Autor Wątek: Matura związana z manga >>>>> HELP  (Przeczytany 18005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline True_Nuriel

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 31, 2006, 02:18:51 pm »
Nie mam zamiaru. Zreszta, musiałbym (?) zrobić politologię, a do tego trzeba matury z historii, na którą mam nikłe szanse.

Zaręczam ci, podczas prezentacji nie myślisz o tym, że jak ty się dostaniesz na studia, to ktoś inny się nie dostanie. Myślisz o tym, żeby zdać. Zapytam z ciekawości, bo jestem tu nowy, a w profilu nie wpisałeś wieku - zdawałeś starą maturę, czy nie zdawałeś jeszcze nowej?
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline Dreadorus Maximus

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 31, 2006, 02:21:04 pm »
Zdawałem nową maturę w 2002 roku. Najciekawszy rok, jeśli chodzi o matury, bo były trzy możliwe do wyboru.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 31, 2006, 10:13:12 pm »
Cytat: "True_Nuriel"
Nie mam zamiaru. Zreszta, musiałbym (?) zrobić politologię, a do tego trzeba matury z historii, na którą mam nikłe szanse.


Zapewniam, że większośc posłów nie ma nic wspólnego z politologią, co więcej w ogóle nie trzeba kończyć żadnych studiów, by zostać posłem. Żadne kwalifikacje nie są wymagane, poza biernym prawem wyborczym ( chyba, że chcesz zostać prezydentem, tu jest trochę trudniej, min. 35 lat ).


Dziwaczna jest ta nowa matura, skoro najlepiej mówić o rzeczach, o których komisja nie ma pojęcia, byle tylko nie mogła się do niczego przyczepić.
Co prawda, na swojej starej maturze, przy pytaniu o "obraz życia w obozie koncentracyjnym na przykładzie opowiadań T. Borowskiego", również podparłem się "Mausem", ale właśnie dlatego, że przynajmniej jeden z członków komisji czytał i wiedział o czym mówię.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline True_Nuriel

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 01, 2006, 08:54:29 am »
No wiadomo, jak będziemy ględzić przez 15 minut, że Goku jest taki silny, a jak się już zamieni w super sajana, to już w ogóle jest super i tak poza tym, to boski miszcz go nauczył kamehameha, aha, i zapomniałem powiedzieć, że... to nie mamy szans na wysoki wynik. Mogą nas co najwyżej przepuścić za poprawną dykcję i za to, że cośtam powiedzieliśmy. To nie jest tak, że wybieramy temat, o którym nikt poza nami nie ma nawet najmniejszego pojęcia, szast, prast, referujemy, koloryzujemy, dodajemy kilka faktów od siebie i maturka zdana na 100%.
Nowa matura to kilka miesięcy konsultacji z polonistką - trzeba jej pokazać, że się przygotowujemy, przedstawić materiały, zaprezentować, co do tej pory zrobiliśmy. Potem pomysł, jak to zaprezentować. Można gadać ze wzrokiem utkwionym w ścianę nad komisją, albo (wersja dla odważnych) w komisję. Ale po co, skoro - jak napisałem - mamy prawo korzystać z dowolnych mediów, co odciągnie od nas świdrujące spojrzenia i zmniejszy stres. Wszelkie gadżety, typu laserowe wkaźniki, czy makiety nie tylko zajmą czymś komisję (uwierzcie mi, oni po tylu godzinach siedzenia są zanudzeni do granic wytrzymałości i będą wdzięczni za coś oryginalnego), ale będziemy mieli plus za zaprezentowanie czegoś nietypowego.
Kolejny argument przemawiający za prezentacją z działu korespondencja sztuk (pozostałe dwa to literatura i język), to właśnie szerokie spektrum możliwości. Postawcie się na miejscu nauczyciela, który od trzydziestu lat rok w rok słuchał, jak ludzie męczą się z Mickiewiczem, Kordianem, czy renesansem. I choćbyś odstawił poprawną, czy nawet zadowalającą prezentację, to i tak sobie pomyśli (no dobra, ale nie powiedział o tym, a Jacuś trzy lata temu powiedział więcej na jakiś inny temat). Ja miałem tę przewagę nad ludźmi maltretującymi Słowackiego, że zaprezentowałem temat, który autentcznie zainteresował komisję. Przewodnicząca i druga polonistka podzieliły się Mausem, a nauczycielka z zewnątrz nie mogła sobie poradzić z odwrotnym układem stron w Hiroszimie. i kiedy ja mówiłem, one co chwila sobie coś w tych komiksach pokazywały palcami (jezu, nie potłuśćcie mi kartek!) i generalnie dobrze się bawiły. Ja byłem całkowicie odstrasowany, bo po pirwsze odciągnąłem ich uwagę, a po drugie Mausa czytałem z dziesięc razy, Hiroszimę dwa, biografie autorów wkułem dużo wcześniej i mogłem je podać w odwrotnej kolejności chronologicznej, co mi sie w życiu nie przyda, ale to przecież matura - tu się wymaga niepotrzebnych w życiu rzeczy. Pytania też nie sprawiły mi problemu, bo były proste do przewidzenia, jak np. "czy uważasz, że to dobrze, że komiks uznawany za sztukę niską podejmuje się tak trudnych tematów" - na to pytanie przygotowałem się wcześniej. No i to ostatnie pytanie, o którym już pisałem - pani z zewnątrz zapytała mnie (już oczywiście poza egzaminem, jak się już zbierałem do wyjścia) "gdzie można to kupić". No to chyba dowodzi, że prezentacja na nietypowy temat zainteresowała ją "trochę" bardziej, niż wałkowanie po raz nie wiadomo który Ludzi Bezdomnych.

Jeszcze raz szczerze namawiam - wybierajcie nietypowe tematy, które łatwo będzie wam opracować posiłkując się waszymi zainteresowaniami. Łatwiej się przygotować, mniejszy stres i trudniej o potknięcie.

Oczywiście nie twierdzę, że przygotujecie się bez wysiłku w tydzień. Musicie być przygotowani na minimum dwa miesiące przygotowań.

Mam nadzieję, że to kończy dyskusję, bo muszę wracać do pracy :p
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]

Offline Dreadorus Maximus

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 01, 2006, 11:19:40 am »
W moim przypadku bylo zupełnie odwrotnie. Poszperaj parę postów wcześniej, gdzie opisałem moje przygody.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Shino

  • Gość
Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 03, 2006, 01:30:31 pm »
Cytat: "syfon"
Nasza literatura, sztuka czy nawet biografie autorów nie mają NIC wspólnego z kulturą Japonii.

o ile pamietam milosz napisal kilka haiku... slabych bo slabych, ale zalozenia spelnialy;]

@dread dopiero eraz przejrzalem temat i musze powiedziec, ze o ile z polskim mam spore problemy, to z angielskim jest ciut lepiej jako ze jestem na poziomie cpe;]

True_Nuriel tu cie zdziwie.. ja jak opracowywalem prezentacje to nie mialem zadnego materialu dodatkowego a bylem ostatni danego dnia.. (dostalem 20;];]) wiec nie chodzi o to aby odciagnac uwage komisji od siebie, tlyko, zeby sobie dobrze zaplanowac 15 min. i nie czytac z kartki.. to wystarczy;]

Offline flowingwater

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 03, 2006, 02:05:55 pm »
...

 :shock:
zmnacie jakieśs mangi o bliżniakach? :badgrin:
bo jak nie to przez najbliższe lata raczej nie będzie mangi na maturze... ;)

Offline Beryl

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 03, 2006, 08:50:30 pm »
Cytuj
zmnacie jakieśs mangi o bliżniakach?

Znamy. "Mars" wyszedł w Waneko.^^
awsze mierz wysoko. Być może nie trafisz w cel, ale też nie odstrzelisz sobie stóp.

Offline True_Nuriel

Matura związana z manga >>>>> HELP
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 04, 2006, 11:35:10 am »
A sterowanie z tylnego fotela i nagłe zmiany rządu... tfu, akcji, to specjalność DB.
url=http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.039019,16.099777&spn=0.044039,0.160675&t=h&z=13&om=1]Kolonia Jeżyków xD[/url]