Autor Wątek: Marvel vs DC  (Przeczytany 19319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ainsel

Marvel vs DC
« dnia: Marzec 01, 2006, 08:10:13 pm »
Który z komiksowych gigantów cieszy się wiekszą popularnością i sympatią w Polsce i dlaczego?
But being this is a 44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?"

Offline empro

Marvel vs DC
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2006, 08:35:26 pm »
jednak Marvel, jeśli chodzi o kalesoniarzy komiksowych to jednak Marvel, bo Spider, bo Punisher, bo mimo wszystko mutanci wszyscy, bo mam ogólnie większy sentyment do Marvelowych chłopków,
z drugiej strony jednak i Batek, i Super i to też kawał komiksowej historii, ale jakoś jednak wygrywają chłoptacie z Marvela,
gdyby brać pod uwagę też Vertigo jako DC to wybrałbym jednak DC, ale chyba chodzi o trykociarzy tylko klasycznych :)

z resztą tak naprawdę ja się głównie lubuję w rzeczach z Image i jego wszystkich pierwotnych dzieci, a więc po trochu i WildStormu, który obecnie jest częścia DC, czy jakoś tak, poprawcie jeśli głupoty gadam :)

to chyba tak, ogólnie :)

Offline [robak]

Marvel vs DC
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2006, 08:50:55 pm »
Zdecydowanie DC. Glownie za Batmana oraz Vertigo. Marvel jakos tak sredniawo mi podchodzi. Rzecz jasna wiele rzeczy mi sie podoba, ale kojarzy sie z kiczem. Nie wiem czemu. Oczywiscie X-men probuja przeciagnac line na swoja strone, ale jednak nie daja rady paniczowi Wayne.

Offline Łamignat

........
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2006, 09:11:47 pm »
Jeśli patrzymy tylko na Super Hiroł to zdecydowanie wolę Marvela.
Najbardziej lubie postać Punishera i dlatego właśnie u mnie Marvel przoduje.

Offline Clayman_

Marvel vs DC
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2006, 09:22:56 pm »
dc

wydaje mi sie nieco bardziej nowatorskie zarowno w kwestii superhero jak i pozostalych

no i jak by nie patrzec to zaden z bohaterow marvela nie ma nawet startu do takich gigantow jak super czy batman pod wzgledem wplywu na popkulture
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Macias

Marvel vs DC
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2006, 10:13:33 pm »
W tematyyce superrhero? Marvel
Ciekawsze, lepiej poukladane historie, bardziej zyciowi bohaterowie, spojniejsze uniwersum,zajebisty imprint ultimate (glownie dzieki "Ultimates" ale co tam).
a w DC jesli chodzi o trykoty? Kiedys Batman (bo teraz to jest jeden wielki dramat) i...niewiele wiecej.
Co innego jesli do rankingu bierzemy Wildstorm,ktory zajda DCU na sniadanie i jest jednym z najlepszych uniwersow ever.

Offline Death

Marvel vs DC
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2006, 10:26:16 pm »
Vertigo 8) , dlatego głosuję na DC 8)
a Nietoperzmena (że tak powiem :D  ) też darzę pewną sympatią.
A marvel za bardzo nie ma się czym pochwalić (oczywiście w porównaniu z DC)

Offline reston

Marvel vs DC
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2006, 10:32:05 pm »
Zdecydowanie wolę superbohaterów z Marvela, najbardziej X-Men i resztę mutantów. Marvel ma ciekawszy świat, relacje między bohaterami przypominają telenowele i dlatego są ciekawe  :D . Goście z DC są strasznie monumentalni i stereotypowi, choć na plus należy im zaliczyć fakt, że to wręcz postacie historyczne. Niektóre postacie z DC są po prosttu śmieszne (typu superpies czy jacyś przeciwnicy Supermana).

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Marvel vs DC
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2006, 07:37:11 am »
Czy naprawdę jest tak trudno przejrzeć stare tematy zanim się założy swój nowy :roll:

Raptem strona dalej, proszę bardzo: http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=452

No, chyba że chodzi o przyjemność kliukania w ankiecie :roll:
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Marvel vs DC
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2006, 08:32:20 am »
No dokładnie...
Zamiast zakładać nowe, trzeba było odświeżyć stare...
ale jeśli już:
jeśli tylko superhero, to Marvel, jeśli DC z Vertigo, to DC.

Offline empro

Marvel vs DC
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2006, 08:36:21 am »
Cytat: "Kingpin"
jeśli tylko superhero, to Marvel, jeśli DC z Vertigo, to DC.


no właśnie, do dupy pytanie skonstruowane, bo ja też tak mam, i wiele osób wcześniej też tak uzasadniało swoje wypowiedzi :)

Vertigo jest obecnie chyba bezkonkurencyjne, ale kalesony to tylko z Marvela :)

a te tematy może jakoś połączyć, albo zrobić temat i szerszą ankietę, razem z Dark Horse'ami, Image'ami i innymi "ami" :)

żeby o wszystkich pogadać, bo o ile kiedyś te dwie oficyny dzialiły i rządziły o tyle teraz inne też maja coś do powiedzenia i też eleganckie rzeczy wydają :)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Marvel vs DC
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2006, 12:53:09 pm »
Jestem miło zaskoczony. Myślałem, że zaraz zjawi się tutaj armia chwalących Marvela i DC i zacznie się jatka.... Jestem pod wrażeniem...

Dla mnie samego nie jest ważne, które wydawnictwo jest lepsze, bo czytam komiksy w obu. Dla mnie liczy się historia i jej jakość, a nie fakt, czy postać jest z 616 albo DC. Po co robić takie głupoty?

Ostatnio muszę stwierdzić, że bardziej mi się podoba Marvel. Daredevil (numer 82 pysznisty. Brubaker sprawnie kontynuuje dzieło Bendisa, a Lark pokazuje nowe oblicze swego rysunku dzięki nowemu facetowi od kolorów. Aż miło było patrzeć na niektóre sceny....), Punisher (Ennis, czyli czarny humorek + makabra + łatające flaki. Aha, i gdzieniegdzie pogarda nad amerykańskim snem. Czy trzeba coś więcej), Alias, Pulse, New Avengers. Te tytuły są naprawdę ciekawe i polecam je każdemu (nie polecałem nic z mutantów, gdyż to jedyne otoczenie, na którym w ogóle się nie znam w mainstreamie. Ale X-Factor to lekturka dla ambitnych komiksiarzy....  ).

Jeżeli chodzi o DC to ostatnio trochę słabo się zrobiło. Szczególnie, jeżeli chodzi o Batmana. Muszę się zgodzić z Maciasem. Teraz Nietoperz jest ostatnio dobry jedynie w krótszych historiach (Victims z Mr. Zsaszem, Raise of Glory w LotDK) i w elseworldach (Pope odświeżył Bata w Roku Setnym wyśmienicie. Taki Łowca Androidów + V jak Vendetta + Year One Millera. Jak ktoś zobaczy w sklepie to polecam. Komiks wydany w prestiżu, więc nie będzie reklam). To, co teraz się wyrabia w Nietoperz przechodiz ludzki pojęcie. Gotham Knights (zniszczenie całej pracy Devin Grayson i ambitnej postaci, jaką był Hush), Red Hood (to, jak wytłumacyzli powrót Jasona zza grobu woła o pomstę do nieba), Robin (po cholerę dawać magię i wojsko do bat-komiksów?) i Batgril (koniec serii naprawdę żenujący. Najbardziej lubiana ostatnio postać z DCU zamieniła się w kolejnego killera) naprawdę obniżyły loty. Co prawda jest szansa, że wrócę dobre czasy za sprawą Robinsona, Morrisona i Diniego (czytałem na forach dyskusyjnych, że Gordon i Bullock wrócili do policji, a Poison Ivy zmartwychwstała). Ale, by być nadal sceptykiem, musimy z tym poczekać...

Z DC nie jest też dobrze, jeżeli chodzi o Kryzys. Nie okazał się być tym, co szumnie zapowiadano (pomimo tego, że miniseria się jeszcze nie zakończyła), a wszelkie tie-iny nie dość, że męcą w kontinuum, to jeszcze niszczą o niebo lepsze historie (jak w Nightwingu Devin Grayson).

Offline wilk

Marvel vs DC
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2006, 01:56:26 pm »
DC. Za Straznikow.

J.K. Gordon III

  • Gość
Marvel vs DC
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2006, 03:13:50 pm »
DC.
za Strażnikow, Sandmana, 100 Naboi, V, Batmana i wiele innych.

Offline syfon

Marvel vs DC
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2006, 03:34:37 pm »
Ogólnie, nie licząc wyjądków, konwencji kolesi w pidżamach strzelających laserem z oczu jakoś nigdy nie polubiłem. Za to większośc komiksów z Vertigo to istne perły. Dlatego głos na DC.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...