Autor Wątek: Najlepsze filmy fantasy  (Przeczytany 21409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gollum

Najlepsze filmy fantasy
« dnia: Marzec 25, 2003, 07:51:29 am »
Według mnie:
Władca Pierścieni (trylogia)
Willow
Wyprawa Jednorożca
Conan (kilka pierwszych)

A według Was?

Offline Adam Waśkiewicz

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2003, 08:10:26 am »
Władca Pierścieni ma jak na razie dwie części, więc podawanie trylogii jest póki co nieco na wyrost.

 Jakie "kilka pierwszych" Conanów? Przecież do tej pory nakręcono tylko dwa: Barbarzyńcę (kapitalny) i Niszczyciela (bardzo taki sobie). Barbarzyńca z pewnością zasługuje na umieszczenie w tym zestawieniu. Dwa pozostałe miejsca? Może Merlin z Samem Neilem? Albo Excalibur? Władca Pierścieni (póki co pierwsza część, bo drugiej jeszcze nie widziałem, a trzeciej nie nakręcili)? Czerwona Sonia? Ciężki wybór...

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Kormak

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2003, 08:12:34 am »
Ja dorzuciłbym "Willow" naturalnie.
A "Krull"? To był całkiem niezy film, jeśli przełknie się kiepskie efekety specjalne...

Offline Adam Waśkiewicz

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2003, 08:19:53 am »
Czy Nieśmiertelnego (jedynkę) można uznać za fantasy? Albo Bravehearta? Pewnie też włączyłbym je do powyższej listy.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Kormak

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2003, 09:26:25 am »
"Nieśmiertelnego" wg mnie można dorzucić jak najbardziej, ale "Braveheart"? Dla mnie to jak najbardziej film historyczny (oczywiście nie trzymający się mocno faktografii) - nie ma tam żadnych akcentów fantastycznych (czarodzieje, trolle i inne bestie), mitologicznych (bogowie) czy ingerencji sił nadprzyrodzonych.

Offline Gollum

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2003, 10:24:43 am »
Rzeczywiście, o Willow zapomniałem.
A Conanów był cały tłum. Nawet serial, tyle że nie z Arnoldem. Ja nominowałem te z Arnoldem.

Offline Gollum

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2003, 10:27:55 am »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"
Władca Pierścieni ma jak na razie dwie części, więc podawanie trylogii jest póki co nieco na wyrost.

Ale juz po dwóch częściach można mniej więcej przewidzieć, ile Jackson może spieprzyć a ile pokazać dobrze. I wychodzi, że owszem, superarcydzieło toto nie będzie, ale za jeden z najlepszych filmów tej klasy uznać można.

Offline Adam Waśkiewicz

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2003, 10:30:06 am »
Cytat: "Gollum"
A Conanów był cały tłum. Nawet serial, tyle że nie z Arnoldem. Ja nominowałem te z Arnoldem.


 O ile dobrze zrozumiałem, w temacie chodziło o filmy pełnometrażowe, a nie seriale - o Conanie były tylko dwa filmy fabularne wymienione przeze mnie, oba z Arnoldem. O serialach, czy kreskówkach nie było mowy.

 Jeszcze jeden film, który też zasługuje na wspomnienie - Ciemny Kryształ Hensona. Taki film, że niech się pochowają wszystkie pikselowe efekty specjalne z najnmowszych superprodukcji.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Manki

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2003, 11:08:02 am »
1. Wladca Pierscieni
2. Krull
3. Conan Barbarzynca
4. Excalibur (ach ci Doorsi :)

Kormak - w Krullu byly kiepskie efekty? Zalezy kiedy to ogladales... Ja bylem malym szkrabem i potrafilem ten film ogladac po 2-3 razy dziennie chyba przez pol roku. I nie pamietam, zeby efekty byly kiepskie - jak na tamte czasy :)
..YES is the word to everything... to pain, to torture, to war and destruction...

Offline Kormak

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2003, 11:28:40 am »
Manki, no chodziło mi o porównanie z teraz. Niektóre filmy wytrzymują próbę czasu, pomimo śmieszących teraz efektów. Krull sie broni, film jest bardzo ładnie zrobiony od strony plastycznej.

Offline wilk

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2003, 11:35:58 am »
A pamietacie taki film w ktorym jakies dziecko dostaje sie do labiryntu? Jak przez mgle pamietam ten film, nawet tytulu ani nazwiska rezysera sobie nie przypominam. Wiem ze byl nieslychanie klimatyczny :) Moze ktos poratuje?

Offline Adam Waśkiewicz

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2003, 11:39:06 am »
Cytat: "wilk"
A pamietacie taki film w ktorym jakies dziecko dostaje sie do labiryntu? Jak przez mgle pamietam ten film, nawet tytulu ani nazwiska rezysera sobie nie przypominam. Wiem ze byl nieslychanie klimatyczny :) Moze ktos poratuje?


 Jeżeli myślimy o tym samym filmie, to był to Labirynt (kto by się spodziewał, prawda, jaki oryginalny tytuł?) Jima Hensona, w jednej z głównych ról wystąpił tam David Bowie.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline wilk

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2003, 11:49:49 am »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"

 Jeżeli myślimy o tym samym filmie, to był to Labirynt (kto by się spodziewał, prawda, jaki oryginalny tytuł?) Jima Hensona, w jednej z głównych ról wystąpił tam David Bowie.

 Pozdrawiam,
 Adam

Tak, dzieki, to pewnie o ten film chodzi :) Wiec jesli uznamy za fantasy nie tylko smoki, elfy etc. to uwazam ze ten film czyli "Labirynt" godny jest uwagi. Kilka niesamowitych scenek pamietam do dzis. Ciekaw jestem jak dzisiaj zareagowalbym na ten film...

Offline Clayman_

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2003, 12:17:19 pm »
jesli przyjmiemy ze fantasy to nie tylko smoki i elfy:armia boga

a poza tym calkiem milym filmem byl "legenda" scotta,calkiem mila bajka,poza tym harry potter,
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kormak

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2003, 02:50:30 pm »
No, mimo wszystkich przeciw (ja jestem za), Harr'yego trzeba dorzucic.

A co sądzicie o "Niekończącej się historii"? Chodzi mi tylko o pierwszą część, która była świetna. Następne części to nieporozumienie.