trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 804224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bisior93

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 19, 2006, 10:48:21 am »
Cytat: "Bisior93"
Czy essential x-men vol.1 to jest to samo co wydawane przez Tm-semic dziesięć lat temu?


Zadam to samo pytanie na temat Amazing Spider-mana. Czy Któs z was wie czy to śą te same odcinki czy inne bo też chciałbym sobie kupić pytam sie tutaj bo wiem że ludzie na tym forum wiedza prawie wszystko o komiksach. Już za 2 miesiące bedzie :) Nie mogę sie doczekać!
zy to rano, czy o zmierzchu, lubię tyłek mieć na wierzchu! - Shin-Chan

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 19, 2006, 11:04:20 am »
Cytat: "Bisior93"
Cytat: "Bisior93"
Czy essential x-men vol.1 to jest to samo co wydawane przez Tm-semic dziesięć lat temu?


Zadam to samo pytanie na temat Amazing Spider-mana. Czy Któs z was wie czy to śą te same odcinki czy inne bo też chciałbym sobie kupić pytam sie tutaj bo wiem że ludzie na tym forum wiedza prawie wszystko o komiksach. Już za 2 miesiące bedzie :) Nie mogę sie doczekać!

Essential Amazing Spider-man vol. 1 to pierwsze, najwcześniejsze przygody pajęczaka z lat 60-tych, czyli co najmniej 20 lat wcześniej od tego, co na początku zaprezentował Tm-Semic.
Czyli: nie, nie są to te same odcinki.
Essential X-Men vol. 1 zaczyna się od Giant-Size X-men #1 (pocięte fragmenty tego komiksu były wydane przez Tm-semic) i dalej X-men numery od #94 do 119, czyli trochę przed tym, od czego zaczął Tm-semic.
Czyli będzie co czytać z nieznanych dotąd w Polsce przygód.

Offline tequira

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 19, 2006, 03:54:40 pm »
Jesli sciagam komiksy, (generalnie GN lub TPB zbiorcze, nie zeszyty) z amerykanskiego amazonu, czy innego sklepu, to doliczaja mi jakies clo? W jakiej wysokosci? Macie doswiadczenie, pomdpowiedzcie prosze.

Offline tyler_durden

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 19, 2006, 04:39:34 pm »
tequira napisał:
Cytuj
Jesli sciagam komiksy, (generalnie GN lub TPB zbiorcze, nie zeszyty) z amerykanskiego amazonu, czy innego sklepu, to doliczaja mi jakies clo? W jakiej wysokosci?


Nie ma cła. Komiksy traktowane są jako książki a na te jest zerowe cło.
A przynajmniej było tak jakiś czas temu, kiedy zgłębiałem tę kwestię.
o not talk about fight club

Offline Pająk McCay

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 16, 2006, 07:15:25 am »
Pytanie dotyczące spidera- Pod koniec działalności Tm- semica MJ była w ciązy. Co się do jasnej cholery stało z tym dzieckiem?? W nowych komiksach nie tylko go nie ma, oni nawet w ogole nie pamiętają, że miało być!! I jeszcze o ciocię May, która umarła, a żyje. Słyszałem, ze to był sobowtór, ta co umarła, ale, na Bga, jak oni to logicznie i sensownie wytłumaczyli??
 think me, I want life,
I think me, I want a house and a wife,
I want to shimmy- shimmy- shimmy through the break of dawn, yeah!

Offline empro

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 16, 2006, 09:53:13 am »
o ile mi wiadomo chyba córka parkerów poszła do piachu i dlatego też MJ wyjechała,
ale moge sie mylic :) i chętnie też sie dowiem co tam się działo, w końcu Spider to mój ulubieniec z kalesoanirzy :)

Offline nayroth

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 16, 2006, 01:06:07 pm »
Nie chcę wprowadzać w błąd, ale dawnymi czasy coś było mówione, że ta córka miała przejąć kostium po Venomie niby.
Skoro jednak poszła do piachu, to jak większość postaci co to niby umarły, powinna "powrócić". Ja stawiam na to że to jakiś klon poszedł do piachu.

Offline Gashu

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 16, 2006, 01:12:52 pm »
Z tego co pamiętam, córka Petera i MJ wcale nie umarła, tylko została uprowadzona  :shock: (z czego jej rodzice nie zdają sobię sprawy). Pisał o tym Marvel Arek w ostatnim "fun-mediowym" Spiderze.
Aczkolwiek mogę się mylić, ponieważ nigdy nie czytałem opowiadających o tym komiksów
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline empro

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 16, 2006, 01:19:32 pm »
Cytat: "Gashu"
Z tego co pamiętam, córka Petera i MJ wcale nie umarła, tylko została uprowadzona  :shock: (z czego jej rodzice nie zdają sobię sprawy).


tak, też coś takiego było :)
cholera tam u nich to nigdy nic nie wiadomo :)

ma ktoś jakies pewne informacje na ten temat ??
:)

Offline Archie

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 16, 2006, 05:17:49 pm »
Cytat: "empro"
ma ktoś jakies pewne informacje na ten temat ??

Info z profilu Mary Jane Watson-Parker na SpiderFan.org:
"After the clone saga, the storyline showed more hope for their marriage, when Mary Jane became pregnant. The responsibility of being a parent inpired Peter to end his role as Spider-Man, head out to Seattle to live a "normal life". That didn't end very long. The Green Goblin came back, and there was an apparent "miscarriage" of the baby (though it seems Norman Osborn may have abducted the child - a plotline left in limbo). Pete and MJ entered therapy together, while she returned to ESU to study psychology."

Cytat: "nayroth"
Nie chcę wprowadzać w błąd, ale dawnymi czasy coś było mówione, że ta córka miała przejąć kostium po Venomie niby.

Spider-Girl z rzeczywistości MC2 nosiła kostium wzorowany na Venomie, a May Parker z Earth X była Venomem ;).
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 05, 2006, 03:05:06 pm »
Niech mi ktoś wytłumaczy konflikt między Neilem Gaimanem a Toddem McFarlanem w Image Comics.

Offline empro

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 05, 2006, 04:16:38 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Niech mi ktoś wytłumaczy konflikt między Neilem Gaimanem a Toddem McFarlanem w Image Comics.


coś z Angelą w tle chiba
choć mogę się mylić :)

Offline Robertos

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 05, 2006, 05:36:48 pm »
Masz racje , wydaje mi sie ze chodzilo o prawa do postaci Angeli ktora stworzyl Gaiman , czyli o kase krotko rzecz mowiac  :D

Offline empro

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 05, 2006, 06:09:13 pm »
Cytat: "Robertos"
Masz racje , wydaje mi sie ze chodzilo o prawa do postaci Angeli ktora stworzyl Gaiman , czyli o kase krotko rzecz mowiac  :D


jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o grajcarki :)
z moich nie do końca sprawdzonych i wiarygodnych informacji wynika, że Gaiman chyba przecenił McFarlane'a, który każdemu dawał prawa do postaci które stworzył (znaczy nie McFarlaen... no wiecei :)), a tu Angela potrzebna była do Spawna i chyba te prawa jakoś tam nie poszły do Gaimana :)

może i lepiej, bo teraz półnaga kobieta pojawia się od czasu do czasu w Spawnie, a tak to by jej nie było ;P

jeśli ktoś wię co tam się wydarzyło tak na 100% to też chętnie usłyszę :) bo moje gadanie to takie gdybania bardziej :)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 05, 2006, 06:28:37 pm »
Niby dorośli, stateczni faceci, a się o głupią laskę kłócą. Na dodatek rysunkową :roll:  ;)