Autor Wątek: o co w tym chodzi??  (Przeczytany 6789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline palec

o co w tym chodzi??
« dnia: Marzec 27, 2003, 09:31:13 am »
wiem, ze jestem smieszny ale o co chodzi w tym mordheim?dzieje sie to w Starym Swiecie????czym to sie rozni od wfb??

Offline drachenfeles

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2003, 11:04:09 am »
Po pierwsze posty na te temat już powstały, po co piszesz noewe? po drugie po co taki rozmiar czcionki, po trzecie to jest skirmish a nie battle i to jest zasadnicza różniaca, po czwarte tak w starym świecie, a po piąte przez dziesiąte na sieci jest od groma materiałów na ten temat.

Offline skolo

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2003, 09:58:20 pm »
1. poprawilem czcionke
2. Palec - PLONK. raz jeszcze napiszesz takimi wolami to zablokuje ci dostep
3. patrz post Dracha

Offline Mart

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2003, 07:30:24 pm »
Gram regularnie w Mordheim(co tydzień bitwa) więc krótko będę wymieniał w punktach o co chodzi w tej grze:
- gra została wydana przez GenialnegoWytfurce
- gracz prowadzi grupy awanturników które liczą maksymalnie kilkunastu wojowników(zależnie do gangu np.skaweni 18, ludzie zwykle 15,elfy i krasie 12),
- zapomnijcie o handwepon'ach tu miecz to miecz ,topór to topór itd.,co ma swoje odzwiercidlenie w przepisach
- gra jest opracowana z myślą o kampanii,dzięki walką nasi wojownicy zdobywają doświadczenie(troche rpg) i awansują podwyższając swoje statystyki, zbywają nowe umiejętności specjalne, podnoszą swój status(o tym w następny punkcie) niestety jeśli zostaną wyeliminowani w bitwie giną lub odnoszą obrażenia( co odbija się na nich zazwyczaj niekorzystnie)
- wojownicy są podzieleni na dwie grupy bohaterowie(hero) i ich pomocnicy(henchment),zdobywają oni doświadczenie tak samo z tym ,że henchment do 14punktów doświadczenia, pomocnicy nie mogą używać specjalnych przedmiotów,nie zdobywają umiejętości,awansują grupowo, mogą awansować na bohatera,w niektórych gangach pomocnikami są zwierzęta lub inne stworzenia pozbawione mózgu one nie zdobywają doświadczenia
- system w swej podstawowej wersji oferował możliwość gry zaledwie 8-ma gangami(rodzaje gangów) w tytułowym mieście system okazał się natyle elastyczny ,że obecnie istnieje kilka oficjąlnych dodatków oferujących możliwość gry w lusitarii,khermii,nieoficjalne są kopalnie krasnoludzkie i jakieś bretońskie miasto(nazw nie pamiętam)gangów oficjalnych jest kilkadziesiąt a nie oficjalnych może setki(nie wiem to są moje przypuszczenia)
- na koniec chce napisać ,że każdy kto gra w batla (lub ma zamiar) może zagrać w mordka figurki te same(mniej) ,zasady podobne(na koniec dam linkna strone z której można pobrać podręcznik w wersji PL) a istnieje w tej chwili możliwość gry każdą armią ,a nawet wybraną jej częścią np są 4 gangi skawenów należące do różnych klanów,cenowo jest to jeden z tańszych systemów niektóre gangi można złożyć z jednego boksa z regimentem do WHFB,jeden zlożył gang za ok30 zł(kupił stare figurki skinków i saurusów[wieleosób się ich pozbywa ze względu na nowe]namęczył się przy zmywaniu farb z plastiku,pokonwertował i ma)
http://republika.pl/groan
następny adres mnóstwo materiałów o tej grze
http://bitewniaki.gildia.com/mordheim

Ps jeśli pojawią się pytania postaram się odpowiedzieć

Ps2 na inym forum bitewniaków pojawiło się podobne pytanie więc odpowiedziałem najlepiej jak potrafie

Ps3 jakby było zainteresowanie tym tematem(co to jest ?jak zacząć itp moge napisać artykuł)

Offline skolo

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2003, 08:50:47 am »
Pozwolilem sobie zmienic adres z bitewniaki na bitewniaki/mordheim w twoim poscie. pzdr

Mart moze jakis raport z bitwy napiszesz?

Offline Mart

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2003, 08:44:21 am »
Skolo pytałeś się czy napisze raport w tym tygodniu rozegrałem nie cikawą bitwe złe rozstawienie :?  i porażka w drugiej rundzie(moja :cry: ).Krutko mówiąc grałem i głupio przegrałem i teraz się wstydze  :oops:  .

Offline skolo

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2003, 09:26:28 pm »
ej, ale ja prosilem o raport a nie notke prasową ;)

Offline Mart

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2003, 09:46:18 pm »
To nie był raport tylko usprawiedliwienie czemu w tym tygodniu nic z tego nie wyszło.

Offline LastVegas

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2003, 10:44:58 pm »
Witam szanowne grono czlonkow tej zacnej gildii. To jest moj pierwszy post i podobnie jak autor tego topicu jestem zielony w Mordke, choc moze nie do konca bo sporo czytalem na ten temat, ale jest to tylko wiedza teoretyczna. Tak czy inaczej napisanie artykulu dla "absolutnie poczatkujacych" ( co zaproponowal Mart ) bylo by naprawde pomocne w lowach ;).
Przejde moze do tego co chcialem napisac. Interesuje mnie jak wyglada rynek Mordheima w Polsce, czyli dostepnosc, przyszlosc ( jesli takowa sie szykuje bo slyszalem ze nie bardzo ), terazniejszosc, jakie sa mozliwosci. Mam zamiar zaczac grac w ten system i gdzies w maju ( przyplyw kaski ;) ) chcialbym kupic podstawke.
PS. Jesli najda mnie jakies pytania dopisze w tym topicu, zywie nadzieje, ze bedziecie cierpliwi ;). Thnx.
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline drachenfeles

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2003, 10:50:50 pm »
Sytuacja mordheima ma się dobrze, powiedziałbym nawet, że coraz lepiej.
W sklepach coraz więcej figurek, niestety jak narazie tylko stare, nowe można dostać tylko pocztą od GW itp. Zresztą modele to najmniejszy problem w tej grze.
Podstawka to spory wydatek, choć poza podręcznikiem zawiera kilka makiet i 16 modeli (8 ludzi i 8 szczurków), jej cena jest nieco wygórowana.

Offline LastVegas

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2003, 11:03:59 pm »
Hmm w takim razie jakie moze byc optymalne rozwiazanie dla rozpoczecia rozgrywki, niestety nie znam zadnego miejsca z ktorego moglbym sciagnac podrecznik ( ten polski juz mam, jest bardzo fajny ale chcialbym jednak miec ten oryginalny zeby wiedziec co sie tam znajduje ), nadal podstawka wydaje mi sie konkretna, sa tam kosci ( w tym arytleryjskie ), calowki, budynki ( choc te juz dawno mam na kompie ;) ), no i oczywiscie dwie zgraje.
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline nahar

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2003, 11:26:35 pm »
Podrecznik mozna zeskanowac lub w ostatecznosci skserowac (ja mam zeskanowany, ale podle)
makiety to trzy dni roboty z kartonami po skoaach itp oraz farboa i pendzlem a takze klejem
Figurki z Gw z battle sa ok bo te orginalne sa piekielnie drogi (ja za swoje 25 figurek dalem ok 120 pln w tym mam tylko dwóch witch hunterow orginalnych)
no to tylke na poczatek
a i na drobiazgi na makiete sie nadaja patyczki do sznycli (swietne ploty)
i wedle inwencji co tylko znajdziesz w domciu.
paweł

Offline drachenfeles

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 24, 2003, 12:18:47 am »
ja mam podstawkę w PDFie (oryginał), ale waży 56,6MB

Offline LastVegas

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 24, 2003, 12:38:44 am »
Drachenfels kopsnij mi na maila   :D  ;). Pomyslow jest duzo, tylko trzeba od czegos zaczac, a na jakich stolach gracie ( mam na mysli wymiary ;) ) ? Powiedzmy ze mam juz wszystek ekwipunek i zamierzam sie wziac do grania, wszystkie problemy w kwestii prowadzenia misji powinienem uzyskac z podrecznika prawda ? Chodzi mi glownie o klimat, zreszta klimatu w mlotku akurat nie brakuje :D. Co do wykonania makiet specjalnie sie tym nie przejmuje bo faktycznie jest sproe pole do popisu, problem moze byc ze stolem  :P
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline Mart

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 24, 2003, 09:44:22 am »
Na początek odpowiem co do stołów lepiej grać na dużym (co najmniej 80cm*80cm) i kwadratowym ja zaczynałen grać na niewymiarowym(120cm*50cm) i na takim stole masz ograniczony wybór strefy rozstawienia, nie możesz na takim stole oskrzydlać ,a niektóre scanariusze są nie do przejścia.
Tereny na początek mogą być pudełka, książki itp.(wszyscy kórzy grają w bitewniaki chyba tak zaczynali) później sam możesz wykonać budynki(ja wykonałem je z płyty mdf 3,2mm z Obi) testowałem każdy za pomocą Ogre Bodyguard'a.
Co do podręcznika przeczytaj kilka razy polski(Mordheim.pl) i jak będziesz miał już angielski(to go przeczytaj co najmniej raz).Wersja PL jest prawie w 100% zgodna z orginałem(brak tylko flufu,części fabularnej i ozdobników grficznych).
Zastanawiasz się nad kupnem podstawki wg mnie jest to dobry wybór tylko jeżeli chcesz zacząć grać z kumplem i jesteście zdecydowani na gangi najemnikow i skawenów,inaczej nie kupuj .
Co do figurek najpierw zdecyduj się na gang ,którym byś chciał grać (pomocne są zasady na gildii przed opisem zasad jest krótkie wprowadzenie z jego opisem np.po co przybyli do mordheim,jak wyglądają mijsca zktórych przybyli itp.) ewentualnia (odwrotnie) figórke, która ci się tak podoba że chciał byś koniecznie ją mieć w swoim gangu (nie musi być ona liderem bandy).
Na koniec link(GWonline storeUS)tu można zobaczyć figurki wszystkich gangów które zostały oficjalnie wydanehttp://www.games-workshop.com/storefront/store.us?do=Odd&odd=NewLayout&_do=DoRace&game=22do tago dramatis persone i hired swodds(mała uwaga pierwsze osiem od góry gangów jest dostępne w polsce).Możesz dodatkowo przejżeć figurki batla jeśli ci się jakaś super spodoba to napisz może ktoś ci doradzi jaki gang z nią można złożyć.

 

anything