trawa

Autor Wątek: Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa  (Przeczytany 7641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eman

  • Gość
Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2006, 09:50:28 am »
Heyka !!!
Cytat: "Miły"

Rozumiem o czym mowisz sam chcialem zrobic armie 6 dredow w DP na 3ed. Jednak przyszla 4ed i zmienila zasady DP (po ladowaniu nie mozna szarzowac).

Nic sie pod tym wzgledem nie zmienilo - w 3ed tez nie mozna bylo szarzowac po DP. A obecnie Drop Pody daja ci zdecydowanie wieksze bezpieczenstwo ladowania i mozliwosc zasloniecia sie samym Drop Podem przed ostrzalem przeciwnika.
Cze !!!

Eman

  • Gość
Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 20, 2006, 09:54:14 am »
Heyka !!!
Cytat: "Miły"

Jak mowisz drogi Emanie, jak kto lubi. Ja na IV ed duzo nie gralem ale i tak dosc ciezko jest mi rozstac sie z moimi 6 laskami  :)
Ale jak pamietam nasze rozpiski BA zawsze roznily sie od siebie  :)

Kwestia pewnej ideologi, ze sie tak wyraze ;)
- pojazdow jest obecnie zdecydowanie mniej niz w 3ed (nie ma tylko Rhinosow), wiec zmniejsza to zdecydowanie zapotrzebowanie na ciezka bron ppanc;
- piechota siedzi obecnie w zdecydowanie lepszym coverze, wiec o wiele lepiej strzelac do niech chocby z Autocannona niz z Laski;
- w "epoce", w ktorej nawet Leman moze sie ruszyc i strzelic z Battle Cannona, wystawianie czolgu, ktory jest wybitnie statyczny jest takie sobie, ze sie tak wyraze;
Takze generalnie rzecz biorac 3ed Predatorow (takich na 3 laskach) sie juz praktycznie nie widuje - po prostu nie ma na takowe zapotrzebowania.
Cze !!!

Offline -=*zacharias*=-

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2006, 05:37:19 pm »
No tak, fakt ze po pojawieniu sie na polu bitwy z drop poda musi postac ture, ale i tak sprobuje nim powalczyc. i jeszcze pytanie, wystawiacie zwyklego dreadnoughta czy moze furioso?? osobiscie sklaniam sie ku furioso ale moge sie mylic.
A teraz pytanie odnosnie bike squadronow. widzialem ze tez sa czesto wystawiane, ale nie wiem dlaczego. chodzi o mobilnosc czy jak? bo psiakosc sa strasznie drodzy, a ich 5 tafa jakos ich nie broni za bardzo.
pozdro.
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline Somgoku

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2006, 08:39:44 pm »
Cytuj
a co do high priesta, to jezeli koles z jego oddzialu dostanie rane z lascannona, to moge to zignorowac jako pierwszy nieudany save?

niestety nie: S>2*T czy jakos tak :P tak wiec w skrócie nie możesz uratować ludka który dostaje Instant-Killa.

Cytuj
A teraz pytanie odnosnie bike squadronow. widzialem ze tez sa czesto wystawiane, ale nie wiem dlaczego. chodzi o mobilnosc czy jak? bo psiakosc sa strasznie drodzy, a ich 5 tafa jakos ich nie broni za bardzo.

Bike squadrody... bardzo mobilne, tylko ze drogie :P T5 no cóż jest różnica pomiędzy Space Marinsem który Wounduje na 4+ a Space Marinsem który Wounduje na 5+ nie ? :D

Offline -=*zacharias*=-

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 28, 2006, 06:26:39 pm »
ehh... mam za soba dwie bitwy z tyranidami... ciezko strasznie. ten nowy carnifex to jest po prostu przegiecie.
ale pojawily sie nowe pytania:
czy jezeli koles jest w kontakcie z jakims pojazdem (rhino np.) to czy mozna w niego strzelac??
z takich osobistych refleksji to chyba jednak zrezygnuje z dreadnoughtow... no po prostu chlopaki nie daja rady-.-
a teraz jeszcze jedno pytanie, w kodeksie BA, odnosnie death company: jezeli rzucisz 4+ na przechodzenie modelu do DC to moze additional przejsc vet srg. natomiast w Q&A jest ze vet srg. przechodzi zamiast? wiec w koncu jak to interpretowac? pozdro.
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline Miły

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2006, 01:14:04 pm »
Cytat: "-=*zacharias*=-"
czy jezeli koles jest w kontakcie z jakims pojazdem (rhino np.) to czy mozna w niego strzelac??

Pojazd bez wspolczynnika walki wrecz nie jest zwiazany walka wrecz i mozna do niego strzelac (np.rhino). Dred na przyklad juz posiada takowy wspolczynnik i jest on zwiazany walka wrecz i nie mozna mu robic w tym czasie dodatkowych dziurek  ;)

Cytat: "-=*zacharias*=-"

a teraz jeszcze jedno pytanie, w kodeksie BA, odnosnie death company: jezeli rzucisz 4+ na przechodzenie modelu do DC to moze additional przejsc vet srg. natomiast w Q&A jest ze vet srg. przechodzi zamiast? wiec w koncu jak to interpretowac? pozdro.


Rzucasz na kazdy odzial na poczatku gry. Wynik 1-3 chlopaki nie swiruja, 4-5 jeden swiruje (i ty wybierasz ktory), 6 jeden swiruje i sprawdzasz czy kolejny nie idzie w jego slady. Co do wyboru kto: jesli wybierzesz "zwyklego" SM to w DC biega on z BP i CCW, jesli masz w skladzie i wybierzesz weteran sierzanta to mozesz mu dac w DC dowolna bron ze zbrojowni do walki wrecz (np. PW, PF)

Pozdrawiam
MeWash

Offline -=*zacharias*=-

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 06, 2006, 08:51:54 am »
hehe, ja znam zasady przechodzenia zwyklych ziomkow do death company... mi chodzi o to, ze przy rzucie 4+ w kodeksie pisze ze przechodzi jeden zwykly i mozesz wybrac zeby dodatkowo przeszedl veteran. natomiast w FAQ pisze ze musisz wbrac czy przechodzi jeden zwykly czy veteran... wiec jak to interpretowac???? pozdro.
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline Somgoku

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 06, 2006, 07:02:35 pm »
Cytuj
hehe, ja znam zasady przechodzenia zwyklych ziomkow do death company... mi chodzi o to, ze przy rzucie 4+ w kodeksie pisze ze przechodzi jeden zwykly i mozesz wybrac zeby dodatkowo przeszedl veteran. natomiast w FAQ pisze ze musisz wbrac czy przechodzi jeden zwykly czy veteran... wiec jak to interpretowac???? pozdro.

o to samo pytałem w naszym Gildiowym Faq i wyszło na to że się rzuca na 4+ wychodzi 1 ludek zwykly/veteran jesli wyrzucisz 6 to wychodzi 1 ludek + jeszcze 1

Offline Doom

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 07, 2006, 09:17:02 am »
Cytuj
jesli wyrzucisz 6 to wychodzi 1 ludek + jeszcze 1

Kolejny typ nie idzie automatyczne tylko rzut dla odziału zostaje powturzony
Osiem głosów na Tak, jeden głos na Nie. Jednogłośnie wygrywa Nie

Offline Somgoku

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 12, 2006, 04:40:51 pm »
Cytuj
Kolejny typ nie idzie automatyczne tylko rzut dla odziału zostaje powturzony

chodzilo mi o to ze jeszcze 1 rzucasz

Offline sajgon_ek

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 10, 2006, 12:27:18 am »
Czesc!!!

Mam pytanie dotyczace BA. Co sie dzieje jesli zaistnieje sytuacja w ktorej do DC przechodzi np 3 SM z oddzialu tactic 6 SM, jaka liczebnosc poczatkowa oddzialu przyjmuje sie do testow MORALE i do zajmowania ćwiartek???

A} 3
B} 6

i z czego taka zasada wynika bo nigdzie nic na ten temat nie udalo mi sie znalezc

Dzieki za info w tej sprawie

PZDR
verything is tough before it's easy...

Offline Brother Michal

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 10, 2006, 01:40:41 am »
Sajgonek!!!!  :evil:
Czemu wszedzie wrzucasz to pytanie?  :?
Juz Ci w innym temacie ludzie odpowiedzieli!!!!  :evil:
Imperial Stormtroopres don't die...
They can only go to hell and regroup.

A wszystko na co mam ochotę jest niemoralne,nielegalne,albo tuczące ]:->

Offline Brat Tomasz

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 10, 2006, 08:37:21 am »
bo sajgonek bardzo chce wiedzieć :-)
ww.wh40k.pl

Blood Angels 7k, IG + AC 4,5k, Deamonhunters 1,5k, Tyranids 4k, IW 3k (in progress), WE 4k (in progress), VC 2,5k (in progress)

Offline bentlej

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 10, 2006, 10:21:16 am »
Właśie-chce być pewien- bo przecież jak mu ktos odpowie w temacie o blood angels, a potem odpowie inaczej w innym temacie to wychodzi na to że strzelał. On poprostu czeka az ktoś mu odpowie tak samo w tych paru..... no dobra, paru dziesięciu pytan. Wtedy bedzie posiadał pewnośc.
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Offline Hang Man

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 10, 2006, 10:28:10 am »
bentlej, dla mnie nadal jest to spamowanie i skrajny egocentryzm. ("napiszę wszędzie to mi szybciej odpowiedzą na pytanie") Podałem mu linki do innych tematów, dostał odpowiedź, a spamuje dalej. Zero poszanowania dla inych forumowiczów. :x  :?
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

 

anything