trawa

Autor Wątek: Unruly  (Przeczytany 2178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bigpasiak

Unruly
« dnia: Marzec 13, 2006, 02:48:58 pm »
Witam. mam pytanko. Powiedzmy że bestie na początku tury nie zdały testu i muszą biegnąć do przodu... kiedy dokładnie to się dzieje? jak łatwo się domyślić sporo ma to znaczenia na pozostałę ruchy besti bo jeśli w complusory to ruszamy herdzik przed innymi i np blokujemy troszkę ruch pozostałym unitom... w booku bestii nie jest to powiedziane ale wydaje sie że skoro jest to ruch wymuszony...
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline qwer

Unruly
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2006, 02:57:05 pm »
sytuacja jest chyba analogiczna co go animozji zielonych, czyli chbe przed czymkolwiek na samym początku tury.
size=8]oczywiscie wszystko jest imho..... :-)[/size]


Offline Kieł

Unruly
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2006, 07:26:37 pm »
At the start of each Chaos COMPULSORY MOVEMENT PHASE roll a D6...
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

szafa@poznań

  • Gość
Unruly
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2006, 07:48:23 pm »
pisze kiedy rzucac, nie pisze kiedy ruszac - dlatego imho ruszam kiedy mi sie podoba...

Offline Papa_Smerf

Unruly
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2006, 09:27:15 pm »
A jak dla mnie to musi się to odbyć na etapie Compulsory moves, gdyż jest to również ruch wymuszony. Mimo iż nie pisze stricte, że ruch ten musi być wykonany w Compulsory Movement, to potraktujmy ten akapit w księdze jako logiczną całość: rzut musi być wykonany w konkretnej fazie i opisane są jego następstwa, które z reguły mają wyszczególnione kiedy można je zrealizować; jako że brakuje tego uściślenia, należy to rozumieć jako procedurę odbywającą się od razu po rzutach za oddziały z Unruly. A jeśli myślita inaczej, to zapraszam na zajęcia z pisania na filologię angielską  ;)
estem wszystkim i niczym.

szafa@poznań

  • Gość
Unruly
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2006, 10:39:16 pm »
jesli przed herdem stoi inny oddzial, to ruszenie herdu w fazie compulsory spowoduje iz nie pojde do celu tak szybko jak to mozliwe. Dopiro odsuniecie oddzuali zaslanaiajacego spowoduje ze dojde do wroga as fast as possible...
jesli bowiem milabym ruszac sie w compulsory - to co jak otocze herd drugim herdem, i ten wewnetrzny obleje - to co wcale go nie ruszam? widze tu za duzo pola do wałków...

Offline Jarek Tyszka

Unruly
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2006, 07:28:31 am »
Cytat: "szafa@poznań"
jesli przed herdem stoi inny oddzial, to ruszenie herdu w fazie compulsory spowoduje iz nie pojde do celu tak szybko jak to mozliwe. Dopiro odsuniecie oddzuali zaslanaiajacego spowoduje ze dojde do wroga as fast as possible...
jesli bowiem milabym ruszac sie w compulsory - to co jak otocze herd drugim herdem, i ten wewnetrzny obleje - to co wcale go nie ruszam? widze tu za duzo pola do wałków...


Tu nie ma pola do walkow.  Jesli otoczysz herda innym, to rzeczywiscie nie mozesz go ruszyc z unruly, ale tez nie mozesz zadeklarowac nim szarzy (chyba ze na gorke lub large target). Ponadto jesli nie zdasz unruly, to nie bedziesz sie mogl nim  ruszyc w fazie ruchu. Zalety rownowaza wady.

A co tego w ktorym momencie wykonuje sie ruchy obowiazkowe. Moim zdanie w fazie ruchow obowiazkowych...chociaz nie wiem czy jest to jawnie napisane w rulebooku ;)
czoraj  PiS nie zaprosil dziennikarzy, dzisiaj  my nie zapraszamy PiS'u.
         Jacek Żakowski (Radio Tok FM)

szafa@poznań

  • Gość
Unruly
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2006, 12:11:17 pm »
nie jest napisane w booku besti przede wszystkim kiedy dokladnie mam ich ruszyc. jesli szarzuja - to wiadomo. jesli nie szarzuja - nie pisze, wiec imho wybór posiadacza ;) opinia oczywiscie maksymalnie subiektywna wiec wiecie :D

JJ

  • Gość
Unruly
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2006, 12:40:03 pm »
Sugerowałbym traktowanie tego jak stupidity;

"This counts as compulsory movement and so occurs before other movement, but after charges have been declared."

A kiedy?

"Generally speaking, a player can move his units how he wishes within the confines of the rules governing movement. However, sometimes troops go out of control for some reason, either because they are overcome by sheer terror, because they are compelled by magic, or because they are disorientated or confused. The player has no control over the movement of these troops and so these are referred to as compulsory moves.


All compulsory movement is done now before other movement takes place. This gives troops moving in this fashion the opportunity to get in the way, block lines of advance and do all sorts of other annoying things."


Oczywiście - można sie czepiać i twierdzić, że nie, skądże, to taki sam rodzaj ruchu jak inne... I terefere...
To wolny kraj.

Offline GrzesiU

Unruly
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2006, 07:32:01 pm »
Wiem ze stary temat, ale mam takie pytanie co do unruly... zauwazylem ze w zasadzie ambush pisze : "Starting from the second chaos turn, during any Chaos Movement Phase, after charges have been declared, the General may sound the brayhorn and launch the ambush ... [bla bla bla] ... If the test is passed, every model moves from the marked point, in the same way as if they had pursued an enemy off the table in the previous turn." nie ma nic napisanego ze to jest faza remaining moves phase... wiec moje pytanie brzmi... czy moge po wyjsciu z ambusha rzucac na unruly [w tej samej turze co wyjdą]... Podkreslam, w ambushu jest napisane ze rzecz dzieje sie odrazu po zadeklarowaniu szarz ! wiec przed cumpulsory movement... a w unruly jest napisane : " At the start of each Chaos Cumpulsory Movement phase..." ... mozecie mi odpowiedziec na to ??
img]http://kgb.ganimedes.info/images/signatures/31893842444e5f12eec551.jpg[/img]

Shino

  • Gość
Unruly
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2006, 07:40:40 pm »
nie, nie mozesz.... jest to wyjasnione w dw... i sie akurat niezmienilo...

Offline GrzesiU

Unruly
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2006, 09:27:43 pm »
a mozesz dac link ?? ...
img]http://kgb.ganimedes.info/images/signatures/31893842444e5f12eec551.jpg[/img]

Shino

  • Gość
Unruly
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2006, 09:55:24 pm »

 

anything