trawa

Autor Wątek: Xbox 360  (Przeczytany 210257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #600 dnia: Styczeń 28, 2010, 06:21:50 pm »
FC2 owszem ma swietny edytor map, jednak gra takze zostala wydana rok po Halo 3 :) Nie dokladnie sie wyrazilem i dostalem odpowiedz ktorej sie nie spodziewalem ;p Chodzilo mi po prostu o fakt, ze do czasu H3 na konsolach nie bylo rozbudowanych edytorow map.

Offline Dziex

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #601 dnia: Styczeń 28, 2010, 06:35:51 pm »
Ile w tej chwili musiałbym dać za Xboxa z wszystkimi koniecznymi oraz niekoniecznymi ale przydatnymi i niezbyt drogimi dodatkami, bo się w ogóle na tych wersjach nie znam i pewnie by mnie w sklepie albo allegro wydy**li?

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #602 dnia: Styczeń 28, 2010, 08:07:00 pm »
Nie wiem ile to w Polsce kosztuje - tutaj $299 za Elite (no i chyba nadal jest promocja ze sie dostawalo $50 gift card przy zakupie). Nic wiecej nie potrzebujesz.

Wersji Arcade nie bierz bo dysk twardy sie przydaje. Jezeli dostalbys gdzies tanio wersje PRO (juz ich nie sprzedaja) to mozesz ja brac takze bo to praktycznie to samo co Elite tylko z mniejszym dyskiem twardym (60GB zamiast 120GB - wersja 20GB jest bardzo stara i ma wieksze szanse na RROD'a).

Z niekoniecznych acz przydatnych rzeczy mozesz wziasc drugiego pada i jakis kabel HDMI (zamow se na internecie to zamiast $60 zaplacisz $10).

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #603 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:40:42 pm »
Elite u nas: od ~1000 do ~1300. Tak przynajmniej było jeszcze niedawno. W zależności czy sama konsola, czy z jakimiś grami.
(nowe, nieużywane)

Nie wiem, jak jest w USA, ale w Europie mamy obecnie bundle Elite + GTA4 z oboma dodatkami za jakieś ~1200 zł (empik, więc drogo).

Jeśli chodzi o Pro, o którym pisze DARKMAN. Chyba nie jest już produkowany (ja się jeszcze załapałem przy wymianie konsoli...), ale kupowanie używanej odradzam z jednego powodu: jeszcze nie tak dawno wchodziły na rynek Jaspery (taka "nowsza" wersja), zakup już eksploatowanej konsoli tego typu, to według mnie większe ryzyko trafienia na coś starszego. A o co tak naprawdę chodzi z Jasperami? Mniejsza awaryjność, mniej się grzeją, są trochę cichsze. W wersji Pro był dysk 60GB (który w zupełności wystarcza do normalnego grania) + brak kabla HDMI w zestawie.

Gdy ostatnio sprawdzałem, to u nas taki kabel w sklepie (również empiku) kosztował ~70 zł.
Jeśli miałbym jednak doradzać, to taki zakup odkładałbym na później. O ile w ogóle.

Wersja 20GB: nie polecam. Nawet, jeśli ceny używanych (w sklepie już ich z pewnością nie dostaniesz) będą wyjątkowo niskie. Moja padła po 2 latach użytkowania. Najpierw problemy z odczytywaniem płyt (właściwie, jeśli mam być szczery, to jednej płyty...), później czarny ekran, mimo że konsola się włączała i nawet konto logowało się na XBL. Wersja 20GB to już prawie jak dinozaur.

Podsumowując:
1)
- czyste pudełko z Elite'em (~1000 zł za nową)
- Pro (biała konsola z dyskiem 60GB) - może jeszcze w jakimś większym sklepie ostały się niesprzedane egzemplarze po obniżonej cenie.

2) bundle - do wyboru, z tego co widzę u nas raczej trudno obecnie dostać samą konsolę bez żadnych gier. Niewykluczone, że niedługo ukażą się bundle Assassin's Creed II, Modern Warfare 2 lub Mass Effect 2, ale są to jedynie moje spekulacje.
3) dodatkowy pad - wedle uznania
4) HDMI: w wersji Elite jest w zestawie; jeśli znajdziesz wersję Pro odpuść sobie.

Ja konsolę byłem zmuszony wymienić trochę ponad pół roku temu: miałem do wyboru bundle Elite + Resident Evil 5 i bundle Pro + Burnout Paradise. Mimo pewnej słabości do tej czarnej obudowy, ostatecznie wybrałem matową biel.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #604 dnia: Styczeń 29, 2010, 02:42:32 am »
Zdaje sie, ze w nowych wersjach Elite chyba juz nie ma kabla HDMI...

Odnosnie kupywania uzywanych Xboxow zdaje sie wszystkie 60GB sa z Jasper'ami to powinno byc OK. JEDNAK przy zakupie uzywanego X'a wiekszym problemem (przynajmniej tutaj) sa po prostu zbanowane konsole... Czyli ludzie przerabiajacy Xboxy graja sobie w Live'a i kiedy ten banuje ich konsole po prostu ja sprzedaja i kupuja inna. Po zakupie uzywanej konsoli MUSOWO musimy sprawdzic czy mozemy sie polaczyc z Live - jezeli nie od razu wymieniaj, zdaje sie w Polsce powinni pozwalac na wymiane.

Offline Qraq

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #605 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:00:06 pm »
Jak to jest z tymi zbanowanymi x360? Nie można się tylko połączyć z xlive czy coś jeszcze? jakieś inne problem to za soba pociąga?
pytam bo chce kupić jakiegoś taniego xboxa by pograc miesiac-dwa w pare gier i puscic go dalej.
Dlaczego też niewarto kupowac core? dysk jest aż tak bardzo potrzebny?

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #606 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:46:10 pm »
Na zbanowanych konsolach nie można zgrywać gier na dysk. Dysk jest bardzo potrzebny, na savy, aplikacje, i inne pierdoły. Dodatkowo Core jest na starych chipsetach, które się przegrzewają, a chyba nikt nie lubi jak urządzenie nie wyrabia.

Offline Qraq

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #607 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:51:57 pm »
eee pomyłka, chodziło mi o Arcade a nie core. Te nowe na jasperach.
Ja chce tylko grać. Żadnego xlive, żadnych aplikacji i dlc - arcade wystarczy?

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #608 dnia: Styczeń 30, 2010, 02:15:42 pm »
Niby tak, ale niektóre gry wymagają dysku, więc zależy w co chcesz grać?

Offline Qraq

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #609 dnia: Styczeń 30, 2010, 02:47:50 pm »
mass effect (najpierw znowu jedynka by sejwa mieć, a potem 2:))...
splinter cell...
girs of łor 2...
i cośtam jeszcze pewnie też

Nie mam teraz tyle czasu na granie co na studiach, wiec moze 3h dziennie dam rade.

o widze że na allegro sprzedają hdd 20gb za około 80zl. Jak kupie używke arcade na gwarancji i taki dysk to powinno chyba śmigać, nie?

Problem w tym, że mam napiety budżet a nałóg wzywa... :/

ogólnie to planuję zakupić ps3, ale to za jakies 3 miechy może.

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #610 dnia: Styczeń 30, 2010, 03:50:32 pm »
Arcade+ 20GB dysk to najlepsze rozwiązanie dla ciebie.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #611 dnia: Styczeń 30, 2010, 08:11:32 pm »
mass effect (najpierw znowu jedynka by sejwa mieć, a potem 2:))...
splinter cell...
girs of łor 2...
i cośtam jeszcze pewnie też
Na same darmowe dodatki do ME2, te dostępne od chwili premiery, potrzeba ok. 0,5 GB.
Jeśli chodzi o ME1, to gdybyś np. chciał zainstalować Bring Down The Sky również potrzebujesz dodatkowych kilkaset MB, których na Arcade nie uświadczysz.

W ogóle z ME jest tak, że teoretycznie chodzi bez problemu z płyty, ale tu akurat polecam instalację na dysk. Płynniejsze działanie.

Splinter Cell - nie wiem, którego masz na myśli (Conviction, które jeszcze nie wyszło?) - te starsze, ściągane z XBL wymagają instalacji na dysku.

Zasadniczo w chwili premiery na Arcade pójdzie bez problemu każda gra. Problemy mogą się zacząć później, gdy zechce Ci się ściągnąć jakieś DLC albo gdy pojawi się znacznej objętości patch (jak np. przy Burnout Paradise). No i pojawia się jeszcze kwestia dem.

Przynajmniej 20GB dysk - koniecznie.

A Mass Effect 2 szczerze polecam!
Jak na razie w starciu z poprzednikiem zdecydowanie wygrywa.
Ja importowałem swoją postać z 60 lvl'em. Niestety w tym trzecim podejściu robiłem achievement od Kaidana Alenko, więc już na wstępie przypomniano mi, że
Spoiler: pokaż
Ashley nie żyje.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Dziex

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #612 dnia: Styczeń 31, 2010, 01:32:36 am »
Dziex za rady chłopaki
Podsumowując:
1)
- czyste pudełko z Elite'em (~1000 zł za nową)
- Pro (biała konsola z dyskiem 60GB) - może jeszcze w jakimś większym sklepie ostały się niesprzedane egzemplarze po obniżonej cenie.
Na allegro elite plus/minus 1000 zł, pro 800-1000 i strasznie mało ofert, więc różnica cenowa nie jest jakaś zajebiście duża, pewnie kupię elite bo ma elegancki czarny kolor :shock:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 02:37:18 am wysłana przez Dziex »

Offline Qraq

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #613 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:25:49 am »
a ja sie w sumie wacham

niby xbox jest tańszy od ps3, ale kupujac za 600 uzywanego xa, trzeba dobulić do hdd, potem bulić za "nielegalny" xlive...
Az a 700-750 można dorwać ps3 już z dyskiem, wifi i darmowym online...

A i tu i tu sa gry które koniecznie chciałbym zaliczyć...

długofalowo chyba jednak ps3 mi sie bardziej podoba, ale sie zastanawiam czy nie kupic tego x'a na miesiac-trzy i potem sprzedac i kupic ps3

Offline Kalasanty

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #614 dnia: Styczeń 31, 2010, 01:58:16 pm »
I pamiętajcie, że na PS3 będzie Heavy Rain <3