Autor Wątek: Hierarchia zasad szarży  (Przeczytany 4357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kensiorek

Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 12, 2006, 12:31:03 pm »
Imho wciaganie powinno byc stosowane tylko wtedy gdy nie ma innego sposobu na dostawienie regimentu . Jesli szarzuje i musze wciagnac i 10 jednostek do walki bo nie mam innego wyjscia to nikt nie powinnien miec do tego pretensji ale jesli wciagam bo zasada nie jest dokladnie opisana a ja moglem dostawic sie do walki inaczej np poswiecajac maxymalizacje zawsze beda klutnie.
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline GoluS

Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 12, 2006, 01:41:04 pm »
Cytat: "kauczuk"
kurcze bo nie moge znalesc w tych uscisleniach :
gdzie jest o zakazie clippingu?
Punkt 3.b.

Podczas szarży atakujący musi dostawić do walki jak największą ilość swoich modeli. W przypadku szarży pojedynczym modelem należy dostawić się w miarę możliwości jak największą powierzchnią przodu podstawki.

Nic wiecej nie ma, ale to jest w zupelnosci wystarczajace :).
alo

Offline kauczuk

Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 12, 2006, 01:44:51 pm »
no ale wlasnie czy to nie jest poprostu cliiping z maxymalizacja jednostek ?
bo jesli atakuje i sie stykne rogiem [tak wyszlo] to wlasnie przesuwam moj regiment by jak najwiecej dotykalo [clipping]
czy ja moze zle to rozumiem?
ale wydaje mi sie ze primo 1 : szaraza tak by jak najwiecej dotykalo
jak nie wyszlo to przesuwamy oddzial wzdloz wrogiego po dotknieciu juz tak by jak najwiecej dotykalo
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

Offline GoluS

Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 12, 2006, 02:07:31 pm »
Cytat: "kauczuk"
no ale wlasnie czy to nie jest poprostu cliiping z maxymalizacja jednostek ?
bo jesli atakuje i sie stykne rogiem [tak wyszlo] to wlasnie przesuwam moj regiment by jak najwiecej dotykalo [clipping]
czy ja moze zle to rozumiem?
ale wydaje mi sie ze primo 1 : szaraza tak by jak najwiecej dotykalo
jak nie wyszlo to przesuwamy oddzial wzdloz wrogiego po dotknieciu juz tak by jak najwiecej dotykalo
Gra sie tak [na turniejach], ze jak regiment dochodzi tylko jednym modelem (bo np nie starcza mu ruchu) to zostaje jak jest... Nic sie nie przesuwa. Chyba, ze jakos sie z przeciwnikiem umowisz :). Jest to sensowne, bo nie prowadzi do naduzyc. Czyli, jezeli regiment nie moze za pomoca normalnego ruchu wejsc maksymalna liczba modeli to nie wchodzi. Ponadto w uscisleniach zostalo dopisane, ze nalezy pojedynczym modelem dazyc do dojscia cala podstawka, by unikac chamskiego clippingu.

Innymi slowy - rozumiesz dobrze, ale sie nie stosuje ruchu "poza zasadami by uniknac clippingu", by bylo prosciej i bezkonfliktowo :).
alo

JJ

  • Gość
Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 12, 2006, 02:29:04 pm »
Cytat: "GoluS"

Gra sie tak [na turniejach], ze jak regiment dochodzi tylko jednym modelem (bo np nie starcza mu ruchu) to zostaje jak jest... Nic sie nie przesuwa. Chyba, ze jakos sie z przeciwnikiem umowisz :)).


Cytat: "GoluS"


Jacek, piszesz , ze moge wciagnac do walki regimenty piechoty okalajace maszyne, bo dzieki temu wprowadzam wiecej modeli do walki, tak? I dlateog moge je wciagnac, by wprowadzic wiecej modeli do walki, tak? Czy ja nie zrozumialem?

Czy tak samo, by wprowadzic wiecej modeli do walki, nie moge zaszarzowac na tego bolca oddalonego o 4,5". W czym tkwi roznica?

Z tymi cytatami, to chodzi mi o to, ze appendix ten tylko tytulem jest spojny z Waszymi zasadami... Uwazam, ze nie potrafisz mi podac cytatow, ktore potwierdzaja Twoja wersje, bo ich nie ma. Appendix w Waszej wersji jest inrerpretowany bardzo pobieżnie. Zasada dostosowywana jest do wlasnych przyzwyczajen. Moze zbyt ostro napisalem, ale troche tak to wyglada...


Nie rozumiem twoich postów.

Nie chodzi o to, że piszesz ostro czy nie ostro - nie wiem o Ci chodzi.
Nie piszę nic takiego jak ".., ze moge wciagnac do walki regimenty piechoty okalajace maszyne, bo dzieki temu wprowadzam wiecej modeli do walki, tak? I dlateog moge je wciagnac, by wprowadzic wiecej modeli do walki, tak?....".
Szarżuję na jedną maszynę.
Maksymalizuję ilość modeli atakujących tę jedną maszynę - mam do tego prawo i obowiązek. Wciągam do walki stojące obok regimenty - jeśli stoją od linii frontu o mniej niż jeden cal. (Dla rozrywki - z nieznajomości strony 268 w uściśleniach wpisano - mniej niż pół cala)
Chora szarża furiami na dwa bolce stojące od siebie o 4,5 cala jest nielegalna.
Tak, nie podaję cytatu ze strony 268 bo jej nie mam - zawieruszyła się. Ale nie pisz, że nie wiesz o który cytat mi chodzi, bo nas obu obrażasz - od dwóch lat o tym rozmawiamy.
Strata czasu w Niedzielne popołudnie.
EOT.

Offline GoluS

Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 12, 2006, 03:13:58 pm »
Oj chyba warto, bo juz cos sie wyjasnia. Zaszarzowac na dwa regimenty moge:
a) jezeli nie moge dostawic maksymalnej ilosci modeli do tego pierwszego
b) zawsze, kiedy szarza na dwa cele powoduje zwiekszenie ilosci walczacych

Z tego co rozumiem, bronisz wersji a). Zmienia to troche postac rzeczy, Nie zmienia jednak faktu, ze moje wersja jest prawidlowa, ale teraz jest to bardziej do przyjecia. Myslalem, ze bronisz b), bo taka wersja byla podawana w prototypie uscisleniowym hierarchi .

Swoja droga na tej stronie nie ma nic dotyczacego
- mozliwosci szarzy na MT w celu dostawienia max modeli
- mozliwosci wyboru.
Naprawde uwazalem zawsze (i caly czas uwazam), ze upieracie sie w tej wersji tylko ze wzgledu na przyzwyczajenia badz chec wyeliminowania przegiec, a nie ze wzgledu na to, ze w zasadach cos jest na ten temat.
alo

Jankiel

  • Gość
Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 12, 2006, 04:34:18 pm »
Cytuj
Naprawde uwazalem zawsze (i caly czas uwazam), ze upieracie sie w tej wersji tylko ze wzgledu na przyzwyczajenia badz chec wyeliminowania przegiec, a nie ze wzgledu na to, ze w zasadach cos jest na ten temat.

I masz rację. Jak dla mnie są to bardzo senswne argumenty.

Offline Jarek Tyszka

Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 13, 2006, 08:22:04 am »
Nie chce sie wypowiadac na temat szczegolowych zasad. Nie medytuje nad uscisleniami i appendixami w rulebooku, ale wydaje mi sie ze JJ ma w sprawie 'najwazniejszej' racje. Nie ma sensu robic kolejnej rewolucji w zasadach tuz przed nowa edycja.
czoraj  PiS nie zaprosil dziennikarzy, dzisiaj  my nie zapraszamy PiS'u.
         Jacek Żakowski (Radio Tok FM)

szafa@poznań

  • Gość
Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 13, 2006, 08:40:11 am »
jak dla mnie to jest pol roku grania na nie dokonca jasnych zasadach...

a nie wystarczy po prostu napisac: podczas szarzy wazniejsze jest by dostawic maks modeli od niewciagania do kombatu, tudziez na odwrot? co to za wielka rewolucja? co to za ceregiele? Jeden poll na liscie sedziowskiej i problem znika..

Ziemko

  • Gość
Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 13, 2006, 09:10:20 am »
Zgodze sie z Szafa , tak samo mozna wyjasnic kwestie przerzutow... Tu nie chodzi o jakies radykalne zmiany tylko dopisanie jednego zdania - bo tak jak jest doprowadza do tego , ze kazdy sobie moze grac jak chce , opierajac sie na uscisleniach , ktore w tym przypadku sa niedokladne...

Co do samego pytania poczatkowego - dla mnie nie dopuszczanie do accidental charge jest wazniejsze niz maksymalizowanie jednostek HtH... Chociaz to tez zalezy od konkretnego wypadku...

Sam mam teraz takie pytanko - co jest wazniejsze dostawienie maksymalnej liczby kolesi do walki czy dostawianie w miare mozliwosci pojedynczych chakrakterow , monsterow pelna podstawka??? Tak , chodzi mi o dostawianie herosow kantem , zeby moglo wiecej kolesi walczyc...

Offline GoluS

Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 13, 2006, 09:24:08 am »
Cytat: "Ziemko"
Sam mam teraz takie pytanko - co jest wazniejsze dostawienie maksymalnej liczby kolesi do walki czy dostawianie w miare mozliwosci pojedynczych chakrakterow , monsterow pelna podstawka??? Tak , chodzi mi o dostawianie herosow kantem , zeby moglo wiecej kolesi walczyc...
Wazniejsze jest dostawianie maksymalnej ilosci gosci do walki.
alo

Offline Kensiorek

Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 13, 2006, 09:28:06 am »
Cytat: "GoluS"
Cytat: "Ziemko"
Sam mam teraz takie pytanko - co jest wazniejsze dostawienie maksymalnej liczby kolesi do walki czy dostawianie w miare mozliwosci pojedynczych chakrakterow , monsterow pelna podstawka??? Tak , chodzi mi o dostawianie herosow kantem , zeby moglo wiecej kolesi walczyc...
Wazniejsze jest dostawianie maksymalnej ilosci gosci do walki.

a to ze gram bretonia nie ma nic do rzeczy ??? :lol:  :lol:
a sprawą powina zajać sie LS ;)

JJ

  • Gość
Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 13, 2006, 09:54:56 am »
Cytat: "GoluS"
Cytat: "Ziemko"
Sam mam teraz takie pytanko - co jest wazniejsze dostawienie maksymalnej liczby kolesi do walki czy dostawianie w miare mozliwosci pojedynczych chakrakterow , monsterow pelna podstawka??? Tak , chodzi mi o dostawianie herosow kantem , zeby moglo wiecej kolesi walczyc...
Wazniejsze jest dostawianie maksymalnej ilosci gosci do walki.


Ważniejsza jest zasada "divide frontage".

(teraz następuje 15 linków do 15 dyskusji - których nikt tu nie ma siły doczytać - 15 cytatów - 15 obelg śmiertelnych z obu stron).

Na poważnie - żeby było to jedno zdanie, tak albo siak - juz by je dawno napisano.
Zarówno Golus, JJ, Trocki, czy Barb mają swoje własne, uzasadnione koncepcje hierarchii ważności przy szarży. (Oczywiście ta JJ jest jedynie słuszna ;) i jako jedyna ma oparcie w RB... ;)  ). Wzajemnie się wykluczające.
To nie jest kwestia cytatu - tylko interpretacji. LS zrobi co zechce - najrozsądniej jeśli NIC nie zrobi. Ale jak coś "zinterpretuje" - nawet nie będę sie wydzierał, bo PO CO? Pogramy se parę miesięcy "jakoś tam" - zapewne inaczej niż "na świecie". No i co? Niewiele. Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją której by sędziowie nie umieli rozwiązać "przy stole".

Offline Bigpasiak

Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 13, 2006, 02:45:21 pm »
no niby tak ale po co mają coś rozwiązywać jeśli by już to było wyjaśnione i każdy by wiedziałco może a co nie? Tytułowe pytanie było na podstawie sytucji mojej i szafy z Poznania. ustawiłem drzewca BtB z Wildami tak że jak chciał szarżować to musialby wciągnąć i drzewca bo przecież bestie muszą jeśłi szarżują ustawić się minimalnie w 4 z przodu i tak jeśli zasada maxymalizacji nie działa to dostawił 2 modele bo inaczej wciąga drzewo a jak ta jest nadrzędna to rozstawia 6 modeli wciągając tym drzewca bo musi także do niego maxa modeli dostawić na co ja mam jeszcze rekcję s&s no i oczywiście musi zdać strach... jak widać to "zdanie" istotnie zmienia czasem gre...
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Jobin

Hierarchia zasad szarży
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 19, 2006, 11:43:09 am »
jak jest z szarżą na skirmish? jak jednostka dochodzi do 1 modelu . Oraz z drugiej strony jak skirmish szarżuje to dostawia sie również po bokach jak dojdą ?