Autor Wątek: Najlepsze filmy fantasy  (Przeczytany 21415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nilgar

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 22, 2003, 11:52:56 am »
Cytat: "rosiczka"
ja nawet nie wiedziałam, że jest taki film.... natomiat polecano mi książkę, muszę po nią sięgnąć w wakacje :)

Ja też nie wiedziałem, a książkę rzeczywiście warto

Co do filmów to nie będę oryginalny:
1. Lord of the Ring
2. Excalibur
3. Willow

Poza tym był taki film kończący się powietrzną bitwą, gdzie zgraja kolesi ze skrzydłami na plecach atakowała jakąś latającą twierdzę - nie pamiętam tytułu, ale to była jedna z pierwszych rzeczy jakie oglądałem

Offline Adam Waśkiewicz

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 22, 2003, 08:22:02 pm »
Cytat: "Nilgar"
Poza tym był taki film kończący się powietrzną bitwą, gdzie zgraja kolesi ze skrzydłami na plecach atakowała jakąś latającą twierdzę - nie pamiętam tytułu, ale to była jedna z pierwszych rzeczy jakie oglądałem


 To mógł być Flash Gordon - chociaż czy to fantasy, to kwestia dyskusyjna.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Kormak

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 22, 2003, 10:48:33 pm »
To raczej kiczowate SF w stylu Bucka Rogersa, a nie fantasy.

Offline Kik

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 23, 2003, 11:52:07 am »
dzisiaj sobie czytałem niusy na wp i > http://film.wp.pl/p/wiadomosc.html?id=52180 < nazwiska twórców przyciągają ale zastanawiam się czy pomysł na fabułę nie jest już za bardzo przeżuty(połączenie Opowieści z Narni i "ktośtam" na dworze króla Artura)...wydaje mi się że to będzie kolejny film z serii "lubimy efekty specjalne"...

Offline Nilgar

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 28, 2003, 10:43:16 am »
Cytat: "Kormak"
To raczej kiczowate SF w stylu Bucka Rogersa, a nie fantasy.


Rogersa oglądałem wprawdzie po niemiecku, ale nie był dla mnie kiczowaty jak np. BattleStar Galactica - może dlatego, że nie znam niemieckiego  :wink:

Offline Kormak

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 28, 2003, 01:52:23 pm »
BattleStar Galactica robił Aaron Spelling - człowiek odpowiedzialny za takie koszmary jak "Dynastia" czy "Beverly Hills 90210" - więc musiał być kicz.

Offline LastVegas

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 18, 2003, 11:45:37 pm »
Ja moge dorzucic wielokrotnie juz dorzucany "Excalibur" jako ze byl to w zasadzie pierwszy film fantasy jaki obejrzalem i wywarl on na mnie taki efekt ze nie moglem wyjsc ze zdumienia, bylem wtedy malym chlopcem ;), pamietam te scene jak rycerze jechali na ostatnia bitwe posrod sadu ( bodajrze wisniowego ;) ) w lsniacych zbrojach, niesamowite, bardzo chcialbym obejrzec jeszcze raz ten film ale niestety nie wiem gdzie go zdobyc, na razie udalo mi sie zdobyc wspaniala piesn Carmina Burana, ktora kroluje w sciezce dzwiekowej do filmu.

Btw. odnosnie Conana, to ma przeciez powstac 3 czesc,  mam nadzieje ze juz bez Arniego, bo znow uslyszymy slynne "I`ll be back"
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline jareks

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 25, 2003, 05:56:12 pm »
Moje typy fantasy:
1. Niekonczaca sie opowiesc. Stawia wazne i aktualne problemy mi. utrate wyobrazni.
2. Ostatni smok (I i II). Smoki sa mile i zdolne do glebokiej przyjazni :))
3. Willow (za realizacje, zwalszcza role karlow)


O dziwo nie wziely mnie superprodukcje w rodzaju LOTR) sa dobre, nie mam  zastrzezen  ale _tylko dobre_.
arekS

Offline Cleric

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 27, 2003, 08:21:31 am »
1. Niekończąca się opowieść
2. Willow
3. Conan barbarzyńca
4. Władca pierścieni
5. Labirynt
f your enemy trails you, loose him. If he attacks, mislead him. If he doesn't surrender, destroy him.

Offline LastVegas

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 28, 2003, 12:55:24 am »
Wlasnie, zapomnialem o Ostatnim smoku. Byl tam najlepiej zrealizowany smok jakiego kiedykolwiek widzialem.

Albo mi sie przewidzialo, albo nikt nie wspominal o D&D ;), chyba najgorsza rola Ironsa ( nie pamietam inienia, Michael (?) ), jedyny plus jaki widzialem to ta fajna zbroja ksiezniczki ( zlota ) naprawde zalecialo porzadnym fantasy.
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline INTRUS

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 17, 2003, 07:22:12 pm »
Ja tylko dopowiem ze nakrecono jak narazie 3 "Conany" a czwarty jest w kolejejce.
Ten trzeci to Red Sonja (oczywiscie z udziałem Schwarzeneggera) Jednak  okazał się on całkowitym niewypałem

Offline wurmfang

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 23, 2003, 09:38:01 am »
Moim faworytem niezmiennie pozostaja:

1. Willow (moze dlatego ze ogladalem go jako dziecko i wyszedlem z kina OSZOLOMIONY)
2. Wladca Pierscieni - Druzyna Pierscienia - wiele sie spodziewalem po tym filmie, ale to co czylem w trakce ogladania pierwszej czesci przeroslo moje oczekiwania.
3. Dark Crystal - właściwie zapomniany film Jima Hensona
4. Legenda
5. Pierwszy Konan (barbarzynca zdaje sie)

2 czesc Władcy Pierścieni - nie trafia do 1 dziesiatki - dlatego że stanowi ukłon w stronę bezmyślnego kina akcji. O ile na 1 siedziałem z rozdziawiną gębą to na 2 czułem się lekko oszukany, że nie kontynuuje klimatu z czesci 1.

Offline KheeD

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 02, 2003, 03:01:59 pm »
1. Władca Pierścieni - Drużyna Pierścienia
2. Niekończąca się Opowieść część 1 ( OST rOOx )
3. Willow
4. Legend
5. Labirynt

i jeszcze pare innych ;d
...The Truth is Out There..."

Offline londoncalling

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 07, 2003, 08:42:54 pm »
Highlander
Neverending story
Willow
eaton always said:"I don't believe in God,but I'm afraid of him".Well I believe in God,and the only thing that scares me is Keyser SOZE.
                                               
                                                   Verbal Kint

Offline MaRtInS

Najlepsze filmy fantasy
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 07, 2003, 09:19:59 pm »
Hej, naprawdę nikt nie lubi filmu "Zaklęta w sokoła" (w oryginale chyba "Ladyhawk"), z Michele Pfeifer, Rutgerem Hauerem i młodziutkim Mathew Broderickiem? To bardziej love story ale z magicznym wątkiem i klimatem. Poza tym ocztwiście moja lista wygląda podobnie: Highlander, Willow, pierwszy Conan, Władca Pierścieni. Nie ma z czego wybierać :cry: