Autor Wątek: 2300 wampirów na warzywną  (Przeczytany 5328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pingus

2300 wampirów na warzywną
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 09, 2006, 09:28:08 am »
Cytat: "MariuszGGG"
Zbyszku, gratuluje - udało ci się.
Tylko powiększe te klocki szkieli do 20 i już masz wspaniałą rozpę na WI  :D

Dokładnie... masz nasze błogosławieństwo. :D
Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: Świenta prowda, Tyż prowda i Gówno prowda." - Józef Tischner.

Barbarossa

  • Gość
2300 wampirów na warzywną
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 09, 2006, 09:43:58 am »
Przepraszam, ale nie uważam, żeby sensem tego turnieju było branie najidiotyczniejszej armii, jaką się da wymyślić. Może jeszcze powinniśmy do tego dodać "klimatyczną" grę, polegającą na tym, że klocek z wampirem stawiam na brzegu stołu, przodzem do krawędzi, i czekam aż nie zdam stupida?

Sorry, ale dla mnie to ma być ciągle turniej, ciągle myślenie i kombinowanie, jak pokonać przeciwnika - tylko bardziej wyważoną rozpiską niż zazwyczaj, przy użyciu przede wszystkim piechoty - tudzież innych słabszych oddziałów, dorzucając smaczki takie jak phoenix guard czy black coach. Z tego, co widzę, inni uczestnicy podobnie podchodzą do swoich rozpisek - choć przeważają w nich oddziały piechoty i rzeczy rzadziej brane w "turniejowych" armiach, to jednak nie brakuje griffon bannerów itp. "rozsądnych" inwestycji. Armie wyważone, z warzywami, a nie wskazujące na upośledzenie umysłowe twórcy rozpiski.

Jeśli źle to rozumiem - może jakiś organizator sprostuje.

JJ

  • Gość
2300 wampirów na warzywną
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 09, 2006, 12:03:43 pm »
Przestańcie się nabijać. Tworzenie takich rozpisek, tak by turniej był udany dla wszystkich - to bardzo trudna sztuka. Kiedy robimy takie rozpy z Vardenem - wszystko jest ok., - dopóki bawimy się klockami piechoty i pilnujemy podobnej siły armii - równie splewionych. Dawanie FCG 10 łucznikom uważam za durne i tego nigdy nie zrobię, nawet za cenę 100 punktów CS. Zabawa - nie oznacza wygłupów jakie opisuje Barb. Szkoda, że organizatorzy, przywaleni zapewne dziesiątkami wersji "klimatycznych" rozpisek, milczą.
Ale przecież dobrze wiemy o co chodzi. Trochę luzu bez Smoków i Kombinacji typu Black Periapt, Book of Arkhan, Cursed Book. Trochę tłustych klocków. Nie muszą stać tyłem do wroga. Gra się naprawdę przyjemnie. Pod warunkiem, że rozpiski są robione równocześnie (o w przybliżeniu równej silne).
A jak AB się zepsuł i musi być CB? No to musi. Ale te Lahmianki Blessa były fajniejsze. Ani durne, ani słabe. I wcale nie musiał gwałcić AB, żeby mu taka armia wyszła. (No, może KB na 5+ i Gem of Blood.... się automatycznie włączyło... :roll:  )

Barbarossa

  • Gość
2300 wampirów na warzywną
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 09, 2006, 12:47:06 pm »
Cytat: "JJ"
Ale przecież dobrze wiemy o co chodzi. Trochę luzu bez Smoków i Kombinacji typu Black Periapt, Book of Arkhan, Cursed Book. Trochę tłustych klocków. Nie muszą stać tyłem do wroga. Gra się naprawdę przyjemnie. Pod warunkiem, że rozpiski są robione równocześnie (o w przybliżeniu równej silne).


Co jest problemem, bo warhammer ma ogromne problemy z wyważeniem jednostek, które się pogłębiają, gdy próbujemy zrobić rozpiski celowo słabsze albo celowo silniejsze. Np. nie biorąc magów, niczym Fluffy, trafiamy na Khemri, które ma trzy inkantacje. I co teraz? Niby armia khemri to nic silnego, poza inkantacjami eleganckie nieprzegięte klocki, żadnych skorpionów... ale, jeśli przeciwnik twardo odmawia wzięcia scroll caddy'ego - te inkantacje są dlań śmiertelnie groźne nawet na powolnych klockach szkieleciej piechoty.

JJ

  • Gość
2300 wampirów na warzywną
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 09, 2006, 12:57:19 pm »
Cytat: "Barbarossa"
Cytat: "JJ"

Gra się naprawdę przyjemnie. Pod warunkiem, że rozpiski są robione równocześnie (o w przybliżeniu równej silne).


Co jest problemem, bo warhammer ma ogromne problemy z wyważeniem jednostek, które się pogłębiają, gdy próbujemy zrobić rozpiski celowo słabsze albo celowo silniejsze. .... ale, jeśli przeciwnik twardo odmawia wzięcia scroll caddy'ego - te inkantacje są dlań śmiertelnie groźne ....


Zgadza się. Wiesz co zostaje z Elfów bez caddiego? Twardo nie biorę, ale na sukces nie liczę. Co nie znaczy, że będę się wystawiał tyłem.
Mam nadzieję, że organizatorom uda sie zapewnić nam dobrą zabawę.
Łatwo nie będzie.  :(
Ale... sami chcieli.... Nikt ich nie zmuszał... Wręcz przeciwnie... :badgrin:

Offline Fluffy

2300 wampirów na warzywną
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 09, 2006, 01:12:01 pm »
Cytuj
Np. nie biorąc magów, niczym Fluffy, trafiamy na Khemri, które ma trzy inkantacje. I co teraz?


Ano nic. Po prostu takie khemri zabijamy. Czemu mam sie przejmowac szmańskimi kuglarskimi sztuczkami ozywieńczych dzikusów?

A tak poważnie - bez magii da się grać. Zwłaszcza na takim turnieju. Takiego Khemri jednym scroll caddym tez nie zastopujesz. Więc równie dobrze mozna sobie darowac, nie? :) Chyba.. Przynajmniej mam zamiar spróbować. Ten turniej ma byc inny niż wszystkie, więc mozna sobie pozwolic na róznoraakie eksperymenty. :D
I naprawde zamierzam się dobrze bawić.
Przy czym liczę na sukces.  :D
Pozdrawiam!
Ps: Zwróc uwagę, Zbyszku, jake w tych rozpiskach na Warzywna zatrzęsienie magów..
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Barbarossa

  • Gość
2300 wampirów na warzywną
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 09, 2006, 03:13:16 pm »
Cytat: "Fluffy"
Cytuj


A tak poważnie - bez magii da się grać. Zwłaszcza na takim turnieju.
(...)
Ps: Zwróc uwagę, Zbyszku, jake w tych rozpiskach na Warzywna zatrzęsienie magów..


Rozpiska Shino

Cytuj
* Tomb King @ 279 Pts
Casting Order (x1); Great Weapon; Shield
Golden Ankrha [45]
Vambraces of the Sun [15]
Scorpion Armour [40]

* Tomb Prince @ 198 Pts
Casting Order (x1); Great Weapon; Light Armour; Shield
Icon of Rulership [20]
Brooch of the Great Desert [25]

1 Chariot @ [45] Pts

2 Skeletal Steed @
  • Pts


Liche Priest @ 160 Pts
Casting Order (x1); Hierophant
Hieratic Jar [25]
Cloak of the Dunes [20]

Liche Priest @ 165 Pts
Casting Order (x1)
Dispel Scroll [25]
Serpent Staff [25]


Rozpiska Kołaty

Cytuj

Savage Orc Shaman Lord - Kabuum 'Ead # 349 pts
Battle Axe Of Last Waaagh! (+d6 ataków), Mega Warpaint (ward na 5+)
+1 level, Boar

Savage Orc Shamaness  - Waaghme 'Ard # 135 pts
Edbuttin At (w challengu ASF z KB - ona wie jak wydy*ać każdego bohatera)
+1 level, Warpaint


Rozpiska Kielona

Cytuj
Wild Rider Highborn
General; Spear; Longbow
Great Stag

Noble na koniu
Light Armour; Battle Standard

Spellsinger
Magic Level 2; Longbow

Spellsinger
Magic Level 2; Longbow


Gdzie bym nie spojrzał - dwóch magów drugiego poziomu i może boundzik to minimum. Parę tylko osób dało rozpiski bez magów. Ale przeważają właśnie takie składy - ja to uważam za zbalansowane, ale uzasadniające wzięcie dwóch dispel scrolli. Przez całą bitwę Khemri tym nie powstrzymam - ale przez jedną kluczową turę owszem. I o to zasadniczo chodzi - da obu stronom szanse na zwycięstwo, o ile pomyślą.

Może bez magów da się grać, ale głupio mieć armię, która od jakichkolwiek magów dostaje automatycznie straszne bęcki, bo w zasadzie nie potrafi zastopować ani jednej popychaczki w trakcie bitwy. Dla mnie to jest celowe upośledzanie, które, żeby gra była przyjemna dla obu stron, sugerowałbym zostawić raczej na turniej bez magii :)

Offline Bocian

2300 wampirów na warzywną
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 09, 2006, 06:31:40 pm »
Cytuj
Przepraszam, ale nie uważam, żeby sensem tego turnieju było branie najidiotyczniejszej armii, jaką się da wymyślić. Może jeszcze powinniśmy do tego dodać "klimatyczną" grę, polegającą na tym, że klocek z wampirem stawiam na brzegu stołu, przodzem do krawędzi, i czekam aż nie zdam stupida?


Absolutnie zgadzam się z Barbarossą, wysłałem swoją rozpiskę, której nie uważam za jakąś super mocną, ale oryginalną, mam do niej przygotowany fajny fluff, ale nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi. Trudno jest mi, szczerze powiedziawszy, uchwycić ideę tej imprezy, bo widzę duży rozdźwięk w rozpiskach, obawiam się, że może być ciężko zapewnić stabilny poziom "siły" armii... Już gdzieś odnosiłem się do tego ultra-subiektywnego aspektu c. score'a (bo jestem jego przeciwnikiem z wymienionych wyżej przyczyn, wolałbym jakieś ograniczenia strukturalne np. tylko 2 speciale tego samego typu, tylko 1 rare, max 2 magów etc.) ale zostałem zakrzyczany, więc tylko nieśmiało ponownie zaznaczam problem...
awi Karak!