Autor Wątek: Hierarchia zasad szarży  (Przeczytany 4330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szafa@poznań

  • Gość
Hierarchia zasad szarży
« dnia: Marzec 11, 2006, 07:31:11 pm »
Lista sedziowska miala sie tym zajac tak z pol roku temu kiedy wybuchła dyskusja...

dzisiaj znowu to wyplynelo: skirmiszerzy szarzuja na wild ridersów; jesli dostawie 4 do walki - wciagam stojacego nieopodal tremana, jesli 2/3 to jest luz....ktora zasada wazniejsza - maks modeli czy niewciaganie - w udziwnieniach obie zasady sa wpisane a gracze nie wiedza ktora z nich jest istontniejsza...sedzia ma sobie decydowac? podobnie z zakazem klipingu itd...

JJ

  • Gość
Re: Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2006, 08:00:29 pm »
Cytat: "szafa@poznań"
Lista sedziowska miala sie tym zajac tak z pol roku temu kiedy wybuchła dyskusja...

dzisiaj znowu to wyplynelo: skirmiszerzy szarzuja na wild ridersów; jesli dostawie 4 do walki - wciagam stojacego nieopodal tremana, jesli 2/3 to jest luz....ktora zasada wazniejsza - maks modeli czy niewciaganie - w udziwnieniach obie zasady sa wpisane a gracze nie wiedza ktora z nich jest istontniejsza...sedzia ma sobie decydowac? podobnie z zakazem klipingu itd...


Chcesz żeby nowe uściślenia wyszły w sierpiniu? Na pożegnanie 6 edycji?
Radzmy sobie sami...
Szafa dość rozsądnie pisuje, że atakujący ma przewagę...
Jak sie boi Treemena, niech atakuje 3....
Jak chce wciągnąć maga - niech maksymalizuje.
Ale oczywiście powinien unikać wciągania jeśli nie jest nieunikniowe - w sumie skirmisz (nakaz maksymalizacji) jest jedynym przypadkiem, bo clipping jest dość dobrze w uściśleniach rozwiązany.
Trzeba jakiegoś strasznego fanatyzmu, żeby nową wojnę na pożegnanie edycji wszczynać.
WE, Dwarfy - owszem, potrzebne są usciślenia.
Ale TO?

Jankiel

  • Gość
Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2006, 08:57:43 pm »
Rzućcie kostką...
Jak tylko pojawiłoby się to na pismie, od razu zaczną się jakieś turbo wały... :/

Offline kauczuk

Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2006, 10:57:42 pm »
kurcze bo nie moge znalesc w tych uscisleniach :
gdzie jest o zakazie clippingu?
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

Offline GoluS

Re: Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2006, 10:10:59 am »
Cytat: "szafa@poznań"
Lista sedziowska miala sie tym zajac tak z pol roku temu kiedy wybuchła dyskusja...

dzisiaj znowu to wyplynelo: skirmiszerzy szarzuja na wild ridersów; jesli dostawie 4 do walki - wciagam stojacego nieopodal tremana, jesli 2/3 to jest luz....ktora zasada wazniejsza - maks modeli czy niewciaganie - w udziwnieniach obie zasady sa wpisane a gracze nie wiedza ktora z nich jest istontniejsza...sedzia ma sobie decydowac? podobnie z zakazem klipingu itd...
Nalezy sie kierowac rulebookiem, czyli multiple targets stosujemy tylko wtedy, gdy jest to nieuniknione. Nawet jakby jeden skirmisher tylko sie dostawial, nie mozna wciagac innego regimentu.
alo

JJ

  • Gość
Re: Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2006, 10:31:21 am »
Cytat: "GoluS"

Nalezy sie kierowac rulebookiem, czyli multiple targets stosujemy tylko wtedy, gdy jest to nieuniknione. Nawet jakby jeden skirmisher tylko sie dostawial, nie mozna wciagac innego regimentu.


Nie wmówisz mi, że z RB wynika, że mam szarżować harpiami w snaku, bo wypłacając swoje 10 ataków w obsługę, mógłbym znaleźć się mniej niż cal od oddziałów chroniących Bolt Thrower.
Jestem za tym, żeby kierować się rulebookiem, a nie fanatycznymi nadinterpretacjami.

Offline GoluS

Re: Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2006, 10:44:40 am »
Cytat: "JJ"
Cytat: "GoluS"

Nalezy sie kierowac rulebookiem, czyli multiple targets stosujemy tylko wtedy, gdy jest to nieuniknione. Nawet jakby jeden skirmisher tylko sie dostawial, nie mozna wciagac innego regimentu.


Nie wmówisz mi, że z RB wynika, że mam szarżować harpiami w snaku, bo wypłacając swoje 10 ataków w obsługę, mógłbym znaleźć się mniej niż cal od oddziałów chroniących Bolt Thrower.
Jestem za tym, żeby kierować się rulebookiem, a nie fanatycznymi nadinterpretacjami.
Zasada 1" apart w przypadku szarzy i close combatu przestaje istniec. A part of inch z appendixu dotyczacego MT jest sformulowaniem na tyle luznym, ze nie oznacza sztywnego cala, generalnie wystarczy, ze pozostanie "troche luznego miejsca".  Jak inaczej mozna zinterpretowac sformulowanie "here a charge against the left hand unit will inevitably bring the other unit into combat" albo "howewer, beacause it is inevitable that other units will be brought into the combat(...)"

Szarzujacy moze wybrac, czy szarzuje na jeden regiment, czy na 3?  :roll:

Stoja 2 bolce. Jeden oddalony od drugiego o 4,5". Ja mam siedem furii. Moge zaszarzowac na oba?
alo

JJ

  • Gość
Re: Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2006, 10:57:02 am »
Cytat: "GoluS"


]Zasada 1" apart w przypadku szarzy i close combatu przestaje istniec. A part of inch z appendixu dotyczacego MT jest sformulowaniem na tyle luznym, ze nie oznacza sztywnego cala, generalnie wystarczy, ze pozostanie "troche luznego miejsca".


1" apart nie ma tu nic do rzeczy.
1" z apendiksu MT jest proste i jednoznaczne.
Teraz muszę odejść od kompa - nie mam specjalnej ochoty na kolejną wojnę w tym temacie.
Jak juz pisałem - jedyny problem jest ze skirmiszem. (Resztę divide frontage załatwia)
Prędzej zgodzę sie na wciągnięcie 2 regimentów "strażników maszyn" po bokach bolca i wypłacenie swoich 10 ataków (i przegranie walki :!: ) niz na nakaz szarży jedną harpią.
Ale decyzję pozostawiłbym atakującemu. Niechęć do wciąganie w walkę jest tyleż rozpowszechniona co niezgodna z RB 6tej Edycji...
Peace, Love and Brotherhood.


Cytat: "GoluS"


Szarzujacy moze wybrac, czy szarzuje na jeden regiment, czy na 3?  :roll:


Co cię tak tak szarża Mariosa na Twoich trzech herosów boli? Mógł i musiał 3 zaszarżować.


Cytat: "GoluS"

Stoja 2 bolce. Jeden oddalony od drugiego o 4,5". Ja mam siedem furii. Moge zaszarzowac na oba?


NIE.

Ja nie piszę, że należy DĄŻYĆ do wciągania. Wręcz przeciwnie. :!: Należy jego unikać. :!:  
Ale nie kosztem maksymalizacji.

Offline GoluS

Re: Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2006, 11:19:54 am »
Cytat: "JJ"
Niechęć do wciąganie w walkę jest tyleż rozpowszechniona co niezgodna z RB 6tej Edycji...

Jacek, cytaty.
Cytat: "JJ"

Cytat: "GoluS"

Stoja 2 bolce. Jeden oddalony od drugiego o 4,5". Ja mam siedem furii. Moge zaszarzowac na oba?


NIE.

Ja nie piszę, że należy DĄŻYĆ do wciągania. Wręcz przeciwnie. :!: Należy jego unikać. :!:  
Ale nie kosztem maksymalizacji.
Wlasnie o tym mowie... Jak 7 furii zaszarzuje na jeden bolec - dostawia sie 3, jak na dwa bolce - dostawia sie 4.

zz.......zz
FFFFFFF

z - zalogant
F - furia
... to 5" wolnego terenu

Wiec, moge?
alo

Offline kauczuk

Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2006, 11:24:16 am »
a to nie jest tak ze maksymalizacja odnosi sie wzgledem jednego oddzialu? tzn ze masz jak najwiecej miec swoich w walce wzgledem oddzialu w ktory sie szarzuje
a ze inny dolancza sie do walki to juz inna sprawa i nie nalezy zakladac co jest lepsze jak ty, tylko patrzysz jak najlepiej wykonac glowna szarze a reszta wychodzi powiedzmy tak przez przypadek
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

JJ

  • Gość
Re: Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2006, 11:30:42 am »
Cytat: "GoluS"
Cytat: "JJ"
Niechęć do wciąganie w walkę jest tyleż rozpowszechniona co niezgodna z RB 6tej Edycji...

Jacek, cytaty.
Cytat: "JJ"

Cytat: "GoluS"

Stoja 2 bolce. Jeden oddalony od drugiego o 4,5". Ja mam siedem furii. Moge zaszarzowac na oba?


NIE.

Ja nie piszę, że należy DĄŻYĆ do wciągania. Wręcz przeciwnie. :!: Należy jego unikać. :!:  
Ale nie kosztem maksymalizacji.
Wlasnie o tym mowie... Jak 7 furii zaszarzuje na jeden bolec - dostawia sie 3, jak na dwa bolce - dostawia sie 4.

zz.......zz
FFFFFFF

z - zalogant
F - furia
... to 5" wolnego terenu

Wiec, moge?



NIE NIE MOŻESZ. SZARŻUJESZ NA JEDEN BOLEC. KROPKA.

Piszesz dziwne rzeczy. :shock:

Jeśli tuż obok stoją jakieś inne regimenty - wciągasz albo i nie - zależy jak stoją.

Drugi bolec odległy o 4,5 cala to tylko jakimś strasznie szerokim (ponad 10 cali chyba) oddziałem może bym wciągnął.
(W Ożarowie chyba ze 20 wskrzeszonych zombiaków w linii wciągnęło drugą maszynę - inaczej nie szło szarżować)

A propos cytatów; Nie będę cytował całego appendiksu, po co?  :shock:

Shino

  • Gość
Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2006, 11:35:37 am »
to ja zadam inne pytanie. Czy wskrzeszajac w takim wypadku oddzial 5 modeli do powiedzmy 11 mozna wciagnac w walke inny oddzial? jako, ze wskrzeszajacy wybiera formacje przy wskrzeszaniu (a te 45 modeli stoi w linii)

JJ

  • Gość
Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2006, 11:37:05 am »
Cytat: "Shino"
to ja zadam inne pytanie. Czy wskrzeszajac w takim wypadku oddzial 5 modeli do powiedzmy 11 mozna wciagnac w walke inny oddzial? jako, ze wskrzeszajacy wybiera formacje przy wskrzeszaniu (a te 45 modeli stoi w linii)


NIE. Wciągasz w walkę szarżując. A nie poszerzając się.

Shino

  • Gość
Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2006, 11:40:44 am »
thx tak wlasnie myslalem ,jadnak zawsze lepiej sie upewnic :)

Offline GoluS

Re: Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2006, 11:59:56 am »
Cytat: "JJ"
Cytat: "GoluS"
Cytat: "JJ"
Niechęć do wciąganie w walkę jest tyleż rozpowszechniona co niezgodna z RB 6tej Edycji...

Jacek, cytaty.
Cytat: "JJ"

Cytat: "GoluS"

Stoja 2 bolce. Jeden oddalony od drugiego o 4,5". Ja mam siedem furii. Moge zaszarzowac na oba?


NIE.

Ja nie piszę, że należy DĄŻYĆ do wciągania. Wręcz przeciwnie. :!: Należy jego unikać. :!:  
Ale nie kosztem maksymalizacji.
Wlasnie o tym mowie... Jak 7 furii zaszarzuje na jeden bolec - dostawia sie 3, jak na dwa bolce - dostawia sie 4.

zz.......zz
FFFFFFF

z - zalogant
F - furia
... to 5" wolnego terenu

Wiec, moge?



NIE NIE MOŻESZ. SZARŻUJESZ NA JEDEN BOLEC. KROPKA.

Piszesz dziwne rzeczy. :shock:

Jeśli tuż obok stoją jakieś inne regimenty - wciągasz albo i nie - zależy jak stoją.

Drugi bolec odległy o 4,5 cala to tylko jakimś strasznie szerokim (ponad 10 cali chyba) oddziałem może bym wciągnął.
(W Ożarowie chyba ze 20 wskrzeszonych zombiaków w linii wciągnęło drugą maszynę - inaczej nie szło szarżować)

A propos cytatów; Nie będę cytował całego appendiksu, po co?  :shock:
To juz nie rozumiem, kiedy moge wciagnac drugi regiment   :oops:  .

Jacek, piszesz , ze moge wciagnac do walki regimenty piechoty okalajace maszyne, bo dzieki temu wprowadzam wiecej modeli do walki, tak? I dlateog moge je wciagnac, by wprowadzic wiecej modeli do walki, tak? Czy ja nie zrozumialem?

Czy tak samo, by wprowadzic wiecej modeli do walki, nie moge zaszarzowac na tego bolca oddalonego o 4,5". W czym tkwi roznica?

Z tymi cytatami, to chodzi mi o to, ze appendix ten tylko tytulem jest spojny z Waszymi zasadami... Uwazam, ze nie potrafisz mi podac cytatow, ktore potwierdzaja Twoja wersje, bo ich nie ma. Appendix w Waszej wersji jest inrerpretowany bardzo pobieżnie. Zasada dostosowywana jest do wlasnych przyzwyczajen. Moze zbyt ostro napisalem, ale troche tak to wyglada...
alo

 

anything