trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archie

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #405 dnia: Marzec 22, 2008, 01:59:11 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Niech nie odstrasza postać Iron Fista - 3-ligowej postaci uniwersum Marvela. Ten tomik to jedno z największych zaskoczeń roku 2007 - porządna akcja, złożona fabuła i ciekawa charakteryzacja postaci. Oto, jak mało znana postać może zostać na nowo odkryta przez komiksowe talenty, czyli Brubakera, Fractiona i Aję właśnie.

Warto dodać, że seria nie wymaga znajomości wcześniejszych przygód Daniela.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

N.N.

  • Gość
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #406 dnia: Marzec 22, 2008, 03:57:54 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."


Niech nie odstrasza postać Iron Fista - 3-ligowej postaci uniwersum Marvela.


Może i on jest trzecioligowy, ale komiksy z nim fajne były. Bodajże Byrne je rysował. To naprawdę było coś.

Offline Archie

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #407 dnia: Marzec 22, 2008, 04:08:57 pm »
Cytat: "N.N."
Może i on jest trzecioligowy, ale komiksy z nim fajne były. Bodajże Byrne je rysował.

Można je obecnie dorwać jako Essential Iron Fist Vol. 1 i Essential Power Man and Iron Fist Vol. 1.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #408 dnia: Marzec 22, 2008, 04:38:35 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "C.H.U.D.Y."


Niech nie odstrasza postać Iron Fista - 3-ligowej postaci uniwersum Marvela.


Może i on jest trzecioligowy, ale komiksy z nim fajne były. Bodajże Byrne je rysował. To naprawdę było coś.


Chodziło mi o to, że ktoś mógł sobie pomyśleć, iż do lektury Immortal Iron Fist Brubakera i Fractiona potrzebna jest znajomość innych komiksów, Civil War na przykład (ale ta wiedza, jak już powiedział Archie, nie jest potrzebna do zrozumienia Immortala).

A komiksy te przeczytam, jeżeli będzie ku temu okazja  ;)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 24, 2008, 01:11:56 pm »
witam!
czy mógłby ktoś przybliżyć trochę serie Astro City Kurta Busieka. już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupienia tej multi obsypanej nagrodami serii (większy rozgłos miał chyba tylko Sandman, no może Love and Rockets-co nie musi znaczyć że Astro jest takie genialne), ale chciałem wcześniej poznać zdanie gildiowej gawiedzi :) z góry dzięki za info.
pozdrawiam!

Offline misio141

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #410 dnia: Kwiecień 05, 2008, 08:19:26 pm »
witam
w Wolverine: Koniec, w 5 zeszycie serii, podczas rozmowy Logana z "młodym pokoleniem" xmenów, jeden z nich wspomina że nasz ulubiony bohater zrobił coś Xawierowi. wie ktoś o co tutaj poszlo? byłbym wdzięczny za wyjaśnienie, i jeżeli to możliwe to prosiłbym o tytuł komiksu w którym sie te wydarzenia działy  ;)  z góry dzięki  ;)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline donTomaszek

Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #411 dnia: Kwiecień 08, 2008, 12:06:55 pm »
Cytat: "Gashu"

Jeżeli jednak poszukujesz jakichś tam odrębnych całości polecałbym "All his engines"


Kupilem.
Przeczytalem.
Podoba mi sie :badgrin:
Jak skoncze Swamp Thinga (kurde dopiero 4 tom czytam!) - biore sie za Helblejzera od poczatku.
BTW Constantine wg Moora to jest dopiero cheap bastard :!:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline tranway

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #412 dnia: Kwiecień 18, 2008, 09:57:26 pm »
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi czy te wydanie
:arrow: http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=-3&pro=173632
różni się jakością papieru od standardowego TP jakimi raczy nas DC?

Offline freshmaker

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #413 dnia: Kwiecień 18, 2008, 10:20:42 pm »
papier sliski, lakierowany. kolory wygladaja zajebiscie. mam to wydanie od jakis 2 lat - wart sobie to sprawic.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 19, 2008, 12:47:23 am »
mam to wydanie od jakis 2 lat - wart sobie to sprawic.

podzielam poglad.
i nie ma tepego tlumaczenia 8)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline tranway

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 19, 2008, 10:45:38 am »
Dzięki Panowie za informacje.
Od dawna zastanawiałem się nad kupnem tego wydania, z powodu niedostępności innego ;) a teraz już wiem co kupię w najbliższym czasie :D

Pozdrawiam....

Offline eon_blue

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 21, 2008, 12:34:08 pm »
Witam,

Mam pytanie dotyczące serii Walking Dead (u nas znanej jako Żywe trupy). Przebijam się właśnie przez trzeciego hardcovera, który obejmuje numery #24-36. Nie powiem, wciągająca lektura, szybko się czyta.  Z tego co się orientuję, w Stanach seria jest obecnie około #48. Czy ktoś może wie jakie są plany odnośnie żywotności tej serii? '100 naboi' jest ponoć planowane na 100 odcinków, zastanawiam się zatem czy są jakieś konkretne plany dotyczące 'Walking Dead'?

Offline avatar1313

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:03:23 pm »
Pytanko - czy zbiorek artów Bisleya z 2007 r. pt. The Art of Simon Bisley Redux jest tylko rozszerzeniem ( o 36 stron) The Art of Simon Bisley HC z 2002 r. (oba z Heavy Metal)? Zastanawiam sie nad zakupem Redux i nie wiem czy ww. będą się pokrywać.
i vis pacem para bellum

Offline redevil

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #418 dnia: Maj 01, 2008, 11:36:25 am »
Witam,

Mam pytanie dotyczące serii Walking Dead (u nas znanej jako Żywe trupy). Przebijam się właśnie przez trzeciego hardcovera, który obejmuje numery #24-36. Nie powiem, wciągająca lektura, szybko się czyta.  Z tego co się orientuję, w Stanach seria jest obecnie około #48. Czy ktoś może wie jakie są plany odnośnie żywotności tej serii? '100 naboi' jest ponoć planowane na 100 odcinków, zastanawiam się zatem czy są jakieś konkretne plany dotyczące 'Walking Dead'?

Z tego co pamiętam z jednego z wywiadów z autorem, to chciałby wydawać, pisać tę serię najdłużej jak to tylko możliwe, nie planuje sam jej zakończyć

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #419 dnia: Maj 04, 2008, 03:37:23 pm »
Mam pytanie dotyczące Amazing Spider-mana.
Chodzi o komiksy Straczyńskiego. Co kupować?
Mam to co wydał DK i the other i zamowione Back in black. Co jeszcze jest wartego uwagi? Bo wyszło tego całkiem sporo :) W planach mam obowiązkowo Book of Ezekiel.

 

anything