trawa

Autor Wątek: Strange Years  (Przeczytany 4093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Strange Years
« dnia: Kwiecień 16, 2015, 01:14:07 pm »
Pierwszy tom nowej serii Śledzia (i Kurasińskiego) przeczytany, ale trudno mi go ocenić. Na pewno potencjał jest i coś ciekawego z tego może być, ale póki co pozostaje sceptyczny. Komiks w formacie i objętości standardowego albumu frankofońskiego, ale nawet jak na wstęp, to niewiele tu się dzieje. Niby jest wszystko co powinien mieć pierwszy tom serii, poznajemy głównych bohaterów, świat w którym żyją, dostajemy trochę akcji, ale brakuje mi tutaj w miarę zamkniętej historii - pod tym względem, idealnie skrojonym początkiem serii jest "Pierwsza Brygada: Warszawski pacjent", niestety z "Pierwszą Brygadą" wyszło jak wyszło. A że Śledziu też ma na swoim koncie takie niedokończone serie, tym bardziej obawiam się o losy "Strange Years". Ale trzymam kciuki, bo graficznie jak zwykle mistrzostwo!

Offline vision2001

Odp: Strange Years
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2015, 02:37:06 pm »
A że Śledziu też ma na swoim koncie takie niedokończone serie, tym bardziej obawiam się o losy "Strange Years".
Ja tam widzę, że zawarli konkretną umowę z kupującymi na kolejny album. Szkoda tylko, że nie podali przybliżonej daty jego stworzenia (nie mówię o papierowym wydaniu)...
Na razie zapoznam się z cyfrową wersją, a czy kupię ją na papierze? Nie wiem... Jeszcze się zastanawiam... (i jednym z powodów jest właśnie to kiedy miałaby powstać kolejna część tej historii).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Strange Years
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2015, 05:29:38 pm »
Ja tam widzę, że zawarli konkretną umowę z kupującymi na kolejny album.

Tak jak napisał 2rcfrt, ta zbiórka dotyczyła pierwszego tomu, który został wydany. Prace nad drugim tomem, zdaje się jeszcze w tym roku mają ruszyć, ale wiesz jak jest...

Offline Gashu

Odp: Strange Years
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2015, 08:15:53 pm »

Fajnie się toto czyta, choć traktuje tom 1 jako prolog do faktycznej historii.
Mam nadzieję, że doczekam się dalszego ciągu :).
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline vision2001

Odp: Strange Years
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2018, 04:14:52 pm »

Kupiłem jednak komiks. Tanio było, w promocji, to wziąłem.
Przeczytałem. Komiks tyłka nie urywa. Coś jest ciekawego w tej historii, ale jednak za mało, by nim się mocno zachwycić, a sama historia jednak nie jest odkrywcza. Ot powielenie schematów z innych dzieł dziejących się w świecie postapo. Pojedyncze skupiska ludzi trwają, by żyć. Arcyłotr, który trwogą otrzymuje przychylność coraz to kolejnych osad. Czekać tylko, by zaatakował osadę Elvisa i Reubena.
Całość opowieści strasznie rozwleczona specjalnie pod daną ilość kart komiksu. Możnaby opowiedzieć to na mniejszej ilości stron.
Plus: podobają mi się bardzo kolory.


Edit: A może ja źle to rozumiem, w końcu fundamenty i ściany bunkra w którym miał powstać już są, tylko ostateczny cel "Bunkier gotowy!" nie został osiągniety.
Nie obserwowałem samego projektu. Nie wyłożyłem hajsu podczas zbiórki. Nie wiem kiedy dodawali kolejne kwoty w samym crowdfundingu.
Przeze mnie "postawienie ścian bunkru" odczytane zostało jak wzięcie się za kolejną część projektu w bardzo blisko nieokreślonej przyszłości. Minęły ponad trzy lata od zakończenia zbiórki i cisza. Więc jednak przeczucie mnie nie myliło.
Patrzę,że Śledziu ukończył "Na szybko spisane". Pytanie tylko czy chce mu siedzieć dalej przy projekcie "Strange Years"? Przecież to aż 3 albumy! Czyli co? Jak jednak się ogarnie to do 2030 może zrobi całość? Jest szansa.


Prace nad drugim tomem, zdaje się jeszcze w tym roku mają ruszyć, ale wiesz jak jest...
Tiaaaaaa...
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2018, 04:24:57 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

mkolek81

  • Gość
Odp: Strange Years
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2018, 03:32:14 am »
Patrzę,że Śledziu ukończył "Na szybko spisane". Pytanie tylko czy chce mu siedzieć dalej przy projekcie "Strange Years"? Przecież to aż 3 albumy! Czyli co? Jak jednak się ogarnie to do 2030 może zrobi całość? Jest szansa.
Z tego co wiem, to scenariusz do drugiej części jest ukończony i to było oficjalnie podane przez twórców jak i wydawcę. Z tego co Śledziu mówił pracuje nad wieloma projektami naraz, nie tylko samym "Strange Years". Jak sam mówił jeśli zaczną one wychodzić to lawinowo, czego przedsmak mieliśmy w zeszłym roku (wspomniane "Na szybko spisane", wznowienie dwóch tomów "Osiedla Swobody", to sporo jak na jeden rok). Inna sprawa, że jak sam przyznaje bardziej jara go animacja na obecną chwilę.

Offline vision2001

Odp: Strange Years
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2018, 02:41:00 pm »

Jak sam mówił jeśli zaczną one wychodzić to lawinowo, czego przedsmak mieliśmy w zeszłym roku (wspomniane "Na szybko spisane", wznowienie dwóch tomów "Osiedla Swobody", to sporo jak na jeden rok).
Tak. Wznowienia i jeden tom Na szybko wydany gruuuubo kilka lat po premierze #2. Kurczę. Sam siebie ganię, że jednak nie mam wchodzić w projekty robione przez Śledzia, a jednak daję się nabrać... I nie tylko dlatego, że dziś 1.04...
Inna sprawa, że jak sam przyznaje bardziej jara go animacja na obecną chwilę.
No i fajnie.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything