Autor Wątek: Podstawka pod stimiego  (Przeczytany 4346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ziemko

  • Gość
Podstawka pod stimiego
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 14, 2006, 11:04:41 pm »
Cytuj
b) Podczas szarży atakujący musi dostawić do walki jak największą ilość swoich modeli. W przypadku szarży pojedynczym modelem należy dostawić się w miarę możliwości jak największą powierzchnią przodu podstawki


Ja ten punkt interpretuje , ze nie chodzi tylko o single heros on foot , ale takze o monstery no i takiego ST... Poprawcie mnie jesli sie myle...

Offline Robson

Podstawka pod stimiego
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 15, 2006, 08:40:03 pm »
to chyba proste... ST musi takze maksymalizowac swoja podstwake, CZYLI dostawic sie w miare mozliwosci tak aby na jak najwiecej modeli rzucal cien swoim frontem.

to od razu zadam podobne pytanie
Czy spawn tez musi maksymalizowac front? i czy moze wszarzowac w strefe powiedzmy boczna jezeli byl w strefie przedniej przeciwnika?

Ziemko

  • Gość
Podstawka pod stimiego
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 15, 2006, 09:09:39 pm »
No dla mnie bylo proste , Jankiel nagle nie wiadomo skad wyskoczyl ze swoim rysunkiem w ktorym wg. niego sT moze sie dostawci kantem...

Offline karlee

Podstawka pod stimiego
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 15, 2006, 10:22:03 pm »
Trocki: Raz ze tak jak tutaj kolega przytoczyl uścislenia, takiego clippingu zrobic nie wolno bo jest to pojedynczy model, a dwa nawet jakby bylo wolno, to podstawka przeciez nic tutaj nie zmienia - z nia czy bez niej i tak moglbys sobie tak wjechac przeciez.

Robson: Tak, wszystkie pojedyncze modele maja maksymalizowac swoj front (giganty, smoki, charakterzy, charioty itd.). Pozatym nie mozna szarzowac na bok regimentu jesli stoisz z przodu i przod jest osiagalny (co innego jakby byl zablokowany np. przez domek czy cuś).
EACE, LOVE AND WFB

Jankiel

  • Gość
Podstawka pod stimiego
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 16, 2006, 06:06:23 am »
Cytuj
(co innego jakby byl zablokowany np. przez domek czy cuś).

Nie ma żadnego "co innego". Mozna szarżować tylko i wyłącznie na strefę, w której się znajdujesz.
Cytuj
to chyba proste... ST musi takze maksymalizowac swoja podstwake, CZYLI dostawic sie w miare mozliwosci tak aby na jak najwiecej modeli rzucal cien swoim frontem.

A co, jak nie wystarczy na to punktów pary? Albo gracz nie chce poświęcać więcej punktów pary? Wcześniej ustaliliśmy coś takiego:
Cytuj
nie ma maksymilizacji, mimo że podstawka jest prostokątna tanka atakują wszystkie modele który "rzucają cień" tak jak w starej lancy

czołg wjeżdza w regiment pod skosem, dotyka rogiem swojej prostokątnej podstawki wrogiego regimentu, nie robi darmowego whela, czołg atakują wszystkie modele których na wprost znajduje się tank

wprowadzenie podstawki do tanka nie zmienia sensu tego co jest w annualu

Wasze nowe propozycje stoją z tym w sprzeczności.

Offline karlee

Podstawka pod stimiego
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 16, 2006, 09:10:46 am »
Ja to rozumiem tak ze nie ma darmowego wheela, ale maksymalizacja obowiazuje (chyba?), cholera, sam juz nie jestem pewien, tak to zagmatwane :( Co do szarzy to tez mnie juz wybiles z tropu, zawsze gralem tak ze jak nie ma miejsca ze strony z ktorej szarzuje to model ustawia sie z boku (o ile ma tyle movementu). A ty trocki jak bys to rozegral ? Nie ma miejsca to nie ma szarzy ?
EACE, LOVE AND WFB

Jankiel

  • Gość
Podstawka pod stimiego
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 16, 2006, 01:41:09 pm »
Nie ma miejsca, to nie ma szarzy. Napisał to zdaje się gav wyraznie w jednym z faq.
Cytuj
Ja to rozumiem tak ze nie ma darmowego wheela, ale maksymalizacja obowiazuje (chyba?),

To wtedy potrzeba dodatkowego punktu pary na zrobienie wheela, zeby sie zmaksymalizowac, skoro darmowego wheela nie ma.

Szczerze polecam wszystkim granie bez podstawki. Bo potem jakieś dziwne rzeczy wychodzą.

Offline bless

Podstawka pod stimiego
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 17, 2006, 12:27:23 pm »
To niech stimi robi darmowego wheela i juz. Problem z glowy. :)
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline Fluffy

Podstawka pod stimiego
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 21, 2006, 12:12:31 pm »
Wiecie, ze proponujecie coś co stoi w bezpośredniej sprzeczności z zasadami stim tanka? Proponuje looknac do annuala. Pisze tam wyraźnie, że czołg NIE musi maksymalizować, NIE musi się dostawiac, MOŻE szarzować pod skosem,
Prosty fakt wp[rowadzenia podstawki stawia te wszystkie rpzepisy na głowie.
Pozdrawiam!
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

 

anything