trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 813401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trreker

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #420 dnia: Maj 04, 2008, 03:44:04 pm »
Back in Black odeslij:P Thorem się zainteresuj:).

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #421 dnia: Maj 04, 2008, 04:16:16 pm »
Sins Past nawet mocno miesza w zyciu Spidera. Początek runu Mike'a Deodato.
A potem jest bodajze motyw z New Avengers :roll:

Offline redevil

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #422 dnia: Maj 04, 2008, 06:44:00 pm »
Mam pytanie dotyczące Amazing Spider-mana.
Chodzi o komiksy Straczyńskiego. Co kupować?
Mam to co wydał DK i the other i zamowione Back in black. Co jeszcze jest wartego uwagi? Bo wyszło tego całkiem sporo :) W planach mam obowiązkowo Book of Ezekiel.

poleciłbym wszystko chronologicznie do "the other" (choć bez tego) ogólnie Starczynski najlepszy jest w początkowych ośmiu volumach, poźniej zbyt mocno w jego prace integrowali redaktorzy i eventy. A kupno polecam zacząć od vol 2, choć to częsciowo pokrywa się z tym co wydało DK, to jednak w zbiorku jest świetny numer bez dymków i ten poświęcony 9/11. A i rozglądaj się za wersją platinum edition - to samo z co w zwykłej + tangled web

TASM Straczynskeigo wyszedł także w wersji HC( o czym sam przekonałem się już niestety po zakupie tpb) i nazywa się Best of Spider-Man HC. Tam także są, oprócz numerów Straczyńskiego, inne historie

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #423 dnia: Maj 04, 2008, 07:38:37 pm »
Mam pytanie dotyczące Amazing Spider-mana.
Chodzi o komiksy Straczyńskiego. Co kupować?
Mam to co wydał DK i the other i zamowione Back in black. Co jeszcze jest wartego uwagi? Bo wyszło tego całkiem sporo :) W planach mam obowiązkowo Book of Ezekiel.

poleciłbym wszystko chronologicznie do "the other" (choć bez tego) ogólnie Starczynski najlepszy jest w początkowych ośmiu volumach, poźniej zbyt mocno w jego prace integrowali redaktorzy i eventy. A kupno polecam zacząć od vol 2, choć to częsciowo pokrywa się z tym co wydało DK, to jednak w zbiorku jest świetny numer bez dymków i ten poświęcony 9/11. A i rozglądaj się za wersją platinum edition - to samo z co w zwykłej + tangled web

TASM Straczynskeigo wyszedł także w wersji HC( o czym sam przekonałem się już niestety po zakupie tpb) i nazywa się Best of Spider-Man HC. Tam także są, oprócz numerów Straczyńskiego, inne historie

Dzięki wielkie :)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #424 dnia: Maj 12, 2008, 10:37:52 am »
witam!
czytał ktoś może 'Pedro and Me' Winnicka i może napisać coś konkretnego na jego temat?? wiem tylko, że opowiada o przyjaźni autora z zarażonym wirusem HIV aktywistą Pedro Zamorą...proszę o pomoc i z góry dziękuję :)
pozdrówki!
 

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #425 dnia: Maj 12, 2008, 12:26:22 pm »
Chyba jedyny komiks Winnicka, co do którego nie mam większysz zastrzeżeń. Jest to komiks obyczajowy z  raczej kreskówkową kreską. Co prawda nie jest to komiks poziomu "Kołderek" czy "Karuzeli Głupców", ale można przeczytać. Porządny komiks o przyjaźni będącej ponad stereotypami, bólu i nadziei. W porządku rzecz.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #426 dnia: Maj 12, 2008, 12:44:33 pm »
Porządny komiks o przyjaźni będącej ponad stereotypami, bólu i nadziei.

i właśnie ze względu na to chyba zamówię go, bo to podobno prosty i szczery komiks jest... jeszcze raz dzięki za info.

Offline Robertos

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #427 dnia: Maj 16, 2008, 08:38:29 pm »
Witam !!!! Mam jedno pytanko. Hellshock Definitive Edition vol 1 Tp -warto to kupić z Image?????? Jedno wiem rysunki wymiatają  :) A jak prezentuje sie scenariusz????? Acha zapomniałem dodać że to autorski komiks Jae LEE jakby ktoś nie wiedział. Czytał ktoś????? Prosze o opinie :roll:

Offline donTomaszek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #428 dnia: Maj 19, 2008, 04:56:43 pm »
Moje pytanie jest nastepujace.
Czy tpb Swamp Thing od vol. 7 i dalej, czyli nie bedace juz autorstwa Moore'a trzymaja poziom? Wlasnie skonczylem lekture jego runu (potega!) i zastanawiam sie nad kontynuacja.
Czytal ktos?
Dobre to?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #429 dnia: Maj 22, 2008, 02:12:45 pm »
Moje pytanie jest nastepujace.
Czy tpb Swamp Thing od vol. 7 i dalej, czyli nie bedace juz autorstwa Moore'a trzymaja poziom? Wlasnie skonczylem lekture jego runu (potega!) i zastanawiam sie nad kontynuacja.
Czytal ktos?
Dobre to?

Jeżeli podobał Ci się run Moore'a do Józka z Bagien, to zabieraj sie czym prędzej do historii Ricka Veichta. Gość świetnie rozwinął wątek parlamentu drzew, a jego opowieści odwołują się często do wielu róznych aspektów kulturowych. Jednak z tego co pamietam i się orientuje, to dobrze byłoby przejrzeć również run Delano do Hellblazera. Obie rzeczy są specione ze sobą znacznie.

Polecam szczególnie zbiorek Infernal Triangles (jest to ostatnia kolekcja z historiami Veichta). Jest tam świetna historia, w której zaplątani są Lex Luthor i Superman. Świetnie jest poprowadzony problem odpowiedzialności Supermana za świat, który w każdej sekundzie musi ratować. Jedna z najbardziej inteligentnych opowieści z harcerzykiem, jaką miałem okazję czytać.

Ale ostrzegam - historie Veichta nie są dla osób, które chcą po raz pierwszy zetknąć sie z Swamp Thingiem. Jest to ciężka literatura, a mianowicie mówie tutaj o zbiorku Spontaneous Generation. Jeżeli przyjmie się go jako "pomost" logicznie łączący wątkie zawarte między tomami od 5 do 9 to jest w porządku.

Z Voluminu 4 serii standardowo nie polecam pierwszego zbioru z historiami Diggle'a. Miałkie, bezuczuciowe. Gdyby nie Breccia to czym prędzej sprzedałbym tą pozycje. Ale za to historie Joshua Dysarta są na bardzo dobrym poziomie.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #430 dnia: Maj 23, 2008, 01:34:29 pm »
Witam,

Mam pytanie dotyczące serii Walking Dead (u nas znanej jako Żywe trupy). Przebijam się właśnie przez trzeciego hardcovera, który obejmuje numery #24-36. Nie powiem, wciągająca lektura, szybko się czyta.  Z tego co się orientuję, w Stanach seria jest obecnie około #48. Czy ktoś może wie jakie są plany odnośnie żywotności tej serii? '100 naboi' jest ponoć planowane na 100 odcinków, zastanawiam się zatem czy są jakieś konkretne plany dotyczące 'Walking Dead'?

Z tego co pamiętam z jednego z wywiadów z autorem, to chciałby wydawać, pisać tę serię najdłużej jak to tylko możliwe, nie planuje sam jej zakończyć

Oto cytat z ostatniego wywiadu z Robertem Kirkmanem odnośnie "Żywych Trupów".

http://forum.newsarama.com/showthread.php?t=157620

"NRAMA: OK, now that the house is "clean," so to speak, and as you reach this milestone of 50 issues, does it feel pretty good to know you've hit a certain mark with this series and that you can move beyond it?

RK: I always like reaching the mark of doing another issue. I get to the end of each issue and say, "Oh, look at that! I've done 48 issues!" or "Oh, look at that! I've done 49 issues!" But yeah, the cool thing for me is moving forward and also knowing that I'll be able to move forward for a good long time. And that 50 issue mark feels good.

NRAMA: Will it be a long time? Is there an end in sight, or are you really going to keep doing this for the foreseeable future?

RK: I don't see myself stopping anytime soon. I think Charlie is with it for the long haul too. I couldn't be happier to be doing this at issue #200 in a few years. I mean in two years. In exactly two years. [laughs] No, but I just want to get this book shipping on schedule. That's one of my goals going forward.

But for me, the idea of just being able to do what I want in a book and having readers enjoying it and sticking with it for the long haul is very fulfilling, and I'm very grateful for that. And I'm not quitting anytime soon.

Now that we've looked forward at what's coming for The Walking Dead, check back this week as we stop and look back with both Robert Kirkman and Charlie Adlard at the first 50 issues of The Walking Dead."

Offline beacon

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #431 dnia: Maj 31, 2008, 12:28:38 pm »
Od jakich komiksów powinno się rozpocząć przygodę z Green Lanthernem?

Najlepiej zbiorcze tpb/hc.

Offline am666

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #432 dnia: Maj 31, 2008, 01:01:45 pm »
W KZ #49 masz trochę  informacji na temat komiksów z serii Green Lantern. Artykuł dość pomocny, tłumaczący co warto przeczytać.
http://www.kazet.bial.pl/2008_01/m_road.htm

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #433 dnia: Maj 31, 2008, 04:19:11 pm »
Od jakich komiksów powinno się rozpocząć przygodę z Green Lanthernem?

Najlepiej zbiorcze tpb/hc.

Zacznij od Emerald Dawn i Emerald Dawn II. Potem warto przeczytać Will World DeMatteisa i Fishera. A potem to się zabieraj za najnowsze wydania zbiorcze, zaczynając od Rebrith.

Offline Articles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #434 dnia: Maj 31, 2008, 04:43:58 pm »
Jeśli chcesz zacząć przygodę z GL i oprzeć sie tylko na wydanaich zbiorczych, to rónwnie dobrze mozesz nie czytać Emerald Dawn - przestał być kanoniczny. Jednak, ze na razie Secret Origins (świeżo prezentowany origin Hala Jordana obecnie wydawany w Ameryce) jest dopiero na półmetku, to polecam polskie wydania Green Lanterna TM-Semic i Dziedzictwo Green Lanterna wydane przez Egmont. Potem możesz sie swobodnie zabierać za obecny run Geoffa (Rebirth, No Fear, Revenge of Green Lanterns) dodatkowo poznając Green Lantern Corps (Recharge, Vol 1, Vol 2). Możesz sobie podarować "Ion: Guardian of Universe" - słabe i mało wnoszące :)

Jakby co to zapraszam tu- http://dccomics.com.pl/index.php?page=komiks/teksty/index&rodzaj=recenzje&typ=gl_new

Staram się tu na bieżąco opisywać wszystkie komiksy z GL w roli głównej :D
img]http://img401.imageshack.us/img401/9193/bannerdi7.jpg[/img]

 

anything