Autor Wątek: Xbox 360  (Przeczytany 207994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Xbox 360
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 01, 2007, 07:38:30 pm »
Kolejna inicjatywa od MS.... Sa tu jacys inspirujacy muzycy? Jesli tak pierwszego Maja rusza konkurs na muzyke zainspirowana gra(mi) - chodzi chyba glownie o remixy, ale oryginalna muzyka raczej na pewno tez moze byc. Zasady konkursu sa proste - sciagamy trailer z xbox.com podkladamy nasz kawalek i wysylamy z powrotem. To ludzie glosuja na najlepsze produkcje. Zwyciezca(y?) beda mieli przyjemnosc nagrac swoj kawalek w Universal Music.

Oficjalna informacje

IMHO pomysl calkiem ciekawy :)

P.S. Z tego co mi wiadomo konkurs jest otwarty tylko Europejczykom

Offline Bere

Xbox 360
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 01, 2007, 07:52:54 pm »
Cytat: "Darkman"
P.S. Z tego co mi wiadomo konkurs jest otwarty tylko Europejczykom


Że zdolniejsi niby ? ;)

Offline DARKMAN

Xbox 360
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 01, 2007, 10:40:43 pm »
Nie slucham techno/dance ale wydaje mi sie, ze najwiecej osob mixujacych w tych klimatach jest wlasnie w Europie.

A czy zdolniejsi - IMHO mixowanie ma sie daleko do tworzenia prawdziwej muzyki... Chociaz tutaj tez sie zgodze, ze wydaje sie ze wiecej ciekawych zespolow jest w Europie...

Offline spidey

Xbox 360
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 01, 2007, 11:42:14 pm »
Cytat: "DARKMAN"
Nie slucham techno/dance ale wydaje mi sie, ze najwiecej osob mixujacych w tych klimatach jest wlasnie w Europie.

Amerykanie nie wiedzą co tracą ;)

A pomysł Microsoftu ciekawy, widać że próbują z Xboxem wbić się do świadomości ogółu jak tylko sie da co jest dobre bo jest to też jakaś promocja dla gier.

Offline DARKMAN

Xbox 360
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 02, 2007, 03:54:53 am »
Tak jak mowilem nie jestem fanem techno/dance to i watpie zebym cos tracil :P I pewnie lepsza bylaby rozmowa na ten temat w odpowiedniejszym dziale... Jednak jak to sie mowi sa gusta i gusciki... I ucinajaca rozmowe -> po prostu techno/dance siakos mi nie odpowiada...

BTW slyszeliscie o Home -> Sony znowu chce skopiowac to co inni maja juz od dluzszego czasu. "Ich pomysl" wyglada na polaczenie Mii's i Achievements... Do czasu wydania MGS4 Sony moze miec problemy (chociaz w tamtym okresie wydany zostanie takze Halo 3 ;))...

Offline DARKMAN

Xbox 360
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 07, 2007, 01:03:05 am »
Lubie cyferki wiec niech bedzie :)

MS wlasnie oglosil ze baza uzytkownikow Live przekroczyla 6 mln. W zwiazku z tym wypuszczono pare ciekawych cyferek :) Tak wiec lacznie spedzono 2.3 miliarda godzin = 95 milionow dni = 260 000 lat korzystajac z serwisu :) Nie powiem fajne cyferki, chociaz ile z tego sie przeklada na uzytkownikow Golden a ilu Silver czy tez samej gry to inna sprawa.

O paru innych ciekawostkach mozna przeczytac tutaj - IGN

Offline DARKMAN

Xbox 360
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 17, 2007, 04:22:23 am »
Polecam wywiad Gamespot'u z Hironobu Sakaguchi (Mistwalker, dawniej Square Enix - tworca Blue Dragon i Lost Oddyssey na X360 oraz malo znanej serii Final Fantasy...) FF na X360? IMHO raczej watpie (jesli tak to Sony straci kuupe kasy), jednak z finansowego punktu widzenia wcale nie byloby to takie glupie...

------------------------------------------------------------
Jak juz pisalem wczesniej lubie numerki :)

NPD opublikowalo swoje dane na luty 2007 (oczywiscie w USA). Jak sie nietrudno domyslic Nintendo zdominowalo sprzedaz sprzetu  (DS 485,000, Wii 335,000) :). Podobnie niska cena PS2 oraz setki tytulow nadal przyczyniaja sie do swietnej sprzedazy systemu (295,000). Na nastepnych miejscach znalazly sie odpowiednio X360 (228,000), PSP (176,000) oraz PS3 (127,000).

Powiem tak powyzsze numerki wcale mnie nie dziwia - w sklepie mamy cala mase PS3 i praktycznie nikt ich nie kupuje... Z kolei znalezc gdzies DS (w innym kolorze niz rozowy, chociaz nawet i o te czasami ciezko) lub Wii jest bardzo ciezko...

Na powyzsze cyferki wypowiedzieli sie takze przedstawiciele firm tak wiec:
Ninny wskazalo na fakt, ze lacznie DS jak i Wii stanowilo 54% wszystkich sprzedanych systemow jak tez i 3 z 4 najlepiej sprzedajacych sie gier byly na konsole Ninny.
MS skomentowal liczbe sprzedanych gier i wskazal na fakt, ze srednio na ich konsole przypada 5.4 gry (troche zawyzam im srednia z 12 grami :P) zas przy PS3 i Wii wynosi to odpowiednio 2.3 i 2.8 :) (dodatkowo stwierdzil, ze w tym samym okresie na ich konsole przypadalo srednio 3.8 gry)
Sony jak to Sony :) Oczywiscie wskazali na fakt, ze sprzedaz ich produktow stanowila lacznie 38.5% wszystkich dochodow.

Ok no to pobawmy sie w liczby :). A wiec tak liczac $130 za PS2, $200 za PSP i $600 za PS3 mamy $149.75 mln (PS3  $76.2 mln). Przy Ninny i ich DS za $130 oraz Wii za $250 wychodzi $146.8 mln (Wii $83.75mln). Na koncu (?) mamy MS z X360 za $400 i $91.2 mln - aktualnie najwyzsza suma ze wszystkich konsol. Biorac pod uwage wysoka cena PS3 ($600 sic!) jak tez i znacznie wyzsza cene PSP niz DS wynik Sony wcale nie jest taki cudowny... Tak wiec nie ma to jak umiejetnie patrzec na liczby a mozna je roznie interpretowac :)


No i najlepiej sprzedajace sie gry:
1. Crackdown--Xbox 360
2. Wii Play with Wii Remote--Wii
3. Diddy Kong Racing--DS
4. The Legend of Zelda: Twilight Princess--Wii
5. Guitar Hero 2 bundle--PlayStation 2
6. Gears of War--Xbox 360
7. MLB 2K7--Xbox 360
8. Lost Planet: Extreme Condition--Xbox 360
9. WarioWare: Smooth Moves--Wii
10. NBA Street: Homecourt--Xbox 360

4 z 10 najlepiej sprzedajacych sie gier bylo na Wii i kolejne 5 na X360! W tym nadal mamy behemota od Epic :) Crackdown na pewno tez nie zaszkodzilo zalaczenie zaproszenia do Bety Halo 3 ;). Jedyny tytul na PS2 to Guitar Hero II IMHO jedna z najlepszych gier wydanych na ta konsolke i warta zakupu :) Tak wiec gdzie jest Sony? Oj powroci ono na szczyt w marcu z GoWII :) Tylko czy bedzie jeszcze jakas inna gra na konsole Sony? Moga byc z tym problemy...

Szkoda jedynie, ze nigdy nie podaja liczby sprzedanych gier gdyz z powyzszego nie wiemy ile dokladnie sie sprzedalo tych gier (czyt. nie wiemy czy Crackdown sprzedalo sie dwa razy wiecej niz Wii Play czy tez o jedna kopie wiecej).

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Xbox 360
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 17, 2007, 06:59:46 am »
Może jednak wydadzą FF na X360 ;) Kupiłbym wtedy bez wahania.

Offline Bere

Xbox 360
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 17, 2007, 08:04:18 am »
Myslę że wtedy liczba samobójstw w Japonii drastycznie by się podniosła. ;)

Nie wyobrażam sobie takiego obrotu spraw, ucieszyłbym się gdybym mógł w to zagrać, ale z drugiej strony... Tekkeny i FF (co prawda są jakieś wersje na DS czy PC ale co to...) zawsze były na konsolkach Sony i z nimi się kojarzyły, i nie wiem czy wyjdzie z takich zmian cokolwiek dobrego...

A ten Crackdown to żadna rewelacja, tu raczej powinno stać Halo 3 Beta Version. :roll:

Offline DARKMAN

Xbox 360
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 17, 2007, 05:15:02 pm »
Odnosnie gier ktore to "zawsze" byly na konsolke Sony - Ace Combat zmierza na X'a a przynajmniej taka krazy plotka... Wcale bym sie nie zdziwil, zeby Tekken trafil na X'a.

Z FF jest IMHO troche inna sprawa... Jest to jeden z flagowych tytulow na PS3 i zapewne Sony wyda kupe kasy zeby to w ten sposob zatrzymac. JEDNAK przy FFXIII Square ponoc korzysta z silnika White Engine ktory jest wielo-platformowy -> port na X'a bylby baardzo prosty :) No i nie zapominajcie o FF Crystal Chronicles na GCN :) Dodatkowo z finansowego punktu widzenia wydanie FF na X360 przynioslo by firmie kupe kasy -> na X360 mamy znacznie wiekszy rynek niz na PS3 (10+mln vs 2mln?). Miejmy nadzieje, ze cos z tego wyjdzie.

Beregond - widze ze nie grales w Crackdown (lub grales bardzo krotko)... Jest to jeden z ciekawszych klonow GTA, motyw super agenta jest spoko. Jedyna wada gry to jej dlugosc... Poza glowna misja nie mamy praktycznie nic wiecej do roboty... (poza zbieraniem orbow). Gierka okazala sie lepsza niz ludzie sadzili, ale jak tez pisalem dolaczenie zaproszenia do bety Halo na pewno tez nie zaszkodzilo :).

P.S. Studio odpowiedzialne za Crackdown bedzie robilo MMORPG'a w podobnych klimatach :)

Offline Bere

Xbox 360
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 17, 2007, 07:13:20 pm »
Grałem grałem, z tym że ja mam dość różniące się gusta od, że tak powiem 'ogółu' i na przykład taki Prey z ocenami w okolicach 9/10 nie spodobał mi się za bardzo. I nie długość mi przeszkadzała, tylko... no nie wiem... po prostu gra zszyta nie na moją miarę, jeśli mogę tak powiedzieć.

Offline DARKMAN

Xbox 360
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 20, 2007, 02:56:28 am »
No i stalo sie Capcom oficjalnie zapowiedzial, ze Devil May Cry 4 trafi takze na X360 oraz PC!!! Sony traci kolejnego exclusive'a... Swoja droga powyzsze na pewno nie dziwi biorac pod uwage fakt, ze zarowno Lost Planet jak i Dead Rising sprzedaly sie w liczbach powyzej miliona egzemplarzy (ta pierwsza nadal bardzo dobrze sie sprzedaje), co w najblizszym czasie raczej nie bedzie do osiagniecia na konsoli Sony...

Ja tam czekam na kolejna czesc przygod Ryu Hayabusy :) Wiem wiem remake trafi na PS3, ale ja mowie o zupelnie nowej czesci, ktora to powinna trafic na X'a biorac pod uwage jej popularnosc :) ........no chyba, ze Sony wylozy worki kasy i se zabezpieczy exclusive'a... ale jakos na to sie chyba nie zanosi (czyt. coraz wiecej tytulow zapowiadanych jako exclusive'y na PS3 trafiaja na X'a, z kolei X nie traci exclusive'ow... oraz spora czesc gier wydawana jest wczesniej na X'a -> chociazby GRAW czy RS:Vegas).

Offline Bere

Xbox 360
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 20, 2007, 02:53:23 pm »
DMC ? Ok, fajnie. Nigdy jakoś tego nie wielbiłem, ale luzik. A na PC znowu będzie spieprzony port i ludzie będą mówić że te gry z konsol to badziew jest. :roll:

Do VF5 jeszcze nie jestem do końca przekonany ale chyba też sobie sprawię, o ile będzie.

Offline DARKMAN

Xbox 360
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 21, 2007, 06:31:50 pm »
Kolejny tytul kojarzony typowo z marka Playstation zmierza na X'a... W ostatnim wydaniu Famitsu mamy zapowiedz Ace Combat na X'a :) Tym samym Namco potwierdzilo wczesniejsze plotki. Co ciekawe poki co nic nie wiadomo o samej wersji na PS3 - czyzby exclusive?

No to teraz jeszcze poprosimy Tekken'a :)

----------------------------------------------------------------
Wracaja plotki  na temat nowej wersji X360 tym razem za sprawa Game Informer'a -> z wiekszym dyskiem twardym (120GB zamiast 20GB) oraz portem HDMI (kabel ma byc takze dolaczony w pudelku) nowa 360'a ma trafic do sprzedazy ponoc juz w kwietniu. Cena to $479.99 czyli $20 taniej niz PS3... Wiekszy dysk twardy bedzie tez dostepny do oddzielnego zakupu w cenie "ponizej $200" (nie ma jeszcze specyfikow - obecnie wersja 20GB kosztuje $100, czyli czyzby planuje sie takze obnizka cen X'a? W koncu $100 roznica pomiedzy Core a Premium spowodowana byla  glownie dyskiem twardym)

Zaleznie od tego jak na to patrzec cene mozna uznac za dobra lub tez za wygorowana. W koncu za $20 wiecej mamy PS3 z napedem Blue Ray... Jednak nie bierze sie pod uwage faktu, ze sam kabel HDMI to wydatek rzedu $70 za najtanszy kabelek (obecne ceny kabli do PS3 od firmy Monster -> Component ktorego TAKZE nie mamy w pudelku to jedyne $69.99, zas HDMI to $99.99...). Czyli wychodzi nam roznica nawet ponad $100 jezeli bedziemy chcieli wykorzystac nasz HD TV razem z konsolka...

Offline Bere

Xbox 360
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 21, 2007, 06:47:18 pm »
Na wszystkie gry typowo Sony mówię 'E tam'  :roll:

Niech wypuszczają tego nowego Xa żeby reszta staniała.

 

anything