Autor Wątek: Matura związana z manga >>>>> HELP  (Przeczytany 18012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 28, 2006, 10:29:37 pm »
Cytat: "Kokos22wdh"
a co do materiałów to jeszcze mozna np wydruki z neta...


Tak jak pisałam powyżej, istnieją opracowania zagraniczne (niekoniecznie internetowe), na pewno lepsze niż to co znajdziesz w takim Kawaii. Jesli nie znasz/nie umiesz angielskiego to zawsze możesz dać te materiały do przetłumaczenia. Naprawdę wystarczy odrobinę chcieć bo materiałow jest masa.

Offline Dreadorus Maximus

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 29, 2006, 11:32:20 am »
Tylko trzeba się jeszcze zastanowić jaki związek ma manga z językiem polskim. Pamiętaj, że piszesz z polskiego, a nie z "współczesnej kultury japońskiej".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Narethin

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 29, 2006, 12:45:50 pm »
A temat o graffiti co ma wspólnego z J. polskim? Przecież tematy dzielą się na dwie kategorie: Te bazujące na literaturze typowo szkolnej i te sięgające to różnych źródeł (off topowe)
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Dreadorus Maximus

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 29, 2006, 12:53:47 pm »
Echhh, może stary już jestem, bo za moich lat matura z polskiego musiała być o szeroko pojętym języku polskim. Widocznie czasy się zmieniają...
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Kokos22wdh

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 29, 2006, 10:54:24 pm »
noi tu jest moj problem jaki mam stworzyc temat zyby byl choc troche zwiazany z polskim...
jak sa tematy typu milosc w literaturze, albo walka w literaturze,
to ja myslalem o czyms typu : fantastyka w literaturze obrazkowej (manga)
co o tym myslicie??
a moze ktos ma leprzy pomysl a pewnie ma leprzy od mojego...
a na pytanie jaki rodzaj mang chce opisywac to chcial bym ogolnie opisac mangi i skupic sie na tych co posiadam a nie na hantai ;p
Szczęście nie zależy od liczby przyjaciół, ale od ich właściwego doboru"
"Gdyby się było zawsze szczęśliwym, nie sprawiałoby to żadnej przyjemnosci"

Offline @

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 29, 2006, 10:56:34 pm »
odwieczny motyw walki dobra ze złem na podsatawie litelatuty fantastucznej, oraz mangi/anime 8)

Offline syfon

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 30, 2006, 01:00:35 am »
Najgorsze jest że biedny miś mówiąc o "literaturze obrazkowej" najwyraźniej planuje całkowicie zamknąć się w swoim mangowym getcie. Gdyby naprawdę mówić o literaturze obrazkowej czyli komiksie (którego manga jest jedną rozlicznych z gałęzi) to spokojnie można by wygłosić świetną pracę.
Ale niestety, póki zainteresowany będzie ograniczał się tylko do ukochanej mangusi to siedzi po uszy w każdy wie czym.

A tak swoją drogą - jeżeli jesteś aż taka "noga" z tego polskiego że po 13 latach nauki nie jesteś wstanie sklecić 15minutowej wypowiedzi na temat polskiej literatury to kto do cholery wypuścił Cie z gimnazjum?
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 30, 2006, 07:53:42 am »
Cytat: "syfon"
Najgorsze jest że biedny miś mówiąc o "literaturze obrazkowej" najwyraźniej planuje całkowicie zamknąć się w swoim mangowym getcie. Gdyby naprawdę mówić o literaturze obrazkowej czyli komiksie (którego manga jest jedną rozlicznych z gałęzi) to spokojnie można by wygłosić świetną pracę.
Ale niestety, póki zainteresowany będzie ograniczał się tylko do ukochanej mangusi to siedzi po uszy w każdy wie czym.


No bo to typowa przypadłość mangowców, czyli oddzielanie mangi od komiksu i traktowanie jej jako zupełnie odrębne, jedyne i niepowtarzalne (bo japońskie) medium.  :lol:

Offline Narethin

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 30, 2006, 10:06:48 am »
15 a raczej 25-30 min matury ustnej z polaka to ok. 4 stron A4 ponad miesiąc zbierania i analizowania tekstów, materiałów i innych potrzebnych rzeczy. Może nie jest to aż taka straszna rzecz jaką niektórzy ją przedstawiają ale nie jest to także jakieś tam wypracowania na czwartek.

A jak ktoś jest nogą z jakiegoś przedmiotu nie oznacza że jest kretynem, więc skoro nie macie żadnych inteligentnych rad dla niego to po co udzielacie się i tylko obrażacie i dołujecie go?
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Pokpoko

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 30, 2006, 10:49:00 am »
Cytuj
Może nie jest to aż taka straszna rzecz jaką niektórzy ją przedstawiają ale nie jest to także jakieś tam wypracowania na czwartek.

jest. trzeba się sporo napracować żeby NIE zdać, jak zresztą całej nowej matury.jeśli wybierzesz temat ktory ci leży to w zasadzie po oddaniu konspektu musisz juz tylko zapisać gdzieś to co chcesz powiedzieć. przynajmniej ja tak zrobiłem(zresztą zrobiłem to dzień przed terminem egzamu), i jakoś te 75% wyciągnąłem.

sprawa jest prosta-jeśli jesteś nogą z danego przedmiotu, to albo wogóle go nie zdajesz(jeśli jest do wyboru), albo wybierasz(jak w przypadku polskiego) temat który jest prosty. zawsze takie są w spisie propozycji, właśnie dla takich przypadków które wolą całki od Homera. tematyka literatury faktu w Zimbabwe może się wydawać sto razy ciekawsza od "porównaj bohaterów romantycznych Mickiewicza",ale skoro nie wiesz nic o rzeczonej literaturze, a mickiewicz był wałkowany przez pół roku, to decyzja jest chyba oczywista?

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 30, 2006, 11:00:10 am »
Cytat: "Narethin"
15 a raczej 25-30 min matury ustnej z polaka to ok. 4 stron A4 ponad miesiąc zbierania i analizowania tekstów, materiałów i innych potrzebnych rzeczy. Może nie jest to aż taka straszna rzecz jaką niektórzy ją przedstawiają ale nie jest to także jakieś tam wypracowania na czwartek.


:shock:  :lol:
Robienie z matury afery na miarę magisterki zaczyna się robić zabawne  :lol:

Cytat: "Narethin"
A jak ktoś jest nogą z jakiegoś przedmiotu


To go nie zda. A Giertych i tak da mu amnestię.

Offline Narethin

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 30, 2006, 12:14:18 pm »
Aha. A kolesie z mojej szkoły którzy jechali na dwójach prze całą szkołę dali po prosu w łapę komisji, Tak? A amnestia nic nie daję bo taki ktoś i tak nie utrzyma się na studiach.
img]http://img116.imageshack.us/img116/8554/untitled2nuo1.png[/img]

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 30, 2006, 01:13:24 pm »
Cytat: "Narethin"
A amnestia nic nie daję bo taki ktoś i tak nie utrzyma się na studiach.


Jesli ktoś nie zdaje matury to raczej aspiracji na studia nie ma, bo by się do tej matury przygotował. A amnestia daje świadectwo.

Offline Dreadorus Maximus

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 30, 2006, 01:44:46 pm »
Cytuj
Robienie z matury afery na miarę magisterki zaczyna się robić zabawne

Tak samo jak robienie afery z magisterki ;)
Kiedyś ktoś mi powiedział, że powinienem napisać pracę magisterską o Evangelionie, że niby bez problemu da się to podciągnąć pod profil moich studiów (teologia). Wiadomo, że taka praca będzie dla mnie ciekawsza, niż pisanie po raz kolejny o encyklikach Jana Pawła II, w ogóle bardziej przełomowa, dla potomnych i inne takie.
Wszystko fajnie, gdyby nie jeden mały drobiazg. Nie jestem mutantem i wiem, że na teologii trzeba pisać o teologii, a nie o filmach animowanych.
Ot, taki mały drobiazg. Gdybym był na innych studiach, na przykład filmowych, to może, czemu nie. Ale zasada jest taka - na geografii piszesz o geografii, na teologii o teologii, a na maturze z polskiego o polskim.

Chcesz wziąć pod uwagę dorobek współczesnej kultury Japonii. Na języku polskim. Co innego tło, że mówisz o fantastyce i bierzesz Lema, wspominając, że motyw androida przewija się po całym świecie (tu malutka wstawka z Chobits). Bierzesz Sapkowskiego i nawijasz o magii, wspominając o takich Sailor Moon. Manga i anime w tym przypadku mogą być tylko tłem, a nie podstawą.
Chyba, że chcesz robić coś bardziej socjologicznego - pisać o fanach mangi w Polsce. Na przykład "czy fani mangi to sataniści", albo "destrukcyjny wpływ czytania komiksów japońskich na psychikę współczesnych gimnazjalistów".
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 30, 2006, 01:52:25 pm »
"Czytać mangę to być pedofilem?"  :lol:  I masz już temat z opracowaniem na forum  ;)

 

anything