Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1320 dnia: Marzec 24, 2014, 02:28:15 pm »
Jeśli Lubisz takie klimaty, to Spróbuj też "Courtyard" i "Neonomicon".

Offline [robak]

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1321 dnia: Marzec 24, 2014, 05:03:49 pm »
Dzieki pioma.
Tez lubie takie klimaty, a opis brzmi bardzo intrygujaco. Ide to kupic  :cool:

Gdzie kupujesz?


EDIT: Swoją drogą, decyduję się na Sagę, Fatale oraz Prophet. Zastanawiam się nad The Manhattan Projects i Nightly News.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2014, 07:30:49 pm wysłana przez [robak] »

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1322 dnia: Marzec 24, 2014, 07:39:49 pm »
Mieszkam w Dublinie i kupuje glownie w Forbidden Planet lub SubCity.
 :smile:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline misio141

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1323 dnia: Marzec 24, 2014, 10:36:16 pm »
pytanie takie, z kim rozmawia
Spoiler: pokaż
 Quicksilver
na końcu Ultimatum?
Ass, gass and grass - nobody rides for free

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1324 dnia: Marzec 25, 2014, 05:05:40 am »
pytanie takie, z kim rozmawia
Spoiler: pokaż
 Quicksilver
na końcu Ultimatum?

Nie czytałem nic z ultimate, ale chciałem to potraktować jako ćwiczenie z cyklu "co mogę znaleźć w Internecie w ciągu kilku minut szperania" i wpis wikipedii dotyczący Ultimatum twierdzi, że nie wiadomo, ale najprawdopodobniej
Spoiler: pokaż
Scarlet Witch
. Wpisy na stronie dotyczącej Ultimate
Spoiler: pokaż
Quicksilvera
zawierają zaś informacje mogące tę tezę potwierdzać

Lokus

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1325 dnia: Marzec 26, 2014, 09:06:11 am »
EDIT: Swoją drogą, decyduję się na Sagę, Fatale oraz Prophet. Zastanawiam się nad The Manhattan Projects i Nightly News.Bierz wszystkie pięć tytułów, prawdopodobnie nie zawiedziesz się na niczym.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1326 dnia: Marzec 27, 2014, 05:26:08 pm »
Panowie czytał ktoś z Was może coś takiego?:

http://multiversum.pl/p/1039/4892/essential-godzilla-sc-przelicznik-netto-1-00--marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
 
Korzystając z promocji, zakupiłem (okazało się, że ostatnia sztuke heh) i zastanawiam się czego się spodziewać :) komiks z dawnych lat - szkoda, że czarno biały - z połączeniem Godzilli i uniwersum Marvela, może być zarówno niezłą padaką jak i całkiem zgrabną historią.
 
Z tego co wyczytałem to jest zgromadzony komplet, który wówczas wyszedł, tworząc zamkniętą historię. Mam nadzieję, że się nie pomyliłem heh.

Ktoś coś wie na ten temat?  :wink:
 
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1327 dnia: Marzec 27, 2014, 05:59:32 pm »


Ktoś coś wie na ten temat?  :wink:

Dreadnought chyba kiedyś zakupił to samo wydanie. Pisał o tym na forum.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1328 dnia: Marzec 27, 2014, 06:13:10 pm »
Dreadnought chyba kiedyś zakupił to samo wydanie. Pisał o tym na forum.

Dzięki. W takim razie Dreadnought liczę na Twoją opinię :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1329 dnia: Marzec 27, 2014, 06:32:01 pm »
Ja to kupiłem wiele lat temu i czytałem to ponownie niedawno (bo choć trudno w to uwierzyć to Świat 616 - występują SHIELDS, Avengers, FF, Henry Pym, chyba nawet Devil Dinosaur i Spider-Man....

To nie jest dobra seria. I tyle w tym temacie.

Ale jakbyś chciał coś dokładniej to: Godzilla + wielki robot jak z Power Rangers, pomniejszanie, powiększanie, SHIELDS przez 24 numery nieumiejące sobie poradzić z przerośniętą jaszczurką, romans, młody chłopiec przyjaciel potwora, mnóstwo bezzasadnych cameos, lamerski super villain chodujący potwory i tak dalej i tak dalej i tak dalej...

Powiem tak: jak to czytałem lata temu jako całość, to jeszcze nie było tak źle, ale jak to czytałem w otoczeniu innych komiksów Marvela z tego okresu to po prostu masakra. Przez porównanie wyłażą wszystkie niedoróbki.
Nie spodziewaj się wiele, to się może nie rozczarujesz....

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1330 dnia: Marzec 27, 2014, 06:42:33 pm »
Ja to kupiłem wiele lat temu i czytałem to ponownie niedawno (bo choć trudno w to uwierzyć to Świat 616 - występują SHIELDS, Avengers, FF, Henry Pym, chyba nawet Devil Dinosaur i Spider-Man....

To nie jest dobra seria. I tyle w tym temacie.

Ale jakbyś chciał coś dokładniej to: Godzilla + wielki robot jak z Power Rangers, pomniejszanie, powiększanie, SHIELDS przez 24 numery nieumiejące sobie poradzić z przerośniętą jaszczurką, romans, młody chłopiec przyjaciel potwora, mnóstwo bezzasadnych cameos, lamerski super villain chodujący potwory i tak dalej i tak dalej i tak dalej...

Powiem tak: jak to czytałem lata temu jako całość, to jeszcze nie było tak źle, ale jak to czytałem w otoczeniu innych komiksów Marvela z tego okresu to po prostu masakra. Przez porównanie wyłażą wszystkie niedoróbki.
Nie spodziewaj się wiele, to się może nie rozczarujesz....

dzięki heh  :doubt:
 
Czyli, cena będzie prawdopodobnie wyznacznikiem historii heh. Choć z drugiej strony, jako miłośnik wszystkiego co japońskie, może bardziej strawie taki kicz. W końcu sama postać Godzilli jest mocno kiczowata, a tu dodajesz jeszcze Power Rangers więc zacząłem spodziewać się chłamu, ale w takim "japońskim stylu". Nie wiem tylko czy słusznie.
 
Tam gdzieś mi przemknęła informacja, o któej również napisałeś, że jakiś epizod odgrywa też Pajęczak to może on uratuje całość.
 
A powiedz mi jak się odbiera tę historię jak jest pozbawiona kolorów? O wiele pogarsza całość czy nie ma większego wpływu według Ciebie?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1331 dnia: Marzec 27, 2014, 07:09:32 pm »
ja tam wcale nie mam problemu z czytaniem w czerni i bieli. ma to znaczenie tylko wtedy, gdy kolor jest istotny dla fabuły a nieopisany w tekście (gdzieś tu tydzień temu podałem dwa przykłady) ale w przypadku godzili to ma żadne znaczenie (no dobra, pamiętaj, ze Devil Dinosaur jest czerwony!!!!)


No a co do Japonii to właśnie najbardziej bolesne było jak bardzo amerykański jest ten komiks. są tam bohaterzy Japończycy, ale pisani przez Amerykanów. To może Claremont albo Miller to sobie z tym radzą ale to Moench...


Powiem tak: mogło być gorzej ale ja daję z perspektywy czasu 4/10

I nie przykładał bym zbytniej wagi do spidera - pojawia się na
Spoiler: pokaż
3 {TRZECH) panelach...

To już więcej jest JJ Jamesona...


aha, jeszcze jedno:




Dzięki. W takim razie Dreadnought liczę na Twoją opinię :smile:


ludzie... jego tu nie ma od sierpnia...
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2014, 07:14:26 pm wysłana przez fragsel »

Offline kelen

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1332 dnia: Marzec 27, 2014, 08:49:28 pm »
Tylko tam, gdzie pisał Dini. Cała reszta - nie polecam.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1333 dnia: Marzec 27, 2014, 09:03:23 pm »

Fragsel to mnie podwójnie zmartwiłeś, bo na delikatny klimat Japonii również liczyłem. No trudno przeczytam to sam zobaczę. Bardzo dziękuję za opinię.

No w sumie zapomniałem o koledze, że go już tyle czasu nie ma.

ja tam wcale nie mam problemu z czytaniem w czerni i bieli. ma to znaczenie tylko wtedy, gdy kolor jest istotny dla fabuły a nieopisany w tekście (gdzieś tu tydzień temu podałem dwa przykłady) ale w przypadku godzili to ma żadne znaczenie (no dobra, pamiętaj, ze Devil Dinosaur jest czerwony!!!!)


No a co do Japonii to właśnie najbardziej bolesne było jak bardzo amerykański jest ten komiks. są tam bohaterzy Japończycy, ale pisani przez Amerykanów. To może Claremont albo Miller to sobie z tym radzą ale to Moench...


Powiem tak: mogło być gorzej ale ja daję z perspektywy czasu 4/10

I nie przykładał bym zbytniej wagi do spidera - pojawia się na
Spoiler: pokaż
3 {TRZECH) panelach...

To już więcej jest JJ Jamesona...


aha, jeszcze jedno:




ludzie... jego tu nie ma od sierpnia...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline zielone_biurko

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #1334 dnia: Marzec 28, 2014, 12:28:18 am »
Cóż się stało z Dreadnoughtem?