Autor Wątek: Xbox 360  (Przeczytany 210871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Harun

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #525 dnia: Grudzień 13, 2008, 12:20:07 pm »
Cytuj
Nie wiem jaki kabelek HDMI kupiles za 50zl ale za taka kase taki kabelek jest do...

Mogę się mylić bo niczego nie można być pewnym, ale z mojej wiedzy wynika że obraz przesyłany cyfrowo nie wymaga mega drogich kabli tak jak wymaga tego obraz analogowy. Proste porównanie. Kolega kupił mega wypaśny HDMI za 200 zł i zrobiliśmy test ponieważ stwierdziłem że to iż mój kosztował 50 zł niczego nie zmienia. Do testów użyliśmy konsoli ps3, tv sharp 26" oraz wspomnianych kabelków. I co? Różnicy nie było widać ponieważ 1m kabla normalnego i 1 metr pozłacanego nie daje żadnych zakłóceń na samym kablu. Fakt przy długości 2m i więcej różnica mogła by być ale ja dłuższych kabli HDMI nie potrzebuje. (mam też kabel 1,5 metra i różnicy nie widać pomiędzy tym metrowym i tym 1,5 metra, a ślepy nie jestem)

Podtrzymuje więc twierdzenie że sony dba bardziej o klienta ograniczając tzw. "opcjonalne dodatki które i tak trzeba kupić" do minimum.


Offline Kalasanty

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #526 dnia: Grudzień 13, 2008, 10:42:21 pm »
Nie będę tu wnikał w jakieś techniczne pitu-pitu, bo niespecjalnie mnie to interesuje.
W każdym razie, przekonałem się do Fify09 - jest zdecydowanie fajniejsza niż PES, ładniejsza i ma świetny imprezowy multiplayer - może grać naraz do 4 osób i zabawa w tym przypadku jest rewelacyjna. Właśnie wczoraj nockę z kumplami tak spędziliśmy - parę drinków, jakiś skręcik i jest dobrze.

Przeszedłem też (już jakiś czas temu) kampanię w Gyrosach 2. Ostatni boss nieco rozczarowuje, ale poza tym nie ma się do czego przyczepić - jest SROGO.

Offline Harun

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 04, 2009, 09:28:01 pm »
A ja mam takowe pytanie. Właśnie skończyłem Mass Effect i mam pytanie jakie inne rpg polecacie na X360 mogą być jrpg choć nie ukrywam  że bardzie interesują mnie rpg szkoły nie japońskiej. Co do Fallout 3 to mam na ps3 więc nie będę na klocka kupował tej samej gry ale może coś ciekawego wynajdziecie dla mnie.

Offline Kalasanty

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #528 dnia: Styczeń 04, 2009, 10:11:15 pm »
A ja mam takowe pytanie. Właśnie skończyłem Mass Effect i mam pytanie jakie inne rpg polecacie na X360 mogą być jrpg choć nie ukrywam  że bardzie interesują mnie rpg szkoły nie japońskiej. Co do Fallout 3 to mam na ps3 więc nie będę na klocka kupował tej samej gry ale może coś ciekawego wynajdziecie dla mnie.
Fable 2 jest ponoć rewelacyjne. Wart polecenia jest także Oblivion, sam niewiele w niego grałem, ale znajomi wypowiadają się w samych superlatywach ;).
Z jrpg polecam Lost Odyssey. Sam co prawda go nie skończyłem (utknąłem na 4. płytce) - zraziły mnie przede wszystkim wczytujące się minutę losowe walki (ponoć instalacja na dysku skraca loadingi o połowę, także IMO jeśli zdecydujesz się kupić LO, koniecznie skorzystaj z tej opcji) - ale parę elementów jest rewelacyjnie pomyślanych. System walki jest nieco staroświecki - typowe dla jrpg tury - niemniej da się to przeboleć. Fabuła jest niezła - pierwszy dysk to mistrzostwo (nieco kojarzył mi się z Tormentem), natomiast później robi się gorzej i, niestety, dosyć infantylnie. W każdym razie, tym co przez całą grę trzyma równy poziom i stanowi dla mnie jej kwintesencję są wspomnienia głównego bohatera przedstawione w formie nowelek, doskonale ilustrowane muzyką i... ilustracjami ;p. Są fajnie napisane i nieco sentymentalne, ale ja lubię takie klimaty więc zupełnie mnie to nie raziło ;).
Aktualnie gram w Eternal Sonatę, ale to pozycja przeznaczona wyłącznie dla fanów jrpg. Fabuła jest dosyć infantylna a niektórzy bohaterowie mocno wkurzający. Niemniej w grze jest sporo polskich akcentów - w końcu główny bohater to Fryderyk Chopin ;). Jest więc sporo odwołań do historii Polski, poza tym Fryderyk może używać ataku "Orzeł Biały" (śmiesznie to brzmi wypowiadane przez japońskiego aktora ;o). Jeśli nie odstraszają cię walki z gigantycznymi cebulami i strusiami dzierżącymi miecze - możesz spróbować ;).

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #529 dnia: Styczeń 04, 2009, 11:51:20 pm »
Kalasanty podal wiekszosc ciekawych tytulow. Jezeli nie chcesz jRPG to bym polecal Fable 2 (Oblivion ma lepsza wersje na PS3 - w koncu mieli rok by dopracowac kod). Mozesz ewentualnie pomyslec o  Too Human, tylko to jest bardziej Hack & Slash z setkami roznych przedmiotow (a'la Diablo), JEDNAK gra jest dosc specyficzna i dlatego tez sa skrajne recenzje... Polecam sprobowac dema.

Z jRPG to Eternal Sonata jest jak najbardziej spoko, tylko zdaje sie, ze w koncu wydali wersje na PS3 (z poltora roku bylo poslizgu) ktora to ma pare bonusow. Z eksluzywnych (poki co) tytulow to mozesz sprobowac Lost Oddyssey, tylko IMHO gra jest raczej srednio przystepna dla kogos nie lubiacego jrpg, jezeli tego nie trawisz to raczej se odpusc (IMHO warto zagrac wlasnie dla tych wspomnien, ktore to sa naprawde spoko). Ostatnio wydano takze Tales of Vesperia ktora otrzymala bardzo dobre recenzje, niestety nie dane mi bylo w nia jeszcze zagrac...


Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #530 dnia: Styczeń 05, 2009, 09:10:04 am »
Osobiscie polecam Fable 2 - prosta i przyjemna (ale nie prymitywna). Dosc ciekawy watek glowny plus pare smaczkow (swiatynia cienia) no i pies i hobbesy wymiataja.

LO jest ok ale tylko jezeli naprawde lubisz jrpg (mnie osobiscie bardzo sie spodobala).
Eternal Sonata nie przypadla mi zbytnio od gustu ze wzgledu na absrudalnosc (chociaz system walki zupelnie spoko).
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline Krova

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #531 dnia: Styczeń 05, 2009, 11:27:40 pm »
Cytat: kalasanty
zraziły mnie przede wszystkim wczytujące się minutę losowe walki (ponoć instalacja na dysku skraca loadingi o połowę

 Nie o połowę, zainstalowałem LO na dysku i ładowanie walki to 3-4 sekundy, idziesz idziesz nagle bojowa muzyczka, kilka błysków na ekranie i już jest ekran walki.




 Ogarnialiście Lord of the Rings:Conquest?  :) Slasher nastawiony na multi, zassałem dzisiaj demko - gra się fajnie, 4 klasy, kombosy, umiejętności specjalne, można "dosiadać" trolli/Entów i raz na jakiś czas jeden z graczy może przemienić się w bohatera (miałem zaszczyt powalczyć Nazgulem, ale troche ciężko, bo cały przeciwny team uwziął się, żeby jak najszybciej mnie wykończyć). W demku tutorial, 2 mapki, peeełno graczy, kupa serwerów, prawie wszystkie pełne, zapoznać się na pewno warto.

 Lipa tylko IMO że... 16graczy naraz :S W tutorialu walczyłem z falami orków, a w multi jakoś głupio z teamami po 8. 64 graczy byłoby o wiele bardziej wkręcające.

 No i cienka grafika, przynajmniej śmiga jak złoto. No i muzyka mistrz ; )
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Dzwonsson

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #532 dnia: Styczeń 09, 2009, 01:51:12 pm »
Xbox 360... Cóż, od jakiegoś czasu irytuje mnie brak możliwości poszpilania w wiele naprawdę mocnych tytułów takich jak choćby "Test Drive Unlimited", "GTA IV" czy "FIFA 2009" (posiadam niespecjalnego PC'ta), pojawiają się też informacje o "Wiedźminie" latającym na tej konsoli... Ogólnie czas zauważyć, iż konsole znacznie wypierają PC'ty w kategoriach gier... W związku z czym zastanawiam się poważnie nad zakupem takiego pudełka... Jednak czy warto? Jakie są wady i zalety? W jakiej wersji najlepiej, a zarazem najoszczędniej zakupć tę konsolę?

Offline Krova

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #533 dnia: Styczeń 09, 2009, 02:03:37 pm »
Wersja Pro i tyle, dysk jest potrzebny, headset też. Elite jest droższe a oferuje 60gb więcej miejsca na dysku. No i jest czarny, ale dla mnie konsolka jest do grania, nie do oglądania.

 Zalety jak to konsolowe, wrzucasz płytkę i grasz (opcjonalnie można zainstalować na dysku, ale niekoniecznie), pad>klaw+mysz pod względem komfortu, nie bedziesz musiał upgrade'ować, gry wyglądają mistrzowsko, dostęp do świetnych gier, które na pieca się nie pojawią. Tańsza od ps3, a ma więcej tytułów a graficznie obie na równi : )

 Wady
-brak wbudowanego wi-fi wtf  :-X Jeśli masz bezprzewodowy router i chcesz się tak łączyć w Xboxem, musisz kupić odbiornik na usb - w Polsce 350 zł ._. Ale jeśli podłączasz go kablem ethernet zwykłym to bezproblemowo
-płatna gra po sieci - na starcie dostajesz miesiąc Golda za darmo, ale potem masz tylko konto Silver uprawniające do ściągania demek i takich tak pierdół, jeśli chcesz grać po sieci musisz wykupić Live Gold (na szczęście niedrogo, za 12 miesięcy zapłaciłem 115 zł)
-nic więcej mi nie przychodzi do głowy. Psucie się xboxów to już przeszłość, chyba że masz zamiar kupić 2letnią konsolę.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #534 dnia: Styczeń 09, 2009, 02:19:19 pm »
Wygodniejszy pad w stosunku do PS3 (którą posiadam).

    

Offline Dzwonsson

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #535 dnia: Styczeń 09, 2009, 02:39:56 pm »
Osobiście mam zamiar zakupić Xbox'a w wersji Premium z nową płytką główną "Jasper", więc o wadliwości nie może być mowy... Sprzęt nie jest wielce drogi, więc kto wie, może nawet dzisiaj sobie zakupię? :)

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #536 dnia: Styczeń 11, 2009, 11:16:08 pm »
Powiem Wam chopy ze force unleashed faktycznie zacny:D jakby tka jeszcze Kotor 3 strzelili na takim engine heh.

a z innej dziupli - mieszka ktos moze niedaleko Katowic i nie chce sie pozbyc/pozyczyc/zamienic tymczasowo Lost Odyssey?
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #537 dnia: Styczeń 17, 2009, 05:19:05 pm »
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #538 dnia: Luty 09, 2009, 08:56:40 pm »
Chyba se kupie pierwsza strategie na konsole (wczesniej przymierzalem sie do zakupu Cywilizacji ale sie jakos nie przybralem):P Demko Halo Wars jest bardzo przyjemne.

Odnosnie zas RE5... heh IMHO sterowanie jest kompletnie beznadziejne...

Offline Krova

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #539 dnia: Luty 09, 2009, 09:15:23 pm »
Chyba se kupie pierwsza strategie na konsole (wczesniej przymierzalem sie do zakupu Cywilizacji ale sie jakos nie przybralem):P Demko Halo Wars jest bardzo przyjemne.


 Podbijam, po prostu... cholernie przyjemnie się gra, inaczej to ciężko okreslić : ) Bez jakiegoś szoku, ale bardzo dobra gra. Plus świetne cutscenki między misjami.




 Skate 2 - uzależnia. Olałem Dead Space'a, olałem Far Cry'a 2, kiedy mam wolną godzinkę, jeżdżę sobie bez celu po San Verona : )
/人◕ ‿‿ ◕人\

 

anything