trawa

Autor Wątek: Komiksy w czasopismach - coś się tam rusza!  (Przeczytany 6617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline empro

Komiksy w czasopismach - coś się tam rusza!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 27, 2006, 10:04:53 am »
Cytat: "tyler_durden"
a w "Machinie" i "Filmie" regularnie pojawiają sie komiksy ostrowskiego


i w Playboyu :)
kiedyś jeszcze w Aktiviście (nie wiem czy teraz też)
a i Laif szuka "ostrowsko-podobnych komiksów"

Offline mistrzu zagłady

Komiksy w czasopismach - coś się tam rusza!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 27, 2006, 11:46:54 am »
Cytat: "Maciej"
I co tam jeszcze w KATASTROFIE pisałeś Mistrzu? Możesz przypomnieć? Bo tak mądrze tu piszesz.


hłe, hłe, no słowo w słowo nie pamiętam, ale pisałem tam sporo o tym, że w szybkim czasie gazety zaakceptują komiks jako stały element gazety, że komiks wchłoną korporacje do promocji - patrz KRON (generalnie, że komiks stanie się modny w reklamie i wypromuje samo medium jako coś wartościowego, przez co też ludzie oswoją się z komiksem i zaczną go traktować jako coś oczywistego w kulturze - choć ten proces nadal trwa).
pamiętajcie tylko, że był to tekst pisany, gdy komiksów jako takich wychodziło kilka, nie było go w ksiegarniach, empikach, o komiksie nie pisało się w gazetach prawie w ogóle, nie było rubryk z recenzjami, a nawet recenzenci filmów na bazie komiksów unikali słowa "komiks" (co niektórym zostało do dzisiaj).

Offline empro

Komiksy w czasopismach - coś się tam rusza!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 27, 2006, 11:51:00 am »
Cytat: "mistrzu zagłady"
komiks stanie się modny w reklamie


ja cholera jakieś 6 lat temu zacząłem pisać pracę kończącą moja edukację w jednej ze szkół na temat Zastosowania elementów komiksów w reklamie,
wtedy był to temat dość nowatorski, i ogólnie dumny byłem bo dość odkrywczy u nas a teraz to juz nie ma sensu kończyć tej pracy (och, leń mnie dopadł :( ) bo jak jest każdy widzi :)

czyli ewolucja w naszym kraju idzie we właściwym kierunku :)