich serii z danego roku jest sensownym rozwiązaniem?

Mówię z doświadczenia: Nawet najbardziej miałka i shitowa seria Marvela ma jakiegoś bohatera, który lata później powróci w ważnej i topowej serii.

Ja to widzę tak, że czytając Marvela masz dwie opcje: albo masz na to wywalone i czytasz tylko daną historię nie patrząc na to z czym się łączy i co było, albo musisz łykać wszystko. I im szybciej się zdecydujesz tym lepiej, bo rozwiązania pośrednie to tylko chwilowe rozwiązania.

Osobiście polecałbym wszystkim jednak mieć wywalone i skupiać się na chwili i czerpać radość z danej serii.
Ale też łykać wszystko da się zrobić. 27 miesięcy i jadę 1985. Według licznika na http://cmro.travis-starnes.com/  idąc w tym samym tempie za dwa lata dotrę do 1994...

Offline Maćko Z Poznańca

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1295 dnia: Marzec 04, 2014, 06:39:57 am »
Mówię z doświadczenia: Nawet najbardziej miałka i shitowa seria Marvela ma jakiegoś bohatera, który lata później powróci w ważnej i topowej serii.

Ja to widzę tak, że czytając Marvela masz dwie opcje: albo masz na to wywalone i czytasz tylko daną historię nie patrząc na to z czym się łączy i co było, albo musisz łykać wszystko. I im szybciej się zdecydujesz tym lepiej, bo rozwiązania pośrednie to tylko chwilowe rozwiązania.

Osobiście polecałbym wszystkim jednak mieć wywalone i skupiać się na chwili i czerpać radość z danej serii.
Ale też łykać wszystko da się zrobić. 27 miesięcy i jadę 1985. Według licznika na http://cmro.travis-starnes.com/  idąc w tym samym tempie za dwa lata dotrę do 1994...


Bardzo fajna strona, ułatwi mi czytanie:) Biorąc pod uwagę, że The Uncany X-men mam przeczytane do 120 zeszytu będę mógł je pominąć w czytaniu wszystkiego w kolejności. Po krótkim namyśle polecę wszystko według zakłdki Order:) Nie lubię się rozdrabniać:P


P.S.
Czy znacie podobną stronę z kolejnością czytania komiksów z uniwersum DC?

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1296 dnia: Marzec 04, 2014, 07:12:10 am »

Bardzo fajna strona, ułatwi mi czytanie:) Biorąc pod uwagę, że The Uncany X-men mam przeczytane do 120 zeszytu będę mógł je pominąć w czytaniu wszystkiego w kolejności. Po krótkim namyśle polecę wszystko według zakłdki Order:) Nie lubię się rozdrabniać:P

No naprawdę dla osób zdecydowanych na komplet nie ma lepszej opcji czytania, niż ta.
Jeśli masz ochotę wbijaj też na forum. Oprócz pogaduszek znajdziesz tam też "projekty" innych list, które w przyszłości znajdą się na stronie (Golden Age, Hyborean {np. Conan}, WW II {polecam Sgt Fury oraz Invaders}, Ultraverese, 2099 i wiele wiele innych  {niedługo zaczynam budować Order dla NEW UNIVERSE z lat 1986-1989}

P.S.
Czy znacie podobną stronę z kolejnością czytania komiksów z uniwersum DC?

Według mojej wiedzy w takiej formie tego nie ma. Mamy zrobione na forum jakieś pierwsze 10 lat (coś się kończy pod koniec lat 40-tych) ale to szkielet pod przyszłe rozwiązania (ale to chyba nie przez najbliższe 5 lat}

Offline Maćko Z Poznańca

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1297 dnia: Marzec 04, 2014, 08:54:03 am »
Na pewno zajrzę. Za DC się nie wezmę w najbliższym czasie, chociaż zastanawiałem się od którego uniwersum zacząć. Z jednej strony jest rewelacyjny Batman, z którego mam już trochę przeczytanych zeszytów według tej strony: http://acomicbookblog.com/2011/03/batman-where-to-start-reading/  ,a z drugiej moi ulubieni X-meni. Przez pewien czas czytałem to równolegle ale poźniej pochłonął mnie arc z Azraelem i Marvel poszedł odpocząć;)

Offline raskoks

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1298 dnia: Marzec 06, 2014, 02:44:11 pm »
Pytanko:
czy warto czytać Essentiale wydane przez Mandragore?
Tzn - pierwsze Spidery czy Franka C. to wydaje sie sensowne - ale juz X-men czy daredevill w CZ-B?
Jest sens szukac wersji w kolorze?

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1299 dnia: Marzec 06, 2014, 02:49:08 pm »
Pytanko:
czy warto czytać Essentiale wydane przez Mandragore?
Tzn - pierwsze Spidery czy Franka C. to wydaje sie sensowne - ale juz X-men czy daredevill w CZ-B?
Jest sens szukac wersji w kolorze?

Warto o tyle, że można niektóre z nich tanio dostać. Mnie osobiście bardzo jednak przeszkadza brak kolorów. Postacie, tła, zarys budynków zlewa się w jedno. Trochę męczące jest czytanie w czerni i bieli. Dlatego przestawiłem się na kolor.
A tego drugiego pytania nie rozumiem. Nie wiem jaka jest różnica między czytaniem pierwszych numerów Spidera, a czytaniem pierwszych numerów Daredevila. Moim zdaniem nie ma żadnej.

Offline Wredny

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1300 dnia: Marzec 06, 2014, 06:12:29 pm »
mi brak kolorów absolutnie nie przeszkadzał podczas czytania X-Men czy Wolverine. ta czerń i biel nawet mi się podobała.

Offline zielone_biurko

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1301 dnia: Marzec 06, 2014, 08:12:43 pm »
Jedynie co mnie irytowało w essentialach to jakiś grafik debil co się na nich nie znał i chyba w X-Menach użył czcionki z gwiezdnych wojen...

Offline miki2001

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1302 dnia: Marzec 06, 2014, 08:40:19 pm »
We wszystkich essentialach byla jakas dziwna czcionka.

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1303 dnia: Marzec 06, 2014, 08:40:56 pm »
czerń i biel nadaje klimat, bardzo lubię czytać w czerni i bieli... nie wyobrażam sobie np Savage Sword of Conan w kolorze...

chociaż trzeba przyznać, że są momenty, kiedy brak koloru w essentialach psuje fabułę. do głowy przychodzą mi dwa przykłady: pierwszy to gdy Human Torch zmienił kostium na czerwony (przypominający kostium oryginalnego Human Torcha) nie było to od razu wyjaśnione werbalnie, dopiero po numerze czy dwa ktoś coś tam napomknął i sprawdziłem w necie o co kaman
drugi moment to akurat z DC gdy w Showcase Preseents Green Lantern Hal Jordan walczy z rakietą nie od razu załapać można, że jest ona żólta, więc trochę zdziwko, że nie bardzo mu idzie...

tak że są plusy i minusy. każdemu tak jak lubi jednak...

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1304 dnia: Marzec 11, 2014, 05:27:30 pm »
Jeśli jest ktoś, kto czytał materiały zebrane w jednym, lub drugim omnibusie, to będę bardzo wdzięczny za opinie.  :smile:

http://www.amazon.com/Uncanny-X-Force-Rick-Remender-Omnibus/dp/0785185712/

http://www.amazon.com/The-Muppets-Omnibus-Roger-Langridge/dp/0785187928/

Pozdr.

 

anything