Autor Wątek: Xbox 360  (Przeczytany 210623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #615 dnia: Styczeń 31, 2010, 04:39:13 pm »
a ja sie w sumie wacham

niby xbox jest tańszy od ps3, ale kupujac za 600 uzywanego xa, trzeba dobulić do hdd, potem bulić za "nielegalny" xlive...
Az a 700-750 można dorwać ps3 już z dyskiem, wifi i darmowym online...

A i tu i tu sa gry które koniecznie chciałbym zaliczyć...

długofalowo chyba jednak ps3 mi sie bardziej podoba, ale sie zastanawiam czy nie kupic tego x'a na miesiac-trzy i potem sprzedac i kupic ps3
Jako użytkownik Xbox'a muszę przyznać, że PS3 ma pewne zalety, których trudno nie docenić...

Na pierwszym miejscu byłby chyba Blu-Ray - ME2 wyszedł już np. na dwóch DVD.
Powiem szczerze, nie wiem, co jest na tym drugiej płycie podpisanej jako "Disc Two" (najzwyczajniej w świecie nie chciało mi się sprawdzać, w momencie gdy miałem do wyboru "Disc One" i eksplorowanie kolejnych planet) i jak ewentualnie będzie wyglądało korzystanie z tego, ale otwierając pudełko zachwycony nie byłem.
"E! Na PS3 daliby jedną płytkę :roll:"

Jeśli chodzi o płatny XBL - fakt, irytujące. Trudno mi porównywać jakość usług z PS Store (czy jak ją Sony nazwało). Początkowo korzystałem z darmowego miesiąca, później przez ponad rok miałem konto Silver. Gold mam od ok. pół roku i muszę powiedzieć, że nie żałuję wydanych pieniędzy. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby XBL był bezpłatny, ale cóż...

Co mnie przekonało do Xbox'a to gry. Po prostu bardziej mi pasują. Tytuły z PS3 jakoś mnie nie pociągają. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do konsoli Microsoftu - bez wątpienia ma swoje wady, a mi dodatkowo nic nie płacą za agitację na rzecz X'a.

Skoro rozważacie zakup Xbox'a, to pewnie jakieś jego zalety już dostrzegacie, ja mogę jeszcze dodać:
- firmowy pad w Xbox'ie to w porównaniu do PS3 zupełnie inna, lepsza jakość. Poważnie. Za nic nie wymieniłbym go na Sixaxis - ten dla mnie to po prostu tragedia.
- odnoszę wrażenie, że Microsoft bardziej dba o gracz... Tzn. o $$$. DLC, eventy, community, ogólne inwestycje w utrzymanie/zdobywanie pozycji. Microsoft ma silną pozycję na rynku PC i korzysta z niej także na konsolach np. od niedawna z XBL jest dostęp do m.in Last.fm. Niby nic, a cieszy. Sony jak dla mnie opiera się na renomie Playstation i nie robi nic więcej. Ale nie mam PS3, informacje z obszaru Xbox'a łatwiej do mnie docierają.

Ja prędzej kupowałbym dodatkowo PS3 (a obecnie nie widzę ani takiej potrzeby, ani gier, które by mnie do niego zachęciły), niż brał pod uwagę wymianę na konsolę Sony.

Dziex za rady chłopakiNa allegro elite plus/minus 1000 zł, pro 800-1000 i strasznie mało ofert, więc różnica cenowa nie jest jakaś zajebiście duża, pewnie kupię elite bo ma elegancki czarny kolor :shock:
No tak, wybór staje się w takim razie prosty :)
Jeśli to są ceny używanych, to przejrzałbym jeszcze to:
[1]
[2]
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Pawłow

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #616 dnia: Luty 05, 2010, 12:37:48 am »
Kupiłem ok 3 tygodnie temu xbox 360 z dyskiem 60 gb, wyprodukowany w lutym zeszłego roku - wiec Jasper, za 799 złotych w Empiku. Dodali do tego jakieś dwie gierki, ale po wykorzystaniu jednej do testów czy wszytko działa już w nie nie grałem. Wcześniej przez dwa tygodnie zastanawiałem się  nad xbox'em i PS3 , do PS3 przyciągał mnie blue-ray i ogólnie konsola sprawiała wrażenie bardziej perspektywicznej. Zdecydowałem sie na xboxa ze względu na gry, Efekty masy, Girsy , Halo. Jedyny tytuł który by mnie interesował z PS3 to Killzone , na xboxa wybór ciekawych tytułów jednak większy. Szkoda że konsolowy wiedzmak padł.

BTW, co powinien mieć dobry TV do konsoli? Opłaca się ładować np. w 100 Hz ? Bo zaczynam sie rozglądać za telewizorem w rozmiarze 37-42 cale, głównie pod konsolę właśnie.
shit happens

Offline Gashu

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #617 dnia: Luty 05, 2010, 05:37:46 pm »
Zdecydowałem sie na xboxa ze względu na gry, Efekty masy, Girsy , Halo. Jedyny tytuł który by mnie interesował z PS3 to Killzone , na xboxa wybór ciekawych tytułów jednak większy.  

Miałem dokładnie to samo. Swego czasu tytuły takie jak: "Uncharted", "Metal Gear Solid", "Little Big Planet", czy "Motorstorm" skłoniły mnie do zakupu PS3. A na XBoxa jedynie GoW przyciąga moją uwagę... ;)

Jaki z tego wniosek? Wybierając konsolę należy się przede wszystkim zastanowić, w co się chce grać.
No chyba że szuka się odtwarzacza Blue-Ray - wtedy wybór jest już tylko jeden :)

- firmowy pad w Xbox'ie to w porównaniu do PS3 zupełnie inna, lepsza jakość. Poważnie. Za nic nie wymieniłbym go na Sixaxis - ten dla mnie to po prostu tragedia.
- odnoszę wrażenie, że Microsoft bardziej dba o gracz... Tzn. o $$$. DLC, eventy, community, ogólne inwestycje w utrzymanie/zdobywanie pozycji. Microsoft ma silną pozycję na rynku PC i korzysta z niej także na konsolach np. od niedawna z XBL jest dostęp do m.in Last.fm. Niby nic, a cieszy. Sony jak dla mnie opiera się na renomie Playstation i nie robi nic więcej. Ale nie mam PS3, informacje z obszaru Xbox'a łatwiej do mnie docierają.

Pozwolę sobie niezgodzić się w tym miejscu. Primo - usługi sieciowe Microsoftu (Live) nie są w Polsce oficjalnie dostępne (w przeciwieństwie do platformy Sony). A np. ja mam takie osobiste zboczenie, że nie lubie na starcie po zakupie łamać licencji na zakupiony sprzęt/oprogramowanie (czyt. oszukać w formularzu rejestracyjnym i podawać się za obywatela US bądź GB).

Wychodzi w tym miejscu ogromna troska Microsoftu o swoich klientów ;).

XBox ma LastFM - Sony ma dla odmiany FaceBooka - dla każdego coś miłego.

Co do eventów - przyznam że niespecjalnie śledzę tego typu działalność obu firm, ale np. jutro na warszawskim ursynowie odbędą się oficjalne mistrzostwa polski w FIFA10 - sponsorowane przez EA i Sony. Wcześniej pamiętam uroczyste premiery Gran Turismo: Prologue oraz Motorstorma. Ogólnie - nie jest więc chyba z Sony tak źle :)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2010, 05:48:07 pm wysłana przez Gashu »
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #618 dnia: Luty 05, 2010, 06:53:13 pm »
Pozwolę sobie niezgodzić się w tym miejscu. Primo - usługi sieciowe Microsoftu (Live) nie są w Polsce oficjalnie dostępne (w przeciwieństwie do platformy Sony). A np. ja mam takie osobiste zboczenie, że nie lubie na starcie po zakupie łamać licencji na zakupiony sprzęt/oprogramowanie (czyt. oszukać w formularzu rejestracyjnym i podawać się za obywatela US bądź GB).

Wychodzi w tym miejscu ogromna troska Microsoftu o swoich klientów ;).
To samo masz z Amazon czy chociazby Apple. Duzo firm nadal olewa Polske i wiem zadne to usprawiedliwienie ale tak to juz niestety jest. Sorry ale ja takze odnosze wrazenie, ze w tej generacji Sony opiera sie glownie na renomie marki i slepo podaza za MS, czyt. MS cos oglasza Sony zaraz to kopiuje. No i tak przy okazji caly czas pojawiaja sie nowe plotki na temat platnosci PSN, a przynajmniej czesci w niej dostepnych uslug.

Cytuj
XBox ma LastFM - Sony ma dla odmiany FaceBooka - dla każdego coś miłego.
Na X'ie tez masz Facebooka i to wlasnie Sony od nich pomysl sciagnelo (MS oglosil to na zeszlorocznym E3 i niedlugo po wypuszczeniu update'a Sony wypuscilo to samo). Zdaje sie jednak, ze zintegrowanie z FB na PS jest troche lepsze - widac ze mozna wysylac update o trofeach (na X'ie masz standardowego FB). No i dodatkowo masz Twittera (w Polsce zdaje sie jeszcze niezbyt popularny).

Cytuj
Co do eventów - przyznam że niespecjalnie śledzę tego typu działalność obu firm, ale np. jutro na warszawskim ursynowie odbędą się oficjalne mistrzostwa polski w FIFA10 - sponsorowane przez EA i Sony. Wcześniej pamiętam uroczyste premiery Gran Turismo: Prologue oraz Motorstorma. Ogólnie - nie jest więc chyba z Sony tak źle :)
Mowimy o zupelnie innych rzeczach - Pawlow mowil o eventach online ty zas mowisz o regularnych promocjach/eventach. XBL ma eventy praktycznie KAZDEGO dnia, z najciekawszych to Game with Developers/Fame. Obecnie nic ciekawego sie nie dzieje, ale juz pare tygodni temu mozna bylo pograc z Dane Cookiem czy Slipknotem.


Pawlow - osobiscie mam TV z 120Hz i musze powiedziec, ze zwyklego raczej juz bym nie kupil (mozliwe ze duzo zalezy od punktu siedzenia). Nie ma moze az tak duzej roznicy (owszem lepiej wyglada), ale biorac pod uwage fakt, ze na rynku masz juz TV 240Hz to 120Hz jest teraz praktycznie standardem... przynajminej tutaj... Swoja droga mam TV od LG ktory to jest niby dobra firma alew ciagu niecalego roku juz drugi raz mi sie psuje...

Offline Gashu

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #619 dnia: Luty 06, 2010, 12:48:02 pm »
To samo masz z Amazon czy chociazby Apple. Duzo firm nadal olewa Polske i wiem zadne to usprawiedliwienie ale tak to juz niestety jest.

Akurat Sony w tym temacie nie olewa ;).

No i tak przy okazji caly czas pojawiaja sie nowe plotki na temat platnosci PSN, a przynajmniej czesci w niej dostepnych uslug.

Jeżeli będzie się to wiązało z rozbudowaniem oferty usług on-line to dlaczego by nie?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #620 dnia: Luty 06, 2010, 04:14:13 pm »
Tak z innej beczki, oto filmik, który wygrał w konkursie nie przerabiam, nie kradnę


Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #621 dnia: Marzec 27, 2010, 04:34:59 am »
Game Room w koncu jest dostepny i  nie powiem wyglada calkiem fajnie i dosc zgrabnie jest wszystko zorganizowane... osobiscie jednak raczej spasuje z zakupu tych gier (sa IMHO za bardzo hardcore)... Przypomnialy sie czasy Atari i polgodzinnego wgrywania gier z kaset :) Zdecydowana wiekszosc tych gier lepiej niech tylko pozostanie nam w pamieci!

Ciekawi mnie jakie gry beda pozniej dostepne - czy tylko z lat 80-tych czy tez moze cos troszke nowszego...

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #622 dnia: Kwiecień 06, 2010, 06:58:48 pm »
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #623 dnia: Kwiecień 07, 2010, 03:23:04 am »
Geometry Wars 2 sa pol ceny w tym tygodniu - polecam!!!

W morde ze dwa tygodnie temu wszystkie dodatki do Fallout'a byly za pol ceny i to przegapilem...

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #624 dnia: Kwiecień 07, 2010, 10:22:03 am »
http://www.gry.gildia.pl/news/2010/04/xbox_360_doczekal_sie_nowej_aktualizacji

Fajne, że M$ nareszcie zrobił coś w kwestii dysków. Korzystanie z pendrive'ów to dobry pomysł, teraz wszystko można ładne przerzucać z jednego miejsca na drugie. Teraz tylko XBL w PL ;p

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #625 dnia: Kwiecień 13, 2010, 02:40:19 pm »
Jakby jeszcze ktos nie widzial -> Gears of War 3

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #626 dnia: Kwiecień 13, 2010, 05:45:20 pm »
Wystarczy odwiedzić naszą stronę główną http://www.gry.gildia.pl/news/2010/04/pierwszy_trailer_gears_of_war_3

Offline Krova

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #627 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:55:43 am »
Splinter Cell: Conviction - bałem się, że będzie lipa, a jest rewelacja. Bardzo, bardzo miodna gra, trochę inny klimat i gameplay, ale przez przyśpieszenie tempa akcji jest trudniej, w poprzednich częściach wystarczyło się schować w cieniu i odławiać strażników, tutaj trzeba być szybkim, ogarniętym i zdecydowanym. I ten klimat żywcem wyjęty z Bourne'a, rewelka dla mnie.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Marek G.

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #628 dnia: Kwiecień 24, 2010, 05:10:13 pm »
Splinter Cell: Conviction - bałem się, że będzie lipa, a jest rewelacja. Bardzo, bardzo miodna gra, trochę inny klimat i gameplay, ale przez przyśpieszenie tempa akcji jest trudniej, w poprzednich częściach wystarczyło się schować w cieniu i odławiać strażników, tutaj trzeba być szybkim, ogarniętym i zdecydowanym. I ten klimat żywcem wyjęty z Bourne'a, rewelka dla mnie.

A jak wygląda co-op? Słyszałem różne recenzje, jednak za każdym razem z drugiej, trzeciej ręki. A sam myślę nad zakupem.
"Pray they don't take you alive"

Offline Nite

  • Redaktor GGK
  • Zbrojmistrz bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 155
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Precz z Komuną!
    • Gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #629 dnia: Kwiecień 26, 2010, 07:08:47 am »
Mnie także intryguje ten tytuł, zdania są bardzo podzielone i jakby ktoś mógł się szerzej wypowiedzieć, byłbym wdzięczny :)

 

anything