Autor Wątek: Xbox 360  (Przeczytany 212173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #420 dnia: Sierpień 06, 2008, 08:21:44 pm »
Chodzilo mi o argument, ze zamiast potrzeby kopiowania piosenek z PC na konsole nie musze tego robic. Jak ktos chce to moze przeciez wgrac swoja ulubiona muze na HDD, tylko po co jezeli mam do niej dostep przez PC?

Dziwny moze jestem, ale nigdy skladanek nie robie...

W morde moze poswiece te 3 dniowki (w koncu golej konsoli nie bede kupywal...) i kupie PS3 tylko po to by moc ja dokladnie porownac do X'a....

Offline Krova

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #421 dnia: Sierpień 06, 2008, 08:28:03 pm »
[
Krova --> Gdybyś po sformułowaniu "Używam konsoli wyłącznie do grania" dodał tylko "i wybrałem X360 bo bardziej odpowiada mi jego biblioteka gier" to byłby
...straszny ogólnik.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #422 dnia: Sierpień 06, 2008, 11:55:42 pm »
No dobra DARKMAN... a teraz popatrz...moje wypowiedzi obracały się głownie wokół nurtu który wywołaliśmy: ceny konsol. A ty żeś odskoczył od niego we wszystkich chyba możliwych kierunkach ;). Nie chce mi się już nawet pisać bo nic konkretnego nie napisaliście w kontr-argumentacji. Poza Krova i słuszną uwagą o HDMI. Moim zdaniem jednak fakt "HDMI na standardzie" też jest podyktowana musem dostosowania się do rynku i konkurencji. Pierwotnie MS miał plan "HDMI po dopłacie, kto tego używa anyway?". Ot taki mały błąd w naszym ulubionym "marketingu ukrytych kosztów" ;D.

I może na szybko tylko. Nie chce mi się pisać już nic więcej dzisiaj bo wieczór późny.

1. Od kiedy słuchanie muzyki własnej w grze jest standardem bądź nie. A może właśnie developerom gier to nie odpowiada. Jak powiedział Gambit. Jak ktoś będzie miał ochotę odpali sobie muzykę z wieży.
2. 12mbit NIC nie znaczy. Nie przy takich prędkościach. Szczególnie, że prędkości te uzyskiwane są tylko w zewnętrznych obszarach płyty. Z racji o wiele większej gęstości zapisu płyty Blu-Ray tych "zewnętrznych obszarów" jest pojemnościowo o wiele więcej. Gry o takiej samej pojemności zaś paradoksalnie o wiele szybciej działają na PS3 (gdyż pakuje się je w zewnętrznych obszarach krążka oczywiście). Znów piszesz bzdury że już tak się bez pardonu wyrażę. Znów mamy sytuację, gdzie na moje argumenty poparte dowodem ty serwujesz jakąś opinię na zasadzie "bo tak". Znów argument kontra plotka "bo gdzieś tak ktoś sobie powiedział". I kto tu jest "fanboy" ?
3. Skąd mam wiedzę o tym że tyle gier korzysta z dysku? Z internetu, ze stron producentów, z informacji prasowych. Nie zapominaj, że oprócz samego grania nas do znajomości tematu zobowiązuje bycie redaktorem GGK. Gra nie musi wcale instalować się poza tym na dysku. Zapewne słyszałeś kiedyś o pojęciu "HDD cache" ;). Halo 3 dla przykładu potrafi tymczasowo zaallowkować sobie do 7-8 GB pojemności dyskowej.
4. U mnie komputer nie jest włączony 24/7. Laptop działa wtedy kiedy pracuję. Stacjonarny jest uruchamiany może kilka razy na miesiąc. Są osoby wśród moich znajomych nie posiadające komputera (nie jest im potrzebny albo z premedytacją ego nie posiadają).
5. Krova - porównywanie cen sprzętu nowego do używanego faktycznie jest bardzo "profesjonalnie"...nie ma co ;).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2008, 10:22:40 am wysłana przez Gabriel »
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Krova

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #423 dnia: Sierpień 07, 2008, 12:30:24 pm »
5. Krova - porównywanie cen sprzętu nowego do używanego faktycznie jest bardzo "profesjonalnie"...nie ma co ;).

Rozumiem, że chodzi Ci o dysk, bo xboxa kupiłem nowego.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #424 dnia: Sierpień 07, 2008, 12:47:07 pm »
...straszny ogólnik.

Może i byłby to ogólnik, ale jedyny sensowny argument w tym podobnych dyskusjach.

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #425 dnia: Sierpień 07, 2008, 02:16:17 pm »
Gabriel - widzisz zaczelo sie od porownywania cen i twojego stwierdzenia (dla mnie niezrozumialego), ze X360 nie jest tanszy od PS3 bo ta oferuje cos wiecej (IMHO nic) i twojego wytlumaczenia, z ktorym sie nie zgadzam.

1. Ekhm ale ja o mowie o wygodzie, po co mam sciszac sprzet TV (chociaz u mnie zeby wlaczyc radio wystarczy jeden przycisk) by wlaczyc wieze? Jezeli mam opcje sluchania muzyki prosto z konsoli to w czym problem?
2. Jakie argumenty? Mowisz, ze gry o tej samej pojemnosci dzialaja szybciej na PS3? Widac developerzy za duzo razy zrzucali wine na "trudna architekture" i nie umieli wykorzystac tych wiekszych szybkosci odczytu PS3 bo do niedawna wiekszosc gier wieloplatformowych paradoksalnie dzialala szybciej na X'ie (obecnie nie ma roznicy). ***EDIT: Tak se jednak pomyslalem ze to raczej nieudolnosc programistow a nie szybkosc odczytu powodowala ta roznice. *** Najwieksza zdaje sie roznica (bo parosekundowa) jest widoczna zdaje sie przy DMC4, nie tyle w gameplayu ale samym ladowaniu sie poziomow.
3. Widzisz aktualnie nie pomyslalem o cache, jako ze o nim za czesto sie nie wspomina. Po blizszym zapoznaniu sie z tematem owszem czesc gier kaszuje troche danych na dysku by przyspieszyc ladowanie, sama gra (czyt. gameplay) jednak sie nie zmienia.

Nadal mi nie odpowiedziales o "ukrytym koszcie" -> PS3 jest reklamowane jako HD Ready z jakim kablem przychodzi ono w standardzie?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2008, 02:23:02 pm wysłana przez DARKMAN »

Offline DARKMAN

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #426 dnia: Sierpień 11, 2008, 03:07:04 am »
Heh wlasnie zakupilem ten Mission Pack do NGII. IMHO jest calkiem spoko, tylko CZEMU mamy placic $10 za cos co powinno byc od razu?

Gambit -> ten dodatek do Puzzle Quest'a IMHO jest raczej taki sobie za ta kase... jakies dodatkowe 3 godziny gry, pare nowych przeciwnikow i chyba dwie nowe klasy postaci (+podniesli limit lvl do 60). Biorac pod uwage fakt, ze sama gra kosztuje praktycznie tyle samo co dodatek, osobiscie darowalbym se ten dodatek....

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #427 dnia: Sierpień 11, 2008, 09:12:27 am »
Darkman --> Ja niestety muszę trochę poczekać na zakup XBL'owego Puzzle Questa. Ostatnio zrobiłem spore zakupy karcianego A Game of Thrones i pieniążki się rozeszły.

Offline Kalasanty

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #428 dnia: Sierpień 17, 2008, 09:32:42 pm »
No i klops ! Po trzech tygodnia wakacji wróciłem do domu marząc jedynie o "przegraniu" ostatnich dni wakacji. Niestety, nie było mi to dane, bo w moim pudle padł napęd - sukinsyn się zacina.
Trzeba na gwarancję oddać :s.

Offline Krova

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #429 dnia: Sierpień 22, 2008, 01:23:04 pm »
Ma ktoś triala 48h na live gold i mógłby odpalić go biednej krovie? : ( Jutro wyjeżdżam, wyszło demko force unleashed w które muuuszęęę zagraaać a mam konto silver i nie mogę zasssaaać. Już wykorzystałem wszystkie darmowe miesięczne trailer.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Kalasanty

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #430 dnia: Sierpień 22, 2008, 07:14:23 pm »
O ile wiem, to trial 48h uprawnia jedynie do grania online, a nie ściągania demek.
Ale wysyłam, bo w sumie mogę się mylić.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #431 dnia: Sierpień 23, 2008, 10:19:50 am »
Kalasanty --> A wysłałbyś też i mnie taki trial? Bo może się mylisz, a ja z kolei chciałem zassać demo SC IV :)

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #432 dnia: Sierpień 23, 2008, 11:03:33 am »
Kalasanty --> Dzięki :) Niestety miałeś rację. Trial działa tylko na granie w multi...demo SC IV jest dla mnie wciąż niedostępne...damn it.

Offline [robak]

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #433 dnia: Sierpień 23, 2008, 12:21:52 pm »
Gambit :) To możesz mi triala odstąpić :P Cholera. Skąd Wy je macie? Mi jeszcze się nigdy nie udało tego dostać.

Offline Kalasanty

Odp: Xbox 360
« Odpowiedź #434 dnia: Sierpień 23, 2008, 10:06:05 pm »
Kiedyś była taka stronka, na której niewielkim wysiłkiem można było otrzymać darmowego triala.
Jak chcesz, to mogę Ci jednego podesłać.

 

anything